Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Multimedia i nowe kanały? Dostaną nieliczni i taka jest prawda... MM nigdy się nie zmieni i swojego działania. Jedyny ratunek to sprzedaż MM w profesjonalne ręce typu Vectra, UPC :)

Vectra profesjonalna? Hahahaha nie rozsmieszaj mnie! Podziwiam was, placza, denerwuja sie, tupia nogami zamiast isc i podpisac umowe z nc+. No ale zapomnialem, ze wiekszosc i tak podpisuje umowe z MM, bo dostana rabacik i beda sie cieszyc :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia i nowe kanały? Dostaną nieliczni i taka jest prawda... MM nigdy się nie zmieni i swojego działania. Jedyny ratunek to sprzedaż MM w profesjonalne ręce typu Vectra, UPC :)

Czy sprzedać w obce ręce MM? Trochę szkoda oddać kanały jakości SD dla kanałów w jakości HD :lol2:

A tak na poważnie, to wszyscy nadawcy powinni zrezygnować z nadawania kanałów jakości SD na satelicie, jak i przesyle światłowodowym dla kablówek. Świat idzie do przodu to dlaczego nadają kanały SD skoro już dawno są odpowiedniki w jakości HD? Dlaczego dublują kanały? Tylko po to aby udostępnić je zacofanym kablówką jak MM? Już niedługo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie tak. W tej chwili celowo nie dodają kanałów HD, ponieważ czekają na 4K i jak już wystartuje 4K to natychmiastowo MM będzie je miała w swojej ofercie. :lol2: :lol2:, a potem będą się chwalić że jako pierwsza telewizja kablowa w Polsce ma 4K. :brawo:  Musimy czekać


@SatZnawca napisałem do Ciebie wiadomość prywatną sprawdź i odpisz.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni z HD są zacofani a wy chcecie 4K w MM, pieśń przyszłości tutaj HD to rarytas i ten śmieszny pakiet dodatkowy HD, na szczęście odrzucają go za free. Jak już za parę lat, każdy operator będzie miał już ok 20 paru kanałów 4K, to MM włączy ze 2 takie kanały i powiedzą że nie ma miejsca w sieci. Oni zawsze mają jakiś problem, inni dają jakoś radę a w MM zawsze jakiś problem, jak nie urok to [beep]zka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak, chyba do każdego ośrodka musi docierać światło, a dopiero potem do klientów idzie po miedzi, zresztą tak samo jak u innych. No i jakoś ci inni, nie mają problemów z dużą ilością kanałów HD, szybszym netem, analogiem i co tam jeszcze nie wymyślą.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Ponoć nadchodzi ratunek :) będzie pełna oferta i najwyższe ceny na pakiet C+ :mrgreen:

 

"Witold Tomaszewski
‏@WitekT
Jeszcze w tym miesiącu UPC powinno ogłosić, że przejmuje Multimedię. Z Vectrą jeszcze trochę, ale to temat znacznie trudniejszy (UOKiK)."

 

https://twitter.com/WitekT/status/786615002564292608

 

Mam u siebie UPC i MM. Jestem ciekaw komu mnie "sprzedadzą" :mrgreen: do tego doszedł temat Vectry, którą też mam. Miałem 3 sieci a będę miał... nie wiem ile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: A jak u nas jest pełna oferta, brak tylko 4 HD od Winnickiego, net 120 Mb, analog 50 kanałów, to co nie idzie do nas światło? Ostatnio nawet dublowali na końcu listy kanały SD (ok 13 kanałów), które już prawie od roku są w HD, ale ostatnio wyrzucili, po co to było to nie wiem.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC, przynajmniej do samego internetu dodaje kanaly DVB-T  jako FTA.

 

Usunięcie kanału z listy w dekoderze nie oznacza jego wyłączenia z przekazu satelitarnego - kanał na razie pozostaje na transponderze, gdyż nadal z tej emisji korzystają m.in. pozostający na starych zasadach klienci Telewizji na Kartę SD (do końca października) oraz jest to też przekaz źródłowy wersji SD dla wybranych mniejszych operatorów kablowych, którzy wersję SD pozostawili.

 

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/152489/tvp1-i-tvp2-w-sd-znikna-z-dekoderow-nc-akt.html

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1: A jak u nas jest pełna oferta, brak tylko 4 HD od Winnickiego, net 120 Mb, analog 50 kanałów, to co nie idzie do nas światło? Ostatnio nawet dublowali na końcu listy kanały SD (ok 13 kanałów), które już prawie od roku są w HD, ale ostatnio wyrzucili, po co to było to nie wiem.

Do waszej miejscowości idzie światłowód. Żeby dodać te cztery brakujące kanały muszą zredukować jeszcze analog czyli cyfryzacja.

Potwierdzasz to co kiedyś już pisałem że aby mieć dostępne do pełnej oferty należy podłączyć najpierw światłowód i to wystarczy aby mieć pełną ofertę cyfrową przy około 40 kanałów analogowych, bez redukcji analogu. Ty masz aż 50 kanałów analogowych i pełną ofertę bez tych 4 kanałów HD, i co myślą teraz inni użytkownicy forum co wcześniej nie zgadzali się z moją teorią? @Grzechu27 ją potwierdził, można mieć pełną ofertę nawet przy 50 kanałach analogowych.

