Skocz do zawartości

Tuner Pace DSR 2221


maciej120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jak uaktualnić oprogramowanie tego dekodera?W menu tunera jest taka opcja,ale nie działa.Na stronie CYFRY jest napisane:"Wersja oprogramowania-59,Dostępność aktualizacji-niedostępna z salelity".Pisałem zapytania do CYFRY,ale nikt nie odpisuje.U mnie jest wersja 58 i tuner nie spisuje się na niej zbyt dobrze(klatkuje czasami obraz i przestawia godzinę na wyświetlaczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oni dalej twierdzą,że oprgramowanie jest dostępne od czwartku do piątku(tylko gdzie,napewno nie na satelicie).

Cytuję:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie proszę o ponowne zainstalowanie listy programów i aktualizację oprogramowania wykonać w podanym terminie poprzedniej korespondencji na kanale 44 Hallmark.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Z poważaniem,

Tomasz Posiewka

Dział Relacji z Abonentami "

Czy komuś się udało pobrać wersję oprogramowania nr 59 i może pamięta jaki to był dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bardzo rozumiem, co Cyfra kombinuje z tą lista kanałów.

W firmowej gazetce znalazłem informację że jest nowa lista kanałów i należy przeprogramować dekodery. Na necie znalazłem informację, że nowa lista kanałów obowiązuje od 1 marca br.

Wykonałem więc "Menu 8 OK" ale dostałem komunikat, ze brak nowej wersji oprogramowania.

Sprawdziłem posiadaną wersję, wyświetliło mi się: 59/S10 CYF1.8, chociaż sam firmware'u nie upgradowałem! (dekodera używam już od 15 miesięcy)

Czy upgrade mógł dokonać się samoczynnie?

Ale co najciekawsze, lista kanałów wciąż jest stara, taka jaką miałem od nowości, a nie taka, jaką podaje gazetka Cyfry.

Gdy dla pewności przeprowadziłem ponowne przeszukiwanie kanałów (Menu 5 2 OK), dostałem komunikat, że "Nie znaleziono żadnego programu".

Jak to rozumieć? Czyżby Cyfra zrezygnowała ze zmiany listy kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzywasz tego dekodera od 15-tu m-cy i nie przeprogramowywałeś go jeszcze? MENU 5 OK OK i czekasz aż skończy. Później OK i gotowe. Sam powinien zapytać Cię o przeprogramowanie jak włączasz go z trybu stanby, no chyba, że nie wyłączasz go na czuwanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzywasz tego dekodera od 15-tu m-cy i nie przeprogramowywałeś go jeszcze? MENU 5 OK OK i czekasz aż skończy. Później OK i gotowe.

"Menu 5 OK OK" to u mnie jest przeszukiwanie kanałów i tak jak napisałem, po wykonaniu tego polecenia dostaję komunikat "Nie znaleziono żadnego programu".

Natomiast wczytanie do dekodera nowego oprogramowania, to jest sekwencja "Menu 8 OK" i po jej wykonaniu zawsze dostaję komunikat, ze brak nowej wersji oprogramowania.

Sam powinien zapytać Cię o przeprogramowanie jak włączasz go z trybu stanby, no chyba, że nie wyłączasz go na czuwanie.

Wyłączam go, ale nigdy takiego komunikatu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu>7>1>B>2xStrzałka w dół i sprawdź czy masz satelitę ustawionego na HOTBIRD, jeśli nie, to naciśnij strzałkę w prawo, wtedy się zmieni na właściwy.

Potem tylko 2 x A i w Menu Głównym znowu 5>2>OK ....................... OK OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Zachęcony pozytywnymi opiniami na temat tego tunera postanowiłem wziąć go w użytkowanie od Cyfry+.

Dekoder byłby całkiem w porządku gdyby nie jedna rzecz. Otóż na samym dole ekranu wyświetlany jest cienki czarny pas (na wszystkich programach). Oczywiście takiego pasa nie ma ani na sygnale z kablówki, ani na sygnale ze starego Mediasata.

