Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lucash napisał:

Zawsze łatwiej jest utrzymywać jedną aplikację zamiast dwóch.

Nie mogę się z tym zgodzić, gdy chodzi o dwie tak znane na polskim rynku marki. HBO MAX to filmy i seriale, natomiast Player.pl to w sumie cała reszta. Oba serwisy mogą się wzajemnie uzupełniać, ale połączenie ich w jeden mogłoby to zepsuć, bo z jednej strony jak zauważył @dvbtowiec wymusiłoby to podniesienie ceny za dostęp do serwisu, a z drugiej strony, czy ktoś wyobraża sobie oglądanie paradokumentów, czy innych produkci TVN w HBO MAX? Raczej nie. Najbardziej logicznym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie platformy streamingowej, która za pomocą jednego konta oferowałaby dostęp do wybranych serwisów, które nadal działałyby tak, jak dotychczas.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mamy osobny serwis TVN24 GO. Tam trafiają reportaże, dokumenty i wywiady, których nie ma w Player i nie są emitowane nawet na antenie TVN24.

Najprawdopodobniej powstanie jedna platforma Warner Discovery+ z zakładkami i z osobną ofertą programową: HBO, Eurosport, Discovery, TVN Player, TVN 24 GO. Jeszcze pytanie, czy utrzymają się treści i kanały Canal+ w Playerze? 

Pewnie dlatego nie powstał wspólny serwis TVNu i Polsatu, bo szykowali się do fuzji i nie chcieli dodatkowo promowoć treści z innych grup medialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem z biuromaks jak oglądam film zmieniają mi się co chwilę kolory raz są bardziej zielone a raz bardziej czerwone próbowałem już odinstalować aplikacje wyczyścić pamięć podręczną wylogować się i zalogować z powrotem i nic nie pomaga dzieje się tak tylko na HBO Max online apka ani telewizji nie mam takich błędów czy ktoś wie co można z tym ewentualnie zrobić. Oglądam na aplikacji w tv Philips PUS8506 szybkość internetu download 97 upload 96 mbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, swordfish napisał:

Czyli co? "Szkło kontaktowe", Fakty TVN, Olejnik, Kraśko, Gessler, Wojewódzki, Ukryta Prawda, Hotel Paradise i Sędzia Anna Maria Wesołowska w HBO Max? Przecież to osłabi wizerunek serwisu z treściami filmowymi premium.

Czyli to,  że Player pozostanie Playerem i nic z nim nie będzie. Dalej będzie serwować TVNowską papkę  

Discovery+ połączy się z Max.

https://www.tabletowo.pl/hbo-max-i-discovery-plus-polaczenie/?fbclid=IwAR38YA1mGDtF5s2TYkxBVvv6i-rdQpsbhLYUzlnR89sN_HElU335yhHaGDE

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powtarzam, że to nic, co wydarzy się w ciągu kilku tygodni – miejmy nadzieję, że nie w ciągu kilku lat, a w kilka miesięcy – natomiast w międzyczasie zaczniemy tworzyć tymczasowe rozwiązanie. Tak więc od samego początku pracujemy nad przygotowaniem pakietu, może z jednym kontem, może kopiując treści pomiędzy produktami, itp., abyśmy mogli zacząć odnosić pewne korzyści już na wczesnym etapie. Jednak głównym celem będzie harmonizacja platformy technologicznej. Stworzenie jednego bardzo, bardzo mocnego, połączonego produktu i platformy skierowanej bezpośrednio do konsumenta zajmie trochę czasu."

https://satkurier.pl/news/215191/discovery-i-hbo-max-zostana-polaczone.html

 

Czyli to o czym jest mowa na początku to jedno konto i jedna platforma technologiczna. Potem "jeden produkt". I tak naprawdę to nie wiadomo co to będzie i ile to im zajmie.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bez problemu utrzyma się jeszcze jakiś czas. Chodzi o przyciągniecie klientów do HBO Max. 

