Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otworzyło mi się HBO MAX w wersji angiskiej. Patrzę na filmy a tam taki hity 

,,V jak Vendetta"

,,Transporter" chyba dwie części.

,,Kill Bill" 1i2

,,Terminator".

Ciekawe czemu tak się stało? Po ponownym uruchomieniu aplikacji już była wersja pl. I oczywiście te filmy nie były dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niemal dwóch miesiącach aplikacja ma fatalne recenzje w sklepie Play - zawieszanie się , błąd połączenia sieciowego czy brak dźwięku to najczęstsze problemy. U mnie działa ok poza tym że jest strasznie cicho. Wcześniej audycje w HBO go niemal ryczały teraz trzeba je ostro poglosnic żeby coś usłyszeć

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. W mobilnym Play Store ocena 2.0/5. Gorzej nawet niż Viaplay, które ma 2.7/5.

Netflix 4.5 i Prime Video też 4.5. Ale zaraz będzie wytłumaczenie, że pewnie się cały Internet na to HBO uwziął i robi "krucjaty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze jest to że nie wyszła żadna aktualizacja.  U mnie zabawne jest to że w Playerze ten sam film brzmi znacznie głośniej niż ta sama produkcja w HBO max więc nie jest to wina urządzenia. I co ciekawe problem głównie dotyczy produkcji oryginalnych HBO max które nawet w Player lecą cicho

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rotalplus napisał:

U mnie działa ok poza tym że jest strasznie cicho. Wcześniej audycje w HBO go niemal ryczały teraz trzeba je ostro poglosnic żeby coś usłyszeć

Mam tą samą obserwację.

Korzystam z Android TV w wersji 9 na telewizorze i muszę o kilka stopni zwiększyć głośność, aby dobrze słyszeć.

Audycje telewizyjne, czy YT oglądam z głośnością w ok 14-16 na skali, a późnym wieczorem dobrze słyszę także w okolicy 9. Dla 9 na HBO Max nic nie słyszę :)

Aby oglądać HBO Max muszę ustawić minimum 18, a idealnie zaczyna być w okolicy 21.

 

Ale poza tym nie mam problemów z obsługą apki na telewizorze.

No może za wyjątkiem momentu dnia premiery nowego Batmama.
Wtedy wywalało mnie z aplikacji gdy uruchamiałem film, lub serial. Zgłaszało to sporo użytkowników.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Max w promocji płacę 19,99 zł, Prime Video 4,08 zł (49/12), do tego dojdzie D+ za 28,99 zł. Razem mam HBO, Prime i Disney za 53,06 zł - w tym wybrane tytuły w 4K HDR + Dolby Atmos. Sam Netflix dla 4K wychodzi drożej, a o takiej bibliotece może pomarzyć.

 

Inna rzecz, że występują czasami problemy z aplikacjami HBO czy Prime. Do tego HBO i Prime mają żałośnie okrojoną bibliotekę (zwłaszcza Prime, gdzie zostały w 95% same Prime Originals). Mimo to, summa summarum, za mniejsze pieniądze jest dużo więcej do zobaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Mam tą samą obserwację.

Korzystam z Android TV w wersji 9 na telewizorze i muszę o kilka stopni zwiększyć głośność, aby dobrze słyszeć.

Audycje telewizyjne, czy YT oglądam z głośnością w ok 14-16 na skali, a późnym wieczorem dobrze słyszę także w okolicy 9. Dla 9 na HBO Max nic nie słyszę :)

Aby oglądać HBO Max muszę ustawić minimum 18, a idealnie zaczyna być w okolicy 21.

 

Ale poza tym nie mam problemów z obsługą apki na telewizorze.

No może za wyjątkiem momentu dnia premiery nowego Batmama.
Wtedy wywalało mnie z aplikacji gdy uruchamiałem film, lub serial. Zgłaszało to sporo użytkowników.

Czyli problem globalny - nie dotyczy tylko przystawek. Ale FB help desk HBO problemu nie widzi albo udaje, oferując żenujące rozwiązania, które nie przynoszą efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



HBO Max w promocji płacę 19,99 zł, Prime Video 4,08 zł (49/12), do tego dojdzie D+ za 28,99 zł. Razem mam HBO, Prime i Disney za 53,06 zł - w tym wybrane tytuły w 4K HDR + Dolby Atmos. Sam Netflix dla 4K wychodzi drożej, a o takiej bibliotece może pomarzyć.
 
