Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

CP oficjalnie poinformował, że kanały: Polsat News,Polsat 2, Play, Cafe pod koniec miesiąca kończą nadawanie w SD na satelicie. Ciekawe co zrobi MM, Polsat po świetle swoich kanałów, raczej nie daje, czy będą się bawić w przerabianie na SD po swojemu? Śmiesznie to będzie wyglądało bo kanały Polsatu mają dopisek HD, MM tylko się ośmieszy takim działaniem, a jeśli już podmienić trzeba będzie, to jak oni to upchają bez cyfryzacji?

Każda kablówka i w tym również MM zostawia sobie "furtkę" na tego typu działania nadawców. Nigdy nie zapchają wszystkich wolnych częstotliwości, aby potem jak zajdą zmiany od strony nadawcy nie mogli upchać danego kanału w kabel. Wolne częstotliwości zawsze muszą być. Z tego co mi wiadomo i już ktoś wcześniej o tym pisał, do końca roku w całej Polsce MM ma wyłączyć sygnał analogowy. Czy to się sprawdzi ostatecznie? Być może tak skoro nadawcy zaczną wyłączać wszystkie kanały w jakości SD. Jeśli tak się stanie to MM tam gdzie nie przeprowadziła jeszcze modernizacji i cyfryzacji po prostu kanałów nie zmieści. Wiec po części operator MM został zmuszony do działania, pomimo tego iż nadal mu to nie na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

A, ja pisałem wcześniej, że ceną nie opłaca się walczyć, bo klientów od tego nie przybędzie. Nieważne, jak korzystną ceną kusiłaby Multimedia. W płatnej TV nastąpił przesyt.

 

Dalej powtarzasz te swoje brednie i niczego nie rozumiesz.

 

Wydaje się że to ty rozumujesz inaczej. Ale to twoja sprawa. Czy ja napisałem że ma przybywać klientów ? Analogowców można skusić tylko ceną i wygodą.

Bo inaczej cyfryzacja będzie trwać 20 lat. Jak uważasz że to są brednie to należysz do nielicznych co tak uważają.

W płatnej Tv nastąpił przesyt. Zgadzam się. Ale co to ma wspólnego z migracją z analogu za 50zł do cyfry za 50zł ?? To jednak ty niczego nie rozumiesz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy mi się umowa z MM na TV oraz net.

Wypowiedzenie umowy już miesiąc temu zostało złożone, więc przymierzam się do negocjacji. Dziwi mnie nawet, że jeszcze nie dzwonili.

Do rzeczy:

Mam pakiet Max/Canal+/multiroom/30M za który płacę 104pln.

Jak wiele można tu jeszcze ugrać??

Interesuje mnie umowa max 12mies, netu nawet wystarcza, choć "szału nie ma"

Wogóle to zastanawiam się nad przyjęciem do UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem że ma przybywać klientów ?

Nie robi się zmian, dla zmiany, tylko dla zysku. Szczególnie takie gruntowne. Po co tyle wysiłku i pieniędzy, skoro nie przybędzie korzyści? Cyfryzacja nie jest pilnym problemem. Nie gonią terminy, więc nie ma pośpiechu (wbrew temu, co tobie się wydaje).

 

I nie uważam, żeby cyfryzacja była brednią - wręcz przeciwnie. Brednią jest twoje spojrzenie na tę sprawę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy mi się umowa z MM na TV oraz net.

Wypowiedzenie umowy już miesiąc temu zostało złożone, więc przymierzam się do negocjacji. Dziwi mnie nawet, że jeszcze nie dzwonili.

Do rzeczy:

Mam pakiet Max/Canal+/multiroom/30M za który płacę 104pln.

Jak wiele można tu jeszcze ugrać??

Interesuje mnie umowa max 12mies, netu nawet wystarcza, choć "szału nie ma"

Wogóle to zastanawiam się nad przyjęciem do UPC

W tej cenie możesz mieć jeszcze pakiet HD i net 60 mega. Generalnie źle nie płacisz. Może do 99 zł zejdziesz.

