Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@spider1978 Zgadzam się, ja czasami oglądam Polsat Viasat History ze względu na ciekawe programy, ostatnio oglądałem o kampanii Napoleona na Rosję - co ciekawe cara Rosji grał Paweł Deląg, drugim ciekawym programem jest np. serial "Zagłada europejskich Żydów" który opowiada o tym jak to się wszystko zaczęło aż do kwestii "ostatecznego rozwiązania" - tak więc kontent ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy modułów CAM i telewizorów Samsunga.

 

Czy jest sposób by ustawić Multimedię jako dostawcę by działała usługa "Warto obejrzeć"? Wybierając tam w ustawieniach sieci kablowe jest Multimedia, jednak telewizor chce się parować z dekoderem (dekodera nie ma więc [beep]a blada). A wybierając antenę jest tylko DVB-T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu niech wymyślą jak zmigrować abonentów analogowych do pakietu cyfrowego żeby był wilk syty i owca cała i potem można pociąć analog robiąc miejsce na brakujące programy w cyfrze ;) Taka podpowiedź: Jaki jest sens utrzymywania takiego RTL czy SAT1 w analogu? Wyłączyłbym to od zaraz i mam miejsce na jakieś 20 programów SD lub 8 HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślicie, że Multimedia nie chciałaby już się pozbyć analoga? :P Otóż chciałaby ale klient nasz pan, skoro dużo osób nadal za to płaci. Liczba kanałów w analogu też jest gwarantowana. Dlatego wasze pomysły są w tej chwili nierealne. Większość klientów nie chce przechodzić do cyfry, nie tylko ze względu na cenę. Ale także dlatego, że nie ma nowszego sprzętu do odbioru. Na odejście od niego, jest jeszcze za wcześnie. Może coś się ruszy w przyszłym roku?

 

Kanały obcojęzyczne też ludzie oglądają. Każda kablówka je ma, Multimedia akurat najmniej, z tego co się orientuję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosył multipleksów DVB-T nie stanowi oferty handlowej. To jest darmowy bonus. Liczba gwarantowanych kanałów jest ròżna i zależna od miasta. U mnie jest 49.

 

@maro_1983:

Tak? To pokaż mi operatora, który to skutecznie robi i zapowiada wyłączenie analoga? :P Vectra ma podobną politykę. Robi co jej się opłaca i też usuwa kanały. Poza tym, Vectra podobnie jak UPC działa głównie w dużych miastach. A tam ludzie są bardziej skłonni do zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość klientów nie chce przechodzić do cyfry, nie tylko ze względu na cenę. Ale także dlatego, że nie ma nowszego sprzętu do odbioru.

Czy ja wiem.... większość osób korzystających z samego analogu to właśnie emeryci. Moja sąsiadka ma nowy telewizor i mimo to chyba nawet nie wie co to telewizja cyfrowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego mają chyba marketingowców żeby ludzi uświadamiali ;) Jeśli na Śląsku mają ponad 50 programów gwarantowanych w analogu (dobrze by było gdyby ktoś podał ile faktycznie musi być) to nie wcisną więcej do cyfry chyba, że będą mocno ciąć bitrate. Z wiadomych przyczyn nie podejrzewam też ich o przebudowę sieci do 1 GHz celem ulokowania tam downstreamów do internetu i uwolnienia obecnie zajmowanych kanałów przez downstream celem przeznaczenia ich dla DVB-C. Najrozsądniejsze więc wydaje się rozwiązanie polegające na daniu abonentom tv analogowej mniej więcej tego samego co mają teraz tylko cyfrowo (nowa umowa pozbawiona zapisów odnośnie tv analogowej) i potem można robić wolne miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mówi o całkowitym wyłączeniu analoga (na razie) tylko o migracji do NDTV!

Przykład podałem we wcześniejszym poście.

Z własnej praktyki - rodzice mają analoga od co najmniej 7 lat i od tego czasu nikt nie zadzwonił z propozycją przejścia na NDTV.

Starsi ludzi chcą oglądać i płacić, a co to już druga sprawa.

Niewiedza abonentów przemawia tutaj na niekorzyść operatora, a wystarczy może tylko 1 telefon lub przedstawiciel handlowy i już - ale w dobie odpływu abonentów prawdopodobnie nie ma to środków - tak jak na modernizację.