Zadzwoniłem dzisiaj do działu technicznego i zgłosiłem ten problem. Pan był mocno zdziwiony i stwierdził, abym pobrał aktualne oprogramowanie nr 59.

Ja w tunerze obecnie mam wersję: 100/S10 CYF1.9. Przy próbie pobrania aktualizacji pojawia się info, iż brak jest dostępnych aktualizacji.

 

Proszę o info jaką wersję oprogramowania posiadacie i czy przy tej najnowszej wersji (59) nie występuje żaden czarny pas na dole ekranu.

Pomimo iż tuner mam dopiero od wczoraj i jest w stanie idealnym, dowiedziałem się że nie mogę go zamienić na Thomsona TS4P. Nie rozumiem dlaczego?

 

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam wersję oprogramowania 59. Żadnych czarnych pasów nie mam. Jedyny problem to odrobinę przesunięty obraz w lewą stronę oraz czasem na wyświetlaczu jest pokazywana błędna godzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim - jaki masz telewizor?

Philips CRT 4/3, ale nie ma to żadnego znaczenia. Tak jak pisałem wcześniej, na sygnale ze starego Mediasata (ten sam kabel euro, odbiór na tym samym TV) nic takiego nie występuje. Ponadto na sygnale z kablówki też nie ma żadnego pasa.

Aha - w żadnym wypadku nie chodzi mi tutaj o pasy (kaszety) podczas audycji 16/9. Z letterbox'a w tym tunerze akurat jestem bardzo zadowolony - brakowało mi go bardzo w starym Mediasacie.

Opisywany pasek jest tylko u dołu ekranu i nie ma znaczenia czy:

1. Audycja jest nadawana w 4/3 czy w 16/9

2. W tunerze ustawiony jest format 4/3, 16/9, RGB czy PAL.

 

Jak u Was w menu dokładnie wyświetla się symbol tej najnowszej wersji oprogramowania (59)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż na samym dole ekranu wyświetlany jest cienki czarny pas (na wszystkich programach).

 

Mam to samo ale już się przyzwyczaiłem :] A TV posiadam 32 LCD.

Ja w tunerze obecnie mam wersję: 100/S10 CYF1.9. Przy próbie pobrania aktualizacji pojawia się info, iż brak jest dostępnych aktualizacji.

 

U mnie pisze 59 /S10 CYF1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tunerze ustawiony mam format ekranu 4/3, sygnał RGB, wersję mam 59/S10 CYF1.8 i tak jak pisałem wcześniej zero problemów. Telewizor Samsung 29 cali, 100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz podaj ustawienia TV i tunera. Może nie mam włączonej jakieś opcji w TV itp...

W tunerze ustawiony mam format ekranu 4/3, sygnał RGB, wersję mam 59/S10 CYF1.8

Tak samo mam oprócz format ekranu 16/9 i bez różnicy przestawienie na 4/3. Jedynie w TV mogę przełączyć z trybu szeroki na super live 1 wtedy nie występuje ale minimalnie za bardzo rozciągnięty obraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje dla tego modelu są udostępniane na satelicie w co drugi czwartek.

Spróbuj jutro, a jak nie da rady, to za tydzień.

Aktualizacja jest dostępna od 9:00 przez 24 godziny.

Teraz aktualizacja softu do pace SD jest w co drugą środę na przemian z philipsem HD.

http://www.cyfraplus.pl/_abo_oprogramow ... derow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo mam oprócz format ekranu 16/9 i bez różnicy przestawienie na 4/3. Jedynie w TV mogę przełączyć z trybu szeroki na super live 1 wtedy nie występuje ale minimalnie za bardzo rozciągnięty obraz...

 

jesli chodzi o ustawienia tunera to masz dobre ja również mam 16/9,RGB więc nie tutaj problem a możesz powiedzieć jaki masz markę( czyżby Toshiba seria RV?) telwizora ja mam samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...