Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z komputerem

Mianowicie, ciągle "cyka" na początku wydawało mi się że to od dysku, ale sprawidziłem go programem HD Tune i nic nie wykazał (wszystkie kratki zielone i nic w zakładce Health) cyknięcie następuje przy wczytaniu czegoś z dysku (włączę muzykę lub film i następuje "cyknięcie", przy filmie jest nawet seria "cyknięć", włączę inną stronę internetową i też następuje "cyknięcie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie..też mam problem w starym PC-cie(7-letnim), padła płyta główna .Procek,to Pentium 4. Myślę se że wszystko inne jest w nim ok.Można wymienić płytę z procesorem? Czy musi to być wymiana na Intela ? Jeśli mielibyście jakiś pomysł na tanie odbudowanie kompa ta proszę o radę. Proszę o prosty język , bo nie jestem silny w te klocki.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo zależy od płyty głównej, a dokładniej od gniazda procesora(AMD i Intel stosują nieco inne socket'y), a w dodatku jeśli to starszy socket to możesz nawet nie za wiele uzyskać(np. nie będzie obsługiwał Core 2Duo). Podaj model płyty głównej, jeśli możesz to dokładnie gniazdo. Daj też screena z CPUID CPU-Z z zakładki CPU oraz Mainboard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj też screena z CPUID CPU-Z z zakładki CPU oraz Mainboard.
Przy niedziałającym komputerze może to być "trochę" kłopotliwe. ;)

 

Jak ma być w miarę tanio i po najniższej linii oporu, to Allegro i szukanie płyty, która obsłuży posiadany procesor i kości pamięć RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić płytę z procesorem ale w przypadku twojego komputera pojawi się problem pamięci.

Aby dowiedzieć się jaki masz procesor trzeba ściągnąć wentylator z CPU i przeczytać wszystkie oznaczenia a potem wyszukiwarka i masz

model

W komputerze masz DDR I więc podobny sprzęt musiałbyś znaleźć.

Jeżeli chodzi o nowy na Intelu trochę drożej wyjdzie, intele dektopowe do najtańszych nie należą.

AMD nie jest tak wydajne jak Intel ale za to można kupić coś na FM1+płyta a resztę przełożyć.

Szaleństwa nie ma ale do netu wystarcza a nawet kilka gier daje się uruchomić gdyż w środku jest zintegrowany radeon z serii HD6xxx.

W przypadku nowego sprzętu to zależy ile możesz wydać.

Używany to płyta procesor i pamięci. Dużo jest sprzętu na podstawce LGA 775 od celeronów po Intel Core 2 Quad :)

Płyta z chipsetem G41 i mamy intel X4500HD :D jako zintegrowana. z X3100 zdarzały się przypadki że grafika była ale miała 9 MB ramu.

Gdyż wątpię żeby udało ci się z starego komputera przełożyć kartę graficzną do nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niedziałającym komputerze może to być "trochę" kłopotliwe. ;)

Nie doczytałem, że zupełnie jednak płyta padła i stąd błąd :oops:

 

@Ryszarddo - pod Socket 478 oczywiście tylko procesory Intela z serii: Intel Pentium 4 (1.4 - 3.4 GHz); Intel Celeron (1.7 - 2.8 GHz); Celeron D (2.13 - 3.2 GHz);

Intel Pentium 4 Extreme Edition (3.2, 3.4 GHz)

Ale jeśli padła cała płyta i kupisz nową to może już mieć inne gniazdo i wtedy będzie trzeba kupić inny procek pod dany socket, no i może także pamięć RAM o czym pisał @kvasir. Tu masz specyfikację co możesz zmienić/włożyć do płyty MSI gdybyś zdecydował się ponownie na jej zakup --> http://pl.msi.com/product/mb/865PE-Neo2 ... div=Detail

Przy wymianie płyty głównej może pojawić się jeszcze nawet problem z... obudową, bo te nowsze są nieco innych rozmiarów i mogą nie pasować.

