Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niech siostra powyłącza aktualizacje automatyczne to najczęściej pomaga. A jak nie ma service packa od razu preinstalowanego to samo pobieranie i instalacja trwa dosyć długo. U mnie pobieranie + wyłączanie(czyli instalacja w trakcie tego procesu) trwały ok 12h. Oczywiście bez żadnych innych typu framework + Office bo chyba bym się w dzień nie wyrobił przy moim necie + lapku. To doinstalowałem później. Ale nie wszystko bo zaśmiecają niektóre aktualki system.

 

A zresztą nie tylko ona ma taki problem - http://windows7forum.pl/dlugotrwala-kon ... 19746.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Komputer :

Procesor

AMD Athlon 64 Processor 2800+

Wersja: x86 Family 15 Model 4 Stepping 10

Szybkość: 1838 MHz

System operacyjny

Microsoft Windows XP Professional

Wersja: 5.1.2600

Dodatek Service Pack: 3.0

Lokalizacja: C:\WINDOWS

PID: 55034-642-1712721-23514

Poprawka: KB982665

Pamięć (RAM) :

512 MB

I mam taki problem,że jak otwieram iplę to jak robię test komputera to mi mówi,że mam za mało pamięci :

141-160MB(dostępne 510MB-tak mi pisze w nawiasie). Gdy zmieniam(zwiększam pojemność pamięci wirtualnej) to właściwie nic się nie zmienia. Czym to może być spowodowane.Dotąd Ipla i wszystko chodziło mi bez zarzutu. Przeskanowałem komputer i mi żadnych wirusów nie znalazło. Zdefragmentowałem wszystkie dyski,oczyściłem,używam CCleaner do oszczyszania pamięci podręcznej firefoxa,opróźniania kosza itd.. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane i co mogę zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to chodzi o RAM. Z 512MB na działanie ipli i innych programów zostało ci aż 140-160MB. To mało. Ale ipla będzie spokojnie pracować. Mam co prawda 1024MB na moim lapku, ale mi to np. sam Windows 7 żre prawie 500MB samej pracy po rozruchu. Rada: dokup pamięci RAM. Albo jak korzystasz z ipli to powyłączaj niepotrzebne programy jak przeglądarka, gg, usługi(ale z rozwagą) itp. Opcję w pamięci wirtualnej możesz dać na przydzielenie automatycznie przez kompa.

 

EDIT: U mnie jest aż 160MB dostępne z 1024MB :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to chodzi o RAM. Z 512MB na działanie ipli i innych programów zostało ci aż 140-160MB. To mało. Ale ipla będzie spokojnie pracować. Mam co prawda 1024MB na moim lapku, ale mi to np. sam Windows 7 żre prawie 500MB samej pracy po rozruchu. Rada: dokup pamięci RAM. Albo jak korzystasz z ipli to powyłączaj niepotrzebne programy jak przeglądarka, gg, usługi(ale z rozwagą) itp. Opcję w pamięci wirtualnej możesz dać na przydzielenie automatycznie przez kompa.

 

EDIT: U mnie jest aż 160MB dostępne z 1024MB :brawo:

Mi właśnie Ipla w ogóle nie działa. Jak chcę włączyć jakiś materiał to mi się sama wyłącza. Nie wiem co się stało w przeciągu 2 dni,bo w piątek jeszcze oglądałem odcinek Malanowskiego na ipli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak legalnie i bezpłatnie korzystać z treści "adult",nadawanych w streamingu ?

 

Edit.

Chodzi mi, o to by odbierać filmy, video bez ściągania na dysk .

Jestem w tych sprawach "zielony" - jeszcze to zamieszanie z ACTA .

Proszę,o konkretne rady typu "co,gdzie" .(linki proszę na PW)

Interesją mnie filmy z gatunku ;

- płaszcza i szpady,

- westerny,

- kryminały (akcja toczy się wartko,trup ściele się gęsto),

- szeroko pojęta erotyka (również xxx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem,dostałem nowy komputer od znajomego i wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie to że net mi nie działał.Moje pytanie brzmi dlaczego w tym komputerze nie było internetu a moim obecnym jest? Czy da się to jakoś naprawić i dlaczego jak podłączyłem ten kabelek do tego komputera nie palił mi się na kolorowo tak jak zazwyczaj we wszystkich innych komputerach podłączonych do internetu połączeniem kablowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi dlaczego w tym komputerze nie było internetu a moim obecnym jest?

 

Może dlatego, że nie podłączyłeś do swojego nowego kompa kabla od internetu który miałeś w obecnym/starszym kompie :lol2:

 

dlaczego jak podłączyłem ten kabelek do tego komputera nie palił mi się na kolorowo tak jak zazwyczaj we wszystkich innych komputerach podłączonych do internetu połączeniem kablowym?

 

Wow, ale zdanie. Jak ci się kabel/komputer nie pali to dobrze :lol2: A jeszcze w dodatku na kolorowo. :jupi:

 

Ale na serio wygląda na to, że kłopot jest z kartą sieciową w tym nowym kompie. Spytaj znajomego czy przed tym jak ci dał ten komputer to działała karta sieciowa. Bo wnioskuję z twojej zawiłej wypowiedzi, że kabel jest podłączony do karty sieciowej która siedzi na płycie głównej, a gotowość pracy symbolizuje dioda, która nie świeci.

