Skocz do zawartości

Jesteś za Lex TVN?


BiL
 Udostępnij

Jesteś za Lex TVN?   

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za Lex TVN?



Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Mtv napisał:

Dlaczego dwie osoby zaznaczyły, że są za tą ustawą!?!

Bo jak by była ankieta czy jesteś za zamknięciem TVP to by entuzjazm by panował i już nikt nie wyrywał się z "wolnością słowa"  Jakoś nie widziałem oburzenia jak Trzaskowski zapowiedział że jak przyjdą do władzy to zlikwidują TVP Info bo im się nie podoba. Tylko wielki entuzjazm. Pisowi się TVN nie podoba i tyle. A tu wielkie oburzenie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ramirez napisał:

Bo jak by była ankieta czy jesteś za zamknięciem TVP to by entuzjazm by panował i już nikt nie wyrywał się z "wolnością słowa"  Jakoś nie widziałem oburzenia jak Trzaskowski zapowiedział że jak przyjdą do władzy to zlikwidują TVP Info bo im się nie podoba. Tylko wielki entuzjazm. Pisowi się TVN nie podoba i tyle. A tu wielkie oburzenie.

Jest różnica - to są media publiczne finansowane przez wszystkich z podatków. Likwidacja TVP tak ale w takiej formie jak teraz. Jak sobie prawica stworzy czy rozbuduje swoją grupę medialną np. wPolsce czy Republikę to chyba nikt nie będzie za tym żeby im ją zlikwidować czy sprzedać. Chodzi o to żeby media państwowe nie były w rękach tylko części wyborców tak jak to teraz jest w Polsce.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka likwidacja TVP ? Myślisz, że PO by zlikwidowała TVP ? Nie, to są bzdury, pierwsze co by zrobiła po wygranych wyborach to zatrudniła swoich partyjnych dziennikarzy, czyli dokładnie to samo co zrobił PIS. Tylko i wyłącznie o to chodzi. 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w to wątpię. Ale na pewno jest większa szansa na odpolitycznienie TVP i innych państwowych molochów przez reprywatyzację co starano się robić przed 2015r. i ja o takiej formie "likwidacji" myślę i ją popieram. Niech TVP przejmie spółka niezależna od polityków. Obecna władza robi dokładnie na odwrót i jeszcze podnosi to jako sprzedawanie Polski za granicę co jest oczywistą bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA nie ma telewizji publicznej i jakoś wszyscy tam funkcjonują ;)

Ja jestem zwolennikiem albo takiego napisania prawa które ukróci praktyki upolityczniania mediów publicznych, albo prywatyzacji tych mediów. Innej drogi nie ma. Wariant co zmiana władzy wsadzamy swoich i co władza to gorzej, nie służy nikomu, a jak widać tylko polaryzuje społeczeństwo.

2 minuty temu, Przemolo napisał:

I taka sprywatyzowana TVP będzie zabiegać o najważniejsze wydarzenia sportowe by dawać to ludziom w otwartych kanałach ? Chyba śnisz .

A coś takiego wystarczy wymusić np. ustawą, aby jakieś rozgrywki były w formie otwartej, wówczas telewizje nie będą się aż tak bardzo bić o prawa i ceny będą niższe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marrak napisał:

Też w to wątpię. Ale na pewno jest większa szansa na odpolitycznienie TVP i innych państwowych molochów przez reprywatyzację co starano się robić przed 2015r. i ja o takiej formie "likwidacji" myślę i ją popieram. Niech TVP przejmie spółka niezależna od polityków. Obecna władza robi dokładnie na odwrót i jeszcze podnosi to jako sprzedawanie Polski za granicę co jest oczywistą bzdurą.

Że co ? Niby TVP przed PIS-em była inna ? Niby Lis, Biedrzycka itd to nie byli partyjni dziennikarze ? Byli dokładnie tacy sami jak obecni i dokładnie to samo robili, łącznie z nabijaniem sobie kasy.

 

@dvbtowiecale Polska to nie USA, u nas takie rzeczy nie przejdą. Choćby istotny jest tutaj kapitał, masz w USA media z kapitałem zagranicznym ? W Polsce taka sytuacja jest wręcz niebezpieczna. 

 

Żadne bicie się stacji o prawa nie ma wpływu na cenę. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

A coś takiego wystarczy wymusić np. ustawą, aby jakieś rozgrywki były w formie otwartej, wówczas telewizje nie będą się aż tak bardzo bić o prawa i ceny będą niższe

Jak oni nawet nie umieją wpisać do ustawy by pokazywać polskie kluby w LKE w otwartej TV a Mistrzostwa Świata i Europy w piłce nożnej to tylko mecze Reprezentacji Polski , półfinały i finał . A dzięki TVP można było obejrzeć cały turniej , to by musiało być zdecydowanie więcej dopisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu polemizował i to bardzo bo oni przecież w żadnym stopniu pod ustawę nie podchodzą, nie posiadają kanału linearnego jak choćby C+ czy Polsat który takim myk by nie przeszedł. Czy KRRiT może ukarać za coś Netflix ? No nie bardzo.  Pewnie by sprzedali bo by im się opłacało ale raczej by nie musieli tego robić.  Bo Viaplay, generalnie serwisy steamingowe nie są telewizją i nie podlegają pod tą ustawą. Wiem, że był w Sejmie taki projekt ale chyba to upadło, choć nie da za to głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mad85 napisał:

 Choćby istotony jest tutaj kapitał, masz w USA media z kapitałem zagranicznym ? W Polsce taka sytuacja jest wręcz niebezpieczna.

Co to ma do rzeczy w świecie globalnego internetu i swobodnego przepływu informacji i kapitału w sieci?

Zablokuj internet będziesz bezpieczny :)

Halo mamy 2021 rok a nie lata 70-te.

Telewizje wymagają ogromnych środków finansowych i dlatego byle kto w Polsce nie zainwestuje w telewizję. Ale też społeczeństwa zmieniają trendy, dziś od tradycyjnej telewizji się odchodzi na rzecz internetu, a tu pole do popisu jest dla każdego.

Wymuszanie jakichkolwiek ograniczeń dla jakiegokolwiek medium w świetle powszechnie dostępnego i globalnego internetu, to anachronizm.

Wystarczy napisać prawo dobrze chroniące przez przed faktycznie groźnymi praktykami w każdym medium, a nie ograniczenie kapitału i to z kraju sojuszniczego. :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma dużo. Wyobraź sobie np. taką sytuację że mamy jaki rząd niezależnie od opcji politycznej i jakiś kraj na nas napada i media są tylko w rękach kapitału tego kraju. I co one niby będą o tym informować ? Oczywiście, że nie. To jest destabilizacja kraju. Nie wszyscy zaglądają do sieci. Wybory dziś wygrywa się dalej nie Internetem a tradycyjnymi kanałami. Są sfery w każdym państwie które jednak państwo powinno moim zdaniem w pewnym stopniu kontrolować. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...