Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tego nie kwestionuje. Tylko że w MMP umowa nawet nie obowiązuje na to, co jest w ofercie w momencie jej podpisywania. Bo mogą w dowolnej chwili zamienić TVN 24 na Al Jazeera Channel i nic z tym nie zrobisz.

Około 70 kanałów HD mają już wszyscy wiodący operatorzy TV w tym kraju, z wyjątkiem Multimedia Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to już sprawa do UOKiK.

 

Konkretnie którzy się pytam? A, nie serwujesz mi ogólniki. CP jest wiodącym operatorem i jakoś tyle nie ma. Vectra jest oczko wyżej od MMP i też jej do tylu brakuje. ;)

Za dużo zaokrąglasz to "około". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właściwie, to Pulsy HD są jeszcze w całej IPTV, więc to nie do końca prawda. ;)

 

 

 

Potwierdzam, Puls i Puls 2 HD jest już w IPTV - całkiem całkiem to wygląda. Jutro z ciekawości zliczę ilość kanałów w HD, ale wydaje mi się że jest b.dużo.

 

@Mr.Chiquita ma dużo racji. "Narzekamy" na MMP i porównujemy do innych potentatów na rynku. Jednak musimy wziąć pod uwagę jedną podstawową rzecz ... cenę. Na szczęście na rynku jest różnorodność wyboru, stąd można wybrać konkurencyjną sieć, a nie stale narzekać.

 

Za Pakiet SuperBox + Sport HD + Canal+ Prestige + Multiroom Płacę 80 zł. Najbardziej zależało mi na full pakiecie sportowym tj. pakiet Polsat Sport ​, Polsat Sport Extra, nSport, TVP Sport, Canal + Sport.

 

Niestety żeby mieć te pakiety musiałbym kupić zarówno nc+ jak i cyfrowy Polsat. Teraz mam te wszystkie usługi u jednego operatora za (w moim odczuciu) dobrą cenę.  Po co szukać problemów że nie ma Eleven, że Pulsy HD czy nie HD, jak włączą te kanały znów będziecie narzekać że TV Trwam nie ma w HD, a u Ojca Tadeusza w Toruniu już puszczają sygnał.

Trochę obiektywizmu.

Edytowane przez Chester70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD - według wikipedii wygląda to tak

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stacje_HDTV_dost%C4%99pne_w_Polsce

 

Edit

Kolega Chester70 słusznie zauważył, że oferta programowaw MM jest zróżnicowana i atrakcyjna cenowo. Do tego internet, który przynajmniej u mnie działa stabilnie i bezproblemowo. Także nie jest tak źle.

Powiem Wam, że dzisiaj byłem przypadkiem w punkcie NC+ i ceny to mnie powaliły...a to tylko oferta TV, bez internetu...

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Także nie jest tak źle.

Powiem Wam, że dzisiaj byłem przypadkiem w punkcie NC+ i ceny to mnie powaliły...a to tylko oferta TV, bez internetu...

Ja dzisiaj byłem na stronie multimedii i ceny mnie powaliły. A to tylko oferta tv.

2x mniej płacę w nc+ i mam eleven. :wink:

 

Clipboard01.png

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poziom

To tylko potwierdza to co napisałem. Nie można uogólniać - to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie jest idealnie. Po trzecie tak jak to już było wcześniej napisane nikt nikogo nie zmusza do podpisania umowy z danym operatorem. Wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poziom

To są ceny dla nowych. Multimedia pozostała elastyczna i można sobie wynegocjować rabaty. Ja za swoje rozbudowane opcje płacę 129zł. Więc, z internetem wychodzi dużo taniej niż w NC+. Ale faktycznie, brak ESN to w tej chwili poważny mankament - jedyny jak dla mnie.

 

A tak w ogóle, kablówki są z zasady droższe od platform, dla klientów (ale tańsze dla nadawców). ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do tych 8 kanałów HD dodanych w dwóch miejscowościach.

Patrząc na listę DTV nie bardzo rozumiem dlaczego trzeba zlikwidować część programów analogowych aby je dodać. Wiem że jeden program HD potrzebuje tyle miejsca co 2 programy SD. I z tego co napisał Mr.Cziquita programy te podmieniono a więc nie zdublowano.Wystarczy więc obciąć 6 dubli SD aby zmieścić te programy. Dlaczego sześć ? Bo nie wiadomo czemu MTV i Viva są zdublowane. Nie przekonuje mnie tłumaczenie że tak chcieli nadawcy.W innych kablówkach te stacje są emitowane pojedyńczo.Akurat w MM nadawcy chcieli 2x ?? Chyba trzeba to włożyć między bajki.To jest niezrozumiałe.

Pozostałe 6 dubli łatwo znależć. Choćby Polsat SD,Travel Channel SD,Polsat Sport SD,TLC SD,Polsat Sport Extra SD itp. I tak bez likwidacji analogu można "wepchnąć" te 8 kanałów HD.

