Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@damian96  kładą kable, bo UPC nie rezygnuje z planów rozwoju :) Ciesz się, że kładą kable, bo po oficjalnym (formalnym) przejęciu będziesz mógł zerwać umowę z MM pod warunkiem skorzystania z oferty UPC na ich infrastukturze. Tak przynajmniej robili z Aster. W miejscach, gdzie była wspólna infrastruktura klienci mogą szybko przejść na ofertę UPC rezygnując z dotychczasowych umów.

 

@Grzechu27  Jaki wysp "nowych" kanałów? Rozwoju oferty raczej nie będzie. Ale... podobnie jak przy Aster, będą dążyli do tego, by klienci sami przechodzi na ofertę UPC. W ciągu dwóch lat ludziom będą kończyć się umowy, więc przy negocjacjach nowych sami wybiorą ofertę UPC. Taniej jest "przepiąć" klientów na własną ofertę (nawet ciągnąc dodatkowy kabel) niż kombinować z ofertami (i ewentualnym prawem do bezkarnych wypowiedzeń) :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv: Chodziło mi o kanały z oferty UPC, w porównaniu z obecną ofertą MM to byłby wysyp, ponad 90 kanałów HD (do tego czasu pewnie będzie więcej) a 62 to jest różnica i wiele innych. Brak rozwoju będzie widoczny np moja sytuacja, umowę z MM mam do końca lutego czyli negocjacje prowadził będę jeszcze z MM, potem umowa na 12 miesięcy. Po tym czasie może być jeszcze następna umowa z MM, zanim ta stanie się już całkowitą własnością UPC i będzie można migrowac bez konsekwencji. A przez ten czas nie będzie już żadnego rozwoju oferty MM, bo i po co.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynaX - formalnie połączą się tuż po decyzji UOKiK. Zmieni się po prostu właściciel (np. rachunki będzie wystawiało UPC). Jednak to nie oznacza od razu "ujednolicenie" oferty.

 

@Grzechu27 - wysypu kanałów w MM nie ma co się spodziewać. Raczej będziesz chciał więcej kanałów - będzie musiał przejść na ofertę UPC. Przeczyta sobie jak to było z Aster po roku od finalizacji umowy. Wówczas UPC umożliwiło wszystkim klientom korzystanie z ujednoliconego portfolio usług w zaledwie 3 miesiące po prawnym połączeniu spółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv: Ale zanim prawne połączenie spółek nastąpi i bedzie można skorzystać z UPC to minie jakieś 2 lata, a MM przez ten czas już nic nowego do oferty nie doda. Do puki się ostatecznie nie połączą to umowy zawierać się będzie nadal z MM.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 formalnie połączą się tuż po decyzji UOKiK. Zmieni się po prostu właściciel (np. rachunki będzie wystawiało UPC). Jednak to nie oznacza od razu "ujednolicenie" oferty.

 

 

 

 

To po jakiego grzyba mi takie połączenie. Żeby rachunki wystawiało UPC a oferta z MM ?? A ujednolicenie chyba jednak za 2-3 lata  :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że w przyszłym tygodniu UPC poinformuje że przejmuje/chce przejąć MM, nastepnie sprawa trafia do UOKiK ten bedzie z rok może dłużej to analizował. Następnie jeśli UOKiK wyrazi zgodę na przejęcie (bo to też nie jest, takie oczywiste), pod warunkiem że UPC odsprzeda komuś zdublowane sieci, a to też będzie trochę trwało. Ta cała integracja może potrwać nawet ponad dwa lata, a przez ten czas w MM będzie zero nowości. Zapewne potym czasie ludzie będą mieć jeszcze ważne umowy z MM i aby mieć dostęp do oferty UPC, trzeba będzie podpisywać nowe umowy bo reszta kanałów będzie zakodowana (chodzi o tych co mają u siebie tylko MM),a jak to będzie gdzie sieci się dubluja? Pewnie przełącza sygnał na klatce schodowej i wymienia sprzęt na swój.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego grzyba mi takie połączenie. Żeby rachunki wystawiało UPC a oferta z MM ?? A ujednolicenie chyba jednak za 2-3 lata  :grin:

Tobie nie jest potrzebne ale Liberty Global mało interesuje twoje czy moje zdanie :). Pełne połączenie to jakieś 2 lata jak nic, o pełnej ofercie w całej sieci MMP możecie pomarzyć nawet po tych dwóch latach. W większych miastach tak ale małe miejscowości zawsze będą w tyle.

Pamiętać też trzeba że UOKiK musi wydać zgodę i może się okazać, że niektórzy z nas wpadną z deszczu pod rynnę, bo nie będą w UPC tylko pod szyldem jeszcze innego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis UPC ma inną strategię - cyfrowa oferta UPC (kanały, pakiety itd.) jest taka sama w całej sieci. W dużych i małych miastach Różnią się jedynie kanałami lokalnymi. Więc po przejęciu MM, docelowo każdy klient będzie miał dostęp do takiej samej oferty UPC.

 

Pamiętajcie, że w przypadku UPC hasło "ujednolicenie" oferty nie oznacza, że na tych samych kablach po MM będzie oferta UPC. Tam gdzie sieć UPC pokrywa się z MM, to klient bez problemu (i w miarę szybko) będzie mógł przejść z oferty MM na UPC, podpisując nową umowę. Wówczas przychodzi technik i "przełącza kabelki". W innych przypadkach potrzebna będzie modernizacja sieci, ale aby skorzystać z oferty (pakiety) UPC i tak będzie trzeba podpisać nową umowę. I być może także potrzebna będzie wizyta technika (wymiana dekodera).

 

@nauro_wrw_gang_ na spotkaniach branży nieoficjalnie mówi się o wiele więcej niż oficjalnie. Ale masz racje. Trzeba czekać na oficjalnie komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy to taka dobra zmiana. Technicznie może będzie lepiej, ale czy również ceny będą atrakcyjne? Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale w obecnej chwili MM oferuje pakiet z dwoma kanałami eleven za 18zł. Czy to ma znaczyć że UPC już prawie przejęła sieć MM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi za bardzo się nie uśmiecha wracać do UPC bo jest droższa od Multimedia ale jak będzie to przejęcie to trudno, ja nie mam problemu z łączem na światłowodzie doprowadzony przez koncentryk do domu jak nie MM to będzie inny operator

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drogo?

Pamiętajcie, że ceny UPC ze strony www to są te najwyższe, ale można negocjować.

Lepsze i znacznie bardziej elastyczne promocje mają tzw. lokalni przedstawiciele oraz infolinia.

UPC ma też wiele ofert "pod stołem", podobnie jak inni operatorzy smile.png

 

Ostatnio negocjowałem Canal+ Select. Na stronie UPC, w promocji standardowej, jest za 49 zł, ale w ofercie utrzymaniowej średnio po 33,25 zł (2 miesiące za 0 zł + 10 miesięcy po 39,90 zł). Do tego obecnie, przy negocjacjach, można "ugrać" np. Cinemax lub Filmbox za 1 zł bez zobowiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...