Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie powiedziałem, że to tylko twoje problemy. Naucz się czytać ze zrozumieniem tekst pisany. Bez własnych dopowiedzeń. :P

 

Jak już powiedziałem, MMP pracuje nad ujednoliceniem oferty. Nie mam w tej kwestii nic nowego do dodania.

 

NC+ i CP podają? Jak widać każdy robi, jak mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu niewielu rezygnuje, bo niewielka część klientów ma lepszą alternatywę.

Ufff, na szczęście jestem w tej mniejszości 8) i mam u siebie 4 operatorów, z których każdy ma plusy i minusy.

Pytanie zawsze co to znaczy lepszą? Tańsza, szybsza itp. itd? Dla każdego może mieć to inne znaczenie. Dla przeciętnego użytkownika liczy się głównie cena.

 

Odnośnie konkurencji i tego, że MM bez inwestycji głównie w internet daleko nie zajedzie. Orange zapowiada oprócz FTTH również G.fast. Na ostatniej mili (do ~ 200-500m) jest kabel miedziany czyli takie HFC w wykonaniu Orange ;) gdzie koncentryk to miedź. Jutro nieco więcej szczegółów a zapewne do końca roku spora akcja wdrażania komercyjnego. Do tego przy FTTH i pewnie G.fast nie trzeba mieć telefonu stacjonarnego (lub płacić dodatkoow 25-35zł) co jest obecnie sporą barierą. Jako, że marketingowo trzeba to dobrze sprzedać, obstawiam, że będą wprowadzone i komunikowane prędkości 100Mb/s i więcej. Ja bym osobiście zrobił 100, 200 i 300Mb/s bo to ładnie wygląda i się sprzeda :brawo:

I to już będzie poważny cios dla MM w miastach gdzie ta oferta się pojawi i co to dużo mówić będzie to pewnego rodzaju trzęsienie ziemi na rynku dostępu stacjonarnego do internetu bo wielu operatorów (w tym MM) ze swoimi 10, 15, 30Mb/s będzie budzić śmiech na sali. Oczywiście o ile Orange zdecyduje się na dużą, krajową kampanię marketingową. A 300Mb/s przemawia do wyobraźni i jest swego rodzaju nową barierą, która zostanie przełamana. Nawet jeżeli to łącze będzie mieć 1% użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczne podejście!

Zobaczymy w niedalekiej przyszłości czy nie będą kwiczeć jak zarzynana świnia! :)

Już utajniają w rankingach ilość abonentów - ciekawe czemu?

 

Dokładnie, odchodzić klienci dopiero zaczną przy kończących umowach. Na 1 stycznia (to w kwestii NG, FOX, NGW) mało kto miał umowę bezterminową. Obecnie robią sporo szumu PR dając nadzieję na coś lepszego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że marketingowo trzeba to dobrze sprzedać, obstawiam, że będą wprowadzone i komunikowane prędkości 100Mb/s i więcej. Ja bym osobiście zrobił 100, 200 i 300Mb/s bo to ładnie wygląda i się sprzeda :brawo:

Tylko ile obecnie klientów wykorzystywało by takie łącze? Internet do 20 Mbit/s powinien być również oferowany, gdyż po co komuś szybszy i płacić więcej skoro nawet tego nie wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie juz kolejny raz znikaja mi kanaly z Multimedia i musze wgrywac i ustawiac dzis zniknely mi przed godz.22 w Rzeszowie. Mam Modul i Tv Sony KDL 26V4500 panowie co moze byc przyczyna tego dla mnie jest problem bo za kazdym razem musze wgrywac od nowa i ustawiac po swojemu liste.

 

Nie rozumiem co to znaczy"znikają mi kanały".Kanały wgrane na telewizor są zawsze wgrane,gdy brak jest sygnału/np.awaria w sieci/to jest napis"brak sygnału".Po pojawieniu się sygnału pojawia się wgrany program i tyle.Ustawianie listy to już inna bajka i wszystko zależy od telewizora.U mnie np.gdy jest aktualizacja listy to programy tzw"ulubione" wyskakują z listy ulubionych na listę główną/tylko te aktualizowane/ i wystarczy kilka kliknięć pilotem i znów jest porządek.Nie miałem przypadku aby wszystkie programy z listy głównej zniknęły i trzeba na nowo je wgrywać.Nie wiem jak jest w Twoim telewizorze Sony,ale w znanych mi markach/LG,Samsung,Panasonic,Philips/jest podobnie. :smile:

No wlasnie i ja tez tego nie rozumiem dlaczego znika mi cala lista kanalow.Po prostu juz mialo to miejsce kilka krotnie ze znika mi cala lista kanalow Wlanczam TV i jest napis NIE ZAPISANO ZADNEGO KANALU 0000 nie ma nic musze przeskanowac od nowa i wszystko chodzi do jakiegos czasu.Ostatnim razem wnuczki ogladaly wylaczyly telewizor a po jakim czasie wlanczaja i wolaja ze nic nie ma taki napis jak napisalem.Zobacze teraz bo zmienilem kraj na NIEMCY wszystko sie wgralo i bede obserwowal.Syn ma tez SONY 42" juz ten nowszy to u niego jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś draco_san pisał, że co miesiąc chcą wprowadzać nowe kanały, żeby przyciągnąć czymś klienta. W kwietniu był Focus, w maju nowe kanały od C+, a w czerwcu coś się szykuje ? :)

 

Taaa, rebranding dwóch kanałów:

https://satkurier.pl/news/116261/2506-4fun-fitdance-zamiast-tvdisco-a-4fun-hits-za-mjuziktv.html

 

Co pewnie uznane zostanie jako "NOWOŚCI" w MM :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile obecnie klientów wykorzystywało by takie łącze? Internet do 20 Mbit/s powinien być również oferowany, gdyż po co komuś szybszy i płacić więcej skoro nawet tego nie wykorzysta.