Inna rzecz, że występują czasami problemy z aplikacjami HBO czy Prime. Do tego HBO i Prime mają żałośnie okrojoną bibliotekę (zwłaszcza Prime, gdzie zostały w 95% same Prime Originals). Mimo to, summa summarum, za mniejsze pieniądze jest dużo więcej do zobaczenia...

Akurat na Netflixie jest więcej produkcji niż w HBO Max, Disney+ i Prime Video razem wziętych.
HBO Max ani Prime Video nie jest okrojone. Po prostu tak u nas wygląda oferta i porównywanie jej z innymi rynkami jest bezcelowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 17:54, bgmnt napisał:

W Ameryce jest jeszcze więcej kanałów linearnych HBO niż w Europie i istnieją one znacznie dłużej. Mimo to, pozycje HBO Max nie pojawiają się w telewizyjnych 30 klatkach. Twoje wytłumaczenie (jak zwykle) nie ma żadnego sensu. Tak samo jak podejście HBO do klienta w Europie.

Bo to Ameryka a nie Eurokomuna, gdzie ślimak to ryba a marchewka owoc. Albo na całym świecie nie mają problemów a w Europie wymuszają na Apple zmianę standardu ładowarki lub chce wymusić na Apple możliwość wykorzystania NFC dla aplikacji firm trzecich. Przykładów można wypisać wiele. Sam przecież wkleiłeś

Cytat

"Another peculiarity of the service is that all the content will be 25fps, which is the European standard, instead of whatever it’s originally mastered to. This is because in Europe everything has to go at 25fps, as the service is still seen as an internet variant of linear TV."

Takie są przepisy w UE. Zresztą napisałem - NF nie ma kanałów linearnych a Disney z tego powoli wychodzi. Obaj nakaz UE mogą mieć z tego powodu w poważaniu a jednocześnie nie mają dodatkowych kosztów.

HBO z racji kanałów linearnych w Europie i ich przepisów postawił na razie na jeden standard - 25 klatek. A to proste wyjaśnienie.

Ekonomia! Ameryka to największy na świecie rynek sVod. Na ten moment 50% userów HBO Max w skali globalnej to rynek USA. W Europie średni koszt usługi to mniej więcej 5-7 dolarów, w USA 15 dolarów.

Gdzie zatem się opłaca robić dwa standardy? W USA. Tam się im opyla dawać w kanały linearne jeden standard, w VOD drugi. Inaczej jest dzisiaj w Europie. Jak bedzie uzasadnienie ekonomiczne, pewnie będą stawiać mocniej na dwa standardy w Europie (we wszystkich tytułach). Może również to być szybciej, bo właśnie nowy CEO robi porządki, tnie koszty stałe a jednocześnie będą wydawać więcej na treści i rozwój. W końcu też HBO MAX wyląduje na największych rynkach Europy - UK, Niemcy czy Włochy, gdy się skończy umowa ze Sky.

W dniu 23.04.2022 o 17:54, bgmnt napisał:

Tak, oczywiśce Prime nie należy do konkurencji Neflixa... Wcale nie wydali w 2021 na kontent więcej niż HBO.

Zastanówmy się zatem wspólnie. Jesteśmy w USA czy w Polsce? Czy w Polsce kiedykolwiek Amazon nawet ugryzł NF w duży palec u nogi?

Ile jest premier na Amazon a na NF? Nawet ile jest premier na Amazon a na HBO?

Filmy na Amazon poza Monolith, głównie i znacznej ilości wpadają po 3 czy 4 oknie.

Gdzie zatem Amazon ma stanowić w Polsce konkurencję dla NF? Jakim cudem? Treści oryginalne ma Amazon z reguły bardzo dobre ale to nie przyciaga widza masowego w milionach (co zresztą było niedawno omawiane w temacie NF po jego wynikach) Notabene - prowadziliśmy kłótnie a teraz wszyscy "specjaliści" po wynikach powtarzają moje słowa co Netflix produkuje, jak zdobył rynek i dlaczego jest obecnie taka sytuacja. Miałem racje.

W skali światowej, dlaczego wszędzie na portalach zagranicznych i głównie amerykańskich zdecydowana większość stawia na największą trójcę w postaci NF, Disney i HBO MAX? Dlaczego nie biorą pod uwagę Amazon, skoro już dzisiaj jest nr 2 w skali światowej, bo podaje ponad 200mln userów? Do 200mln Disneyowi brakuje około 70-80mln a HBO grubo ponad 100mln.

 

Dzięki za linka, tylko szkoda, że go pierwszy tutaj wklejałem. I nie tylko w Niemczech ale również w Austrii. Ale tam ma również sport

I jeszcze

Cytat

Prime Video also offers more German-language titles than Netflix, says Ampere analyst Jaanika Juntson.

