Skocz do zawartości

Tuner Pace DSR 2221


maciej120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z dekoderem PACE DSR 2221,nagle przestał działać mi pilot,nic nie da się nim zrobić,jak przyciska się jakiś przycisk na pilocie od dekodera to dekoder nie odpowiada,a jedynie co ciekawe miga lapka na telewizorze podczas jego używania.Przyciski na dekoderze działają normalnie,wyłączenie z sieci dekodera nic nie pomaga.W jaki sposób można rozwiązać ten problem?Jakiś restart pilota?Kupiłem nowy pilot zamiennik na allegro i ten sam problem występuje,więc to chyba nie wina pilota.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czasami (na szczęście dosyć rzadko) zdarza mi się, że po automatycznym włączeniu się dekodera dla nagrania jakiejś zaprogramowanej audycji, na ekranie wyświetla mi się obraz taki, jak po naciśnięciu na pilocie przycisku "+", czyli z numerem oraz nazwą kanału oraz jeszcze innymi informacjami, zasłaniającymi ekran.

Oczywiście, te dodatkowe informacje są także rejestrowane na nagrywarce, co psuje mi całe nagranie.

Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną, lub jak tego efektu uniknąć?

 

Przy okazji chciałbym poinformować, że w końcu udało mi się ustalić przyczynę innych problemów z odbiorem programu Cyfry+, a które opisałem w tym poście: viewtopic.php?f=6&t=2287&start=750#p337973

Napisałem wówczas:

Ostatnio kilkakrotnie wykryłem, że po wyłączeniu dekodera (Pace SD) do stanu Stand-by, na dekoderze wyświetlana była niewłaściwa godzina.

Włączenie i wyłączenie dekodera powoduje poprawne ustawienie godziny, ale właśnie z tego powodu kilkakrotnie nie nagrały mi się zaprogramowane audycje.

Początkowo przyczyny problemów doszukiwaliśmy się po stronie nadawcy sygnału i dlatego wątek był zamieszczony w dziale "Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"". Potem moje podejrzenia przeniosły się na sprzęt. W celu identyfikacji przyczyny problemów kolejno wymieniłem: przełącznik DiSEqC, kable, konwertery - wszystko bez efektu.

W końcu zareklamowałem sam dekoder i wymieniono mi go. Niestety, ciągle bez efektu.

Już myślałem,że jedynym elementem instalacji, który byłbym jeszcze w stanie wymienić jest talerz ;) gdy przypomniałem sobie o istnieniu zasilacza do dekodera. To był strzał w dziesiątkę, po wymianie zasilacza problem natychmiast ustąpił!

Piszę o tym, bo z ówczesnej dyskusji wynikało, że inni użytkownicy tego PACE'a też mieli ten sam problem, więc ta informacja powinna się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkoda z drugiej strony, bo przecież ten pasek czarny jest wyświetlany, lecz jest pusty.

Ten kto wymyślił funkcję pilot powinien dawno wylecieć z Cyfry+, to jakaś [beep]izm, jakby nie mogło być wyświetlane przy okazji EPG. Ta funkcja tylko obrzydza życie abonentom.

 

Oczywiście Cyfra ma to gdzieś, kwestia poprawy oprogramowania, ale co tam niech się męczą abonenci.

 

Może zrobimy pospolite ruszenie i wymęczymy od Cyfry likwidację funkcji polot?

Dotyczy to nawet abonentów "nowoczesnego" Philipsa PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z drugiej strony, bo przecież ten pasek czarny jest wyświetlany, lecz jest pusty.

Ten kto wymyślił funkcję pilot powinien dawno wylecieć z Cyfry+, to jakaś [beep], jakby nie mogło być wyświetlane przy okazji EPG. Ta funkcja tylko obrzydza życie abonentom.

 

Oczywiście Cyfra ma to gdzieś, kwestia poprawy oprogramowania, ale co tam niech się męczą abonenci.

