Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytajcie ten dokument na stronie UOKiK! Nie musza tych kanalow wlaczac, oni w ramach ugody zaproponowali m.in. ze wlacza te dwa kanaly i jeszcze dadza inne gratisy klientom oraz zamiast zapisu o ilosci kanalow wprowadza liste kanalow gwarantowanych oraz niegwarantowanych. To wszystko mialo miejsce prawie rok temu! Cale postepowanie toczy sie od dwoch lat, w tym dokumencie napisali, ze MM wyrazala swoje stanowisko juz w marcu 2014 roku. Prezes UOKiK nie zgodzil sie na to i przyznali im kare pieniezna.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba pogodzić się z faktem że oprócz Elevenów nic w najbliższym czasie nie włączą ani nie podniosą jakości do HD istniejących programów SD.

Czyli taka trochę martwa kablówka nie mająca pieniędzy na supermodernizację i robiąca klientów w konia oferując im bajery typu "tani prąd" lub "święta z dronem".

Śmiesznie dla mnie zabrzmiała informacja z BOK-u : W drugim kwartale owszem wyłączymy część programów analogowych ale NIE MAMY żadnych informacji że w to miejsce będą włączone programy HD do oferty DTV. Czyli takie wyłączenie dla wyłączenia aby emerytów zmusić do cyfry.Żenada !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Za ten jeden spóźniony miesiąc zabulisz po cenie cennikowej. Chyba, że znowu zdecydujesz się na przedłużenie z zobowiązaniem.

 

@zerojedynkaX

Podmianki SD do HD tylko za analoga (choć w paru miejscach zmieszczą bez tego). Wkrótce kolejna porcja. I w BOK podali ci dobrą informację. Po redukcji, kanały HD nie pojawiają się od razu po wyłączeniu. U mnie w każdym razie, tak nie było.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Multimedia. Ich celem jeest być największą kablówką. A na inwestycje w sieć już nie ma pieniędzy. Coś mi sie wydaje, że nadejdzie sądny dzień i ktoś większy/bogatszy wykupi Multimedie, ii będzie go stać na przebudowe sieci i ujednolicenie oferty na całym obszarze działania. UPC też kupowało małe kablówki i jakoś się dało... baaa jeszcze za czasów Ryntronika na śląsku, po kilku latach w/w Ryntronik przebudował sięć na śląsku na tyle,  ze do dziś UPC nie musi nic z tym robić. A najlepsze jest to, że zrobił to jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku

Edytowane przez cidik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w końcu z tą Superstacją ? Będzie włączona czy nie ? W BOK-u nic o tym nie wiedzą. "Przecież ma pan Superstację w ...analogowej". He,he...

Kuriozum w czystej postaci :D Przykład "profesjonalnego" działania działu programowego.

Zamiast renegocjować umowę z nadawcą i dodać ten kanał oferty cyfrowej. MM czeka do końca starej umowy na redystrybucję sygnału Superstacji w technologii analogowej. Ciekawe kiedy się kończy ? :D Przed wyłączeniem analogu czy kilka lat po ? :D

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidik

Przecież Multimedia już wystawiała się na sprzedaż. Nie było chętnych. Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest fuzja z UPC lub Vectrą. Ale to odległa droga. Wciąż można przejmować mniejszych graczy.

 

@danielpes5

Problemem jest zapewne cena. Zauważ, że to jedyny wyjątek (pomijając zagraniczne), który nie może opuścić analogowej. Założę się, że mają na tyle dobrą umowę, że szkoda im ją modyfikować.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi drugą co do wielkości sieć, jak więcej będzie musiał w nią zainwestować, niż za nią zapłaci? chyba tylko samobójca finansowy

Sam sobie przeczysz, wpierw piszesz ze ktos ich w koncu kupi i zainwestuje a za chwile mowisz, ze ten kto ich kupi bedzie samobojca :D, zdecyduj sie. Wystawili sie na sprzedaz, byly oferty kupna ale nie przyjeli ich, pewnie chcieli wiecej. Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Multimedia już wystawiała się na sprzedaż. Nie było chętnych. Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest fuzja z UPC lub Vectrą. Ale to odległa droga. Wciąż można przejmować mniejszych graczy.

