Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Treba po prostu zrozumieć skalę. To jak porównywanie słonia do mrówki.

Netflix wydał 17 miliardów na kontent, Amazon Prime w 2019 roku 6 miliardów dolarów.

HBO 2 miliardy, no szał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio HBO nie może wystartować z serialem na miarę np " Gry o tron".

Mam wrażenie poza może wyjątkiem " Czarnobyl" , że ilość nie równa się zawartości, oryginalnością czyli oczekiwaniem z zapartym tchem ;-) na kolejny odcinek.

Mimo wszystko od HBO można tego oczekiwać w większym stopniu tej " wyjątkowości" niż od Amazona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Głupoty gadasz. Amazon Prime ma w ofercie ponad 1000 tytułów, HBO GO 1600.

Z tych 1000 pozycji to większość nie ma polskiego audio, do tego masa wypełniaczy z Bollywood i w większości starsze filmy z Hollywood (co nie jest niczym złym jeśli to jest dopełbienie oferty). PV nie ma żadnych nowości kinowych w przeciwieństwie do HBO.
PV teaktuje nasz rynek jako zło konieczne, dlatego jest tak mało popularny. Może w przyszłości się to zmieni. Na teraz nie ma startu do HBO Go i Netflixa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime ma wyskobudżetowe nowości, których w kinie w ogóle nie było jak chociażby wspomniany już "Borat 2", "Radioactive" (Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie), "Black Box" producentów "Get Out", "Aeronauts" (Eddie Redmayne, Felicity Jones) itd. W marcu premiera "Książę w Nowym Jorku 2".

Ma też filmy po premierze kinowej (np. "I tak cię kocham", "Suspiria", "Mój piękny syn" i inne). Było o tym wiele razy mówione.

 

HBO GO ma pojedyncze tytuły z HBO Max, ale tak jak pisałem nie ten budżet. Żeby coś z tego było muszą zaczać u nas pokazywać filmy Warnera, które nie miały szans na kino.

O co chodzi z serialami dobrze opisał @lukimann.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon wydał 250 mln $ na zakup praw do uniwersum "Lord Of The Rings" Tolkiena. Ma powstać minimum 5 sezonów. Jak na razie pandemia wstrzymała pracę filmowców.

Ambicję mają, aby walczyć o widza. Dajmy im szansę. Dlatego cena za PV jest niższa niż za Netflix, gdyż oferta jest skromniejsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne i niezrozumiałe dla mnie teksty użytkownicy tutaj wypisują. HBO zdominowało tegoroczne nagrody Emmy, a co do hitów, to taka "Sukcesja" pod względem jakości bije właściwie kogo chce i jak chce (przy stale rosnącej oglądalności), a znakomitą oglądalność i dużym hitem był serial "Od Nowa", którego ilość widzów rosła z każdym odcinkiem (czego nie było w przypadku produkcji HBO od lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sukcesja" to jest niszowy serial z ratingami w USA na poziomie 500 tysięcy widzów.

Co do nagród, raz zdobywa je Netflix, innym razem HBO, jeszcze innym np. Hulu czy jeszcze inni producenci, których seriali się w naszym kraju nawet nie obejrzy.
To jednak niewiele ma do rzeczy jeśli chodzi o suckes komercyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sukcesja" notuje wzrost oglądalności na poziomie kilkunastu procent w stosunku do 1. sezonu, zgarnia nagrody (rozumiem, że to nie pasuje do teorii hitu, i trzeba temu umniejszać), zgarnięcie której, przeklada się na oglądalność, finał 2. sezonu, to już całkiem niezły wyni ponad miliona widzów. Jeszcze wspomniane "Od nowa" które miało najlepszą oglądalność od czasu "Big Little Lies" (które również były hitem) na poziomie 3 milionów widzów (wzrost o 80% względem odcinka pierwszego). Nie, HBO nie ma hitu na poziomie "Gry o Tron". Ten serial był światowym fenomenem, fenomenem który  trafia się rzadko i porównywanie go do każdej innej produkcji jest bez sensu z punktu oceniania czy coś jest hitem, czy też może nie.