To w kontekście tego, co już tutaj naście razy tłumaczyłem. Dlatego w Polsce NF postawił już dawno na polskie treści. Umowa z TVP (teraz zakończona), produkcja seriali. szybkie premiery filmów polskich.

I dlaczego Player jest taki popularny.

I masz 1:1 w Niemczech. Amazon dużo treści niemieckojęzycznych + dodatkowo sport i już NF nie jest nr 1 w Niemczech.

 

Amazon podaje wydatki jako całość. HBO to tylko część wielkiej korpo Warner Media, od niedawna Warner Bros Discovery. Tutaj podawałem wydatki na treści

 

Nie tak dawno Amazon poszedł w nowy deal sportowy. W 2021r (czyli w roku poprzednim) kupił prawa do NFL

https://www.cnbc.com/2021/03/18/nfl-media-rights-deal-2023-2033-amazon-gets-exclusive-thursday-night.html

Ma również inne prawa sportowe w innych częściach świata

Do tego np kręci Władcę Pierścieni i za dwa sezony koszt jak różnie podają - między 300 a 400mln dolarów.

Za 3 sezony Grand Tour Amazon wydał około 200milionów.  Za filmy w czasie pandemii odkupione od innych - też koszty na treści. Itd

Wydatki nie przekładają się na ilość produkcji własnych. Dla przykładu NF wydaje prawie dwa razy więcej niż Amazon a ma treści 10-20 razy więcej (jakość pomijam, bo wiadomo komu to lepiej wychodzi)

W tym, że Amazon wydaje na sport a to kosztuje. A HBO nie wydaje na sport, bo to wydaje inna spółka należąca do korpo obecnie zwana WBD. Jak również nie kupuje tematów za miliardy jak np Władca Pierścieni Amazon (całość - prawa + produkcja około 1 mld baksów). AT&T czyli dawne WM jako całość wydało więcej na treści niż Amazon w 2021. I koszt produkcji filmów WB, które wpadają do HBO są kosztem WB a nie HBO.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ampere-analysis-platforma-streamingowa-serwis-streamingowy-disney-hbo-max-netflix

 

I jeszcze odpowiadając na nieprawdy

W dniu 23.04.2022 o 19:36, bgmnt napisał:

nie ma żadnych przepisów w Europie wymagających 25 klatek w serwisie VOD

Gdzie napisałem o przepisach nakazujących 25 klatek w VOD?! Dlaczego przekręcasz?! HBO z racji (powtarzam) kanałów linearnych, nie chce ponosić podwójnych kosztów. Na VOD 24klatki, na kanały linearne 25. Takiego problemu nie ma NF i nie musi ponosić kosztów. Dlatego wszystko przechodzi przez HBO Nordic, jako centrum dystrybucji na Europę i z tego względu masz głównie "ripy" na HBO MAX z HDTV.

Ekonomia! Planują zdobywać coraz większy rynek w Europie (więcej userów, sens ponoszenia kosztów) i jest w planach wprowadzanie dwóch standardów (bo nadal w TV linearnej jest 25kl), w tym 24 klatki na VOD.

 

Cytat

HBO Max will play movies and series recorded at 23,976 fps at their original frame rate. A spokesperson said this after it became known that the streaming service plays these titles at 25 frames per second. It is unknown when the change will take effect.

 

W dniu 23.04.2022 o 19:54, bgmnt napisał:

Amazon Prime ma w Polsce raptem 300 tytułów mniej od HBO przy cenie 49 vs 234 zł rocznie i dodaje miesięcznie podobną iłość tytułów co HBO. Amazon jest znacznie bliżej HBO, niż HBO Netflixa pod tym względem To jest do sprawdzenia na Upflixie w 10 minut

 Nie wiem gdzie się matmy uczyłeś, ale 425 (ok 25%). I nadal nie rozumiesz, że Amazon Prime Video to dodatek do biznesu Amazon, tak jak Apple potrafi dać komplet usług (Apple Music, AppleTV+ itd) za 25zł, bo to też dodatek ich biznesu.

Ilość premier:

https://upflix.pl/aktualnosci/amazon

https://upflix.pl/aktualnosci/hbomax

Amazon - w serialach 8 tytułów, w filmach 38.  HBO - seriali 18, filmów 79. (jeśli nie popełniłem błędu) Taka jest różnica w ilości premier od 1 kwietnia do dzisiaj na godzinę ok 19.15. 2x więcej na HBO.

No i wiele filmów na HBO w ramach pierwszego okna.

