Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jak było wcześniej.

Nic nie dodają , cisza..by nagle dodać kilka- naście nowości.

Z ciekawości promocja 50 zł na rok jeszcze jest aktywna, ile teraz wynosi subskrypcja miesięczna bez podpisywania umowy z operatorem ?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał:

Czyli tak jak było wcześniej.

Nic nie dodają , cisza..by nagle dodać kilka- naście nowości.

Z ciekawości promocja 50 zł na rok jeszcze jest aktywna, ile teraz wynosi subskrypcja miesięczna bez podpisywania umowy z operatorem ?

Ja placilem 25,99, ale od bodaj grudnia zmniejszyli opłatę do 10,99 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dostawa filmów - między innymi "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Cicha noc" czy "Zemsta". Są też "Złodziejaszki", drugie, dość późne okno po Netflixie, który dodał film w 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak nie ma co ogladać.Wczoraj straciłem prawie tyle czasu co trwa film by na cos trafić. Kilka pozycji bez lektora reszta z opisu mnie nie przekonała. Po długim szukaniu nie tylko tu ale i w konkurencji trafiłem w końcu na bardzo ciekawą pozycję. Szkoda że w konkurencji bo ten serwis jakościowo mi bardzo odpowiada szkoda że taka bieda z oferta. No ale 50 zeta za rok to co tu wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziewięcioro nieznajomych" jest niezłe a jeśli oglądałeś serial Atypowy na Netflixie to w podobnym tonie jest "Tak to widzimy". Jestem też po pierwszym sezonie "Modern Love" - lekki,przyjemny serial.Każdy odcinek to oddzielna historia. No i w kolejce czeka "Kolej podziemna". Książka była fajna. Nie wiem jeszcze jak serial

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mapa maleńkich wspanialości", "Sound of metal", ale nie wiem czy to są filmy w Twoim klimacie.

Jest też sporo premierowych filmów z Monolithu, które normalnie pokazałby Canal+.

Takie z niezłymi ocenami (w okolicach 7/10) to między innymi "Mauretańczyk", "Przyjaciel domu", "Najlepsze lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 19:26, czerstwy napisał:

A i tak nie ma co ogladać.Wczoraj straciłem prawie tyle czasu co trwa film by na cos trafić. Kilka pozycji bez lektora reszta z opisu mnie nie przekonała. Po długim szukaniu nie tylko tu ale i w konkurencji trafiłem w końcu na bardzo ciekawą pozycję. Szkoda że w konkurencji bo ten serwis jakościowo mi bardzo odpowiada szkoda że taka bieda z oferta. No ale 50 zeta za rok to co tu wymagać.

Jak nie ma co oglądać?

Mozart w miejskiej dżungli, Bosch, Fleabag, Jean Claude Van Johson, The Looming Tower, Tacy jesteśmy, Sprawa idealna, Pete Kombinator, Kolej podziemna, Dynastia Tudorów, The Boys, The Expanse, Małe ogniska, Hanna, Homecoming, Wspaniała Pani Maisel, Jack Ryan, Carnival Row, Człowiek z wysokiego zamku, Modern Love, Undome, Terror, Goliath, Dziewięcioro nieznajomych, Oni.

Niedawno premiera była Tak to widzimy (znajomi już mi piszą, że bardzo dobry)

Jest jeszcze kilka na licencji jak Mad Men (jeśli ktoś tego klasyka nie widział). Było kilka świetnych ale wyleciały już - Archiwum X, Good Wife, The Americans czy też Deutchland 83,86,89, Injustice czy genialny The Shield.

I to tylko wypisałem na szybko a jest tego więcej.

 

I jeszcze jedno. Jak ktoś mi piszę, że na Amazon nic nie ma i gryzda (sorry ale nie do Ciebie ale ogólnie) jak większość w sieci w komentarzach, że na Amazon to tylko The Boys i The Expanse to mnie śmiech ogarnia. Świadczy to tylko o tym, że nie znają nawet oferty Amazon. I to samo mozna czytać o Apple czy HBO. Ludzie nie znają ofert tych VOD, bo ich nie mają a zazwyczaj jak już coś oglądają, to z sieci pobierają a płacą tylko za jeden VOD (wiadomo który)

Ludzie - to, że te platformy nie są promowane tak jak jedna jedyna w sieci, nie oznacza że tam nic nie ma. Jest tam więcej dobrych produkcji niż się Wam wydaje, tylko trzeba trochę poszperać. Cały czas na nich coś wykopuje (Apple, Amazon, HBO) i oglądam z przyjemnością jakiś film czy serial.

