Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Bo MM to skansen technologiczny, to jest parodia tv cyfrowej, my jako nieliczni możemy cieszyć się z kanałów SD szemranej jakości. Nie to że MM ma najmniej kanałów HD na rynku, to nawet ich SD jest gorsze niż u innych, pikseloza i artefakty na porządku dziennym. Chwalą się że wprowadzili cyfrę jako pierwsi a inni, wprowadzili później i już dawno wielokrotnie ich przegonili i pod względem abonentów jak i pod względem kanałów HD. Klient porównując oferty na stronach www i przeglądając opinie na fb czy forach, jaką ofertę wybierze? Długo samą ceną też się bronić nie będą ale tak jest, jaka cena taka usługa, a z tą ilością kanałów HD klientów im też nie przybędzie a nawet zacznie ubywac.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie non stop, ale nadal jesteście w MM. Masochiści czy jak ? Też czasem narzekam na MM, ale w ogólnym rozrachunku wypadają przyzwoicie. Ja na kanałach SD żadnej pikselozy czy artefaktów nie zaobserwowałem. Czasem obraz może nie jest ostry, ale w końcu to kanał SD! Kanały HD są w super jakości. Uważam, że cena do ilości kanałów i jakości wypada dobrze. Maruderom polecam zmianę operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam nc+ ale gdyby oferta MM była taka jak UPC, Vectra, TOYA czy Jambox to bym przeszedł do nich bez zbędnych pytań. Jako że jestem z Gorzowa i tu cyfrowa TV MM pojawiła się jako pierwsza w kraju to byłem ich abonentem przez kilka lat od startu cyfrówki ale w pewnym momencie rozwój oferty się zatrzymał i trzeba było uciekać z MM... Kiedyś się rozwijali teraz szkoda słów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o opinię na temat oferty którą wynegocjowałem w BOK telefonicznie w dniu dzisiejszym.

 

TV MaxBox + multiroom + dekoder z nagrywaniem + Canal+Prestige + pakiet filmbox + Eleven Sports + HBO HD Max + net 30mb + abonament na tel. komórkowy (zakładając że koszty wyniosą 30zł miesięcznie) całość za 195zł. Można wynegocjować coś mniej czy jest to już korzystna oferta według was ?

 

Dodam że do tej pory płaciłem ponad 200zł. Wrzesień 240 a od października 270zł bez HBO ,multirooma, filmboxa i nagrywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler: U was w Gdyni jest centrala, więc was dopieszczaja i może nie ma pikselozy, ale ja usiebie na paru kanałach mam. Co do zmiany operatora to się nadtym zastanawiam, jest jeszcze UPC więc się zobaczy, umowę z MM mam jeszcze do końca lutego ale wątpię, że coś zmieni się na lepsze.

 

A co do Polsatu to faktycznie Vectra nadal będzie mieć w ofercie Polsat 2 w SD i dodatkowo w HD, więc możliwe że Polsatowskie kanały dostępne będą po świetle w SD i tak u nas może zostać. No chyba że ci po cyfryzacji dostaną HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę ze tyle płacisz

 

Za to wszystko co Ci zaproponowali spokojnie możesz wyrwać za 150 pln i nie daj sie nabrać ze sie nie da.

 

Nie wyślesz wypowiedzenia na czas i budzisz się z fakturą na ponad dwie stówy - przerabiał to mój ojciec. I za 150 nie da rady, jeśli się płaciło wcześniej ponad 200. 170 to byłaby dobra cena za taką ofertę (12 miesięcy rzecz jasna) skoro z góry życzą sobie 195.

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co MM zrobi po 31-10-2016r kiedy to z rynku zniknie telewizja na kartę w jakości SD i tym samym kanały SD zostaną wyłączone z satelity np: TVP1, TVP2 i wiele innych. Czy również znikną z oferty telewizji kablowej czy nadal będą te kanały dostępne? :-|

W MM wszystko możliwe jeśli chodzi o jakość i kanały w jakości SD :lol2: MM super kablówka i wszystko przetrzyma :lol2:

 

@Mr.Chiquita jak myślisz?


Słyszałem że MM po 31-10-2016r ma już przygotowane swoje satelity nadawcze na satelitę hotbird i dopóki nie zmodernizują własnej sieci kablowej, będą sygnał dosyłać na satelitę i z satelity sygnał poleci wprost do stacji czołowych aby analog dalej mógł funkcjonować. :brawo:

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM miała dużo czasu aby się przygotować, zmodernizować i przeprowadzić cyfryzację własnej sieci, nie zrobili tego na bardzo dużym obszarze swojej działalności więc to nic dobrego nie wróży. Jeśli znikną kanały SD z satelity i nadawca nie będzie ich transmitował dla kablówek w jakości SD to będzie bardzo nieciekawie i grozi nam okrojenie jeszcze bardziej oferty bo po prostu się nie zmieszczą w swoich pseudo łączach przesyłowych. Oczywiście dotyczy to tylko tych u których nie przeprowadzono modernizacji.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tv cyfrowej jest tylko TVP 1 i TVP 2 w HD, chyba że chodzi o południe. A co do przejścia nadawców na HD, to MM da rade najwyżej będą kanały SD z napisem HD. Dodatkowo niektórzy nadawcy rezygnują z dopiska to jeszcze lepiej dla MM, nikt się nie połapie.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy jest minimalistą i w dodatku nie ma możliwości zmiany operatora. To co, łubu dubu niech nam żyje MM?

