Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

też tak miałem na tym samym modemie (internet zamówiony miesiąc temu).

Zadzwoń do BOKu, parę razy Cię przełączą do innych osób bo nikt nie wie jak się to robi, ale w końcu włączą (kilka dni trwa przełączenie)...

Pamiętaj że są 2 opcje, dynamiczny publiczny adres i stały, pierwszy płatny jednorazowo, drugi miesięcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ale przeciez model modemu nie ma wogole tutaj nic do rzeczy bo ten modem to nie modemo-router tylko zwykly modem ktory pracuje w trybie bridge - to tam u nich w centrali jest te ip na wewnetrzne ustawione a takie tricki to stosuja tylko dziadowskie sieci internetowe glownie to gsm ale niewazne bede dzwonil

czy tam niema wogole jakiegos wewnetrznego numeru do technika albo chociaz jakis numer do konsultanta ktory do niego przelaczy ?

napisalem tez do nich email w tej sprawie tydzien temu - do tej pory zero odzewu totalna olewka...

Edytowane przez sandy55
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresów IP publicznych a w zasadzie to nowych pul już nie ma od dawna! Skończyły się jak kiedyś wszystko co było na półkach sklepowych i nawet zapisy czy znajomości nic ci nie dadzą, po prostu KONIEC. Każdy z nas ma dzisiaj podłączonych do sieci po kilka urządzeń a nie tak jak kiedyś jeden komputerek. Operatorzy nie mają inne wyjścia jak przydzielać adresy za NAT czy tego chcą czy nie lub przejść na IPv6. Tego drugiego chyba nikt jeszcze w Polsce nie zrobił.

Tak jak kolega wyżej napisał, 95% ludzi nawet nie zauważy różnicy a ci co zauważą mogą sobie wykupić za 5zł publiczne IP.

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice maja od zawsze tj od ok 10 lat analog w MM.Powiedzcie mi jak będę pisal wypowiedzenie to jakie dane sa potrzebne?Jakis nr umowy i data zawarcia jest potrzebne? Czy wystarcza imie,nazwisko adres i nr klienta?

Edytowane przez levybydg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresów IP publicznych a w zasadzie to nowych pul już nie ma od dawna! Skończyły się jak kiedyś wszystko co było na półkach sklepowych i nawet zapisy czy znajomości nic ci nie dadzą, po prostu KONIEC. Każdy z nas ma dzisiaj podłączonych do sieci po kilka urządzeń a nie tak jak kiedyś jeden komputerek. Operatorzy nie mają inne wyjścia jak przydzielać adresy za NAT czy tego chcą czy nie lub przejść na IPv6. Tego drugiego chyba nikt jeszcze w Polsce nie zrobił.

Tak jak kolega wyżej napisał, 95% ludzi nawet nie zauważy różnicy a ci co zauważą mogą sobie wykupić za 5zł publiczne IP.

 

Czym się różni prywatne IP od publicznego?

Kiedyś pamiętam, że mi IP się nie zmieniało przez lata. Potem był taki okres, że co drugi dzień końcówka się zmieniała. Przeszkadzało tylko w stawianiu serwa CS do gry z kolegami, musiałem ich informować o zmianie.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czego oczekujecie od MM, nowych kanałów? :smile:  Ja już mam zainstalowaną antenę naziemną i dostęp do tych nowych i powstających kanałów, i na nic już nie czekam od MM, innym polecam też tak zrobić, oczywiście jeśli są w zasięgu tych kanałów, a jeśli nie są, to jeszcze troszkę i kanały będą w całej Polsce mniej więcej do wakacji 2017 dostępne w DVB-T. Mowa tu o: Nova TV, Zoom TV, WP1, Metro, i kanały z TVP prawdopodobnie TVP Sport. Do anteny naziemnej dokupić można TNK SmartHD i już jest fajna paczka kanałów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem - operator UPC przejął Multimedia Polska i za rok będą modernizować całą sieć pod UPC. W międzyczasie Multimedia podpisuje umowę z firmą ADB i wdraża nowe usługi - w jakim celu?Jeżeli wprowadzą UPC, to wszystko będzie od nich - TV, dekodery, system Nagra MA i te ich modemo-routery z Wi-Free :)

 

Co najlepsze w UPC jest chyba tylko DOCSIS 3.0 i same najnowsze modemy, a w Multimedii wciąż działa stary DOCSIS 1 i największa liczba klientów używa jeszcze starych modemów i ma niskie prędkości. Więc jak oni zamierzają te sieć zmodernizować pod siebie za 12 miesięcy? Będzie przymusowa wymiana modemów?

 

U mnie w Gorzowie Wielkopolskim są chyba tylko dwa CMTS-y DOCSIS 3 i DOCSIS 1 z czego na tym pierwszym jest maksymalne przeciążenie. Za dużo abonentów jest podpiętych pod jeden router. Przez to sieć działa bardzo niestabilnie natomiast na DOCSIS 3 działa jak igła, bo jeszcze niewielu abonentów jest tam zarejestrowanych.