Jak możesz podziel się z nami dokładniejszym opisem problemu. Bo na razie to zgadywanie - problem z kartą, routerem, kablem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh,sorka ale jak to pisałem byłem zły :lol2:

chodzi o to że w tym moim obecnym kompie jak podłączam kabelek od netu to świeci się dioda na różne kolory w tym kabelku :mrgreen: a jak podłączam do tego nowszego to się nie świeci,może dlatego jest problem z netem tam,karty sieciowe były tam jakieś ale próbowałem instalować inne ale nic,może mój modem jest zaprogramowany na mój obecny komputer? :lol2: chociaż w to wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w sprawie pamięci wirtualnej. Teraz chciałem się doradzić w sprawie drukarki,bo myślę zmienić. Chciałbym zakupić sprzęt wielofunkcyjny: czyli,żebny drukowała,skanowała i kserowała. Dziękuję za wszelkie wskazówki. Chciałbym również aby tonery do niej były w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam BROTHER DCP-135

Kapitalne urządzenie polecił mi go znajomy który sprzedaje taki sprzęt, zapłaciłem 205zł ale jestem bardzo zadowolony, urządzenie samo sie czyści co jakiś czas, a tusz jest tani bo zamienniki możemy kupic w cenie 20zł za 10sztuk tuszy(4*czarny 22ml, 2*zółty, niebieski, czerwony po 16ml).

Z tego co wiek kilku znajomych na studiach też zachwalało tego producenta,

 

Możesz sprawdzic opinie na temat tego urządzenia ale według mnie nie znajdziesz lepszej, tańszej i do tego taniej w eksploatacji :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagaz - na jakiej zasadzie działa twoje łącze internetowe? Masz jakiś modem, router czy coś? Czy może masz łącze w jakiejś lokalnej firmie i kabel z klatki schodowej/anteny na dachu podłączasz bezpośrednio do karty sieciowej komputera?

 

Jeśli to ostatnie, to najprawdopodobniej musisz podać swojemu usługodawcy adres fizyczny (MAC) karty sieciowej nowego komputera. To takie zabezpieczenie aby ktoś niepowołany się nie podpiął. Ewentualnie możesz zmienić adres MAC na taki sam jak w starym komputerze, ale różnie się to robi zależnie od systemu i nie na każdej karcie sieciowej to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAC jest pomocny przy ustawieniach routera. Ty w dalszym ciągu mimo próśb nie napisałeś w jaki sposób łączysz się z netem. Kabel ale jaki rj-45, rp-sma czy inny i jak jest poprowadzone łącze. To neostrada, radiówka, sieć domowa. Napisz dokładniej, bez takich informacji nie jesteśmy ci w stanie dokładnie pomóc.

Adres MAC komputera znajdziesz w menadżerze zadań(polecenie uruchom --> wpisujesz tam cmd --> otwiera się okno gdzie wpisujesz ipconfig /all --> wyskakuje kilka informacji min. adres fizyczny --> to twój adres MAC)

 

A gdybyś miał router to wtedy konfigurujesz to przez pasek w przeglądarce standardowy adres to 192.168.1.1 login admin, hasło admin. Jeśli oczywiście nic nie zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się doradzić w sprawie drukarki,bo myślę zmienić. Chciałbym zakupić sprzęt wielofunkcyjny: czyli,żebny drukowała,skanowała i kserowała. Dziękuję za wszelkie wskazówki. Chciałbym również aby tonery do niej były w miarę tanie.

Tak jak pisał kolega ja też polecam jakieś urządzenie firmy BROTHER, główną zaletą są tanie zmienniki , sam używam i jestem zadowolony. jedyną wadą jest to ży gdy skończy się któryś z tuszy to drukarka nie drukuje , ale można to obejść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAC jest pomocny przy ustawieniach routera. Ty w dalszym ciągu mimo próśb nie napisałeś w jaki sposób łączysz się z netem. Kabel ale jaki rj-45, rp-sma czy inny i jak jest poprowadzone łącze. To neostrada, radiówka, sieć domowa. Napisz dokładniej, bez takich informacji nie jesteśmy ci w stanie dokładnie pomóc.

Adres MAC komputera znajdziesz w menadżerze zadań(polecenie uruchom --> wpisujesz tam cmd --> otwiera się okno gdzie wpisujesz ipconfig /all --> wyskakuje kilka informacji min. adres fizyczny --> to twój adres MAC)

 

A gdybyś miał router to wtedy konfigurujesz to przez pasek w przeglądarce standardowy adres to 192.168.1.1 login admin, hasło admin. Jeśli oczywiście nic nie zmieniane.

To jest sieć domowa przez modem,kabelek wychodzi z modemu do komputera,ten kabel to jakiś AWM a dalej ciąg liczb adres MAC podam z tamtego "chorego" kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz modem, to co innego. MAC-a raczej nie musisz nikomu podawać.

 

Co to za modem? Albo inaczej, w jakiej firmie masz wykupione łącze internetowe? Skąd jest doprowadzony kabel do modemu, jakim kablem jest połączony z komputerem? Opisz kształt wtyczek i gniazd (okrągłe, prostokątne, prawie kwadratowe, przezroczyste, oblane plastikiem, metalowe), a najlepiej zrób zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z moim pecetem. Mianowicie wyłącza mi się on podczas rozruchy systemu. Myślałem, że wina dotyczy zasilacza, bo poprzedni chodził bardzo głośno i w przypadku lekkiego stuknięcia w jego obudowę wyłączał komputer. Wymieniłem zasilacz na nowy, lecz nadal następuje wyłączenie podczas rozruchu, a dokładniej w momencie, gdy pojawia się logo Windows 7. Nie mam już pomysłów w czym może tkwić problem, bo w przypadku włożenia bootowalnej płyty z systemem lub załadowania BIOS'u ten problem nie występuje, jednak praktycznie nie można dostać się do zawartości dysku, bo nie mogę uruchomić systemu (komputera). Więc macie jakieś pomysły? Być może problem tkwi w sterownikach? Próbowałem też instalację naprawczą, lecz bez skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...