W sumie możesz też napisać pod jaki port jest twoja karta graficzna(wnioskuję, że pod AGP 8X) A przy zakupie innej płyty głównej może być tylko dostęp do gniazd PCI-E i karty do niej nie włożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bartolinos.. Z tego co pamiętam to w mojej płycie upaliła się część takiego gniazda w który wpina się zasilacz. Masz rację mam port AGP.Pamięci też jeszcze DDR. Płyta , której podałeś link dałaby radę w moim starym zestawie ? Czy trzeba by dać trochę mocniejszy procesor i nowocześniejsze pamięci ? Orientujesz się jak to wyglądałoby od strony finansowej ? Przepraszam za zbyt niską znajomość tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryszarddo ta płyta do której dałem ci linka to ta twoja ;) Po prostu jeśli chcesz zachować starsze części jak kartę grafiki to kup podobną do niej bądź tą samą. Jeśli nie to kup coś nowszego np. na układzie z zintegrowaną kartą grafiki(+ gniazdem PCI-E na w razie czego nowszą kartę) i będzie to spokojnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj zauważyłem, że mam problem z portem HDMI w laptopie. Po próbie podłączenia laptopa do TV tym kablem nic się nie dzieje, tak jakby nie było nic podłączone. Port nie jest uszkodzony, ponieważ po podłączeniu kabla do wyłączonego laptopa i włączeniu go obraz i dźwięk pojawia się na TV, jednak po odłączeniu kabla i ponownym podłączeniu (już przy uruchomionym laptopie) nie. Ktoś wie w czym tkwi problem i jak go rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc :)

EDIT: Aktualizacja sterowników od grafiki rozwiązała sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z racji, iż ostatnio jest mały boom na strony śledzące użytkowników(oczywiście poza dwiema głównymi jak Facebook i Google) proponuję ciekawy dodatek do przeglądarki podpowiadający jakim stronom aktualnie się ukazujemy w pełnej krasie z adresem IP, a także i w wielu przypadkach zamieszkania, czy tego co robimy na innych kartach przeglądarek. Dodatek nazywa się "DoNotTrackMe" i od pewnego czasu zdobywa niemałą popularność. Tak w ramach ciekawostek internetowych. Satkurier "śledzi" nas, a właściwie pośredniczy tylko w śledzeniu Google(wiadomo boty,analyctics), czy Facebooka także standard, więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

POMOCY Błagam ;(

!!!!! Tragedia ;( zniknęła mi prezentacja na zaliczenie fakultetu na studiach 47 slajdów ah ;( ;(

Wiec tak prezentacja była robiona w programie OpenOffice.org Impress i wszystko ładnie było zapisane 47 slajdów zamknąłem komputer prezentacje zapisałem i otwieram folder gdzie jest prezentacja a tu zamiast jej to 47 stron tekstu w programie do tekstu Open Office się otwiera o treści "############" Próbowałem otwierać za pomocą programu do prezentacji i nie idzie ;( Proszę bardzo o pomoc tyle pracy tyle wszystkiego ... a kopi zapasowej nie mam :(

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rozszerzenie pliku. Open Office Impress zapisuje domyślnie prezentacje z rozszerzeniem *.odp. Jeśli nie widzisz rozszerzenia to wejdź w Mój komputer - na pasku narzędzi wybierz Narzędzia, dalej Opcje folderów, Widok i odznacz Ukryj rozszerzenia znanych typów plików. Jak będzie tam np. .txt to zmień na .odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam darmowego programu do pobierania filmów z sieci.Kiedyś jak kolega nagrywał mi muzykę to szukał przez program Bear Share.Jak czytam opinie o tym to nie warto tego instalować ze względu na sporą ilość wirusów. Dziś zainstalowałem U Torrent ale nie umiałem sobie z tym poradzić. Dodatkowo złapałem wirusa i miałem restarty chwilę po uruchomieniu ale opanowałem sytuację.Wywaliłem program i wyłączyłem aplikacje bo przy starcie działało jakieś Pooki.exe .

 

Jaki program P2P polecacie żeby spokojnie pobierać różne pliki bez bawienia się w wpisywanie kodów obrazkowych podczas pibierania ze stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz wyczyścić śmieci z przeglądarki, systemu programem CCleaner. Przeinstalować przeglądarkę i zaktualizować do najnowszej wersji stabilnej, a najlepiej sprawdzić dwie, czy np. problem leży po stronie jednej z nich. Usunąć i na nowo zainstalować Adobe Flash Player(http://forums.adobe.com/message/4041846). Przeleć też kompa ATF Cleaner, wklej loga z HijackThis i sprawdź na: http://www.hijackthis.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...