Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że na Samsung smart tv - oczywiście wiekowym, bo rok modelowy 2014 nie da się zmienić ścieżki audio? Serial ma wersję z lektorem, lecz w aplikacji na tv brak możliwości zmiany. Chodzi mi o "Człowiek z wysokiego zamku". Dodatkowo: w sezonie 3 w odcinkach 4 i 5 (jak na razie) skopane są napisy. Występują tylko w formie szczątkowej, tzn. pojawiają się kiedy chcą, czyli tak według mnie jest 1/10 z całości. Jest tak samo w komputerze jak i telewizorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma na planszy sezonu/ odcinka to odpal na smartfonie lub laptopie i tam zmień na polski, niech chwilę poleci i będzie trzymać ustawienia na wszystkich urządzeniach

 

3 sezon oglądałem dość dawno, ale nie pamiętam żeby jakieś problemy z napisami były we wszystkich sezonach łącznie z ostatnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 15:44, GrubyBubu napisał:

Dla osób które lubią zespół "Rammstein" dodał Amazon dzisiaj zapisy 2 koncertów z Paryża oraz z Nowego Yorku, dodatkowo jest jeszcze dokument Rammstein in America, niestety bez polskiego tłumaczenia

Jaki dźwięk i obraz?

Bo zapewne koło jakości oryginalnego Blu-ray to nawet nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djadijos napisał:

Jaki dźwięk i obraz?

Bo zapewne koło jakości oryginalnego Blu-ray to nawet nie stało.

 

Akurat Amazon Prime Video chyba najwyżej stoi w kwestii V/A w porównaniu do innych platform.

Materiały 1080p kodują w bitrate na poziomie ~10 Mbps, audio to AC3 640 kbps.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GrubyBubu napisał:

1080p, wiadomo że to nie BR ani 4k, ale nie ma czego sie przyczepić jeżeli chodzi o jakość, ale to tylko moja opinia bo zaraz mogą się koneserzy pixeli zlecieć ;)

Jak zobaczysz chociaż raz jakość oryginalnego Blu-ray to zmienisz zdanie. Do tego dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, djadijos napisał:

Jak zobaczysz chociaż raz jakość oryginalnego Blu-ray to zmienisz zdanie. Do tego dźwięk.

 

Chyba oczywistym jest, że streaming rządzi się swoimi prawami i technicznie nie jest ani opłacalne, ani pożądane, by materiały miały bitrate zbliżony do tych na płycie.

To co prezentuje APV w ramach streamingu jest ok, a często więcej niż okej w kontekście całego rynku platform VOD.

Edytowane przez mattem
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Przecież to stream jest, zadałeś pytanie, sam sobie odpowiedziałeś i dalej drążysz, masz 7 dni triala więc możesz sprawdzić i porównać który z dostawców ma lepiej/gorzej :)

Chodziło mi o twoje zdanie bo zaraz koneserzy pixeli się zlecą. Gdyby bitrate i rozdzielczość nie miały znaczenia, wtedy nie robili by kanałów PSP w super HD czy Canal+ w 4K, czy też w większości upscalowane materiały z HD do 4K i ze zdecydowanie większym bitrate na Eleven. Nawet @kingofsouth sam pisał że pomimo upscalingu lepiej wyglądają treści na Eleven 4K niż na wersji HD za sprawą wiadomo czego. Także to nie koneserzy pixeli, tylko jest zapewne ogromna różnica. W ciemno mogę się założyć. 

 

9 godzin temu, mattem napisał:

 

Chyba oczywistym jest, że streaming rządzi się swoimi prawami i technicznie nie jest ani opłacalne, ani pożądane, by materiały miały bitrate zbliżony do tych na płycie.

To co prezentuje APV w ramach streamingu jest ok, a często więcej niż okej w kontekście całego rynku platform VOD.

Owszem, chodziło mi jednak o słowa forumowicza wyżej o koneserach pixeli.

Ja osobiście mam nadzieję że streaming nie będzie miał za dobrej jakości, gdyż zabije on właśnie Blu-ray. A nie ma nic ważniejszego niż możliwość posiadania czegoś. Nie być zależnym od licencji producenta wobec VOD czy ich widzimisi. Już wystarczająco materiałów zniknęło ze streamingu czy sklepów cyfrowych. Nie możemy też dopuścić, by nośniki umarły, bo wtedy obudzimy się z ręką w nocniku jak korporacje typu Spotify, Netflix czy Amazon przejmą całkowicie rynek i będą dyktować warunki po swojemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO przecież wydaje Blu-ray ze swoimi serialami czy też filmami, na pewno w HD, nie wiem jak Blu-ray UHD. I tak powinno zostać. 

