Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś sprzęt Amazona (Fire TV) do odbioru APV? Możecie coś polecić lub odradzić jeśli są tu jakieś miny, na które trzeba uważać?

 

Ostatnio dzieci chcą grać w Minecrafta na tv a nie za bardzo widzę obecnie zakup jakiejś konsoli, a tu się okazuje że na Fire TV można kupić tę grę (kiedyś była na Apple TV lecz ją wycofano). Tak więc jeśli jakiś sprzęt od Amazona się u nas też dobrze sprawdza to upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii wynika, że przystawka nie do końca jest przystosowana do Polski. Niektórzy żalą się, że mają problem z prawidłowym odpaleniem APV. YouTube, Netflix (ten serwis powinien być wstawiany za wzór, bo on chodzi praktycznie na wszystkim - nawet na archaicznym sprzęcie sprzed lat), HBO GO - są obecne. Gorzej jeśli chcesz skorzystać z naszych krajowych serwisów (IPLA, Player, TVP VOD), bo tych nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Układy" zacząłem kiedyś nadrabiać w Amazonie ale już w początkowych odcinkach napisy zaczeły się rozjeżdżać o kilka sekund i musiałem sobie odpuścić. Też się do tego zabierałem, może w Netflixie wylądują ?

 

Obejrzałem ostatnio nowość "One night in Miami" zachęcony przede wszystkim tym, że film jest ekranizacja sztuki a lubię od czasu do czasu pójść do teatru. Takich teatralnych filmów jest mało, z reguły opierają się na dialogach co męczy widzów. Tu dialogi były wyśmienite, nie przeszkadzało mi ograniczenie przestrzeni do praktycznie pokoju motelowego. Jednak niewielki niedosyt odczuwam. Kilka tak barwnych postaci mogło zrobić większe "show" aczkolwiek bardzo zachęcam do obejrzenia. Ode mnie solidne 6,5/10

 

Drugi film jaki obejrzałem w weekend to "Wujek Frank". Świetny film z bardzo fajnymi postaciami, humorem, dramatem. Taki w oscarowym stylu. 7,5/10

 

Wziąłem się też za zachwalany tu serial "Opowieści z pętli". W ślimaczącym się tempie poruszono wiele ważnych, trudnych tematów związanych z życiem, śmiercią w niemal fotograficznym stylu. To nie serial dla każdego, to nie serial do binge-watchingu :) Rewelacja.

 

"Modern Love" - nowelowy serial z krótkimi odcinkami o historiach miłosnych opisanych w rubryce w "New York Timesie". Nie każdy odcinek trzyma jednakowy wysoki poziom ale i tak zdecydowanie polecam.

 

Z klasyki sięgnąłem po "The Americans". 1 sezon wgniata w fotel. Trochę szkoda, że serial jest o tych "złych", zdecydowanie wolę gdy kibicuje się głównym bohaterom. Ale przynajmniej nie jest typowo :) Serial jet bardzo emocjonujący, po 2 sezon sięgnę gdy obejrzę coś lżejszego.

 

Chyba sięgnę teraz po "Goliatha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chwalić Amazona za filmy, to ostatnio obejrzałem bardzo starego klasyka z 1946 "To wspaniałe życie" (It's A Wonderful Life) Franka Capry. Oryginalnie tytuł jest czarno-biały. Tu wrzucili wersję zremasterowaną w kolorze. Bardzo przyjemny familijny seans w świątecznym duchu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednocześnie kończą się promocje na Prime. ;-)

 

Z opinii wygłaszanych przez wielu wynika, że Polacy oczekują lektora na każdym tytule i chcą więcej treści polskich. Najlepiej program lajfstajlowy z celebrytą znad Wisły. 😁

 

A mi wystarczy, aby było więcej polskich napisów w produkcjach Bollywood. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ktoś korzysta Prime za granicą , to na czym miałaby ewentualnie polegać rozbudowa polskiego serwisu,właśnie  m.  in na przejęciu niektórych praw sportowych, inwestycje w prawa do emisji filmowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych krajach jest możliwość wypożyczania tytułów premierowych na zasadzie TVOD jak w Rakuten czy Chili, kolekcje VOD (w .de np. BBC, History), kanały tv live itd.

No i darmowe dostawy w sklepie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odpłatność za serwis,  czy dodatkowo płatne jest tylko TVOD premier filmowych?

Czy za każdą dodatkową usługę typu kanały live, VOD trzeba dopłacać, stawka jest liczona jako jeden abonament, czy pakiety?

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukimann napisał:

 

Czy za każdą dodatkową usługę typu VOD trzeba dopłacać, stawka jest liczona jako jeden abonament, czy pakiety?

 

Placisz dodatkowo.

Polecam bys kiedys samemu to sprawdził.

VPN i będziesz bardziej świadomy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouthDodałbym jeszcze bardzo ważną rzecz do twojej wypowiedzi otóż chcąc wypożyczyć treści bądź je zakupić  w danym regionie trzeba posiadać kartę płatniczą wydawaną przez bank dla tego danego regionu w innym przypadku nie ma możliwości zakupu premierowych filmów lub ich wypożyczenia ( karty podarunkowe są wyłączone z możliwości ich wykorzystania dla ofert cyfrowych z wyłączeniem audiobooków). Jedyną rzeczą jaką można dokonać przez VPN to korzystanie z oferty w ramach abonamentu Prime oraz zakup pakietów dodatkowych , a także korzystanie z bezpłatnych wysyłek w danym regionie . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś zobaczyć bibliotekę Amazon Prime bez zakładania konta?

I drugie pytanie: jak to zwykle jest z premierami na tej platformie? Czy od dnia premiery są dostępne od razu w każdym języku (lektor, napisy) na całym świecie, czy trzeba trochę odczekać. Pytam a propos fimlu Książę w Nowym Jorku 2, który ma mieć premierę 5 marca i zastanawiam się czy od razu wtedy się rejestrować żeby go obejrzeć, czy jednak to potrwa zanim będzie dostępny w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytam a propos fimlu Książę w Nowym Jorku 2, który ma mieć premierę 5 marca i zastanawiam się czy od razu wtedy się rejestrować żeby go obejrzeć, czy jednak to potrwa zanim będzie dostępny w Polsce?
Obecnie nie ma nawet trailera w aplikacji tego filmu , wiec nie wiadomo czy będzie u nas dostepny w dniu premiery. 
Pojawo sie trailer , będzie coś więcej wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...