Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Popieram wypowiedź @zerojedynka kanału Zoom TV nie ma w ofercie. Kanał ten jest tylko tam gdzie MM się to podoba i opłaca. Reszta abonentów nie ma dostępu do tego kanału i ma cicho siedzieć?

Nie twierdzę, że masz być cicho. Ale łaskawie nie zakłamuj rzeczywistości, bo nie podoba ci się polityka MM. Zoom TV jest w ofercie, choć większość nie ma dostępu (bo pełną ofertę ma na razie niewiele lokalizacji) - i to jest zgodne z prawdą. Nie wasze wyobrażenia.

Zgodnie z tym, co mówił prezes - na rozprawienie się z problemem cyfryzacji mają jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zapowiedzi prezesa o redukcji można uznać za nieważne, sytuacja się zmieniła do czasu UPC będzie zastój a przepaść między konkurencją będzie się powiększać. Tak jak już pisałem u mnie brakuje tylko albo aż 5 kanałów, gdyby MM chciała to mogła by dogadać się z jakimś nadawca że np w miejscowości Chełm wycofujemy z analogu 2-3 kanały i miejsce jest w DTV. Chyba że obłożenie analogu jest tak duże że nie da rady, to do czasu UPC nic nowego nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. O sprzedaży prezes wiedział od dawna. W czasie kiedy wypuścił ten komunikat, negocjacje z UPC były na finiszu.

 

Myślę, że najpierw chcą wprowadzić to rozwiązanie ADB. Żeby był lepszy argument na zachętę dla cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rozwiązania ADB nikt nie zdąży zobaczyć, zanim oni to wprowadzą minie pół roku (ewentualnie rok się ludzie na cieszą), przyjdzie UPC i tak wprowadzi swoje. Ja tego nie rozumiem wiedzieli że się sprzedają, wiedzieli też że długo się to nie ostanie, więc jaki sens wydawać na to pieniądze. Tak jak mówiłem żadne wodotryski klientów nie przyciągną, do puki oferta TV będzie kiepska.

 

Niech mi ktoś odpowie na pytanie ale nie tylko @Mr Chiquita bo on i tak powie że u niego wszystko jest dobrze, ale też inni. Dlaczego jakość TV w MM, mówię wyłącznie o kanałach SD jest gorsza niż u innych operatorów, nie mówię tu o pkiselozie bo ona na kilku kanałach oczywiście występuje ale o taką byle jakość VHS, nie ostrość ? Co MM robi z sygnałem że do klienta końcowego dociera takie byle co, nie mówię że wszystkie kanały bo są i dobrej jakości, ale sporo. W takim DVB-T czy UPC obraz czysty wyraźny, nawet nie przeszkadza że to SD a w MM takie coś.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Fakt, że większość nie ma dostępu, nie przeczy temu, że Zoom TV jest obecny w MM. Wewnętrzne sprawy MM, że postanowiła udostępniać go tylko w procesie cyfryzacji, nadawcę nie obchodzą. Czego jeszcze nie rozumiesz? Zredukują ci analog, to dostaniesz magiczną 13-tkę. Temat uważam za wyczerpany.

A, UPC to raczej kwestia lat, nie miesięcy. :P

Ten analog to bardzo dobrze, że w końcu wyłączają, bo tylko trzaski, sieje w instalacji niepotrzebne i niektóre modemy z DOCSIS 1 mają problemy z kanałem zwrotnym przez to :)

 

@Grzechu27

 

Nie wiem jak z SD, ale jeżeli chodzi o HD, to jakość obrazu na nowszych dekoderach jest znakomita.

A ktoś kiedyś pisał, że Multimedia celowo ogranicza jakość obrazu, bo mają trefny sprzęt - więc to raczej wina starych dekoderów.

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rozwiązania ADB nikt nie zdąży zobaczyć, zanim oni to wprowadzą minie pół roku (ewentualnie rok się ludzie na cieszą), przyjdzie UPC i tak wprowadzi swoje. Ja tego nie rozumiem wiedzieli że się sprzedają, wiedzieli też że długo się to nie ostanie, więc jaki sens wydawać na to pieniądze. Tak jak mówiłem żadne wodotryski klientów nie przyciągną, do

puki oferta TV będzie kiepska.

Skąd wiesz ile potrwa to przejęcie ? Na razie UOKiK musi wyrazić zgodę, co zapewne długo potrwa. Może się do czegoś przyczepią i to wydłuży przejęcie? Poza tym było powiedziane, że dopiero w momencie zgody nastąpi ostateczna wycena, więc te nowe dekodery ADB to zawsze wartość dodana.