A filmy na Amazon - no cóż. Do momentu umowy z Monolith, to miał praktycznie wszystko jako ostatni. Ale to nie oznacza, że nie można czegoś tam wykopać, jeśli nie zdążyłeś obejrzeć wcześniej na Canal+, HBO czy NF.

 

edit 

@czerstwy- napisalem ogólnie (podkreśliłem)  bo co chwile ktoś się pyta co oglądać albo ze nic nie ma 

Trudno - masz pecha. Mnie lektor interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg ;) 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmiech ogarnia jak pisze że chcę oglądać filmy a ktos na siłę wciska seriale i to z napisami. @bgmnt Mapa maleńkich wspaniałości jeszcze wcześniej  zakończyłem oglądać niż zacząłem podobnie Sound of Metal. Przyczyna taka sam brak naszej fonii co ciekawy ten drugi to juz widze nie raz odpalałem bo pamiętam początek. w tym sewrisie to dość często trafiam na pozycje bez lektora co przy tak słabej ofercie dla mnie jest nieporozumieniem. W konkurecji też są pozycje bez lektora ale aż tak czesto na nie nie nie trafiam. Może mam tu  pecha.Kolejna pozycja Mauretańczyk i sukces jest lektor zobaczymy jak film.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądam z lektorem tylko z napisami. Dla mnie problem jest odwrotny - np. serial "Wszystkie stworzenia duże i małe" chciałem sprawdzić na Viaplay i tylko lektor zamiast napisów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z automatu taki film wylatuje z ekranu. Oglądałem jakiś czas temu jeden serial z wiloma sezonami z napisami i była to dla mnie drogą prze mękę. Nie można wzroku spuścić z ekrany by nie wypaść z wątku. Mam swój język ojczysty i jak wchodzi serwis to wymagam większości oferty z naszym lektorem.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwis jest dostępnu na nasz rynek to powinien być lektor i napisy. A już o takim DAZN nie wspomne gdzie nawet strony nie ma w naszym języku. Ale to temat na inny wątek. Edit Mauretańczyk nie wytrzymałem długo ale oglądałem juz gdzieś to podobnie jak odpaliłem Przyjaciel Domu od samego początku mam wrażenie że to oglądałem.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu zacząłem korzystać z Amazon Prime i jedna rzecz mnie strasznie irytuje. Mianowicie opóźnienie polskiego lektora. Słyszę kwestię po angielsku, widzę napisy, a dopiero po 5 sek. odzywa się lektor. Tak jest prawie na wszystkich materiałach z prime. Nie lubię oglądać filmów z samymi napisami bo wtedy trzeba cały czas patrzeć w ekran. Z tego co zauważyłem to większość ma z tym problem (albo z opóźnieniem napisów). Jest jakiś sposób na poprawę tego problemu z lektorem?

Przyznam, że jakby nie roczna subskrypcja to już dawno wyrzucił bym Prime z chromecasta mimo, że jest dużo ciekawych pozycji. Właśnie przez problemy z lektorem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wszędzie są problemy z tłumaczeniem 

Hbo - jakościowo chyba najlepsze tłumaczenie ale lektor w stereo a jak oglądasz z napisami podczas piosenek brak tłumaczenia (jest tylko z lektorem) 

Apple - masz tylko napisy. Może z dwa tytuły po polsku/dubbing 

Netflix - mega kiepskie tlumaczenie (często błędy, literówki, pomylki płci) Jak ktoś np nie zna angielskiego to przy oglądania z napisami vs lektorem jakby dwa filmy inne oglądał. Raz cenzurowane napisy (brak przekleństw) a gdzie indziej odwrotnie - wykastrowany lektor. Albo ten głos Czubównej. Albo seriale jak Line of duty bez lektora 

Ponoc jest jakiś tytuł który do dzisiaj nie ma tłumaczenia 

Amazon - jedno z lektorem, jedno z napisami. Inne to i to. A lektor do tego często przesunięty - brak synchro (napisy czasami tez) 

Gdzie nie spojrzysz zawsze wiatr w oczy 

Najważniejsze są dla mnie napisy (czyli tłumaczenie). Z braku laku to i lektora odpalę, jak nie ma innego wyjścia. Ale tak naprawdę tlumaczenie nigdzie nie jest idealne 

 

Nie mniej - podałem w temacie najciekawsze tytuły na Amazon Prime. A pewnie coś można jeszcze wygrzebać ;) 

 

Pzdr

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...