Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bgmnt napisał:

@czerstwy Ten kolega ciągle powtarza, że dwie, bo tyle w promocji płaci (była do końca marca), ale już Netflixa liczy po pełnej cenie :).

Tylko to HBO można zrobić w promocji płacąc za rok z góry. Natomiast na Netflix nie znam aż takich promocji. Niby jakieś są ale to wiązane z innymi ofertami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Google TV (chromcast) faktycznie padło ,ale na Tizenie działa (wolniej ale film odpaliło, nie Batmana). Robi się co raz ciekawiej z tym streamingiem. Jak nie Viaplay to Polsat Box, a teraz HBO. Streaming to przyszłość, ale w Polsce pewnie sprzęt lub internet nie taki jak trzeba 😡. Najlepiej płacić i nie zwracać uwagi, że nie działa.

Edytowane przez matinen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie apka zaczęła działać, ale widać, że jeszcze jest nie do końca tak jak powinno - mocno buforuje, a nawet miniaturki filmów mają kilka sekund opóźnienia zanim się doczytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CYFROmaniak napisał:

Wyrzuca z aplikacji HBO MAX na TV. Na laptopie załadował się film. Aż tak mi nie zależy, obejrzę kiedy indziej.

O 18:30 Odpaliłem bez problemu Batmana. Na 10 min przed końcem kiłka sekund raz buforowało. A tak bez problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor generalny AT&T wypowiedział się na temat dzielenia kont na HBO MAX i jak się do tego ustosunkowują

https://deadline.com/2022/04/att-john-stankey-warnermedia-warner-bros-discovery-hbo-max-netflix-1235007188/

 

Z Google Translate

Cytat

Dyrektor generalny AT&T , John Stankey , powiedział, że zarządzanie hasłami jest kluczem do długoterminowej stabilności w branży transmisji strumieniowej i jest czymś, co on i jego zespół mieli na myśli na długo przed uruchomieniem HBO Max. Komentował rozmowę z analitykami po najnowszych zarobkach AT&T, a dwa dni po tym, jak Netflix ujawnił, że 100 milionów widzów korzysta z jego usługi za darmo, dzieląc się hasłami.

„Pomyśleliśmy o tym, jak zbudowaliśmy produkt i że daliśmy klientom wystarczającą elastyczność, ale nie chcemy widzieć szerzących się nadużyć” — powiedział Stankey. Produkty i funkcje zostały wbudowane „zgodnie z umową użytkownika, która zawiera warunki dotyczące tego, w jaki sposób mogą i nie mogą korzystać z usługi, a my to wymuszaliśmy”.

„Aktywnie w każdym miesiącu przyglądamy się, w jaki sposób użytkownicy korzystają z produktu… Myślę, że jest to właściwy sposób zarządzania branżą i myślę, że być może niektórzy z czasem dostosują praktyki”.

 

Pamiętam również, że Disney zapowiadał kontrolę i od razu krzyczał "nie pozwalamy na dzielenie kont poza gospodarstwo domowe"

 

 

HBO MAX wyniki po 1 kwartale.  3mln nowych userów, wzrost w USA itd

https://variety.com/2022/digital/news/q1-2022-hbo-max-subscribers-att-warnermedia-1235237642/

 

Natomiast platforma CNN+ jak szybko powstała, tak szybko zamykają :D Właśnie ogłosili, że zamykają  🤣🤣

Jak dobrze, że WB/WM się uwolniło od p.artaczy AT&T, którzy co chwile mają takie decyzje, że szkoda komentować. Zwłaszcza sprzedaż Crunchyroll w dobie wzrostu zainteresowania ANIME były złotym strzałem. Do dzisiaj im klaszcze z tego powodu. Ehhh

 

Katarzyna Kieli objęła stanowisko president and managing directora Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kto-to-jest-katarzyna-kieli-tvn-warner-bros-discovery-president-and-managing-director

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Max w pierwszym kwartale zyskało 3 mln subskrybentów. Zważając na to, że w marcu przeniosło do usługi automatycznie wszystkich dotychczasowych klientów z 15 krajów, gdzie dotychczas działało HBO GO to wynik jest dość rozczarowujący (i pokazuje, że albo dużo dotychczasowych abonentów HBO Max zrezygnowało, albo HBO GO było naprawdę mało popularną usługą).

Analitycy spodziewali się nawet 8 milionów dodatkowych abonentów. Dochody operacyjne Warner Media -32.7% rok do roku.

 

Spadek akcji WBD dziś o 7%, w ciągu ostatnich 5 dni o -17%. Nie jest to taki dramat jak Netflix, który poleciał o 37% w 5 dni, ale też wesoło nie jest ;).

https://www.yahoo.com/lifestyle/hbo-max-hbo-grew-76-103129511.html

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie problemy z uzyskaniem 4k z i bez hdr/DV na boxach z androidem (ten od C+) jak i na firesticku 4k max???

wszystko pięknie działalo do czasu premiery Batmana. Zdążyłem obejrzeć kilka filmów w 4k i z DV a teraz wszystko mam obcięte do max 1080p, we wtyczce hbomax w kodi przy wyborze rozdzielczości większej od 1080p mam czarny ekran. Co te HBO znów porobiło ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Że są tytuły powyżej >25 Mbps w 4K w HBO Max to sam sprawdzałem i przykłady są też w sieci. Ale to już nie ten temat.