 

Jaki minimalizm ? Przecież nie zachwalam jakiejś telewizji naziemnej. :) Uważam, że relacja ilość kanałów do ceny jest dobra i tyle. Niestety to nie UPC, gdzie nowości są od razu, ale też cena abonamentu jest wyższa na dzień dobry o 20-30 zł. Coś za coś. Uważam, że niektórzy krzyczą tutaj dla zasady, nie mając sensowych argumentów.

 

@Kiler: U was w Gdyni jest centrala, więc was dopieszczaja i może nie ma pikselozy, ale ja usiebie na paru kanałach mam. Co do zmiany operatora to się nadtym zastanawiam, jest jeszcze UPC więc się zobaczy, umowę z MM mam jeszcze do końca lutego ale wątpię, że coś zmieni się na lepsze.

 

A co do Polsatu to faktycznie Vectra nadal będzie mieć w ofercie Polsat 2 w SD i dodatkowo w HD, więc możliwe że Polsatowskie kanały dostępne będą po świetle w SD i tak u nas może zostać. No chyba że ci po cyfryzacji dostaną HD.

 

No właśnie nas nie dopieszczają. Brakuje słynnej dwunastki, co jest dla mnie skandalem, ale cóż. Miasto, z którego wywodzi się MM funkcjonuje w zacofaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: Wszystkie kanały TVP od dawna dosyłane są kablówkom drogą światłowodową, więc nawet jeśli TVP 1 SD i TVP 2 SD znikną z satelity, nadal będą dostępne w analogu MM czy UPC. :wink:

W GOP od UPC już od dawna nie ma TVP1 i TVP2 w SD, a w analogu jest puszczony sygnał z Mediaboxa z logotypami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: Wszystkie kanały TVP od dawna dosyłane są kablówkom drogą światłowodową, więc nawet jeśli TVP 1 SD i TVP 2 SD znikną z satelity, nadal będą dostępne w analogu MM czy UPC. :wink:

Pisałem również co się stanie jeśli nadawca wyłączy całkowicie sygnał SD również drogą światłowodową dla kablówek?

Przecież w tv cyfrowej jest tylko TVP 1 i TVP 2 w HD, chyba że chodzi o południe. A co do przejścia nadawców na HD, to MM da rade najwyżej będą kanały SD z napisem HD. Dodatkowo niektórzy nadawcy rezygnują z dopiska to jeszcze lepiej dla MM, nikt się nie połapie.

Mylisz się, jest dużo miejscowości gdzie sygnał TVP1 i TVP2 jest dostarczany cyfrowo również w jakości SD, pomimo tego iż są odpowiedniki tych kanałów w jakości HD.Dlaczego?

Co wy piszecie? Przekaz SD na satelicie zostaje, ze względu na kablówki.

Jesteś tego pewien, że jak wyłączą ofertę TNK w jakości SD kanały będą nadal dostarczane na satelitę? Zostaną usunięte na rzecz kanałów HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie? Przekaz SD na satelicie zostaje, ze względu na kablówki.

W sieciach kablowych nie ma potrzeby ciągnać sygnału z satelity na potrzeby SD, są inne techniki do tego celu. Poza tym TVP daje operatorom dostęp do sygnału światłowodem, satelitarnie od dawna już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem również co się stanie jeśli nadawca wyłączy całkowicie sygnał SD również drogą światłowodową dla kablówek?

Nie. Pytałeś tylko co się stanie, jak zniknie przekaz SD z satelity po 31.10 br. i na to pytanie otrzymałeś odpowiedź.

 

W GOP od UPC już od dawna nie ma TVP1 i TVP2 w SD, a w analogu jest puszczony sygnał z Mediaboxa z logotypami HD.

A w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku wszystkie kanały (również TVP 1 i TVP 2) w analogu są w SD. Sygnał dosyłany jest światłowodem z centrali UPC, identycznie jak paczki cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślisz?

TVP1 SD i TVP 2 SD mają w sygnale od Telewizji Polskiej, więc nic się nie zmieni (nadawca nie planuje całkowitego ich wyłączenia). Natomiast, jeśli chodzi o wyłączane Polsaty, to według moich nieoficjalnych informacji, MM udostępni wersje HD. Z oferty zniknie też CBS Drama - w zamian będzie coś innego od AMC. Prawdopodobnie będą też kanały HD od dwóch-trzech innych nadawców.

 

Co do cyfryzacji:

[...] sygnał analogowy jest systematycznie wyłączany w kolejnych lokalizacjach. Proces uzależniony jest modernizacji infrastruktury. O planowanym wyłączeniu sygnału analogowego na danym obszarze informujemy Klientów wraz z fakturami.

Ja osobiście czekam na nowy dekoder z bajerami. Może pojawi się przed świętami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...