Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi to zrobią to zrywam umowę z winy operatora, bo przy ich arcy mega szybkich dekoderach, ustawienie listy trwa w nieskończoność...

No średnio jakieś pół dnia ! Męczarni przy tym co niemiara :twisted:

Jeszcze niech MM pousuwa lub zakoduje mi nagrania na dysku to wywale ten ich "sprzęt" przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te inne usługi to między innymi sprzedaż prądu, niby taniej, ale za to dwie faktury. Niby ma być w przyszłości jedna faktura za energię elektryczną, tak słyszałem. Ciekawe co jeszcze innego wymyślą z tymi "nowymi usługami"

Te ceny za prąd u MM są wysokie. Ja mam w Energi taniej. Jedyny plus, że zaoszczędzi się na TV i internecie przez 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy swojej listy kanałów nie robiłem i nie mam zamiaru robić, i nie mam dzięki temu problemów. Poza tym mniej więcej na pamięć wiem pod jakim numerem jaki kanał jest nadawany.

edit: podobno jakaś aktualizacja softu była i dlatego pousuwało ludziom własne listy kanałów - wiadomość z profilu MM na facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mam talerz opticum x-7 i Smard HD+.Poniewaz konczy mi sie internet z Playu mam ich juz dosc od pazdziernika mam zamiar wykupic Internet i TV z Multimedia w Rzeszowie.Proponuja mi Modul lub Dekoder.Mam TV Sony Bravia KDL26V-4500 jest w nim TV Kablowa.Prosze o rade znawcow lub odbierajacych przez modul co bedzie lepsze Modul czy Dekoder.Ja mam chec wziasc Modul bo nie byloby drugiego pilota i tego pudla a co mi wy doradzicie.Prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem abonentem tv kablowej Multimedia Polska . Modułu nie posiadam, posiadam od nich dekoder. Moduły CAM weszły gdzieś maj/czerwiec. Miałem możliwość testowania "po znajomości" owy moduł. Inni też wypowiadali się na forum jak i ja że wszystko zależy od tego jaki jest model TV. Im nowszy model TV tym lepiej bo wtedy znajduje się w nim nowszy lepszy procesor, który lepiej poradzi sobie ze współpracą z modułem CAM. Przy korzystaniu z modułu CAM może być tak, że kanały będą się przełączały wolniej lub może pojawiać się komunikat o tym ze dany kanal jest zakodowany, pomaga wtedy przelaczenie o jeden kanal do tylu lub do przodu i powrot do kanalu który chcemy ogladac. Moduł CAM to oszczednosc pradu i jeden pilot, wygoda. Poza tym jeśli zdecyduje się Pani na moduł CAM będzie pozbawiona Pani korzystania z usług np. VoD (wideo na życzenie), bo aby skorzystać z VoD potrzebny jest dekoder. Sama musi Pani sobie odpowiedzieć na pytanie co będzie dla Pani korzystniejsze. Poza tym na ich stronie można sprawdzić czy dany model będzie wspolpracowal z modułem http://www.multimedia.pl/modul_CAM Ja nie znalazłem Pani modelu TV, a więc wskazany byłby jednak dekoder. Ale decyzja należy do Pani. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś odbiera MM przez moduł CAM to jest proste zabezpieczenie "potargania" listy ułożonych programów.Wystarczy w menu telewizora ustawić AUTOMATYCZNĄ AKTUALIZACJĘ KANAŁÓW na NIE. Domyślnie we wszystkich telewizorach jest ustawione na TAK.

Jeśli w przyszłości dodadzą kanały to można ręcznie zaktualizować i po problemie.

Wczoraj była aktualizacja i sąsiad godzinę ustawiał kanały,ja mam aktualizację na NIE i nic mi się nie przestawiło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderach tez jest możliwość ustawienia czy dekoder w nocy ma automatycznie sprawdzać dostepnosc nowych aktualizacji oprogramowania. Można to mieć ustawione na TAK lub NIE. Opcja NIE oznacza brak automatycznej aktualizacji. Ja sprawdzałem u siebie i ostatnia aktualizacja była 21 maja ale roku 2013, więc nie wiem co oni tam aktualizowali niby teraz. Ja posiadam dekoder ADB 3830 CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karty CAM w MM są parowane z modułami?

Z tego co wiem to nie są.

 

Karty są parowane z modułami.

Rozmawiałem dzisiaj z technikiem, oni nie zmieniali oprogramowania tylko coś w parametrach poszczególnych kanałów, jeśli ktoś miał ustawioną własną listę no to tam kanały były zapisane ze starymi parametrami, skoro się zmieniły to dekoder nie potrafił wykryć kanałów przy tych starych danych - dlatego zniknęły, tak mniej więcej tłumaczył mi technik. Podobno te zmiany mają objąć całą sieć ale robią to stopniowo. U mnie przy module cam nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne oprogramowanie to wersja 32 z 18 grudnia 2013 roku !

Więc softu nikt nie zmieniał tak jak to "podali na FB". Widać za to że grzebali w częstotliwościach.

Jeżeli planowali taką akcję to powinni oficjalnie poinformować o tym abonentów

I nikt by do nikogo nie miał pretensji.

Tak na marginesie,Multimedia mogła by do dekoderów ABD na swojej stronie umieścić pliki z najnowszą listą programów. Tak robią inne sieci kablowe np. Sat Mont Service.

Ale musieli by też....aktywować port USB w dekoderze a to juz ich zdecydowanie przerasta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wsprawie modulu do sony brawia kdl26-v4500 Pisalem na forum sony.Dostalem odpowiedz ze choc nie ma go wspisie MM to powinien odbierac przez modul byc moze ze nie ma go wspisie dlatego ze na tym TV nie testowali tego modulu.Jeszcze bym mial takie pytanie.Czy po podlaczeniu MM i modulu bede mial z tej anteny kanaly DVBT MUX- 1,2,3.Teraz mi odbiera ze swojej anteny,czy musze polaczyc tez swoja antene przez jakis rozgaleznik lub zwrotnice z antena MM. Mam tez mozliwosc skorzystania z nowej firmy w Rzeszowie,, ENFORMATIC"w promocji na 24 miesiecy placi sie 1 zl za podlaczenie i aktywacje tak internet jak i TV do mieszkania ciagna swiatlowod .Ten pakiet co ja chce podobne sa w oplatach co w MM oni daja tylko dekoder.Nie wiem co zrobic bo Enformatic to nowa firma.Moze ktos z Rzeszowa znajacy ta firme cos podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...