 

Może zrobimy pospolite ruszenie i wymęczymy od Cyfry likwidację funkcji polot?

Dotyczy to nawet abonentów "nowoczesnego" Philipsa PVR.

 

Jednym słowem odpuścili sobie całkowicie jakiekolwiek poprawki do tego dekodera. Dziwne to jest dla mnie bo oprogramowanie na tym dekoderze jest identyczne co w Sagemie, Philipsie HD , Pace PVR HD 250GB , a tam to EPG jakoś udało mi umieścić na dolnym pasku przy przełączaniu kanałów. No nic trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kilku tygodni zachowanie tego tunera przechodzi ludzkie pojęcie. Pomijam już datę i godzinę, które nie mają często wiele wspólnego z rzeczywistością. Co któreś uruchomienie muszę robić restart, ponieważ zaraz po włączeniu przestaje pracować czytnik. Po prostu czarny ekran i cisza w głośnikach. Przełączanie na inny kanał nic nie daje. Funkcja PILOT działa. Widać, że trzeba będzie dokonać kolejnej wymiany. To chyba już trzecia albo czwarta będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko, jak może być przyczyna "klatkowania" obrazu (jakby się obraz ciągnął) na 3 kanałach PULS, 13-th street i i czasami na CANAL+ SPORT, antena jest bardzo dobrze ustawiona (w dekoderze wyskakuje mi na pasku 5)

To klatkowanie przeciąganie obrazu nie trwa cały czas tylko zaraz po przełączeniu na dany kanał i jakieś 15 sek. Po tym jest ok. Na pozostałych kanałach jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie zmian w cyfrze względem swoich tunerów. Mam PACE DSR 2221 i nagle poprawił się odbiór na 10 kanałach oraz co:

pojawił się kanał TVN WARSZAWA, REBEL oraz ESKA TV (a wiem że Eskę można było odbierać na dekoderach HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po tematach, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Dwa tygodnie temu podpisałem umowę na Optimum z C+HD ze zobowiązaniem. Przy podpisywaniu umowy nie dało się dobrać tego tunera (Pace DSR 2221), bo jest on SD, a mam włączoną przynajmniej 1 opcję HD. Wziąłem więc samą kartę bez sprzętu.

 

Czy mogę go teraz jakoś dokupić przez jakiś aneks albo coś? W sensie na własność, a nie wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem po tematach, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Dwa tygodnie temu podpisałem umowę na Optimum z C+HD ze zobowiązaniem. Przy podpisywaniu umowy nie dało się dobrać tego tunera (Pace DSR 2221), bo jest on SD, a mam włączoną przynajmniej 1 opcję HD. Wziąłem więc samą kartę bez sprzętu.

 

Czy mogę go teraz jakoś dokupić przez jakiś aneks albo coś? W sensie na własność, a nie wynajem.

 

możesz tylko wynajać,albo dopiero przy przedłużeniu zakupić.

 

Czy możliwa jest różnica w jakości obrazu pomiędzy dekoderem Pace DSR 2221 a Sagemem SD? Chodzi mi o wyświetlanie obrazu na telewizorze LCD.

 