1635343838_245_This-is-the-spectacular-i

 

 

Tu jest ten temat i pytam całkiem serio bez szukania dziury w całym, czy podważania informacji. Bitrate z obrazka to aktualne, średnia, czy w peaku?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pokrywa się z tym, że najwyższy bitrate video w HBO Max to 18 Mbps, z audio wychodzi 18.74 Mbps.

Jak inni mierzą, że im wychodzi po 27 Mbps to jest zagadka.

Najbardziej wiarygodne byłoby zebranie danych o średniej wielkości ruchu sieciowego z routera. czego niestety twórcy takich screenów nie ujawniają :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, mattem napisał:

Czyli pokrywa się z tym, że najwyższy bitrate video w HBO Max to 18 Mbps, z audio wychodzi 18.74 Mbps.

Jak inni mierzą, że im wychodzi po 27 Mbps to jest zagadka.

Film filmowy nie równy stąd różnica z najwyższym bitrate. 5/6 filmu Batmana ma ciemne sceny 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gizior89 napisał:

 

Film filmowy nie równy stąd różnica z najwyższym bitrate. 

Tylko, że mówimy tutaj o średnim bitrate całego materiału dla najlepszego możliwego profilu jakościowego na platformie.

To, że jakaś scena może dostać wyższy bitrate to wiadomo, na tym polega dwuprzebiegowe kodowanie, które stosuje HBO Max.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bitrate to Kodi też z tego co pamiętam pokazywało profil >25 Mbps jak gdzieś był wklejany screen z wtyczki. Ale nie odszukam tego teraz w zalewie 500 screenów z Viaplay w wyszukiwarce.

Za to jest np. informacja tutaj: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1635250350

"4K streaming on HBO Max in Europe comes in at 16-22 Mbps (HEVC) for average video bitrate, with peaks exceeding 30 Mbps, according to our sample tests. Dolby Atmos is also available for some titles".

 

Ale, ale.... Pomijając już dyskusje o bitrate, to zarówno na wrzuconym przeze mnie tu zrzucie z netu (z HBO Max Spain) jak i tym z Apple TV to uwagę zwraca co innego - framerate. Jako podobno naczelny "hejter" tej wspaniałej usługi od HBO nie chciałem tego pierwszy wytykać, no ale skoro jest cisza... ;)

Wygląda na to, że nie tylko stare pozycje typu "Sopranos czy "GoT" są sztucznie przyspieszone do 25 fps co było tlumaczone zgrywaniem tego z kopii telewizyjnych, bo amerykańskie HBO nie udostępniło Europie masterów (https://pbs.twimg.com/media/FNUiJNyWQAEwXiH?format=jpg), ale te nowe filmy kinowe też nie mają prawidlowych 23.98 fps.

 

24.76 fps z połączeniu z odświeżaniem 23.98 (czyli trybem kinowym) jak na screenie z Apple TV to przecież jest wizualna masakra. Dziwi mnie, ze żaden z kinomanów-bitrejtowców tego nie zauważył :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, manifest "Batmana" (przynajmniej ten serwowany do przeglądarki, bo znowu patrzyłem jak amator na komputerze) ma zadeklarowane poprawnie 23.976 fps. A najwyższy profil 4K ma podane average bandwith 18.7 Mbps, a bandwidth 30.4 Mbps - czyli to co pokazuje też ATV. Są też profile z 4K w 5 Mbps. Ogólnie straszny overkill tam uprawiają. Nie mówię, zeby mieć 5 profili jakościowych jak Viaplay czy C+, ale ponad 50...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bgmnt napisał:

 

Nie wiem czy jakiś random serwis jest wiarygodnym źródłem w takich kwestiach. Anyway wg mnie nie ma co drążyć, skoro ktoś widzi więcej Mbps niż faktycznie jest to dobrze dla niego :)

 

 

40 minut temu, bgmnt napisał:

Wygląda na to, że nie tylko stare pozycje typu "Sopranos czy "GoT" są sztucznie przyspieszone do 25 fps co było tlumaczone zgrywaniem tego z kopii telewizyjnych, bo amerykańskie HBO nie udostępniło Europie masterów (https://pbs.twimg.com/media/FNUiJNyWQAEwXiH?format=jpg), ale te nowe filmy kinowe też nie mają prawidlowych 23.98 fps.

 

Za to to wydaje się mieć sens. Sam oglądając niektóre dokumenty na HBO Max miałem wrażenie, że obraz w 1080p nie jest tak szczegółowy jak na innych platformach.

Wtedy na myśl przyszło mi, że pewnie master jest w 1080i i został przeskalowany do 1080p po usunięciu przeplotu, co oczywiście obniża szczegółowość :)

Teraz zdaje się ta teoria potwierdzać.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...