Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pobrałem dzisiaj pewien film w formacie RMVB i nie mogę go otworzyć.Mam zainstalowany K-lite Mega codec Pack czy coś takiego oraz Real Alternative. Inne filmy w tym formacie działają a ten który pobrałem dziś nie.Media Player Classic nie otwiera a SubEdit pokazuje żeby zainstalować Real Alternative,które mam zainstalowane w wersji 2.02 .

Da się coś z tym zrobić żeby grało czy pobrałem po prostu trefną wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu najlepiej użyć do obróbki wideo? Zgrywam czasem różne audycje przy u życiu Skystar2 i chciałbym mieć jak największą kontrolę nad zgranym materiałem, móc przycinać, łączyć kilka plików i potem prze-konwertować do dowolnego formatu. Format pliku, który chce otworzyć w takim programie to MPEG-TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobry (i darmowy) jest TSSniper, dostępny na http://www.digital-digest.com/software/TSSniper.html . Program nie wymaga instalacji i potrafi obsłużyć pliki .TS zarówno z danymi wideo MPEG2, jak i H264; dodatkowo można też w nim wyciąć niepotrzebne fragmenty. Podobnie z wymagającym środowiska Java ProjectX. Do poprawek w strumieniu .TS zapisanym z błędami przydaje się Cypheros TS-Doctor - program niestety jest w wersji shareware, ale jako pełny działa przez 30 dni. Jest niezastąpiony przy odratowywaniu plików spisanych na straty przez inne programy. Podobnie jest z DVR-Studio Pro, jak i DVR-Studio HD: potężne możliwości, lecz wysoka cena.

 

W konwersji plików .TS z wideo w formacie H264 na .MKV przydaje się pakiet mkvtoolnix. Całkiem niezły w konwersji do .MKV jest też AutoMKV, a do wielu innych formatów Avidemux lub Auto Gordian Knot (tylko do .AVI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pobrałem dzisiaj pewien film w formacie RMVB i nie mogę go otworzyć.Mam zainstalowany K-lite Mega codec Pack czy coś takiego oraz Real Alternative. Inne filmy w tym formacie działają a ten który pobrałem dziś nie.Media Player Classic nie otwiera a SubEdit pokazuje żeby zainstalować Real Alternative,które mam zainstalowane w wersji 2.02 .

Da się coś z tym zrobić żeby grało czy pobrałem po prostu trefną wersje ?

A zamiast Real Alternative 2.02 spróbuj zainstalować starszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najprostszym wyjściem jest kupić router, skonfigurować go odpowiednio, używając hasła i loginu od operatora internetowego i zmieniając kilka(naście) ustawień dotyczących typu komunikacji. Wtedy połączeniem z Siecią zajmuje się sam router, a my mamy kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Słuchajcie a mam problem mianowicie czasami jak zrestartuje komputer nie przyciskiem na obudowie tylko normalnie 'start , uruchom ponownie ' to po ponownym uruchomieniu na monitorze nic nie jest wyswietlane dzwięk logowania windowsa słychać normalnie się komp załącza tylko na ekranie jest czarno co ciekawe gdy już jest komputer uruchomiony i jest na pulpicie wtedy gdy na ekranie jest czarny ekran wybieram z klawiatury przycisk "sleep" gdy komputer jest już uspiony uruchamiam go powerem na obudowie to wtedy na monitorze normalnie jest wszystko wyswietlane nie wiem o co chodzi.Ja mysle ze jest to wina płyty głownej poniewaz gdy miałem jeszcze tylko zintegrowaną grafike to miałem tak samo teraz mam radeona ,wracając do płyty głównej to na niej nie świeci sie dioda nie wiem dlaczego i nie wiem kiedy sie przestała świecić .Płyta główna to GIGABYTE M68M-SP2

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teraz mam win 7 ultimate x86 wczesniej mialem win xp i mialem to samo .Czarny ekran ujżałem nawet przy instalacji windowsa gdy winda wgral wszystkie rzeczy poprosil o restart kompa gdy sie uruchomil to czarny ekran oczywiscie swiatelko na lcd sie swieciło na niebiesko a monitor niby reaguje normalnie bo mruga 2 razy przy testach potem jak sie windows ładuje naprawde nie wiem o co mu chodzi.

Czyli problem musi siedziec w ponownym rozruchu może zasilacz słaby i to jego wina bo to tylko 400 watt no name bo raczej grafika jedna i druga nie uszkodzona ? Nie pokoi mnie tak że ta dioda na płycie sie nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie co to może być za problem..a mianowicie kiedy włączam komputer pojawia mi się dźwięk takie dwa razy piknięcie takie co jest na początku włączania komputera i potem pojawia mi się komunikat żebym włączył albo F1 albo F2 albo F8 ..F2 jest do uruchomienia komputera..nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że ciągle po tym muszę zmieniać datę w komputerze po tej usterce pokazuje mi datę 31 grudnia 2001 godzina 23:05 nie wiem co to może być..wie ktoś może? to strasznie uciążliwe zajęcie po każdym włączaniu komputera przestawiać datę i włączać F2 wcześniej..nawet ostatnio mi w ogóle klawiatura nie działała..czy to wirus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jakie to są baterie ile one kosztują i gdzie mogę je kupić? i czym grozi ich nie wymienienie tych baterii?

A i mam jeszcze jedno pytanie,kiedy chcę oglądać filmik w necie online pisze mi że wtyczka WMP itd uległ awarii próbowałem instalować nową ale nic aktualizować ale pisało że wszystko w porządku co mogę zrobić w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Podepnę się tu. Otóż poszukuję (jak na razie z fatalnym skutkiem) pewnego programu (?) Chodzi mi o to, że chciałbym móc na swoim serwerze zainstalować coś na kształt oprogramowania, tam wrzucam link do podcastu i on automatycznie pobiera najnowsze pliki na swoją przestrzeń. Niestety na dłuższą metę robienie czegoś takiego w komputerze nie jest zbyt ekonomicznym rozwiązaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...