Amazon poza Monolith nie ma praktycznie (może jakiś wyjątek) żadnych nowości na licencji (swoje tylko premiery filmowe w małych ilościach, jako Originals) i filmy wpadają, jak już są przeryte przez inne platformy.

Ilość Originalsów w serialach od debiutu HBO MAX w Polsce to jest przepaść ilościowa w stosunku do ilości Originals Amazon.

Podaj jakiś wielki hicior na Amazon, którym żyła Polska? Masowe komentarze w sieci wspominają tylko o serialu The Boys i The Expanse. Był całkiem niedawno serial za grube miliony The Wheel of Time i już nikt go nie pamięta. Teraz jedynie szansa na Władcę Pierścieni lub może z zapowiedzi innych coś się pojawi świetnego, czym wszyscy zaczną żyć. Dzisiaj w Polsce się więcej mówi o sukcesach i platformie AppleTV+ niż o Amazon.

Jeśli bierzesz tylko ilość premier  pod uwagę, to Disney+ też nie lepiej wygląda i się gdzieś mieści między Amazon a HBO***

Lista premier na Holandię w kwietniu

https://www.reddit.com/r/DisneyPlus/comments/fq3iin/coming_to_disney_in_april_nl/

***jeśli to są sprawdzone dane, bo nie posiadam Disney+ oraz jesli to prawda, to też niektóre premiery mają opóźnione np serial Dropout w porównaniu do premiery w USA.

 

Zagrożeniem dla NF jest HBO MAX i Disney***. I może jeszcze namieszać SkyShowtime. Sorry ale tutaj się grubo pomyliłeś, no i też tłumaczy, dlaczego uwziąłeś się na HBO. Więc moja teza była prawdziwa.

***Disney jest największym zagrożeniem

 

Tak, można się przyczepić w HBO MAX ostatnio do: nie nadążają z tłumaczeniem na czas, nie ma premier równo z USA itd (chociaż z premierą kinową Batmana ciała nie dali, na co mocno liczyłeś). Co do drugiego zarzutu z opóźnieniem premier, to patrząc na Europę jest wszędzie tak samo. (taka polityka/strategia) Nie mniej w Polsce płacimy 5 dolców a nie 15 dolców. Więc po co codziennie kilkanaście postów o tym samym? Czy ja wymieniam codziennie każdego gniota obejrzanego na NF??

Oczywiście:

1. Nie pamiętasz debiutu Netflixa w Polsce, gdzie z tłumaczeniem to był dramat. Brak lecytyny? A koszty NF? Jak długo zwlekali z CDNy i w ich inwestycje, bo zdarzało się im "klękanie"? Gdy już mieli nałapane klientów, mieli sens ekonomiczny w to zainwestować. I dla kosztów dzisiaj zrobili optymalizację i teraz są niestety akcje z bitrate.

2. Jakoś nie czepiasz się Amazon (ciekawe dlaczego), który również nie zawsze ma tłumaczenie na czas. A jak ma, to często do jednego tylko napisy, do innego tylko lektor. Albo jest bardzo dużo tytułow co nie mają w ogóle tłumaczeń a nawet opisu po polsku i na deser nic z tym nie robią.

 

Nie ma platformy bez wad. Najważniejsza jest jakość treści, które mają na danej platformie premiery.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ilość tytułow HBO i Prime czysto szacunkowo i przyznasz chyba, że ~1100 i ~1500 to jest bliższa skala porównawcza niż ~1500 i ~5300 (Netflix).

To Amazon z około 2-2,5 mln. RU ma znacznie bliżej do HBO GO/Max (4-5,5 mln RU) niż oba te serwisy mają do Netflixa (14-15 mln RU). Obojętnie jakbyś Ty i inni fatantycy HBO tego nie zaklinali - tak jak już kiedyś były próby ze wszechmocną Cyfrą+/NC+ co była taka super na forum (ach i wtedy też byłem hejterem :)) i niektórych serwisach branżowych, tylko patrząc po kilku latach to jednak coś nie pykło.

Większa ilość "premier" w HBO Max w ostatnim miesiącu jest czysto teoretyczna, bo spora część z tego to powroty tytułow, co zostały usunięte przy przenosinach z GO i teraz sobie o tym przypominają.

Przy przeliczeniu rocznej ceny, bo ostatnio głównie o to rozbijają się dyskusje w ogóle porównanie dla HBO wypada słabiutko.

 

O tym gdzie i jak zostały odebrane poszczególne pozycje trudno dyskutować z osobą, która chwali każde [beep], które wypuści ATV+ i hejtuje to co wypuści Netflix, a teraz widzę, że do tego dołącza także Prime :).

