Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądze, przecież wszystkie Nokie praktycznie działają jako pamięć masowa, więc podłącza kablem, wybiera ten tryb, uruchamia program i skanuje kartę, a później kopiuje pliki :)

 

Możesz jeszcze przetestować PC Inpector File Recovery.

 

Jeśli nic nie kopiowałeś na kartę albo nie robiłeś zdjęć itp. to raczej bez problemu odzyskasz, co innego jak coś nagrywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam problem z programem Audacity,

nagrałem sobie z rmf maxxx ibize, po czym chce ją exportować do wav żeby było to w dobrej jakośći, następnie

przekonwertować do mp3.

No i problem jest z eksportem, po eksporcie plik normalnie zajmuje ok 4Gb, przy czym powinien trwać ok 7 godzin, ale po odtworzeniu go w czym kolwiek, trwa on kilka minut.Nie wiem jak jest z exportem do mp3, bo nie mam tego kodeka w programie.Co ciekawe do czego bym nie eksportował, to sytuacja się powtarza oprócz MP2 ale tam jest kiepska jakość.

Nie wiem o co chodzi, być może, 7 godzin to za długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na jakości to zapisz to jako .flac i ustaw najwyższy stopień kompresji (9/1-9). Z 4,5GB pliku powinno się zrobić 1,8GB (jeżeli nagrałeś z próbkowaniem 48kHz), a z 4,14GB (próbkowanie 44,1kHz), 1,6GB. Flac to kompresja bezstratna.

 

Jeżeli zależy co na jakości i małych rozmiarach pliku, zapisz to jako ogg.

Przy 320kbps powinno ci wyjść ok. 985MB

Przy 256kbps 788MB

Przy 192kbps 590MB

Przy 128kbps 394MB

 

BTW. Ogg zapewnia lepszą jakość i kompresję od mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z instalacją oprogramowania Window-Eyes 5.5

Podczas instalacji wyskakuje komunikat "instalowana wersja nie jest obsługiwana przez ten system"

Oprogramowanie jest przeznaczone na XP i na kompie na którym ma być instalowane jest XP sp3

Miał ktoś do czynienia z takim oprogramowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. W moim pokoju stoi bardzo stara wieża JVC DR-E51L . Mało jej używam, więc pomyślałem sobie, że podłączę ją do komputera. Rozplanowałem, iż kupię rozgałęźnik gniazda jack, gdyż oprócz wieży chcę mieć nadal podłączone głośniki. Komputer z wieżą chcę połączyć kablem AUX, jednak nie wiem, czy się uda, gdyż słabo znam się na takich sprawach, i nie wiem, czy te wejścia są dobre. Oto zdjęcie wejść w mojej wieży: http://i43.tinypic.com/fntp9u.jpg

Teraz takie pytanie. Czy mogę podłączyć kabel AUX do wejścia Video AUX znajdującego się w wieży? Czy głośniki nie powinny przeszkadzać temu, iż komputer będzie podłączony do wieży? Czy to wszystko powinno działać i czy nic mi się nie spali?

Z góry dzięki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Mam tutaj taki problem do rozwiązania. Chciałbym na odbiorniku satelitarnym (Ferguson Ariva 100E) nagrać sobie coś z Trójki - Polskiego Radia. Problem tkwi w tym, że kanały Polskiego Radia są nadawane przez Cyfrę+ nie jako oddzielne kanały, tylko jako jeden kanał (CYFRA+ PR) z pięcioma ścieżkami dźwiękowymi odpowiadającymi poszczególnym kanałom (PR1, PR2, PR3, PR4, ZAG).

 

Mój odbiornik nagrywa kanał CYFRA+ PR do pliku .TS (nawet gdy w menu mam ustawiony format zapisu PS) i nagrywa wszystkie pięć ścieżek jednocześnie. Takie nagranie mogę później bez problemu odtworzyć na komputerze na przykład w programie Media Player Classic i tam wybrać do odsłuchu dowolną z tych pięciu ścieżek. Ale chciałbym, jeśli istnieje taka możliwość, "wyciągnąć" z tego nagranego pliku tylko jedną interesującą mnie ścieżkę MPEG (to jest PR3) i tylko ją zapisać sobie na dysku. Bo plik z pięcioma ścieżkami zajmuje trochę za dużo miejsca...

 

Czy ktoś z was zna jakiś dobry program, który pozwala wyciągnąć jedną ścieżkę dźwiękową z takiego kilkuścieżkowego nagrania .TS? Zależałoby mi na tym, żeby to było wyciąganie bezstratne (bez rekompresji do innego formatu), i najlepiej żeby program był darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jakiejkolwiek utraty jakości może być ciężko. Co nie oznacza, że możesz nie spróbować. Spróbuj programem:

 

-VirtualDub.

W zakładce audio wybierasz 'no audio' lub tylko ten strumień który cię interesuje.

W zakładce video zaznaczasz direct sream copy.

Następnie plik -> zapisz jako....

 

Jak coś to tutaj dokładniejszy opis(troszkę inaczej, wersją programu nie musisz się sugerować) --> http://www.formaty.com.pl/index.php/art ... -filmu-avi

 

-DVDShtrink - nie mam jednak do niego opisu ( znam go z autopsji i wiem, że pomógł. Jest bardzo intuicyjny )

 

Jak z .ts nie będzie się dało to musisz konwertować do .avi

 

Niedawno bawiłem się z tym przy usuwaniu polskiego lektora z nagranego PVR z pasma TVN, gdzie jest dostępna angielska + polska ścieżka + napisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dziś jestem posiadaczem normalnego internetu.Mam liveboxa tp i chciałbym połączyć się z nim przez wifi z telefonu Samsung Galaxy Mini. Telefon wyszukuje sieć,wpisuje hasło ale nie mogę się połączyć.Co muszę zrobić żeby zadziałało ? Na liveboxie dioda od wifi jest zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że wyszła jakaś wadliwa seria miniacza i one właśnie nie łączą się z Liveboxem i (chyba) w ogóle z netem.

Ja osobiście też mam ten telefon i nie mam tego problemu.

 

Jeśli kupiłeś ten telefon w jakiejś sieci w salonie to idź do nich, przedstaw im problem i oni sprawdzą i ci wymienią jak stwierdzą że się nie łączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wyszukuje sieć,wpisuje hasło ale nie mogę się połączyć.Co muszę zrobić żeby zadziałało?

 

Nie wiem jak na Galaxy, ale u mnie wygląda to tak...

 

1) Konfiguracja sieci w telefonie, w tym wpisanie klucza WEP, który znajdziesz na liveboxie.

2) Naciśnięcie na modemie przycisku zezwolenia, chyba nazywa się RDC.

3) Połączenie się z liveboxem i ewentualne wpisanie hasła.

 

Powinno działać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...