Dlaczego więc MM nie udostępnia szerszej oferty na drutach aluminiowych dzierżawionych od orange? Ponieważ takie druty mają ograniczoną pojemność przesyłową i dlatego najpierw MM musi podłączyć światłowody. A może to już zrobi UPC.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to przejęcie MM przez UPC wcale nie uśmiecha, bo jaka by ta MM nie była to zniknie konkurencja, choć rozumiem euforię tych co mają dostęp tylko do MM. Ciekawi mnie jak to będzie czy zostanie jak jest, czy przełącza mnie na ich sieć, do mieszkania ma doprowadzone dwa kable MM i UPC, dla mnie mogło by zostać po staremu. Dodatkowo czy konieczna będzie wymiana sprzętu na UPC, modemy, moduły itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły pewnie będą niebawem. Moim zdaniem też minie jeszcze sporo czasu do "pełnego" przejęcia. Z biegiem czasu będą chcieli ujednolicić sieć, dekodery i modemy do swoich standardów. Obstawiam, że MM będzie musiało odsprzedać sieć tam gdzie się dubluje z UPC. Kto to przejmie? Ja widzę tylko Netię.

Osobiście trochę mi nie w smak bo tak jak napisał powyżej kolega - to jedna firma mniej i konkurencja mniejsza. Przy przejęciu Aster przez UPC była możliwość wypowiedzenia umowy bez kar umownych. Była też możliwość pozostania i to był moment, w którym z UPC można było spokojnie wynegocjować dobre warunki WRU itp. Jednak nie liczcie na zniżki w pakietach premium typu C+, HBO i Eleven. Mają to drogo i na tym z ceny nie zejdą. Ja chciałem przenieść się nawet do UPC ale na start ta sieć wychodziła zawsze drożej niż MM. Teraz jednak sytuacja może być taka, że przejmą MM i dzięki temu będę miał inną pozycję negocjacyjną.

 

Natomiast zupełnym kosmosem jest dla mnie info, że oprócz MM UPC chce też łyknąć Vectrę. To by oznaczało mega koncentrację na naszym rynku. W zasadzie np: w takiej Warszawie zostało by tylko Orange i UPC, nie liczę małych operatorów. Tego bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zanim UPC ujednolici ofertę, to miną ze 2 lata. Co jak co, ale oni mają wprawę w tym, by obecni klienci przejmowanego operatora tak łatwo nie uciekali. Oni raczej nie zmieniają umów, często robią tak, że klient sam decyduje, iż lepiej podpisać nową umowę na nową ofertę UPC, niż ciągnąć starą z MM. Pewnie w miejscach, gdzie MM pokrywa się z UPC, to szybko po przejęciu będzie można przejść z MM na UPC. ☺

 

Co do cen. To z nimi jest różnie. Te ze strony www są najgorsze, najlepiej brać tylko oferty tzw. utrzymaniowe. Ja za pełny pakiet telewizji z nagrywarka (bez pakietów premium) - max extra hd + 60 mb/s płacę 65 zł. Jednak o promocjach w UPC najwięcej wiedzą na forum.mediaswiat.pl - tam macie pełny, nieoficjalny obraz UPC.

 

To co fajne jest w UPC to tylko dwa pakiety podstawowe - select i max w których są wszystkie kanały TV. Dodatkowo płaci się tylko za pakiety premium typu Canal+/HBO/Eleven/FilmBox/Cinemax. Nigdy nie robili

dodatkowych pakietów tematycznych np. sportowe, dla dzieci itd.

 

Jak będzie? Czas pokaże. Ale jedno jest pewne, UPC będzie przejmowało, bo na rynku nie ma miejsca na wielu operatorów kablowych, a walka o klienta jest coraz bardziej wyniszczająca dla małych, bez zaplecza finansowego i technoligicznego. Konkurncją dla UPC będą Orange, Netia i platformy satelitarne.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC może ogłosić do końca miesiąca decyzję o przejęciu. Oznacza to dogadanie się właścicieli MM i LG/ UPC. Nie oznacza to faktycznego przejęcia bo UOKiK musi wyrazić swoją opinię. Może to być za pół roku, za rok, za półtora roku. Wtedy nastąpi faktyczne przejęcie.

Potem jeszcze łączenie oraz likwidacja struktur MM (niestety ale tak to będzie wyglądać :(). UPC ma swoje struktury więc nie będzie potrzebować tych z MM. Zostaną przez pewien czas Ci, którzy są potrzebni do sprawnego przejęcia firmy. Np: dla przypomnienia - UPC ma outsourcing na zarządzenie siecią, robi to dla nich Ericsson.

 

Także to, że UPC buduje sieć tam gdzie już jest MM to normalne i może jeszcze trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oficjalnie potwierdzi się to przejęcie, to przez jakiś 2 lata możemy zapomnieć o rozwoju i nowych kanałach HD. Przez ten okres MM już nie będzie rozwijać oferty ( nowe umowy z nadawcami ), zostawią tak jak jest, to samo było z Aster dwuletni zastój. Dopiero jak nastąpi całkowite przejęcie w tedy będzie wysyp, nowych kanałów od UPC.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy występuje dzisiaj od rana u Was taki problem jak u mnie - mianowicie programy wolno się przełączają a niektóre nie uruchamiają (brak sygnału lub sygnał zakodowany) - lokalizacja Chełm na module CAM? Bo nie wiem czy coś grzebią czy mam problem z modułem/telewizorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...