 

Co do jakości kanałów SD to ja jakiejś tragedii nie widzę. Wszystkie kanały da się oglądać - to na pewno nie jest jakość włoskich kanałów z telezakupami z Hot Birda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu27

Zanim większość zobaczy ofertę UPC, to rozwiązanie ADB stanie się już przestarzałe.;) Zbyt optymistyczne masz te terminy integracji z UPC. Ten trudny proces może potrwać nawet dłużej, niż 2 lata. Możliwy jest też najbardziej pesymistyczny wariant. Czyli, UPC też może przeciągać niektóre sprawy, bo im także się od razu nie opłaci.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rozwiązania ADB nikt nie zdąży zobaczyć, zanim oni to wprowadzą minie pół roku (ewentualnie rok się ludzie na cieszą), przyjdzie UPC i tak wprowadzi swoje. Ja tego nie rozumiem wiedzieli że się sprzedają, wiedzieli też że długo się to nie ostanie, więc jaki sens wydawać na to pieniądze. Tak jak mówiłem żadne wodotryski klientów nie przyciągną, do puki oferta TV będzie kiepska.

 

Niech mi ktoś odpowie na pytanie ale nie tylko @Mr Chiquita bo on i tak powie że u niego wszystko jest dobrze, ale też inni. Dlaczego jakość TV w MM, mówię wyłącznie o kanałach SD jest gorsza niż u innych operatorów, nie mówię tu o pkiselozie bo ona na kilku kanałach oczywiście występuje ale o taką byle jakość VHS, nie ostrość ? Co MM robi z sygnałem że do klienta końcowego dociera takie byle co, nie mówię że wszystkie kanały bo są i dobrej jakości, ale sporo. W takim DVB-T czy UPC obraz czysty wyraźny, nawet nie przeszkadza że to SD a w MM takie coś.

Takie niestety są realia w kablówce MM. Operator chcąc utrzymać jak największą liczbę kanałów, kompresuje je jak tylko się da, na dodatek stosuje jeszcze wiele rozgałęźników wzmacniaczy, i to na starych liniach sieci TP(obecnie orange) dlatego jakość kanałów jest taka jaka jest. Sygnał z nadajnika naziemnego w żaden sposób nie jest okrojony i dociera do ciebie w takim stanie jakim jest on wysyłany z głównej anteny. Możemy się więc cieszyć tym iż mamy o wiele lepszy obraz z naziemnej niż z kablówki. Edytowane przez Mr. Orbita
Nie generować zaczepek - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: Co najsmieszniejsze płatna konkurencja ma lepszą jakość, nie chodzi mi tylko o DVB-T. Do mojej miejscowości dociera ponoć światłowod, skoro jest pełna oferta i net 120 to i obraz powinien być lepszy, brakuje tylko 4 od Winickiego i Zoom TV. Ale faktycznie na niektórych pasmach poupychane jest po 12 kanałów, wiec co się dziwić że obraz się sypie albo jakaś mgła. A nie tak dawno na końcu listy u mnie bylo ok 13 dubli, jak oni to nadawali? Jak znikły to mogli chociaż podnieść bitrate innym.

 

@Mr.Chiquita: Jeśli twierdzisz że połączenie może nastąpić nawet za ponad 2 lata, to co przez ten czas posucha, zero nowości i poprawy jakości?

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się że konkurencja ma lepszą jakość swoich kanałów, ale dbają o jakość swojej sieci i o dobro klientów, czego nie można powiedzieć o operatorze MM. Aby utrzymać swojego klienta będą wykonywać teraz rzeczy niemożliwe, tylko po to aby w momencie przejmowania przez UPC liczba abonentów się zgadzała, i nie była zbyt niska.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie... :)

Koniec roku już wkrótce (jeśli wierzyć zapewnieniom Prezesa)!

Gorszy scenariusz (jednak bardziej realny) - 31.05.2017r. :P

Osobiście nie wierzę w te terminy. Już w przeszłości okazywało się, że słowa prezesa nie miały potem pokrycia. W niektórych miejscowościach podawane są terminy rozpoczęcia cyfryzacji po kilka razy i nic się nie robi. W MM panuje totalny marazm i bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o jakiejkolwiek cyfryzacji. Multimedii już nie zależy na rozwoju. Jedyne, czego możemy się spodziewać, to udzielania rabatów po złożeniu wypowiedzenia.

 

Nie jestem tego taki pewien. Nikt nie wstrzymał cyfryzacji. Wciąż wierzę,że po Nowym Roku kilka miast będzie miało ograniczony analog.  Szkoda tylko że nigdzie nie ma pewnych,wiarygodnych informacji (kiedy,jakie miasta,itp.).  Wszystko działa jak kiedyś w ZSRR. "Powiemy i ogłosimy jak już będzie zrobione.A jak się nie uda to przemilczymy". Nie ma też nacisków od samych abonentów z wyjątkiem kilkuset entuzjastów na forum lub Facebooku.Wielu widzów uważa że jak Fokus lub Plus jest w SD to widocznie tak musi być ."Bo tak nadają"-usłyszałem ostatnio. I kółko się zamyka !   :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nikt nie wstrzymał? W 2016 r. roku "zcyfryzowali" jedynie Warszawę, w roku 2015 4 inne miejscowości.

