Skocz do zawartości

Ośrodki Regionalne TVP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie czy wiadomo może które miasto po przeniesieniu się Kielc i Gorzowa Wielkopolskiego do własnych siedzib będzie miało najgorszą miejscówkę miejsca emisji lokalnego oddziału TVP3? Z tego co zauważyłem to TVP3 Opole ma małą siedzibę ale chyba jednak są na swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tymczasowo TVP3 Kielce i TVP3 Kraków będą miały wspólnego dyrektora i wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie to Alicja Popiel która to kierowała tymczasowo tym drugim z wymienionych ośrodków : https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,30618665,zmiany-w-mediach-publicznych-strona-tvp3-kielce-znow-dziala.html

Pierwszą decyzją nowej szefowej ma być przywrócenie programu „Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" do ośrodka z siedzibą na Krzemionkach: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ewa-godlewska-jeneralska-tvp-krakow-dyrektor

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poszło o oglądalność jak i fakt że PiS po swoich działaniach byłby pod tytułowym „ostrzałem" młodzieżówek opozycji. 

Swoją drogą ciekawi mnie co Pani dyrektor ma na myśli pod ożywieniem ramówki TVP3 Kraków i jak to się będzie mieć do kwestii „Kroniki" która to pewnie po trzech latach znowu zmieni oprawę graficzną. Z tego co czytałem na „Wyborczej' to w poniedziałek było spotkanie Pani Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej z dziennikarzami ośrodka krakowskiego a w środę kieleckiego gdzie poza wznowieniem emisji trzeba będzie dokończyć przeprowadzkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Poland napisał(a):

Pewnie poszło o oglądalność jak i fakt że PiS po swoich działaniach byłby pod tytułowym „ostrzałem" młodzieżówek opozycji. 

Akurat oglądalność to ten program miał zawsze dobrą, mimo tego że dość regularnie zmieniał porę emisji. Moim zdaniem powody mogły być bardziej polityczne, przy czym pamiętajmy że programu nie zdjęto od razu po przejęciu telewizji przez PiS, a pod koniec grudnia 2018, co też się odbyło nagle, bo 29 grudnia nadano normalnie kolejne wydanie, zapowiadając że będą odcinki w nowym roku, a dwa dni później kierownictwo TVP Info skreśliło "Młodzież kontra" z ramówki. Sama redakcja programu jednak już wtedy miała nadzieję na reaktywację, pisząc na Facebooku "może kiedyś spotkamy się ponownie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były szef TVP3 Łódź został odwołany, ale i tak dostawał pensję. Przez kilkanaście miesięcy:

 

Cytat

Błażej Kronic został szefem łódzkiego oddziału TVP na początku 2019 r. W sierpniu 2022 r. został odwołany przez ówczesnego prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Jak podaje TuŁódź, mimo to wciąż przysługiwało mu wynagrodzenie. Według obecnej szefowej oddziału Magdaleny Michalak-Szwarc, "naraziło to oddział na stratę 250 tys. zł". TVP3 wypłacało jednocześnie pensję innej osobie, która pełniła funkcję dyrektora. W praktyce oznaczało to wypłatę dwóch dyrektorskich wynagrodzeń przez 16 miesięcy.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30636963,byly-szef-tvp3-lodz-zostal-odwolany-ale-i-tak-dostawal-pensje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czym niby mieli podpaść, skoro ośrodek bydgoski nie był aż tak propagandowo skręcony. Wśród zwalnianych są ludzie, którzy w TV Bydgoszcz przeżyli kilkanaście rządów, prezesów, wojewodów i marszałków, ba - np. Jarosław Lewandowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy stacji, który nawet przez pewien czas był korespondentem TVP w Iraku i prowadził serwisy w Info, zaczął tam pracować jak jeszcze nie było jednego województwa kujawsko-pomorskiego, tylko trzy regiony obsługiwane przez redakcję "Zbliżeń". I on mi się nigdy nie wydawał jakoś politycznie odchylony. Podobnie reszta załogi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany w oddziale rzeszowskim - pełniącym obowiązki prezesa został Marcin Pawlak.

http://czytajrzeszow.pl/?id=37908&idd=4&poz=ml0

W innym artykule czytałem, że on i tak jest tymczasowo, bo będą wybierać prezesa i Wrzesińska liczy na ponowne wybranie.

Nie wiem po co tyle zmian w tych oddziałach.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może nie tyle zmiana regionalna, ale jednak kwestia warta uwagi. Kilka dni temu zwolniono praktycznie całą ekipę dziennikarską, która tworzyła materiały dla TVP 3 Warszawa w Radomiu i szeroko pojętym regionie radomskim. Poleciały dwie dziennikarki oraz operator. Obecnie na miejscu jest jedna osoba, która przez ostatnie lata pełniła obowiązki "coś ala kierownik redakcji", w sensie nie chodziła z mikrofonem na wydarzenia. Ciekawe czy poszukają lokalnych osób, czy będą przysyłać ludzi z Warszawy/Kielc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Buduje się siedziba ośrodka regionalnego TVP3 w Olsztynie: https://www.olsztyn.com.pl/artykul,olsztynski-oddzial-tvp-czeka-przeprowadzka-powstaje-nowa-siedziba,40177.html

Tymczasem przeprowadzka w Gorzowie Wielkopolskim rozciągnie się w czasie aż o cały rok: https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/tak-wyglada-nowa-siedziba-tvp3-w-gorzowie-kiedy-zaczna-z/ar/c3-9659907

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...