A w przyszłości w miarę obcinania analogu znalazło by się miejsca na paczkę Polsatu w HD czy paczkę Discovery w HD.

Atmosfera wokół tych nowych HD będzie się robić coraz gęstsza gdy zamiast w dwóch będą nadawane w 200 miejscowościach a w pozostałych nie

bo nie można tam zlikwidować analogu (dobrze się sprzedaje).Więc czy nie lepiej tak zrobić jak napisałem powyżej ?

Przewidując co napiszecie (umowy ! negocjacje ! kary ! ) mogę tylko tyle powiedzieć że wiele zależy od zarządu tej firmy i ich umiejętności negocjacji z nadawcami.Nikt nie chce przecież likwidować programów lecz tylko nie dublować. A to MTV Polska i Viva Polska to dla mnie jakieś kuriozum. I to w najmniejszym pakiecie StartBox !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że oferta kierowana dla lepiej zarabiających mieszkańców dużych i średnich miast. Więc nie uogólniajmy i nie przyrównujmy wszystkiego do wszystkich. Właściwie kablówki i platformy same siebie nawzajem nie postrzegają jako konkurencja. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę miejsca się zrobiło już....po usunięciu 5ciu dubli TVN-u, dodając TVN Fabuła HD, (przyjmując że 2 kanały SD = jeden HD), liczmy że usunięto trzy...

A co do stacji ViVA i MTV, to trzeba by było zobaczyć czy rzeczywiście to są duble, czy też tylko są nadawane pojedynczo w paśmie CATV, a na liście występują podwójnie...bo stacje te są tej samej jakości, nie jak w przypadku innych zdublowanych, które są czy też były w jakości SD i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do stacji ViVA i MTV, to trzeba by było zobaczyć czy rzeczywiście to są duble, czy też tylko są nadawane pojedynczo w paśmie CATV, a na liście występują podwójnie...bo stacje te są tej samej jakości, nie jak w przypadku innych zdublowanych, które są czy też były w jakości SD i HD.

 

 Skoro telewizor wyszukuje i znajduje dwie stacje MTV i dwie Viva to znaczy że nadają je podwójnie. Są zresztą na różnych pozycjach programowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poziom

To są ceny dla nowych. Multimedia pozostała elastyczna i można sobie wynegocjować rabaty. Ja za swoje rozbudowane opcje płacę 129zł. Więc, z internetem wychodzi dużo taniej niż w NC+. Ale faktycznie, brak ESN to w tej chwili poważny mankament - jedyny jak dla mnie.

 

A tak w ogóle, kablówki są z zasady droższe od platform, dla klientów (ale tańsze dla nadawców). ;)

 

To może mi podaj namiar na tego konsultanta który Ci taką ofertę przyszykował, bo aktualnie płacę o wiele więcej, za mniej niż Ty masz, a każda próba negocjacji kończy się hasłem "ma pan już bardzo bogatą ofertę, więc ciężko zejść niżej" oraz "promocja obowiązuje na x miesięcy i nie ma możliwości innego terminowania". I pogadane. Ale przy najbliższej okazji nie ma popuść - składam wypowiedzenie i albo ono nabierze skutku, albo cena w końcu mnie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Nie ma takiej reguły: 1 HD = 2 SD. Multimedia wiele kanałów SD upycha, więc mają mniej niż 3 Mb/s. A niemało kanałów HD ma bitrate wyższy, niż na sat. - np. Cinemaxy śr. 8 Mb/s. Dlatego nie można mówić o takim prostym przeliczniku.

 

Poza tym, nie chodzi tylko o miejsce, ale o kasę. Reemisja w analogu nie jest za darmo. ;)

 

Sprawę podwójnej obecności VIVY i MTV na liście, już rozjaśniałem. Takie ustalenia MMP ma z Viacomem (prawdopodobnie są z tego finansowe korzyści). Póki co, nie do ruszenia. I bezsensowne jest to porównywanie do innych. Większość nadawców, do rozmów z każdą kablówką podchodzi indywidualnie. Bo mają różne warunki funkcjonowania, więc nie wszystkie rozwiązania u wszystkich przejdą. Takim doskonałym przykładem jest ostatnio ELEVEN.

 

Duble SD łatwo znaleźć, ale już nie tak łatwo ich się pozbyć. Nie można ich wywalić bez porozumienia z nadawcami. Firma zawiera z nimi konretne umowy, z których musi się wywiązywać. W przypadku Posatu Sport SD dochodzi problem odmiennej pakietyzacji, niż HD. Stopniowo je usuwają, cierpliwości.