Sama "Wspaniała Pani Maisel" ma wiekszy rozmach niż cokolwiek co wyprodukowało HBO przez ostatni rok.

 

Debiut Netflixa w Polsce doskonale pamiętam, mam konto od stycznia 2016. Nie jesteśmy jednak w 2016 tylko w 2022. A HBO nie jest startupem. Wymagania się "troszkę" zmieniły, a w przypadku serwisu, który miał być nowym otwarciem oczekiwania były znaczne.

Piszesz o dużych rynkach - Niemcy, UK itd. A tam HBO zawarło umowę ze Sky na pięć lat już po tym jak już zapowiedzieli start Maxa ;). W 2025, kiedy deal ze Sky się skonczy to oni już to trzy razy zrebrandują, bo jak widać po CNN+ nie mają w WBD sentymentów i skrupułów.

Piszesz o klękaniu usługi - HBO Max padlo tak samo przy "Batmanie", jak 3 lat temu padało NOW/GO w przypadku finału "GoT".

Ale ogólnie rzecz biorąc, ten olewawczy stosunek Amerykanów z Warnera nie dziwi mnie to w świetle tych raptem 3 mln. nowych abonentów po uruchomieniu serwisu Max w 15 krajach Europy, gdzie dotychczas było HBO i każdy z abonentów dostał automatycznie dostęp do niego. 15 krajów, a abonentów łącznie niewiele więcej niż szacuje się, że Netflix ma w Polsce.

 

 

A no i odpowiadam na posta w wersji z 19:31, na wypadek kolejnych edycji itd. Nie odnoszę się też już 10 raz do tego co było w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify miałem już nie odnosić się do tych Twoich elaboratów, ale się nie da. Jesteś zafiksowany na punkcie Netflixa, nie ma co do tego wątpliwości. Na każdym kroku próbujesz obrzydzić ten serwis, tylko robisz to w śmieszny sposób. Już wspominałem o tych wpisach o suficie dla Netflixa i podłodze Apple TV+ Ja rozumiem, że Netflix Ci nie podchodzi, ale Twoja krucjata jest żenująca. Nie możesz się pogodzić, że mimo tego, że Netflix jest taki "słaby", to ma tylu abonentów. Próbujesz sobie to tłumaczyć w taki spośob, że ludzie trzymają ten serwis z przyzwyczajenia, przez presję otoczenia lub przez marketing. Masz ludzi za id.iotów, nie dociera do Ciebie, że ktoś ma inne zdanie i produkcje Netflixa mu się po prostu podobają. Odpuść, bo robisz się śmieszny.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz "Korniszonka", spin - offu "Korniszonka" o Szeryfie, "Ricka i Morty'ego", "Robot Chickena" mogą zadebiutować też inne produkcje Adult Swim. W opisach na kanale Youtube zaczęto dodawać do krajów gdzie można oglądać ich produkcje Polskę. Screen z pod opisu darmowego odcinka sezonu 2 serialu "Tuca i Bertie"

tpDKsAc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podaj jakiś wielki hicior na Amazon, którym żyła Polska?"

 

Reacher, największy hit Amazona w historii. Koło czasu również miało doskonałą oglądalność. 

 

Natomiast Ty podaj choć jeden tytuł, którym się obecnie żyje, a który obecnie nie jest emitowany? To są inne czasy, inny rodzaj dystrybucji, inny sposób ogladania i co innego oznacza sukces. Dzisiejsze produkcje mają chwilę żeby pojawić się i być na szczycie. To nie czasy Przeminęło z wiatrem czy nawet początków Gry o tron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 21:18, bgmnt napisał:

Większa ilość "premier" w HBO Max w ostatnim miesiącu jest czysto teoretyczna, bo spora część z tego to powroty tytułow, co zostały usunięte przy przenosinach z GO i teraz sobie o tym przypominają.

Nie jestem Tobą, więc nie będę wbijał teraz szpilki w liczeniu. Więc jeszcze raz - na spokojnie sobie przeanalizuj ilość premier na HBO Max od debiutu MAX w Polsce w porównaniu do premier na Amazon. Bo wygląda na to, że nadal się mylisz.

Idąc dalej, przeanalizuj sobie ile ma HBO zapowiedzi a ile ma Amazon. Również Amazon nie ma startu.

Oczywiście nie można porównać nikogo do ilości premier NF ale to HBO obecnie w Polsce jest pod tym względem nr 2.

 

W dniu 25.04.2022 o 21:18, bgmnt napisał:

Sama "Wspaniała Pani Maisel" ma wiekszy rozmach niż cokolwiek co wyprodukowało HBO przez ostatni rok.

