Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Diuna na Nvidii Shield Pro raportuje 4k UHD Dolby Vision i Dolby Atmos, po odpaleniu pokazuje się na LG logo Dolby Vision, wiec ten format jest preferowany. Nie ma opcji odpalenia w HDR. Przynajmniej u mnie, Nie widze tez zadnego materialu z logiem HDR wylacznie.
Nigdzie nie wyświetla się samo HDR.
Mylicie pewne rzeczy HDR to jest technologia. Samsung wspiera HDR10 i HDR10+, a inne TV Dolby Vision. Przystawki obsługują oba formaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, creativeopinion napisał:

 

Nvidia Shield jest po HDMI do LG a dźwięk idzie optykiem z Logitech Z-5500 do tv. Glosniki raportuja DD+ tak jak na wszystkich innych serwisach typu Netflix, Amazon itp.

widzę że coś z apką na tv chyba jest nie tak. ew. Android 10. Włączyłem Xiaomi Mi Stick (bez 4k) do projektora (poprzez amp Denon) i dźwięk od razu Atmos się pojawił... no nic. może kiedyś naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na jakim filmie pokazuję Ci sam HDR10  ?? Ja przeszukałem wszystkie filmy z 4K i większość pokazuję Dolby Vision i Dolby Atmos. a są też filmy z gołym UHD 4K bez Dolby Vision I HDR10 
Chodziło mi o to, że nawet jak jest napis DV to mi się odpala w HDR10 na Samsungu.
Jeśli świeci się DV, to oba formaty są wspierane
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawop napisał:

Chodziło mi o to, że nawet jak jest napis DV to mi się odpala w HDR10 na Samsungu.
Jeśli świeci się DV, to oba formaty są wspierane

HBO Max to nie Netflix. Nie pokazuje w jakiej jakości na Twoim sprzęcie będzie odtwarzał, tylko jaka jest możliwa najwyższa jakość. U mnie na Xiaomi sitck który ma tylko FHD, też pokazuje DV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, myk6414 napisał:

Czy działa Wam DD5.1 na jakimkolwiek materiale z HBO MAX na Android TV? O Dolby Atmos nie pytam, bo na stronie pomocy technicznej piszą że Atmos na Android TV nie jest wspierany (SIC!). Amplituner pokazuje tylko stereo. Na Prime, AppleTv+ czy Netflix audio jest poprawnie dekodowane (DD+ albo Atmos) a na HBO tylko stereo... 

Obraz wykrywa poprawnie HDR lub Dolby Vision. Ale nie nazwałbym tego 4K...

Cześć. U mnie dźwięk 5.1 też nie działa. Mam amplituner podpięty do TV Sony XR-65X90J (Google TV). DV działa, a dźwięk jedynie 2.0 - nie ma znaczenia czy lektor czy oryginalny. Netflix działa bez problemu z dźwiękiem przestrzennym, więc to raczej wina aplikacji HBO Max.

Edytowane przez krymus
Aktualizacja
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pawop napisał:

Nigdzie nie wyświetla się samo HDR.
Mylicie pewne rzeczy HDR to jest technologia. Samsung wspiera HDR10 i HDR10+, a inne TV Dolby Vision. Przystawki obsługują oba formaty

 W Sony obojętnie czy HDR10 czy Dolby Vision wyświetla się napis HDR ale już jak się wejdzie w ustawienia obrazu to jest tylko Dolby Vision Jasny i Dolby Vision Ciemny. Na obydwu tych profilach można dokonać korekty ustawień firmowych, ale w moim przypadku nie mam takiej potrzeby. Dla moich gustów takie parametry są OK. Jak film jest dostępny w Dolby Vision to nie mogę w TV przełączyć na inne ustawienia. Jak program jest nadawany w HDR10, czy HLG to mogę przełączać w ustawieniach i zmieniać tryb HDR i nawet go wyłączyć. Również mam możliwość zmiany przestrzeni kolorów czyli BT.2020,  AdobeRGB, DCI czy BT.709.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie u siebie w HBO Max "Matrix Zmartwychwstania"?
U mnie na dekoderze w kolekcji HBO jest tylko stara trylogia, a tego filmu nie ma.
Jaki operator?

Mam Samsunga... Samsungi mają HDR nie mają DV.
 
Wiem. Pytam, bo myślałem, że może jest problem z DV, bo u mnie HDR działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

że może jest problem z DV, bo u mnie HDR działa.


HDR i DV to są technologicznie dwa różne standardy i za każdym razem się identyfikują jak leci odpowiedni materiał. Tylko jak leci HDR na DV to może być info o HDR... a jak leci materiał DV i opis jest HDR to znaczy że DV nie łapie. Na TV które mają tylko HDR filmów w DV nawet nie odpalisz jak byś chciał. Może coś mają pomylone w identyfikatorach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując., jest dziwnie oprócz tego że polepszyli jakość zwykłego HD i dźwięku, brakuje optymalnego przewijania,  i funkcji następny odcinek. To przecież podstawy. W nfx wszystko to jest, ale tak intuicyjnie powsadzane, że nawet człowiek tego nie zauważy. Hbo max to niedorobiona aktualizacja hbo go. Ogólnie 6 na 10, naciągane 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


HDR i DV to są technologicznie dwa różne standardy i za każdym razem się identyfikują jak leci odpowiedni materiał. Tylko jak leci HDR na DV to może być info o HDR... a jak leci materiał DV i opis jest HDR to znaczy że DV nie łapie. Na TV które mają tylko HDR filmów w DV nawet nie odpalisz jak byś chciał. Może coś mają pomylone w identyfikatorach.
Ja to wszystko wiem.
Chodzi o oznaczenia w HBO Max, jest tam tylko DV. U mnie na Samsungu przy takim oznaczeniu włącza się HDR.
Już ktoś to tłumaczył. W HBO Max jest na sztywno przypisane DV w materiałach HDR, podczas gdy na Netflixie wyświetla się kontrolka w zależności ci sprzęt obsługuje.
Jeśli nie masz HDR, to masz coś skopane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...