bierz pace'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni mam problem z odbiorem kanałów z tp 110, 10719 V, SR 27500, FEC 5/6. Dekoder Pace DSR 2221, wersja oprogramowania 100/S10 CYF1.9, czasza 60cm, konwerter Sharp universal LNB (9.75 / 10.6). Poziom sygnału na 10719 V "skacze" pomiędzy 3,5 a 4,5 i naprzemiennie jest zielony i pomarańczowy. Poziom sygnału na domyślnych ustawieniach to stabilne 4,75. Wszelkie próby ustawiania anteny we wszystkich płaszczyznach nie dają żadnej poprawy. Wydaje mi się, że wcześniej była wersja oprogramowania 59/S10 CYF1.8 i było ok, nie zauważyłem kiedy została pobrana aktualizacja. Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie taka sama wersja softu i zero problemów. Zobacz czy konwerter nie jest oblodzony lub czy nie ma pękniętego promiennika. Sprawdź również kąt skręcenia konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tuner na innej instalacji i faktycznie jest ok, sprawdziłem inny tuner (BCT-1330) na mojej instalacji i też nie odbierał tych samych kanałów (c+ sport2, planete, minimini...). Podmiana konwerterów też nie przyniosła rezultatu, przy czym na innej instalacji (czasza też 60cm) po założeniu oba konwertery bez żadnej regulacji działały znakomicie, na mojej bez zmian. Regulacja anteny góra/dól, lewo/prawo, wsuwanie/wysuwanie oraz kręcenie konwertera też nic nie dało. Jedyne czego nie sprawdziłem to kabel antenowy, ale czy możliwe jest, że przez kabel kilka kanałów nie chodzi (tylko z tp 110, 10719 V, SR 27500, FEC 5/6) a większość śmiga bez żadnego zacięcia przy poziomie sygnału prawie 5?

 

PS. W polu widzenia anteny, w odległości ok 5 m jest napowietrzna linia energetyczna 0,4kV, czy to może być problemem i powodować zakłócenia odbioru z tego akurat transpondera? Linia wisi od kilkunastu lat co najmniej, a problemy z odbiorem kanałów zaczęły się kilka dni temu, możliwe że pod wpływem niskiej temperatury zwiększyło się naprężenie i linia jest bardziej w polu widzenia anteny niż latem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Jestem nowy na forum wiec witam serdecznie :) Jako ze chce zrobic sobie z ojcem multi na cyfrze (we wlasnym zakresie), musze sobie kupic jakis dekoder. Szukam czegos niedrogiego pod SD. Z tego co widze, to bardzo popularny jest Pace DSR 2221 z obecnego tematu, ale chcialbym sie przy okazji spytac, czy moze nie ma czegos innego, rownie ciekawego w podobnej cenie. Troche mnie niepokoja opinie o jakims pasku na dole ekranu, mam plazme, a nie LCD, wiec nie wiem jaki to moze miec wplyw na zywotnosc plazmy, ktora jak wiadomo nie powinna za dlugo wyswietlac jednego elementu, a tu ten bylby wyswietlany praktycznie caly czas.

Poczytalem troche na necie i cenowo zaciekawil mnie rowniez Ferguson FK 8500 HD, tylko problem w tym, ze nie ma o nim praktycznie zadnych opinii. To jakis badziew, czy moze po prostu malo popularny ? Do tej pory mialem przez 2 lata Nke, co prawda zrezygnowalem, bo ich oferta mnie nie zadowalala (ich programy HD wygladaja jak SD na Cyfrze, a poza tym, to praktycznie nie ma programu filmowego, tylko jakies badziewia), ale jedno co nie moge powiedziec, to Nka ma genialny dekoder Nbox. Dziala elegancko, szybko przelacza programy, a problemy z EGR (czy tam EPG bo nie pamietam) byly rzadkością.

Wiec slyszeliscie cos o tym Fergusonie, a moze rzucic okiem jeszcze na cos innego ?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja co prawda dopiero dzisiaj wymieniłem model 2231 na 2221, ale jeżeli chodzi o walory użytkowe to sie za bardzo nie różnią i bardzo mi ten dekoder odpowiada. Malutki (mieści się na małym, 14 calowym, kineskopowym TV), bardzo prosta obsługa, i szybkość przełaczania kanałów. Mam równiez opticum 4060CX i również mogę go polecić. Korzystanie z Cyfry+ wymaga jednak zainstalowania alternatywnego softu (wszystko mozna znalezc w internecie). Jest to bardzo prosty tuner, ma intulicyjną obsługę i możliwość ustawienia własnej listy kanałów. Też jest niewielki i bardzo funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...