Acha. Czyli Euphoria, Sukcesja, Mare of Eastown (maj 2021 a mamy kwiecień 2022). Peacemaker, Biały Lotos czy nawet teraz Odwilż, nie mają rozmachu i większego zainteresowania? Dobre :) Już nie wspomnę o ostatnim sezonie Gommory (tak, to nie serial HBO ale miał premierę na HBO) Teraz masz Tokyo Vice. A od dzisiaj "Miasto jest nasze" od twórcy The Wire - Davida Simona.

W dniu 25.04.2022 o 21:18, bgmnt napisał:

A HBO nie jest startupem. Wymagania się "troszkę" zmieniły, a w przypadku serwisu, który miał być nowym otwarciem oczekiwania były znaczne.

I znowu? HBO zawsze winne, NF nigdy ;] Czy ja bronię HBO? Napisałem jakieś zdanie w kontekście obrony napisów/premier? Napisałem tylko, że uderzasz w jedną usługę a drugą pomijasz w ogóle. W tym przypadku NF. NF też nie był startupem a znaną na świecie platformą, którą już dawno miałeś zainstalowaną na sprzęcie, zanim w Polsce NF oficjalnie się pojawił.

Cytat

A tam HBO zawarło umowę ze Sky na pięć lat już po tym jak już zapowiedzieli start Maxa ;)

Bo wcale nie napisałem ;]

Cytat

Piszesz o klękaniu usługi - HBO Max padlo tak samo przy "Batmanie", jak 3 lat temu padało NOW/GO w przypadku finału "GoT".

Ale odróżnij w końcu różnice. Nie twierdzę, że nie klękło (chociaż przy Batmanie nie każdy odczuł). Tylko twierdzę, że nie tylko HBO klęka ale również to miało na NF.  Tego nie napiszesz.

I idąc dalej - ekonomia. Nie przyjeżdża wujek John z kontenerem kasy i wywala miliardy od razu. Tak jest z HBO MAX. Tak było z NF na początku. Ilość userów, ilość przychodów, opłacalność inwestycji itd. I mozna dalej to rozwijać w ramach uzasadnienia ekonomicznego.

Cytat

O tym gdzie i jak zostały odebrane poszczególne pozycje trudno dyskutować z osobą, która chwali każde [beep], które wypuści ATV+ i hejtuje to co wypuści Netflix, a teraz widzę, że do tego dołącza także Prime :).

A gdzie jesteś w przypadku polskich słabych seriali wyprodukowanych przez NF? Gdzie Twoja krytyka, nawet do teraz wydanego serialu opartego na powieści Cobena "Zachowaj spokój"? W przypadku Odwilży już skrytykowałeś podczas premiery trailera i po emisji porównałeś do produkcji TVN.

I znowu manipulujesz. Nigdzie nie stwierdziłem, że Amazon ma słabe treści!!! Zawsze powtarzałem,  że robi mało ale konkretnie. Ale że musi jak zwykle wyjść na Twoje, to oczywiście musisz przekręcić. A zresztą jesteś z tego tu znany. Co do Apple - sorry ale w tym roku to akurat ta platforma już ma dwa świetne seriale, wysoko oceniane przez krytyków jak i samych użytkowników - Pachenko i Severence. Nic nie muszę pisać, treści Apple się same bronią w stosunku do NF. No i jeszcze na deser film Coda, który miał drugie życie po 3 Oscarach

Co do kosza to dostałem PW od administracji, że mam usunąć pewne treści. I to nie Twoja sprawa w sumie.

W dniu 25.04.2022 o 23:23, Charlie1978KK napisał:

Reacher, największy hit Amazona w historii. Koło czasu również miało doskonałą oglądalność. 

Natomiast Ty podaj choć jeden tytuł, którym się obecnie żyje, a który obecnie nie jest emitowany? To są inne czasy, inny rodzaj dystrybucji, inny sposób ogladania i co innego oznacza sukces. Dzisiejsze produkcje mają chwilę żeby pojawić się i być na szczycie. To nie czasy Przeminęło z wiatrem czy nawet początków Gry o tron.

Reacher się udał i to prawda. Ale my piszemy o czymś innym.

Żyje się serialami, które są wypuszczane po odcinkach co tydzień. To raz! I żyje się serialami, które są dobre i dlatego się o nich mówi. W przypadku ogromnej ilości premier NF i jego dystrybucji, o ich treściach się najczęściej (nie zawsze) szybko zapomina. To najczęściej podawane wady NF, zwłaszcza po ostatnich wynikach na giełdzie (poza jakością treści).

