Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@danielpes5 Pytanie jakie dekodery mają w sieci Sat Mont Service ? Jak widzę mają jednokierunkowe STB, Kaon, Technisat itp. nie ma tam ADB. Poza tym możesz podać w który miejscu sieć o której piszesz podaje pliki z listami programowymi które czytają BOXy ? Ja widzę tylko spisy kanałowe które również są dostępne na stronie MMP.

Mi marzy się, aby w ADB uruchomili 2 funkcjonalności, zapis listy programowej w pliku oraz możliwość obsługi Recordingu przez www (boxy ADB mają wbudowane modemy kablowe), lecz jak widać oprogramowanie do platform ADB nie jest zbyt rozwijane...

 

@halina1949 - z tego co ja wiem to jeśli TV wykorzystuje głowicę DVB-C (telewizja kablowa) to nie obsłuży w jednym czasie DVB-T(telewizja naziemna) może natomiast obsłużyć DVB-C i Analog. Natomiast podłączenie zewnętrznej anteny przez sumator jest ryzykowne gdyż, jeśli MUXy pokrywają sięczestotliwościowo z sygnałem od MM to nie odbierzesz ani jednego ani drugiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpes5 Pytanie jakie dekodery mają w sieci Sat Mont Service ? Jak widzę mają jednokierunkowe STB, Kaon, Technisat itp. nie ma tam ADB. Poza tym możesz podać w który miejscu sieć o której piszesz podaje pliki ?

W zakładce aktualizacje STB -podrzucają tam listy programów. Aktualnie są tam nowe aktualizacje oprogramowania dekoderów CCX 103,104,105.Możliwe że wraz z listami :)

Nie mówiłem że Sat Mont są dekodery ADB . Chodzi tylko o fakt "aktualizacji" list przez USB. Zawsze można by wgrać gotową listę "ulubionych" tworzoną przez inne źródla.

A nie sie [beep]yć pól dnia z ustawiania listy ręcznie na dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe przez moduł CAM odbierać DVB C i DVB T.Zrobiłem to następująco: 1.Wszedłem w menu strojenia,wybrałem DVB C, kraj Niemcy i znalazłem wszystkie programy cyfrowe+analogowe; 2.Ponownie wszedłem w menu strojenia,wybrałem DVB T, kraj Polska i znalazłem wszystkie naziemne cyfrowe+analogowe;

3.Wchodząc w menu strojenia/trochę to kłopotliwe/ mogę teraz przełączać co chcę oglądać/DVB C + analogowe / DVB T + analogowe/.

Oczywiście do wejścia antenowego TV jest przyłączona antena TV kablowej MM która w swoim sygnale zawiera wszystkie MUX-y,analog i zakodowane DVB C.

Na DVB T przełączam wtedy gdy chcę obejrzeć FOKUS TV/polecam,dobry program/lub TVN 7/ na DVB C nie mam dżwięku na tym programie/.

Telewizor Philips 42PFL5008H. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe przez moduł CAM odbierać DVB C i DVB T.Zrobiłem to następująco: 1.Wszedłem w menu strojenia,wybrałem DVB C, kraj Niemcy i znalazłem wszystkie programy cyfrowe+analogowe; 2.Ponownie wszedłem w menu strojenia,wybrałem DVB T, kraj Polska i znalazłem wszystkie naziemne cyfrowe+analogowe;

3.Wchodząc w menu strojenia/trochę to kłopotliwe/ mogę teraz przełączać co chcę oglądać/DVB C + analogowe / DVB T + analogowe/.

Oczywiście do wejścia antenowego TV jest przyłączona antena TV kablowej MM która w swoim sygnale zawiera wszystkie MUX-y,analog i zakodowane DVB C.

Na DVB T przełączam wtedy gdy chcę obejrzeć FOKUS TV/polecam,dobry program/lub TVN 7/ na DVB C nie mam dżwięku na tym programie/.