 

Jak masz możliwość to ja bym na Twoim miejscu przechodził do UPC. Chyba, że nie zależy Ci mocno na szybkim dodawaniu nowych kanałów i generalnie częstych nowości w ofercie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz mieć jeszcze pakiet HD i net 60 mega. Generalnie źle nie płacisz. Może do 99 zł zejdziesz.

Jak masz możliwość to ja bym na Twoim miejscu przechodził do UPC. Chyba, że nie zależy Ci mocno na szybkim dodawaniu nowych kanałów i generalnie częstych nowości w ofercie. :)

Pięć złotych miesięcznie to nie pieniądze:-P

Właśnie to jest powodem, że się rozglądam za konkurencją. Oferta tv w MM mocna raczej nie jest.

Na internet w MM nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nadawcy za Polsat Film HD, jest ponoć nadal nie do zaakceptowania dla MM.

 

Zastanawia mnie to czemu Polsat aż tak wycenia ten program?

 

Jak masz możliwość to ja bym na Twoim miejscu przechodził do UPC.

 

To co na pewno dostanie od UPC na początek to szersza oferta i wyższe ceny, odczuwalnie wyższe :mrgreen: potem, po 2 latach przy przedłużeniu cenowo jest zwykle lepiej, dla walczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co mi wiadomo i już ktoś wcześniej o tym pisał, do końca roku w całej Polsce MM ma wyłączyć sygnał analogowy. Czy to się sprawdzi ostatecznie? Być może tak skoro nadawcy zaczną wyłączać wszystkie kanały w jakości SD.

Co najwyżej wyłączą "w wyższych pakietach telewizyjnych" i na pewno nie do końca tego roku.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/multimedia-polska-do-polowy-2017-roku-wylacza-analog-w-wyzszych-pakietach "Andrzej Rogowski, prezes spółki Multimedia Polska, zapowiada, że operator najpóźniej do połowy 2017 roku, wyłączy analogową ofertę w wyższych pakietach telewizyjnych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładniej co napisał Rogowski w swoim oświadczeniu. Najciekawsze jest ostatnie zdanie. "Operacja ta nastąpi do końca tego roku albo najpóźniej do połowy przyszłego roku"

Tak czy inaczej z moich informacji wynika iż analog zostanie wyłączony do końca tego roku w całej Polsce.

Zastanów się jeszcze co napisałem wcześniej, jeśli nadawca zacznie usuwać wszystkie swoje kanały w jakości SD do końca tego roku to MM musi niestety działać i to intensywnie aby zmieścić kanały z odpowiednikami HD. Jeśli tego nie zrobią to będą zmuszeni do zredukowania ilości kanałów z oferty wszędzie tam gdzie nie przeprowadzili żadnej modernizacji i cyfryzacji, ponieważ kanały z odpowiednikami HD nie zmieszczą się w sieci. Mówię tu o większej ilości kanałów w jakości HD

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki taką informację dostały już dawno. W ofercie pojawią się oczywiście wersje HD.

Nadawcy informowali kablówki co najmniej przed wakacjami o wyłączeniach dubli SD. :P

 

Cieszmy się, że coś się pojawi, a nie skąd i dlaczego.

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP oficjalnie poinformował, że kanały: Polsat News,Polsat 2, Play, Cafe pod koniec miesiąca kończą nadawanie w SD na satelicie. Ciekawe co zrobi MM, Polsat po świetle swoich kanałów, raczej nie daje, czy będą się bawić w przerabianie na SD po swojemu? Śmiesznie to będzie wyglądało bo kanały Polsatu mają dopisek HD, MM tylko się ośmieszy takim działaniem, a jeśli już podmienić trzeba będzie, to jak oni to upchają bez cyfryzacji?

A skąd wiadomo, że Polsat nie zrezygnuje z dopisku "HD" w logo po wycofaniu dubli SD? Wtedy bez problemu MM będzie mogła downscalować kanały HD do SD i nikt nie będzie o tym nawet wiedział. Druga opcja to uruchomienie przez Polsat dosyłu światłowodowego wycofanych kanałów SD. Już teraz na pewno wysyłają główny Polsat w wersji HD po świetle, bo w UPC ten kanał nadawany jest z bitrate 13 Mbps. Czasem jak przełączą się na dosył satelitarny, to wtedy bitrate video jest znacznie niższy.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...