 

Będzie to bardzo ciężkie do przeprowadzenia, głównie chodzi o koncentrację i UOKiK. Kto odkupi sieć MM tam gdzie pokrywa się z siecią, która ją przejmuje? Powoli brakuje takich podmiotów a szczególnie podmiotów branżowych. W Warszawie nie brakuje miejsc gdzie jednocześnie jest MM, UPC, Vectra, Netia, Orange fix, Orange FTTH.

Już nie mówiąc o cenie bo ostatnio właściciele MM żądali dużo za dużo. Oferują 10 letni samochód po trzech stłuczkach i nie serwisowany regularnie od 5 lat w cenie nowego auta z salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że UOKiK nie pozwoli na takie połączenie? Przecież gdyby Multimedia zrobiła by fuzję z np. UPC, to razem nie mają nawet połowy rynku. Infrastruktura 3 sieci dubluje się na niewielkim obszarze, więc nie sądzę żeby to była przeszkoda. Multimedia praktycznie nie ma konkurencji, dlatego możliwa jest jej egzystencja w takim niepełnym kształcie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na infolinii (lubię czasem zadzwonić) usłyszałem : "do końca 2016 roku telewizja analogowa zniknie z naszej oferty w całej Polsce".

Na moje pytanie Czy to pewne ? usłyszałem: "tak,raczej tak".

Wczoraj w BOK-u natomiast: "W Częstochowie TV analogowa zostanie ograniczona w II kwartale br." .Na moją sugestię że na klatkach napisano od 1 kwietnia usłyszałem: "tak ,ale może to być nieco póżniej w maju,czerwcu".

Podsumowując: Odnoszę wrażenie że oni sami nie wiedzą kiedy to rozegrają. TV analogowa trzyma się jak na razie mocno. Jeden z przedstawicieli handlowych powiedział mi kiedyś że problemem nie jest likwidacja analogu.Problemem jest przenieść tysiące ludzi do DTV nie tracąc zbyt wielu obecnych abonentów.Może to i prawda.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

 

Nigdzie nie napisałem, że nie pozwoli. Napisałem, że może być ciężkie do przeprowadzenia.

 

Hipotetycznie UPC chce przejąć MM. Razem mają bardzo duży udział w torcie operatorów kablowych. Wątpię, żeby UOKiK zgodził się by patrzeć na to przejęcie jako na rynek platform + kablówek. Pewnie prawnicy UPC chcieliby to tak przepchnąć ale moim zdaniem się nie uda.

UOKiK podejdzie do tego jak pies do jeża. Może i pozwoli na połączenia ale na 99,99% po spełnieniu pewnych warunków. A warunki są łatwe do przewidzenia na podstawie przejęć, fuzji w ostatnich latach. Przed połączeniem UPC będzie musiała znaleźć podmiot, który odkupi sieć MM tam gdzie pokrywa się z UPC. W takiej Warszawie MM i UPC pokrywają się moim zdaniem przynajmniej w 75-90%. Nie wiem jak w innych miastach ale jeżeli MM jest obecna w największych 5-6 aglomeracjach to pewnie będzie podobnie.

Także pytanie brzmi - kto odkupi tą sieć?

Orange odpada na 100%, oni mają jasny cel na najbliższe 2-3 lata w aglomeracjach. Jest to budowa FTTH by pokryć aglomeracje w 90%.

Vectra? Nie sądzę, jest obecna w wielu z tych lokalizacji.

Netia? Może, choć w Warszawie po odkupieniu części Astera od UPC też pokrywają się z UPC i MM.

Inny podmiot zewnętrzny? Wątpię. Choć ponoć TMobile rozważa wejście w TV, nawet zatrudnili człowieka od tego. Tylko, że oni bez zgody DT nic nie zrobią.

 

Łatwo nie będzie. A rynek w ciągu 2-4 lat będzie coraz trudniejszy bo trzeba sporo inwestować (FTTH, GPON) a miejsca na spore podwyżki raczej nie ma. Presja ze strony Orange w najbardziej dochodowych rynkach czyli aglomeracjach bardzo wzrośnie.

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...