To fizyczne połączenie ofert trochę potrwa. To jest kwestia przyszłości. Mnie ciekawi jak na tym wyjdzie nasz rodzimy Player. Bo szczerze mówiąc zrobiono dużo, żeby ten serwis był ciekawy, rozwinął się, biorąc pod uwagę czym był na samym starcie, ale to nadal nie jest to co np. Hulu, a w tym kierunku bym chciał, żeby nasz serwis poszedł i żeby ktoś sobie nie pomyślał o likwidacji ;) 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Solderowy123 napisał:
Dziś zobaczę, czy na moim Tizenie z 2020 odpalają się filmy z HDRem.

Podobno ze starszymi mój ma 5 lat i lipa

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solderowy123 napisał:

Dziś zobaczę, czy na moim Tizenie z 2020 odpalają się filmy z HDRem. Jeśli tak, to najwyraźniej aplikacja ma problem ze starszymi wersjami systemu.

Napisz czy masz HDR na fimach.

Jak coś to w trakcie oglądania,wejdz w : Ustawienia  obrazu/zakladka -tryb obrazu,tam powinien pojawic się napis HDR.

Jest nas tu kilku i tego niestety nie ma.

Samsunga mam z 2019 roku

 

Na Player,filmy w 4k,też nie wyświetla HDR :(  

 

Mój jest jeszcze na gwrancji,więc nie wiem czy to gwarancja obejmie. :)

HDR z automatu ma się włączać w tym modelu

W sobotę mam rozmowę z konsultantem,niech grzebie zdalnie zobaczę co wymyśli

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, firemanbuba napisał:

@Adamus Na Tizenie z 2020 filmy HBO MAX są z HDR. Filmy na Player nie mają HDR, dlatego nie wyświetla się.

Odnośnie Player,nie wiedziałem,dzięki.

Jak wejdziesz wt ustawienia, j/w pisalem widzisz HDR ?

Albo skąd wiesz że w Twoim modelu,HDR jest aktywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, firemanbuba napisał:

Na Tizenie z 2020 filmy HBO MAX są z HDR. Filmy na Player nie mają HDR, dlatego nie wyświetla się.


Dokładnie jak piszesz... Player nie daje HDR ale 4K wygląda fajnie - od razu inaczej się seriale ogląda... :) Wychodzi na to że rozpiętość roczników bez HDR jest bardzo duża - jak się nie mylę to [2016-2018]. Całe szczęście że to tylko kilka filmów a nie jak u konkurencji także masa seriali.

 

35 minut temu, Adamus napisał:

Albo skąd wiesz że w Twoim modelu,HDR jest aktywny ?


Tam gdzie pisałem wcześniej jest info na wszystkich modelach Samsunga... na 100%. Ale pamiętam że są też roczniki TV Samsunga przy których dodatkowo wciska się [info] i wyskakuje belka od góry pokazująca dodatkowo jaka jest rozdzielczość i czy właśnie leci materiał HDR. U mnie w moim roczniku 2017 nie ma tej belki właśnie. Jeszcze jedno info o HDR masz jak odpalasz plik video. W dolnym lewym rogu masz oznaczenie HDR jak takowy materiał jest odpalony.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamus Tak po wejściu w ustawienia jest napis HDR. HDR jest aktywny cały czas. Jak materiał ma HDR to odpala automatycznie. Tak jest w filmach na Netflix, Amazom, HBO Max i Canal+4K. W tv Samsung nie ma możliwości włączenia/ wyłączenia HDR. Jest automat.

Edytowane przez firemanbuba
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem wpis... zatem wychodzi że [2016-2018] jest brak HDR. MNie zastanawia inna kwestia. Od HBO Max też dpostałem info że dopiero startują... ale to stek bzdur przecież oni już są w wielu krajach. Chyba nikt nie wpadł na pomysł aby sprawdzić że leci bez HDR i tak oglądali... hehe... :) A ja śmiem twierdzić że ci co nie mają HDR to także nie mają 4K. Zrobiłem porównanie we wcześniejszym wpisie... to kompletnie bez tego HDR nie wygląda na 4K.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...