Sprawa jawi się jasno - trzeba tylko chcieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie miałem na myśli całkowitego wyłączenia tv analogowej, do tego jeszcze daleka droga. Można przyjąć średnio, że jeden wyłączony program analogowy to miejsce dla 10 programów SD (a nawet i kilkunastu - zależy od bitrate z jakim są nadawane) lub 4 HD więc sobie policzcie ile wystarczy wyłączyć programów analogowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To pokaż mi operatora, który to skutecznie robi i zapowiada wyłączenie analoga? :P Vectra ma podobną politykę. Robi co jej się opłaca i też usuwa kanały. Poza tym, Vectra podobnie jak UPC działa głównie w dużych miastach. A tam ludzie są bardziej skłonni do zmian.
Inea, 4 operator TVK w Polsce. Klientom, którzy maja sam analog wysłali podwyżkę i informację o ograniczeniu liczby kanałów, jednocześnie proponując w tej samej cenie przejście na telewizję cyfrową (niestety na pakiety SD) albo za niewielką podwyżkę po paru miesiącach przejście na pakiet HD. Po ograniczeniu mają zostać same bezpłatne kanały a docelowo z tego co mi wiadomo analog ma zostać całkowicie wycięty jeśli dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku :) Na wszystkich nowo kładzionych sieciach oraz przejmowanych mniejszych kablówkach analog jest już ograniczony właśnie do bezpłatnych kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy cyfrowe SD i tak wyglądają lepiej niż analogowa telewizja ale przy opcji wyłączenia dubli SD wypada jednak ludziom dać sprzęt HD na starcie niż za jakiś czas biegać po mieszkaniach i wymieniać dekodery na szybko. Przecież jakby u producenta zamówić powiedzmy partię 100 tys. dekoderów można wynegocjować dobrą cenę, można też poszukać sprzętu odnowionego w atrakcyjnej cenie żeby koszty migracji klientów analogowych ograniczyć. Trzeba tylko trochę chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś inne rozwiązanie? Ten problem jest u każdego operatora. Jak się nie zachęca ludzi do migracji to wszystko będzie dalej "stało w miejscu". Analogu się nie okroi bo np. 1/3 to nadal klienci analogowi, oferty tv cyfrowej się nie poszerzy bo nie ma miejsca bo za dużo analogu. To jest błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Startboxie brakuje wielu programów więc niekoniecznie. Analog jest też stosunkowo "małoproblemowy", przy sygnale cyfrowym sieć w mieszkaniach musi być bardziej dopieszczona. Kolejny problem jaki wypłynie nie tylko w MM w myślę niedalekiej przyszłości to taki, że się okaże, że w związku ze zwiększającymi się oferowanymi prędkościami internetu i ogólnie wzrastającym ruchem osiem kanałów downstream to będzie mało i albo trzeba będzie jeszcze głębiej segmentować sieć albo dodać drugie osiem kanałów downstream a to będzie oznaczało wyłączenie ośmiu programów analogowych. Jak do tego dołożymy jeszcze potencjalne problemy z kanałami powyżej K60 w momencie uruchomienia LTE w pasmie 800 MHz okaże się, że w analogu i tak nie da się więcej zmieścić jak 35-40 programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jawi się jasno - trzeba tylko chcieć!

Nie wydaje mi się żeby to była kwestia chęci. Trzeba odpowiednich ludzi zatrudnić, którzy będą zajmować się tylko tą sprawą. To za małe korzyści, żeby opłacało się im w to bawić. Mogę się założyć, że więcej niż połowa ludzi odmówi. Czyli skutek niewielki. Po co więc pakować w to pieniądze? Ludzie i tak w końcu sami zaczną przechodzić. Lepiej po prostu wysyłać co jakiś czas zwykłe ulotki z pakietami DTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tacy ludzie na etatach już są, może trzeba ich bardziej zmotywować, ulotki - dobra sprawa, promocje - takowych brak, reklama w mediach - zbyt kosztowna, tak więc czarno to widzę wszystko!

Trzeba poruszać takie tematy, może ktoś z MM to czyta i wyciągnie jakieś wnioski! DEJ BOŻE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Startboxie brakuje wielu programów więc niekoniecznie.

Zamiast analogu mogliby oferować MiniBox w promocyjnej cenie 39 zł z dekoderm gratis. Oczywiście w tym pakiecie też brakuje kilku kanałów. Dokładnie 13: Polsat Sport, TLC, Disney Junior, Planete+, TVP sport, Comedy Central, Comedy Central Family, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Polsat Film, Discovery Science, AXN, Discovery Life. Ale za Polsat Sport mają Eurosport 2, TVP Sport za nSport itp. niektóre wymiany na plus. ;)

SuperBox może być za drogi dla "analagowców". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...