Telewizor Philips 42PFL5008H. :smile:

Ja mam TV Sony Bravia KDL-26V 4500 -mysle ze jak na twoim TV tak odbiera to powinno tez odbierac na moim Dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halina1949 Są lokalizacje gdzie Multimedia Polska udostępnia DVB-T w kablu i nie trzeba mieć swojej anteny. U mnie jest tak, że mam dekoder, do dekodera idzie kabel koncentryczny, w dekoderze jest przelotka i wychodzi od dekodera drugi krotszy kabel koncentryczny który idzie do TV, dzięki temu mam i analogowe kablowe i cyfrowe naziemne. Natomiast cyfrowe z kablówki ida od dekodera do TV poprzez kabel HDMI. Musisz mieć tak podlaczone kable i wyszukać cyfrowe naziemne. Jak znajdzie to niepotrzebna żadna swoja antena zewnetrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tą nazwą jest nie tak ? Chełm miasto leżące w województwie Lubelskim, bardzo często potocznie określane jako Chełm Lubelski pracuję w handlu od wielu lat i zawsze używałem tego określenia w kontaktach handlowych(dla szybszego określenia lokalizacji) i jako rodowity Chełmianin nie widzę w tym nic złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę : Kanał S01- RTL K21- Eurosport K46- Nickelodeon K64- MTV Polska

S02- SAT1 K22- Polsat Sport K47- Fox Live K65- Comedy Central Family

S03- Stream Info K23- Polsat Sport News K48- Sport Klub K66- Viva Polska

S04- ITV K24- TVP Historia K49- Comedy Central K69- Cartoon Network

S05- Mango24 K25- Tele 5 K50- TV4

S08- Polsat K30- TV Silesia K51- TVP Sport

K06- TVN K31- Kino Polska K53- Fox

K07- TVP1 K32- Filmbox Polska K54- Superstacja

K08- TVP2 K33- Discovery Channel K55- Mini mini

K09- TVP Katowice K34- TVP Seriale K56- TVN Style

K10- MUX 1 K36- Nationale Geographic Channel K57- TVP Kultura

K11- MUX2 K37- Viasat History K58- Planete+

K12- MUX3 K38- Viasat Explore K59- Teletoon+

S09- TV Puls K40- TVN 24 K60- 4 FUN TV

S10- TV5 Europe K42- TVN Turbo K61- Polsat 2

S11- VOX K43- TVN 7 K62- TVN24 Biznes i Świat

S12- TVP Polonia K44- TV Trwam K63- TVN Meteo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas istnienia analogu w telewizjach kablowych jest ograniczony.Jasne ,że nie stanie się to jutro czy za 2 lata.

Telewizory LCD żle przetwarzają taki sygnał i obraz jest,delikatnie mówiąc,brzydki.Są TV co lepiej to robią,są też takie co gorzej.Najlepiej usiąść 3-4 metry od ekranu,wtedy prawie OK.

Telewizorów kineskopowych jest jeszcze sporo w użytku i one najlepiej wypadają do kablówki analogowej.Mija jednak ta epoka i za 5-6 lat TV analogowa pójdzie w zapomnienie, a za 10-12 lat to samo się stanie z radiem UKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia nadal ma za dużo klientów tylko analogowych. Będą chcieli to zmienić. Wkrótce mają przeprowadzić szerszą akcję zachęcającą do przejścia na cyfrówkę. Analog ciągle jeszcze w sile. Np. Puls 2 ostatnio mocno naciska, żeby zaistnieć w kablówkach analogowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpes5 Mango24 u mnie zabrali w analogu całkowicie, a dali ID Investigation Discovery. Sprawdzilem nawet na kanale info w analogu i w spisie kanałów jest zamiast Mango24 - nazwa ID, natomiast Mango24 w analogu na zadnej innej czestotliwosci nie ma. U mnie Mango24 od teraz dostępne tylko w cyfrówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...