Edytowane przez Charlie1978KK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to dobre nie zawszę jest dobrze oglądane. Sukcesja i Euforia to obecnie najlepsze tytuł HBO w chwili obecnej i mam nadzieję że HBO Max doda nam jeszcze więcej treści no i upgrade technologiczny. Zawsze wolałem ich oryginalne produkcję niż Netflixa który większości wypuszcza zapychacze. 

Edytowane przez Globus903
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

"Sukcesja" to jest niszowy serial z ratingami w USA na poziomie 500 tysięcy widzów.

Co do nagród, raz zdobywa je Netflix, innym razem HBO, jeszcze innym np. Hulu czy jeszcze inni producenci, których seriali się w naszym kraju nawet nie obejrzy.
To jednak niewiele ma do rzeczy jeśli chodzi o suckes komercyjny.

 

Ja już się pogubiłem jakie ty kryteria przyjmujesz. Koledzy wskazali się jakościowe seriale HBO, to twierdzisz, że są one niszowe. W takim razie jak twoim kryterium jest popularność to najlepsze seriale oryginalne ma chyba TVP ze swoim "M jak miłość" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dyskusja jest od początku o tym, że HBO brakuje jakościowych hitów.

 

Sukcesja - na IMDB 41 tysięcy ocen (ocena 8.6), Metacritic - 66 recenzji userow (oceny na poziomie 7,5).

The Boys z Amazona - 230 tysiecy ocen na IMDB (ocena 8.7), Metacritic 377 ocen userów (średnia 7).

 

Już rozumiesz o co chodzi?

 

Dobrych seriali i filmów, które nikogo nie interesują jest dostatek, ja o tym wiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat dotyczy Amazona, a niemal wszyscy piszą o HBO i Netflixie. :) To też pokazuje pozycję tego serwisu w naszym kraju. Mnie niczym nie przyciągają, a jedyną ich głośną produkcją jest The Boys, który akurat mnie nie interesuje. Nawet we wszelkich podsumowaniach serialowych roku dominują produkcje dostępne w Netflixie czy HBO GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I "Grand Tour" i "Marvelous Ms. Maisel", "Fleabag", "Expanse". I jeszcze 10 innych rzeczy. Ale tak, to z pewnością nie to co "Sukcesja" ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Takie żeby były logiczne, co pokazałem wyżej. O tym samym pisał @lukimann.

Na tytułach typu "Sukcesja" się popularności serwisu VOD nie zbuduje.

Dlatego debiut HBO Max był porażką i ratują się filmami kinowymi: https://www.movieguide.org/news-articles/why-did-the-hbo-max-debut-flop.html

Debiut HBO Max był porażka bo przez covid nie zadebiutował praktycznie żaden oryginalny serial tej platformy. Nawet wspomniany w innym wątku specjalny odcinek "Friends" na pewno podkręcił by zainteresowanie nową usługą tym bardziej od HBO a tak nie było nic. Ot co, cały problem 

2 godziny temu, bugmenot napisał:

I "Grand Tour" i "Marvelous Ms. Maisel", "Fleabag", "Expanse". I jeszcze 10 innych rzeczy. Ale tak, to z pewnością nie to co "Sukcesja" ;).

Ile łącznie wszystkie te seriale Amazona zgarnęły statuetek Emmy w ostatnim roku a ile Sukcesja? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Debiut HBO Max był porażka bo przez covid nie zadebiutował praktycznie żaden oryginalny serial tej platformy. Nawet wspomniany w innym wątku specjalny odcinek "Friends" na pewno podkręcił by zainteresowanie nową usługą tym bardziej od HBO a tak nie było nic. Ot co, cały problem

Jakoś inni sobie poradzili...

 

Cytat

 Ile łącznie wszystkie te seriale Amazona zgarnęły statuetek Emmy w ostatnim roku a ile Sukcesja? 

Taka Mrs. Maisel przykładowo w tym roku cztery, w 2019 osiem, w 2018 osiem. Czyli łącznie 20.

Serial "Fleabag" z kolei za drugi sezon w 2019 roku dostał 6 Emmy.

"Sukcesja" ma łącznie 9 nagród Emmy.

 

Polecam na przyszłość IMDB albo emmys.com, żebym nie musial przepisywać, także tym znawcom co twierdzą, że Amazon nie ma żadnych znanych tytułów... :)

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...