Internet 20Mb/s będzie oferowany jeszcze długo i niższe prędkości też. Miejsc gdzie możliwości techniczne to ADSL góra 10Mb/s jest niestety jeszcze sporo :(

FTTH i G-fast zostaną wprowadzone tam gdzie ma to ekonomiczny sens, Orange nie pokrywa tymi technologiami "białych plam", nie musi wypełnić postanowień licencji itp. Zrobią tam gdzie im się to zwróci. Póki co na starcie będzie 16 dużych miast, głównie z listy bodajże 76,w których rynek nie jest już regulowany. Pamiętajcie, że w przypadku naszego kraju wystarczy pokryć 20% obszaru by dotrzeć do około 50-60% ludności. To tam będą te inwestycje. Z wywiadu wynika, że marketing itp. będzie tylko lokalnie tam, gdzie będą nowe parametry sieci. Na jesieni mają wystartować oferty komercyjne. Będzie etapami tam gdzie sieć będzie gotowa.

Wywiad http://www.telko.in/bedziemy-walczyc-o-odzyskanie-rynku,0

9 z 16 miast http://www.telko.in/orange-do-polowy-lipca-ftth-w-dziewieciu-miastach

 

Kibicuję Orange z prostego powodu (nie pracuję u nich, dla nich, z nimi itp.) - przez ostatnie, długie lata zrobili bardzo mało dla rozwoju internetu z prawdziwego zdarzenia. W końcu jest szansa na to, że coś się zmieni i mam nadzieję, że od razu zaczną "z wysokiego C" tak aby ustawić poprzeczkę wysoko. Mają najwięcej klientów także to oni są punktem odniesienia. MM i inni operatorzy (Netia, UPC itp.) nie za wiele musieli robić bo Orange oferowało bardzo słabą jakość internetu stacjonarnego, do tego za stosunkowo wysoką cenę. Mam nadzieję, że w końcu to się zmieni bo to moim zdaniem zmieni cały rynek i pchnie nas wszystkich do przodu.

 

Jeżeli chodzi o prędkości. Wszystko zależy od tego do czego jest wykorzystywane łącze. Jeżeli ktoś np: pracuje tylko lub też w domu i korzysta z aplikacji w chmurze, aplikacji firmowych to net musi być dobrej jakości. Tzn niski ping, najlepiej <10ms (<5ms to ideał), a prędkość najlepiej symetryczna np: 20/20 lub to co niestety jest obecnie czyli trzeba brać szybki DL bo tylko on daje UL na poziomie >=10Mb/s. Nikt nie będzie czekał 3-5 minut na odpowiedź aplikacji jeżeli ma zrobić konkretne rzeczy w konkretnym czasie. Jeżeli ktoś używa łącze do takich celów to kupuje router, który konfiguruje tak by pasmo dla komputera "biurowego" miało zawsze stałe minimalne pasmo (np: 30/30), o ile komputer jest aktywny w sieci.

Do tego dochodzi już typowo domowe wykorzystanie łącza - dzieci grają lub coś oglądają, to już kolejne z 30-50Mb/s, TV z aplikacjami też dobrze byłoby z 30Mb/s, smartfony. I tak się uzbiera może ze 100-150Mb/s co gwarantuje przy sporym korzystaniu z łącza dobre parametry i brak przycinania, buforowania.

To nie jest oczywiście przykład klasycznej, polskiej rodziny, która korzysta z internetu ;)

 

Każdemu życzę takich parametrów łącza jak poniżej. Idźmy w tym kierunku 8)

 

4416607799.png

 

Światłowód do budynku a "ostatnia mila" (około 50-100m to zwykła linia miedziana), łącze z CIR i SLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu (jedno z większych w Szczecinie) gdzie od lat Multimedia ma w sumie monopol (zaczynali tutaj kablować Szczecin w latach dziewięćdziesiątych) w tym roku ORANGE kładzie FTTH. Na zabraniu wspólnoty było info o tym, że pytali o zgodę na wymianę instalacji w bloku :)

Konkurencji nigdy mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu (jedno z większych w Szczecinie) gdzie od lat Multimedia ma w sumie monopol (zaczynali tutaj kablować Szczecin w latach dziewięćdziesiątych) w tym roku ORANGE kładzie FTTH. Na zabraniu wspólnoty było info o tym, że pytali o zgodę na wymianę instalacji w bloku :)

Konkurencji nigdy mało :D

 

Mówisz o Pomorzanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu (jedno z większych w Szczecinie) gdzie od lat Multimedia ma w sumie monopol (zaczynali tutaj kablować Szczecin w latach dziewięćdziesiątych) w tym roku ORANGE kładzie FTTH. Na zabraniu wspólnoty było info o tym, że pytali o zgodę na wymianę instalacji w bloku :)

Konkurencji nigdy mało :D

 

Mówisz o Pomorzanach?

 

Z tego co się orientuje to na Pomorzanach są następujące zestawy w blokach

1) MM + SMS

2) SMS + UPC

 

Nie spotkałem się z kontentem MM + UPC

 

Do tego też dochodzi szkielet Netii po przejęciu Global Connect.

 

II akt.

Wypowiedzenie trafiło z lokalnego BOA do centrali. Dostałem sms, że pod wskazanym numerem telefonu jest dla mnie przygotowana oferta. Nie wiem czy zadzwonię. Oni powinni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...