W tym tempie do czasu przejęcia przez UPC może uda się wprowadzić zmiany jeszcze w 5-10 miejscowościach. Z 2000.
Zatem podtrzymuję swoje zdanie - zapomnijmy o cyfryzacji do czasu przejęcia przez UPC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym UPC. Niektórzy mogą się zdziwić i zamiast MM nie będzie UPC tylko np: Netia :) np. ja mogę tak mieć.

Jest to pieśń przyszłości. Musi dojść do przejęcia oraz modernizacji a UPC nie obrobi szrotu MM w 3 miesiące... Póki co skupiłbym się na tu i teraz. Na wiosnę mam negocjacje przedłużeniowe z MM i zamierzam walczyć ostro :mrgreen:

 

Odnośnie nowych kanałów, które weszły do DVB-T to ja jakiegoś wielkiego ssania nie mam. Tym bardziej, że zapoznałem się z ich ofertą programową. Może chciałbym WP HD by zobaczyć te ich newsowe rzeczy i Nowa TV dla publicystyki (Sekielski). Widziałem wczoraj wszystkie te kanały w UPC i jakość WP HD jest fajna. Studio z Orłosiem itp. Mają faktycznie HD, nie jakieś wyborne ale HD.

Mam Zoom TV HD i jak dla mnie jest to kolejny kanał na liście, do którego nie zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu nikomu na nowościach nie zależy. Jest to przyczynek aby MM nic w tym temacie nie robiła. No cóź ,spocznijmy na laurach i zamroźmy listę kanałów do czasu przejęcia przez.....,no właśnie , nic nie jest takie pewne. Najchętniej to bym zmienił operatora,gdyby taki na mój blok chciał wejść. Życia braknie na czekanie na zmiany w Multimedii !... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wysłane wypowiedzenie z analogu,następnego dnia telefon i MaxBox z multiroom za 47,99 zl.Do tej pory analog za 40 zl hehe.Chyba się zdecyduję,mimo że tak narzekacie na jakość.

 

Tylko jeszcze mam pytanko,bo chcielibyśmy na obu tv mieć moduly zamiast dekodera,podobno jest taka opcja.Tylko powiedzcie czy jest gdzieś jakaś lista na stronie MM gdzie jest wykaz telewizorów kompatybilnych z tymi modulami? Jeden tv jest nowy,więc pewnie nie będzie problemu ale drugi ma swoje lata(wejście na modul jest) i może być problem.Jakbyscie gdzies widzieli taka listę to podlinkujcie.Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź w instrukcji obsługi czy twój model telewizora obsługuje DVB-C, następnie proponuję skontaktować się bezpośrednio z technikiem MM, podać model odbiornika tv i zapytać czy będzie działać. Jednak moduł ma swoje uroki. Brak możliwości korzystania np. z VOD. Jeśli będziesz miał dekodery, tego problemu nie będzie, oczywiście jeśli zależy tobie na VOD.


Widzę że tu nikomu na nowościach nie zależy. Jest to przyczynek aby MM nic w tym temacie nie robiła. No cóź ,spocznijmy na laurach i zamroźmy listę kanałów do czasu przejęcia przez.....,no właśnie , nic nie jest takie pewne. Najchętniej to bym zmienił operatora,gdyby taki na mój blok chciał wejść. Życia braknie na czekanie na zmiany w Multimedii !... :-|

Jest dużo osób którym obecna wybrakowana oferta odpowiada, a MM sprytnie to wykorzystuje. Niestety prośby o udostępnieniu pełnej oferty przez garstkę osób są nieskuteczne. MM nic sobie z tego nie robi. Jednak ja jestem za tym aby MM udostępniała nowe kanały i wprowadziła dostęp do pełnej swojej oferty. Czy tak się stanie czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź w instrukcji obsługi czy twój model telewizora obsługuje DVB-C, następnie proponuję skontaktować się bezpośrednio z technikiem MM, podać model odbiornika tv i zapytać czy będzie działać. Jednak moduł ma swoje uroki. Brak możliwości korzystania np. z VOD. Jeśli będziesz miał dekodery, tego problemu nie będzie, oczywiście jeśli zależy tobie na VOD.

 

Wiem jakie są uroki,ale sprawa jest ogólnie przemyślana i decyzja na moduły jeśli to będzie technicznie możliwe.Model tv to 32lg3000,szukam informacji ale szczerze przyznam,że jestem laikiem w tych kwestiach.Jutro spróbuję się skontaktować z technikiem tak jak mówisz.

Edytowane przez levybydg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...