Żyje się nie emitowanymi - Władca Pierścieni od Amazon oraz Ród Smoka i The Last of Us od HBO. Jak również każdym nowym serialem Marvela/SW od Disneya, który zapowiadają.

21 godzin temu, andrzejgratis napisał:

Uwierz, że są i tacy...

Pewnie że są. Wystarczy wynurzyć się poza to forum, gdzie najczęściej ludzie korzystają bo można dzielić nadal (nie blokowane) i się boją, że jak zrobią wyautowanie to mogą potem być zmuszeni do płacenia samemu.

Ale niektórzy tego nie rozumieją, bo myślą, że cała Polska się udziela tutaj. I nadal nie dotarło, że popularność świadczy właśnie z powodu skupienia się na masowym kliencie, który nadal jest związany z NF. Uciekają klienci, którzy szukają jakości. Co zresztą już wielu się wypowiedziało na temat w ostatnich dniach na wielu portalach na świecie.

W dniu 25.04.2022 o 22:23, Pawop napisał:

Jesteś zafiksowany na punkcie Netflixa, nie ma co do tego wątpliwości. Na każdym kroku próbujesz obrzydzić ten serwis, tylko robisz to w śmieszny sposób.

Śmieszne to jest to, że cały powyższy wpis dotyczył głównie porównania Amazon do HBO w kontekście konkurencji do NF. I nie negowałem NF, tylko porównałem do niego Amazon i HBO oraz uzasadniłem kto jest większą konkurencją dla niego w Polsce. I że największy dopiero będzie za chwilę.Oczywiście ja próbuje obrzydzić, robię krucjatę ale @bgmnt w dzień w dzień aktywny w temacie HBO nie robi nic ;] On tam tylko wychwala HBO :DI jeszcze napisał, że Amazon jest większą konkurencją niż HBO, bo już nie wiedział co miał wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, spotify said:

Acha. Czyli Euphoria, Sukcesja, Mare of Eastown (maj 2021 a mamy kwiecień 2022). Peacemaker, Biały Lotos czy nawet teraz Odwilż, nie mają rozmachu i większego zainteresowania?

Taa. Jeszcze "Czarnobyl" albo jeszcze lepiej, "Sopranos" wymień. Już zostało Ci wyjaśnione, że trochę się zmieniło i nie to czasy wypożyczalni video, że jeden tytuł żyje 3 lata ;).

 

3 minutes ago, spotify said:

Dobre :) Już nie wspomnę o ostatnim sezonie Gommory (tak, to nie serial HBO ale miał premierę na HBO) Teraz masz Tokyo Vice. A od dzisiaj "Miasto jest nasze" od twórcy The Wire - Davida Simona.

No i?

 

3 minutes ago, spotify said:

I znowu? HBO zawsze winne, NF nigdy ;] Czy ja bronię HBO? Napisałem jakieś zdanie w kontekście obrony napisów/premier? Napisałem tylko, że uderzasz w jedną usługę a drugą pomijasz w ogóle.

Jeśli Netflix doda ważną oryginalną premierę 8 dni po terminie, albo zamiast 6 sezonów wrzuci tylko jeden losowy odcinek serialu i nic z tym przez miesiąc nie zrobi, albo padnie na kilka godzin przy okazji dużej premiery tak jak zrobiło to HBO Max to będę pierwszy do opisania tych problemów. Ale jakoś sobie ich w ostatnim czasie nie przypominam, jeśli w ogóle (był jakiś padzik w zeszłym roku, wtedy kiedy też FB leżał - to opisałem to na forum)...

 

3 minutes ago, spotify said:

W tym przypadku NF. NF też nie był startupem a znaną na świecie platformą, którą już dawno miałeś zainstalowaną na sprzęcie, zanim w Polsce NF oficjalnie się pojawił.

Nie, nie miałem. Kupiłem specjalnie dla niego Apple TV i byłem na forum pierwszą osobą, która tutaj o tym serwisie pisała ;).

 

3 minutes ago, spotify said:

Ale odróżnij w końcu różnice. Nie twierdzę, że nie klękło (chociaż przy Batmanie nie każdy odczuł). Tylko twierdzę, że nie tylko HBO klęka ale również to miało na NF.  Tego nie napiszesz.

HBO klęka znacznie częściej. Fakt, nie opinia.

 

3 minutes ago, spotify said:

I idąc dalej - ekonomia. Nie przyjeżdża wujek John z kontenerem kasy i wywala miliardy od razu. Tak jest z HBO MAX.

