Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@zerojedynkaX, kto wie... Pamiętam, że wspominałeś tutaj, o kolejnej "magicznej" dacie, którą Ci podawali i chyba właśnie był to listopad? Wówczas to by się gdzieś tam zgadzało. Nie kojarzę także jak dotąd żadnych pism, w których padałaby jakaś skonkretyzowana data zmian w analogu; jedynie szumno-ostrzegawczo marketingowe zapowiedzi w ogłoszeniach o rychłym wyłączeniu analogu i konieczności kupienia oferty cyfrowej, w tym zwłaszcza StartBox Plus bodajże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie znajoma, która posiada analog TV Złoty, tydzień temu otrzymała list datowany na 21 lipca, w którym zapowiadają m.in.: "z powodu braku możliwości świadczenia usługi telewizji kablowej w dotychczasowym kształcie, spowodowanej modernizacją sieci telekomunikacyjnej i planowanym zaprzestaniem rozprowadzania części programów w technologii analogowej, informuję o obniżeniu z dniem 01.11.2017r. gwarantowanej Abonentowi liczby programów składających się na analogowy Pakiet StreamTV Złoty. Po zmianie gwarantowana liczba programów wynosić będzie 25 (przy obecnie wynoszących 45). 

W naziemnej DVB-T za friko jest teraz 27 kanałów. Kolejne 2 - 3 niedługo pewnie dodadzą. Płacenie kablówce za jakiekolwiek kanały analogowe mija się z celem i z rachunkiem ekonomicznym.  :curious: Powiedz to swojej znajomej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie dosyłu DVB-T w kablu w Multimedii.

 

Mam aktualnie od MM telewizję i internet. Myślałem nad rozwiązaniem umowy na TV i zostawieniem sobie od nich samego internetu. Czy w kablu odetną mi całkowicie sygnał telewizyjny, czy też może DVB-T zostawią? Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie dosyłu DVB-T w kablu w Multimedii.

 

Mam aktualnie od MM telewizję i internet. Myślałem nad rozwiązaniem umowy na TV i zostawieniem sobie od nich samego internetu. Czy w kablu odetną mi całkowicie sygnał telewizyjny, czy też może DVB-T zostawią? Orientuje się ktoś?

 

Rozumiem, że masz od nich obecnie telewizję cyfrową. Jeśli zostawisz sobie tylko internet to myślę, że telewizję cyfrową ci wyłączą, ale nadal będziesz miał dostęp do oferty telewizji analogowej. :wink: Jak to wygląda z DVB-T w kablu? Raczej nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko internet i mam dostęp zarówno do oferty analogowej, jak i cyfrowej. Kiedyś pytałem na forum, czy to norma, czy przypadek, ale nikt nie odpisał. ;)

 

Jeżeli miałeś kiedykolwiek dostęp do DTV to miałeś dostęp do pełnej oferty analogowej, niewielkiej cyfrowej i dostęp do retransmitowanych MUXów DVB-T. Jeżeli teraz masz tylko internet to przy okrojonej ofercie TV analogowej nikt nie będzie się bawił w zakładanie filtrów analogowych na łącza abonenckie w skrzynce w piwnicy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem dostępu do TV, bo korzystam z nc+. W ub. roku podpisałem umowę na internet 60 mega i z ciekawości pod gniazdko TV podłączyłem telewizor.  Znalazłem kanały analogowe oraz kanały cyfrowe z pasma DVB-C, oczywiście zakodowane. Trochę byłem zdziwiony tym faktem, tym bardziej że znajomy za ten pakiet analogowy płacił chyba coś około 60 zł, a ja dostałem go w "gratisie" do internetu.

Myślałem, że to kwestia kilku dni i założenia filtrów, ale temat działa od roku, więc pewnie już tak zostanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładają żadnych filtrów. Sygnał DVB-C jest zakodowany zdalnie i funkcje filtra spełnia moduł lub dekoder. Wyjąłem moduł i mam odkodowane anolog, DVB-T i kilka cyfrowych.

 

Miałem na myśli filtry odcinające pasmo internetowe od telewizyjnego. To, że kanały cyfrowe są zakodowane, jest oczywiste. Nadal mam jednak dostęp do kilkudziesięciu kanałów analogowych, jakie jeszcze pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przerwa techniczna w działaniu ICA Multimedia dnia 21-08-2017r., a od środy prawdopodobnie idą zmiany w kolejnych trzech wybrakowanych miejscowościach, gdzie ma się pojawić pełna oferta kanałów cyfrowych. Ostatnich trzech z najgorszą ofertą, oczywiście według listy na stronie Multimedia, która w tej chwili jest już nieaktualna. Musimy poczekać kilka dni i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...