Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Pawop napisał:

Nie ma w tym nic dziwnego, prostuję pewne rzeczy. Apple TV wyświetla lepszy obraz i to jest fakt. Przyznam, że niedowierzałem w to, jak pisał @Toma441, ale się myliłem.

 

Jakbyś jeszcze miał jakiś Oled w domu od Panasonic/Sony albo LCD Sony ZG9 to pewnie jeszcze by to lepiej wyglądało ;)

Dzieki za screeny. Jeśli chodzi o ten zakupiony film to bitrate nie szaleje. Od kilku dni Diuna na ITunes - ciekawe jaki na tym bitrate :) 

Fajne dane które dają info ze warto to pudełko od Appla zakupić 

 

Mnie zastanawia jak to Apple (z przystawek bez konkurencji) ma się do Sony Bravia Core które ponoć jest z bitrate do 85 Mb/s

Tam to chyba w ogóle szczena na podłodze ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję" pobawić" się 13 (mini) i ...nie wybrałem od tamtego czasu aparatu, a już miałem na oku Samsungi, Xiaomi..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

HBO Max i Disney+ mają ten sam kodek co Apple TV+, ale niższy bitrate, a najniższy ma Disney+. Netflix ma jeszcze niższy, ale mają chyba jakiś autorski kodek, bo AV1 jeszcze nie dodali do Apple TV 4K. W sumie to nie wiem jak to porównać z całą resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rlox napisał:

Tak, mam. Dźwięk jest świetny, zdecydowanie lepszy.

Ddatkowo w HBO go strumień dźwięku jest przesyłany w formacie 5.1, 

 

21 godzin temu, Pawop napisał:

To prawda, też się zdziwiłem.
Sprzęt godny polecenia.
 

Panowie, na przykładzie filmu Aquaman który na HBO max jest z dźwiękiem 5.1 - przeskakując z hbo max, na hbo go - na nvidii shield (na androidzie), efekty dźwiękowe są takie same :) Na HBO go troszeczkę cichsze.

Nie tylko na Apple jest więc ok :)

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy oglądaniu filmu Coda ( Apple +) pojawił się co jakiś czas problem z jakością sygnału ( niezbyt ostry obraz trochę zamazany) po chwili obraz się wyostrzał i wracał do normalnej jakości. Apple TV mam podlaczone przez WiFi. Czy to wina niestabilnego łącza przez WiFi? Czy lepiej podpiąć go przez kabel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wojtmen napisał:

przy oglądaniu pojawił się co jakiś czas problem z jakością sygnału ( niezbyt ostry obraz trochę zamazany) po chwili obraz się wyostrzał i wracał do normalnej jakości. Apple TV mam podlaczone przez WiFi. Czy to wina niestabilnego łącza przez WiFi? Czy lepiej podpiąć go przez kabel? 

Wg mnie to wina łącza - przy zabawie z cyferkami odkryłam jak u mnie wifi skacze, a neta mam 600Mb/s. 

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wifi będzie coraz gorzej. Coraz więcej urządzeń podłączonych, coraz więcej zapchanych kanałów. Im więcej ludzi wkoło, im większe osiedle tym większy problem z wifi. 
Kabel daje większą stabilność łącza ale i tak przez to, ze coraz więcej ludzi korzysta z sieci, to nawet na kablu mogą być straty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtmen napisał:

Wczoraj przy oglądaniu filmu Coda ( Apple +) pojawił się co jakiś czas problem z jakością sygnału ( niezbyt ostry obraz trochę zamazany) po chwili obraz się wyostrzał i wracał do normalnej jakości. Apple TV mam podlaczone przez WiFi. Czy to wina niestabilnego łącza przez WiFi? Czy lepiej podpiąć go przez kabel? 

Lepiej przez kablel jeśli chodzi o stabilność streamingu.

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor Samsung UE55KU6670,który posiada 3 wejścia HDMI w tym tylko jedno obsługujące HDR. Teraz by podłączyć ATV muszę odpiąć kabel od VU Ultimo 4K i podłączyć do tego wejścia HDMI od ATV. Czy jest jakieś rozwiązanie by w tym jednym wejściu połączone były kable od tych urządzeń równocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonk1974 napisał:

Czy jest jakieś rozwiązanie by w tym jednym wejściu połączone były kable od tych urządzeń równocześnie?

Jest, nazywa się to switch hdmi. Tylko zaznaczam, że to rozwiązanie ma swoje ograniczenia, jeśli chodzi o Apple tv 4k. Podłączyłem go do telewizora za pośrednictwem takiego switcha (Digitus) i obraz odtwarzanego w aplikacji Apple tv+ filmu nie był tak ostry w 4k, jak przy połączeniu bezpośrednim, bez switcha. Druga rzecz jaką wykryłem, to aplikacja Canal+, obraz nie pojawia się ze względu na błąd hdcp, pomimo, że switch obsługuje hdcp 2.2. Więcej nie szukałem, tylko podpiąłem Apple tv z powrotem bezpośrednio do telewizora.

Ewentualnie możesz skorzystać z gniazd hdmi, jakie są w amplitunerach, czyli wejścia do ampli i jedno wyjście z ampli do telewizora.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonk1974 napisał:

Mam telewizor Samsung UE55KU6670,który posiada 3 wejścia HDMI w tym tylko jedno obsługujące HDR. Teraz by podłączyć ATV muszę odpiąć kabel od VU Ultimo 4K i podłączyć do tego wejścia HDMI od ATV. Czy jest jakieś rozwiązanie by w tym jednym wejściu połączone były kable od tych urządzeń równocześnie?

Raczej nie mam możliwości podpięcia dwóch źródeł jednocześnie. Co do oglądania w HDR zależy jakiego serwisu używasz od Apple, Netflixa( kilka pozycji w zwykłym HDR)lub Disney dużo nie zobaczyć bo samsung nie wspiera Dolby Vision jedynie zostaje Amazon bo oni wspierają HDR10 co do reszty serwisów Canal+, Player, Polsat nie wspierają żadnego HDR. Więc decyzja zależy do ciebie co warte jest podłączenia do portu z HDR😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leonk1974 napisał:

Mam telewizor Samsung UE55KU6670,który posiada 3 wejścia HDMI w tym tylko jedno obsługujące HDR. Teraz by podłączyć ATV muszę odpiąć kabel od VU Ultimo 4K i podłączyć do tego wejścia HDMI od ATV. Czy jest jakieś rozwiązanie by w tym jednym wejściu połączone były kable od tych urządzeń równocześnie?

Najlepsze rozwiązanie zainwestowanie w porządny amplituner 7.2 z Atmos i system kolumn do kina domowego:) Choć na rynku teraz deficyt elektroniki i ceny z sufitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...