No to nie będzie sukcesu. I HBO mogłoby się tego w końcu nauczyć.

 

3 minutes ago, spotify said:

A gdzie jesteś w przypadku polskich słabych seriali wyprodukowanych przez NF? Gdzie Twoja krytyka, nawet do teraz wydanego serialu opartego na powieści Cobena "Zachowaj spokój"? W przypadku Odwilży już skrytykowałeś podczas premiery trailera i po emisji porównałeś do produkcji TVN.

Ale widzisz taką subtelną różnice pomiędzy jedną polską produkcją na 2 lata, która w dodatku miała promować nową platformę, a średnio jedną miesięcznie (Netflix)?

Oba seriale z opinii na Filmwebie są tak samo przeciętne. "Zachowaj spkój" nie oglądąłem i nie zamierzam. "Odwilż" widziałem na premierze prasowej. Wiem też w jakich bólach przebiegała produkcja :).

Nie piszę o tych tytułach, których nie oglądałem. Takie trudne do zrozumienia? Skrytykowałem natomiast "Bo we mnie jest seks" w zeszły weekend, jeśli potrzebujesz mojej złej opinii na temat czegoś dostępnego na Netflixie :D.

 

3 minutes ago, spotify said:

I znowu manipulujesz. Nigdzie nie stwierdziłem, że Amazon ma słabe treści!!! Zawsze powtarzałem,  że robi mało ale konkretnie. Ale że musi jak zwykle wyjść na Twoje, to oczywiście musisz przekręcić. A zresztą jesteś z tego tu znany.

Twierdziłeś. Nie robi mało.

 

3 minutes ago, spotify said:

Co do Apple - sorry ale w tym roku to akurat ta platforma już ma dwa świetne seriale, wysoko oceniane przez krytyków jak i samych użytkowników - Pachenko i Severence. Nic nie muszę pisać, treści Apple się same bronią w stosunku do NF. No i jeszcze na deser film Coda, który miał drugie życie po 3 Oscarach

Ma też słabiutki "Ryk" czy "Dylemat Lincolna". Jakoś nie zauważyłem, żebys o nich wspominał, o panie obiektywny. A jak się wypuszcza kwartalnie 5 tytułów to ogólnie taka średnia statystyka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 18:10, rotalplus napisał:

Czyli problem globalny - nie dotyczy tylko przystawek. Ale FB help desk HBO problemu nie widzi albo udaje, oferując żenujące rozwiązania, które nie przynoszą efekty

 

Mam podobnie. Ale z ta różnicą, że głośniejsza jest ścieżka Stereo, a cichsza DD. Gdy mam Stereo włączone, wszystkie dźwięki (dialogi, muzyka, etc) są jednakowej głośności. Gdy leci ścieżka DD (DD+ lub Atmos) wtedy generalnie jest ciszej (dialogi), ale np muzyka czy efekty specjalne są głośniej. Być może urządzenie odtwarza ścieżkę DD a nie Stereo. Niestety w natywnej aplikacji nie można wybrać w jakiej jakości ma lecieć dźwięk - można to zrobić w Kodi i tam tą zależność zauważyłem. Ten cichszy dźwięk na kinie domowym sam w sobie nie jest zły... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy CEO stwierdził, że WBD nie zamierza nadmiernie wydawać pieniędzy aby zwiększać ilość subskrybentów, a głównym celem jest zadowolenie i bogacenie udziałowców ;).

 

"Warner Bros. Discovery boss David Zaslav vowed to not “overspend” to grow its streaming footprint"

"Unlike rivals like Netflix, which has spent wildly on new shows in order to attract subscribers, the ceo said, he will take a more cautious approach."

"Zaslav said, adding that “each and every decision will be made through the lens of analyzing asset value,” with a focus on “maximizing shareholder value, not just subs.”"

 

Nie wykluczają też sprzedawania contentu innym nadawcom/platformom, a prognoza zysków WarnerMedia na 2022 jest już o 500 mln. dolarów niższa niż pierwotnie zakładało Discovery:

"Zaslav also raised the provocative suggestion that Warner Bros. Discovery might go back to selling content around the world, especially in markets where HBO Max won’t be available for some time."

 

Tak więc to na tyle w kwestii tej rzekomej świetlanej przyszłości, która miała czekać HBO, kiedy w końcu zostało wyrwane "dyletantom" z AT&T.

 

Za:

https://nypost.com/2022/04/26/warner-bros-discovery-ceo-wont-overspend-after-ending-cnn/

https://variety.com/2022/tv/news/warner-bros-discovery-not-overspend-streaming-david-zaslav-1235240905/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...