 

Polsat za wersję HD chce dodatkowej kasy, więc podmiany wymagają dłuższych negocjacji. Z tego powodu nie pojawił się na razie Polsat Film HD. Myślę jednak, że debiut w MMP tak podstawowych kanałów, jak TV4 HD i Polsatu 2 HD, to tylko kwestia czasu.

 

Brakujące kanały HD od Discovery są w przygotowaniu. Podobnie jak te od A&E. Więc, są powody redukcji analoga. Nie robią tego tylko dla 8 kanałów. ;) Nie twórzcie więc głupich teorii, że można było upchnąć. To jest większy plan. :P

 

@marivsh

Tylko, że Multimedia zredukowała niedawno ilość konsultantów i osoba, z którą negocjowałem już tam nie pracuje. Ale pytaj innych, nie tylko ja tutaj mam dobrą ofertę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Nie twórzcie więc głupich teorii, że można było upchnąć. To jest większy plan. :P

 

 

 

Ja nie wiem czy moja teoria jest głupia. To ty tak twierdzisz. Czekając na "większy plan" możemy czekać jeszcze dłuuuugo.

W ilu lokalizacjach likwidują analoga ?? W kilku na kilkaset. Czyli nie ma obecnie praktycznie szans na rozszerzanie oferty o HD.A czas leci.

Może kiedyś MM powróci do NGC i FOX-a i gdzie to wszystko umieści ?? Będą podmiany a nie uzupełnienia.

Dlatego uważam ,że można wykorzystać na razie to co się ma. A może na razie nikt nie negocjuje z nadawcami o likwidację pozostałych dubli ?

Dla mnie to robione jest wszystko po ciemku.Logiki większej w tym nie widzę.

Dużym plusem Multimedii jest jej bezawaryjność. I to zarówno TV jak i Netu.Przynajmniej w Częstochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo trzymają Polsat SD?  TVN oraz główne kanały TVP są tylko w HD?

U mnie jest Polsat SD, bo w HD niedostępny, TVP1 i TVP2 są w HD ale pozostały i w SD, TVNy (oprócz TVN HD) są tylko w SD ale jest i dubel TVN w SD. Totalny bałagan nad którym nikt nie ma ochoty zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Nie widzisz logiki, bo nie masz obrazu całości. Celem tego wszystkiego, na pewno nie jest podmianka tylko tych 8 kanałów HD. Gdyby tylko o nie chodziło, nie byłoby problemu.

 

Tak w ogóle, jak ktoś słusznie zauważył, trochę miejsca po dublach TVN'ów jest. Więc, jakieś kanały mogą się pojawić, niezależnie od dłubaniny z analogiem. ;)

 

Od początku mówiłem, że to będzie rozłożone w czasie... Wiem - nie każdemu pasuje czekanie. Jak nie możesz bez tego żyć, to jazda wypowiedzenie i w NC+ masz 78 kanałów HD od zaraz. :P

 

@tomekjot

Trwają negocjacje z CP, więc wiele od nich zależy.

 

@ziutek60

To nie bałagan. Południe ma inne, niezależne umowy.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nasza Multimedia czeka ... aż wszystkie kanały będą nadawane w HD i nadawcy sami przestaną oferować wersje SD (oprócz oczywiście dosyłów do Muxów -22 kanały ogólnokrajowe). Wtedy może da im to lepszą pozycję negocjacyjną do zaoferowania kanałów w HD a właściwie konieczność...

Edytowane przez Marek_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Mr.Chiquita" post="1054147" Wiem - nie każdemu pasuje czekanie. Jak nie możesz bez tego żyć, to jazda wypowiedzenie i w NC+ masz 78 kanałów HD od zaraz. :P@tomekjot

Hej nie zapędzaj się tak! W którym miejscu ja napisałem że mi nie pasuje ? Próbowałem tylko przedstawić mój punkt widzenia na rozszerzenie oferty.Ale skoro wiesz lepiej dlaczego ty masz a inni nie to Ok. Nie zmienię jednak swego poglądu w tym temacie i "ciemność widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek_Gdynia

Przecież MMP regularnie ostatnio wyrzuca/podmienia kanały SD. W moim przypadku, zostało jeszcze ok. 14 SD, możliwych do podmiany na HD. Wiem - chciałbyś wszystko od razu, ale tak się nie da. Nikt tak nie robi.

 

@zerojedynkaX

Dlaczego nie jesteś w stanie zaakceptować prostego i faktycznego wyjaśnienia, że postanowiono te kanały dać w miejsce analoga? A ten, na razie zredukowano tam, gdzie się nie sprzedawał? U reszty stopniowo później, bo nikt nie chce rezygnować z zysku. Tylko uczepiłeś się jakiejś teorii spiskowej, że niby można było wrzucić teraz wszystko na kupę, bo tak niby lepiej? :roll: Dla ciebie może lepiej, ale nie dla przyszłości kablówki.

 

@maro_1983

Nie. One są uzależnione od redukcji analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...