 

A tak w ogóle to samo UPC to jest jeszcze większe dziadostwo niż Multimedia i ich pochrzaniona polityka sieciowa - jak zrealizują połączenie to będą wyższe ceny za Internet i prawdopodobnie o umowach na czas nieokreślony będzie można zapomnieć, bo będzie monopol. Nie wiem jak u nich cenowo z TV, bo oglądam z satelity więc mnie to nie interesuje.

 

Pozostanie nic innego jak tylko wrócić do Internetu bez limitów w Play prepaid. Jedyny minus to taki, że nie udostępniają w opcji prepaid publicznego adresu IP, a plusy są takie, że to mobilny Internet bez umowy, można go używać w domu i przenosić w każde miejsce.

 

@klajfert

 

Różnica jest taka że jak masz prywatny adres IP to jesteś u nich w sieci lokalnej za ich NAT-em. To tak jakby ci sąsiad podał od siebie Internet. Nie możesz portów przekierowywać i nic udostępniać, także taki Internet to oni sobie mogą w d... wsadzić.

 

Ja zgłosiłem i czekam na przydzielenie publicznego adresu i ta płatność jednorazowa 5 zł to tez jakiś idiotyzm jest. Wcześniej miałem Jim-Sat to tam ta usługa była bezpłatna, ale były problemy z tym - czasem się switch w piwnicy zrestartował i prywatne IP wracało bo takie mają ustawione domyślnie :( Więc jak ktoś udostępnia jakieś usługi w sieci, to nie ma pewności czy to w którymś momencie nie przestanie działać.

 

Podobnie ze stałym adresem IP to nie tylko u nich, ale wszędzie chyba domyślnie jest dynamiczny, a za stały trzeba dopłacać. Stały jest dużo lepszy bo DynDNS nie trzeba używać.

 

A w UPC to w ogóle nie ma możliwości wykupienia stałego adresu IP - opcja ta jest dostępna tylko dla klientów biznesowych i wciskają swoje modemo-routery.

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona tragiczna pisownia, proszę nie wstawiać takich postów, bo na przyszłość będą leciały do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem - operator UPC przejął Multimedia Polska

 

Jeszcze nikt, nikogo nie przejął. Została podpisana umowa przedwstępna, został skierowany wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie. Urząd rozpocznie prace nad wnioskiem i analizę dokumentów. Zbierze opinie rynkowe itp. itd. Po uzyskaniu zgody strony usiądą i zobaczą jakie są warunki przejęcia. Jeżeli będą gotowe je spełnić (w "x" miejscach sprzedaż sieci stronie trzeciej, zapewne tam gdzie po przejęciu byłoby <3 operatorów) to po ich spełnieniu uzyskają zgodę UOKiK. Dogadają się odnośnie kasy (lub nie) i podpiszą (lub nie) umowę o przejęciu. Wejdzie ona w życie po spełnieniu warunków w umowie. Póki co jeszcze daleka droga.

 

Właściciele MM będą mieć płacone w zasadzie za klienta więc w ich interesie jest posiadanie ich jak najwięcej w momencie robienia wyceny czyli po spełnieniu warunków UOKiK.

 

Ja siedzę w MM na DOCSIS 3.0. Większych uwag nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Miejmy nadzieję, że sprzęt i polityka pozostanie z Multimedii.

DOCSIS 3 działa bardzo stabilnie, bo jeszcze niewielu abonentów jest tam zarejestrowanych. A z kolei DOCSIS 1 u mnie to stary UBR przejęty po sieci kablowej Teleton okolu 10 lat temu przez Multimedię i tam jest Meksyk. Jest to chyba jeden z największych UBR w ich sieci pod względem liczby adresów, można sprawdzić na ripe.net

 

Teleton nie przewidywał kiedyś takiej ilości abonentów na jednym routerze, to dopiero jak Multimedia przejęła tę sieć, to zaczęło się rozrastać. Oni teraz już chyba nawet jak klienci wybierają niższe prędkości przy nowych umowach, to celowo wydają tylko modemy DOCSIS 3, żeby odciążyć tamten UBR.

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam prawidłowo MultimediaGo?

Ostatnio zacząłem to używać, jak wyłączyli mmTV. Podłączyłem swoje konto. Przez kilka dni działało tylko TVP1. Reszta kanałów się buforowała (kręciło się kółeczko i tak cały czas). Dziś odpalam aplikację i nawet nie mam listy kanałów  - wyskakuje tylko info, że błąd pobierania danych.

Tablet Lenovo, podłączony po wi-fi w sieci MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, czy też przedwczoraj była jakaś przerwa techniczna w Multimedia GO. Nie można było korzystać ani na komputerze ani na smartfonie.

 

A najlepsze jest to, że dostałem smsa z DHL, że idzie do mnie jakaś przesyłka z Multimedia Polska. Tylko, że ja nic nie zamawiałem. Może jakieś gadżety albo prezent na święta ? Miał ktoś podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...