8 minut temu, lukimann napisał:

Gdyby nie oryginalnsy na Prime Video czy Netflixie w świetnej często jakości,  czy takie byłoby zainteresowanie klientów jak obecnie?

Przede wszystkim oni mają zainteresowanie ze względu na ofertę programową. Duża ilość seriali itp za niewielkie ceny.

@lukimann do tego dodaj sobie możliwość dzielenia kont. Bez tego Netflix diametralnie straci na popularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO wydaje swoje seriale na DVD i na Blu Ray.

 

W 4K są tylko 1. sezon "Gry o tron" i 2. sezon "Westworld". Przynajmniej z tych dostępnych w Polsce.

 

https://www.empik.com/film/filmy-blu-ray/filmy-blu-ray-4k/,330403,s?sort=scoreDesc&q=hbo

 

 

Netflix przymierza się do wydania swoich filmów na Blu Ray. 

 

https://variety.com/2019/film/news/roma-first-netflix-film-dvd-release-1203406987/

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli to że ktoś może mieć odmienne zdanie i jednak widzi tam jakieś niedoskonałości, ja niestety jeszcze metrówki sobie nie kupiłem i nie oglądam w odgórnie ustalonej odległości, często również pod z boku prawdopodobnie pod nieodpowiednim kątem, Tv nie skalibrowany, bo ustawiłem żeby mi odpowiadało a to zapewne ogromnie wypacza jakość...długo by jeszcze wymieniać niedoskonałości, zresztą w okularach chodzę i nie wiem czy dobrze mam soczewki dobrane...do dźwięku zastrzeżeń mieć nie można, no chyba że ktoś jest audiofilem i kupuje kable po kilka tyś. za metr to pewnie będzie miał inne zdanie, ale dla zwykłego "słuchacza" jest w porządku, mimo że nie posiadam budżetowego sprzętu tylko można powiedzieć ze średniej półki i cały czas na pure audio bez jakiś dziwnych polepszaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie możemy też dopuścić, by nośniki umarły, bo wtedy obudzimy się z ręką w nocniku jak korporacje typu Spotify, Netflix czy Amazon przejmą całkowicie rynek i będą dyktować warunki po swojemu. 

Streamingu nie powstrzymasz.

Sam używam wszystkiego co możliwe i stwierdzam , że dobrze mi z tym.

W samochodzie też łatwiej odpalić Spotify, Tidal, Amazon Music jak z płyty słuchać. 

Życie idzie do przodu....

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingofsouth napisał:

Streamingu nie powstrzymasz.

Sam używam wszystkiego co możliwe i stwierdzam , że dobrze mi z tym.

W samochodzie też łatwiej odpalić Spotify, Tidal, Amazon Music jak z płyty słuchać. emoji6.png

Życie idzie do przodu....

 

 

Ja też używam spotify, ale to powinien być dodatek. W aucie zdecydowanie lepiej jest USB i pliki zgrane z CD właśnie ;)

Przynajmniej nie jesteś zależny od licencji na dany materiał. Ja wiem, że dzisiaj przemysł muzyczny próbuje nam wciskać kit który za miesiąc już będzie passè, nie będzie na liście hiper super przebojów. Tylko, że jest też muzyka, która nie jest na chwilę a jest mądra i ponadczasowa. Tak samo filmy.

Sam nie mam za dużo Blu-ray i korzystam z Netflix czy HBO GO (Wcześniej też showmax), ale zdaje sobie sprawę z pewnych rzeczy. Że jeśli pozwolimy na upadek nośników fizycznych to damy pełnię władzy korporacjom, które będą wciskać nam każde g... owinięte w papierek jako cukierek. Już zresztą powoli tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś idzie z tym serwisem do przodu, zaczął regularnie przychodzić newsletter, wkrótce pewnie 2 nowe filmy original "One child nation" i "Brittany runs a maraton", obejrzałem 4 odcinki "The feed" dosyć ciekawy, przypomina jeden z odcinków Black Mirror, w sumie mogli zrobić jeden film z tego bo chwilami się ciągnie

 

https://www.primevideo.com/region/eu/detail/0Q7JWTW0K5RGQKER8PIPE53CXK/

 

https://www.primevideo.com/region/eu/detail/0GZ2LE5BY2CRP61ER2IEOTWHEG/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić u siebie? Dalej są napisy szczątkowe w serialu "Człowiek z wysokiego zamku". Sezon 3 odcinki 3 i 5. Tak na moje oko pojawia się 1/10 napisów, raz się wyświetlają a potem dziewięć razy brak. Jest to samo na komputerach i na telewizorze.

Napisy angielskie są wyświetlane prawidłowo, ale polskie nie. @Gruby Bubu w smart tv nie zmieniło mi języka audio na polski.

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...