Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Michaelis napisał:

Jak ma działać skoro dekodery nie obsługują 4K?

Jakość TVP 4K w DVB-T jest o wiele lepsza niż to co jest w kablówce. Ścinają bitrate aż miło, z DVB-T nie ma się co nawet równać.

Masz rację bitrate ścinają, ale jakość kanałów HD po przejściu MM przez Vectrę szalu nie robi. Także na tym kanale TVP 4K obraz lepszy, bardziej ostry. Tylko trochę poprawiłem ustawienia kolorów. Włączyłem w ustawieniach efekt HDR i na Oledzie ładnie to się prezentuje (w stosunku do kanału TVP Sport, czy TVP1 w HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduły górą ! Mam trzy i na wszystkich TV  jest dżwięk i obraz.

Telewizory pokazują jakość  2160p i dżwięk DD+. A swoją drogą byłem przekonany że do UHD muszą być moduły Cl+ a tu zwykłe Cl też się sprawdzają a na dodatek nie mają ochrony i można nagrywać na dysk lub pendriva. Nie powrócę nigdy do dekoderów.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zerojedynkaX napisał:

Czyli moduły górą ! Mam trzy i na wszystkich TV  jest dżwięk i obraz.

Telewizory pokazują jakość  2160p i dżwięk DD+. A swoją drogą byłem przekonany że do UHD muszą być moduły Cl+ a tu zwykłe Cl też się sprawdzają a na dodatek nie mają ochrony i można nagrywać na dysk lub pendriva. Nie powrócę nigdy do dekoderów.

.

Ten sygnał jest akurat niekodowany w Vectra/Multimedia, więc moduły tutaj nie mają żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karol4444 napisał:

Tak jak kanały full HD działały sobie na starych tv.... Myślałem, że sprawa wygląda podobnie.

Kolega wyżej tutaj już Ci podpowiedział. Jeśli masz DVB-C a nie IPTV i posiadasz telewizor 4K z kodekiem HEVC, to możesz go podpiąć bezpośrednio do gniazdka i oglądać na TV, ponieważ ten kanał jest niekodowany w Vectra/Multimedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś odebrać po kablu TVP4k w Warszawie? Na liście głównej po skanowaniu brak przy skanowaniu dvb-c, przy skanowaniu kanałów naziemnych znajduje mi jedynie 15 kanałów i tu też brak. Telewizor technicznie ok z naziemnej działa normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługują 4K i nie wspierają HEVCa. Jeśli nie ma nawet dźwięku, to pewnie też nie wpierają AC3+. 

Np. niektóre telewizory 4K bez HEVCa też dają czarny ekran na tym kanale, ale jakiś tam dźwięk jest. 

U mnie na przykład na prywatnym dekoderze satelitarno-kablowym z sygnału DVB-T2 widzi tylko 2 ścieżki audio, 

bo pozostałe są już w AC4(Atmos) i tego kodeka nie ma w tym dekoderze. Bezpośrednio w TV są wszystkie ścieżki.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, strzala napisał:

Nie obsługują 4K i nie wspierają HEVCa. Jeśli nie ma nawet dźwięku, to pewnie też nie wpierają AC3+. 

Np. niektóre telewizory 4K bez HEVCa też dają czarny ekran na tym kanale, ale jakiś tam dźwięk jest. 

U mnie na przykład na prywatnym dekoderze satelitarno-kablowym z sygnału DVB-T2 widzi tylko 2 ścieżki audio, 

bo pozostałe są już w AC4(Atmos) i tego kodeka nie ma w tym dekoderze. Bezpośrednio w TV są wszystkie ścieżki.

Tak jak mówisz. Jak może działać kanał w UHD na dekoderze HD. Moduł tu też nie ma żadnego znaczenia. Ogólnie z tym TVP 4K to jest chyba myk Vectry która do końca się nie dogadała z TVP ale retransmituje sygnał z DVB-T2 do DVB-C jako FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli abonent z dekoderem , wystarczy że odłączy wtyczkę kabla MM od dekodera i włączy bezpośrednio do gniazda antenowego telewizora 4K i będzie miał program TVP 4K. I tym sposobem uzyska odbiór bez koślawego dekodera który nie wspiera 4K/HEVC. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvish   I dobrze zrobiłeś. Jakość tego programu (TVP 4K) z powietrza o niebo lepsza niż w nasze kablówce. Mam teraz okazję porównać na 55 calach. Vectra zrobiła bitrate 12-15 Mb a w naziemnej jest 22 Mb.  Więc nie ma co porównywać. jak tylko w maju przyszłego roku naziemna przejdzie na DVB T2/HEVC to pożegnam kablówkę. Zostawię tylko internet.A programy premium na VOD.

A swoją drogą masz coś z telewizorem że nie wyszukało Ci TVP4K. Albo w Twojej lokalizacji coś nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marciniozo napisał:

Ale i tak kanał TVP 4K w kablu jest lepszej jakości niż TVP Sport w HD w MM. Fakt, brak HDR i niższy bitrate niż z naziemnej, ale mimo wszystko lepiej oglądać transmisję w 4K. Do tego mamy dźwięk Dolby Atmos. Fajna atmosfera stadionu.

Dokładnie jestem tego samego zdania. Nie ma co kruszyć kopii o 7 bitrate. Jest dobrze na 49 calach naprawdę. Może jakbym miał 65 calowy tv to bym zauważył różnice związana z ilością MB. I zawsze stówa w kieszeni związana z zakupem anteny. Szkoda tylko że IO nie będą w Polsce w 4K

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...