Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując:

Stream Eurosport HDR naprawdę daję radę, Spory bitrate + dobra jakość produkcji naprawdę robi dobrą robotę. Oczywiście lepiej 4K HDR ale jeśli tak ma wyglądać substytut to nie byłoby to takie złe, przynajmniej w streamingu. Oglądałem też trochę na Eurosport 4k w PB GO czyli bez HDR, i owszem różnice w ostrości widać, ale czy lepiej 4k bez HDR czy lepiej HD HDR, no nie wiem, zależy wszystko od wielkości TV.

No i jeszcze jedna kwestia.  Jeśli masz tani tv o niskiej jasności, to jeśli nie ma Dolby Vision to lepiej materiałów  z HDR nie oglądać, bo będą ciemne. Jak masz dobry TV- Oled czy Mini Led, to czy będzie Dolby Vision czy HDR10 nie ma wielkiego znaczenia. Dolby Vision głównie poprawia właśnie obraz na słabszych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bartas_20 napisał(a):

Jak masz dobry TV- Oled czy Mini Led, to czy będzie Dolby Vision czy HDR10 nie ma wielkiego znaczenia. Dolby Vision głównie poprawia właśnie obraz na słabszych TV.

Ma bardzo duże znaczenie, bo HDR10 to już zabytek. Konkurencją dla Dolby Vision jest HDR10+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest bo daje to co ma Dolby Vision czyli aktywne mapowanie dla każdej klatki materiału, a HDR10 jest statyczny dla całego materiału, Przez co na słabszym tv jest po prostu ciemno.Nie zmienia to faktu, że jeśli telewizor ma bardzo jasną matrycę to HDR10 da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z satelity Eurosport 4K kurdę fajnie to wyglądało. Przełączyłem się na aplikacje MAX i na to HD z HDR też nie było źle ale jednak to nie to. Oglądanie z aplikacji PBG Eurosportu 4K przemilczę. Za to z aplikacji smart tv Vectra jakość ta sama co z satelity tylko większy poślizg ale wiadomo to stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na większych ekranach od 65" wzwyż najlepiej wypada Eurosport 4K z HDR z satelity (z aplikacji PBG jest bez HDR)?

Eurosport 4K z aplikacji PBG bez HDR  ma gorszą jakość obrazu niż streaming Eurosportu HD z HDR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nasir Ma lepszą ostrość bo wiadomo wyższa rozdzielczość, ale kolory sprane bo jest to- nie wiem jak nazwać chyba najlepiej downgrade z dosyłu HDR na stream bez HDR. Na mniejszym telewizorze lepiej będzie wyglądać stream Eurosport HD HDR. Na większych ze względu na rozdzielczość stream z PBG. Idealnie będzie wyglądać Eurosport 4K z satelity i w kablówkach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nasir napisał(a):

Czyli na większych ekranach od 65" wzwyż najlepiej wypada Eurosport 4K z HDR z satelity (z aplikacji PBG jest bez HDR)?

Eurosport 4K z aplikacji PBG bez HDR  ma gorszą jakość obrazu niż streaming Eurosportu HD z HDR?

Jeśli chodzi o jakość / wyrazistość obrazu to o wiele lepszy będzie obraz 4K HDR w Eurosporcie. Ta sama jakość z wykorzystaniem PBG niestety brak HDR robi swoje , jeśli masz dobry TV to trochę jesteś w stanie to nim nadrobić.. ale jednak HDR robi swoje, ładnie to się ogląda.. jednak tam gdzie detale grają rolę i szczegółowość mimo wszystko radziłbym spróbować 4K nawet bez HDR'a i spróbować telewizorem obraz podbić.. bo w HD ostrości już nie poprawisz w żaden sposób.. 

 

Ale też trzeba brać pod uwagę, ze nie wszystkie wydarzenia są w 4K, wiec tutaj korzystałbym z Maxa.. a 4K pozostaje i tak tylko wybiórczo i to nie Ty decydujesz co tam leci.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, andrzejgratis napisał(a):

Obejrzałem całe spotkanie Japonia - Niemcy w MAX i wygląda to dobrze. Czekam teraz na tenis i oczywiście Igę Świątek. 😉

Obejrzałeś ? - u mnie na MAX przy stanie 2:1 i 17 : 19 dla Japonii  obraz przełączył się na szermierkę.

Chciałem teraz zobaczyć z odtworzenia i niestety w tym samym miejscu zmienia się na szermierkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica jest przy przejściu z 4K w Eurosporcie na HD w MAX.. musi się oko prze dłuższy czas przyzwyczaić, bo jednak brak wyrazistości z 4K kłuje w oczy... szkoda że Iga nie leci w 4k.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomik1 napisał(a):

Transmisję w Maxie petarda. Świetna nawigacja pomiędzy transmisjami, 50 klatek, od razu napisane czy jest z polskim komentarzem. Naprawdę się postarali jeżeli chodzi o Maxa :)

Transmisje mają 9 Mb/s AVC, a optycznie jest 5-6 Mb/s AVC tak jak było w Player. Tylko marnują ten zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał(a):

Wolę oglądać to co mnie interesuje, a nie to co serwuje mi EUSP 4K. No ale ja dziwny jestem

Chyba każdy tak ogląda.. jedynie to co napisałem że wolałbym, aby to co mnie ciekawi leciało w Eurosport 4K, bo jednak tutaj jakość 4K miażdży tą która jest w MAX HD..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...