Skocz do zawartości

MTV 00s


IDTH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan MarSag

Tak, mogliby grać ich: MBrother, Kalwi & Remi, ATB, Alchemist Project, C-Bool, East Clubbers, Global Deejays, Vinylshakerz, i wiele, wiele innych, bo to one się kojarzą z latami 2000., ale wątpię, że w ogóle ktoś posiada w bazie te klipy lub ktoś w ogóle ich zna. No cóż, marzenia ściętej głowy😀.

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wie czy MTV Germany nie nadaje z Amsterdamu bo kilka lat temu było cięcie kosztów i oddziały MTV Net. zostały przez Viacom rozlokowane w dwóch centrach nadawczych: Londyn i Amsterdam (chodziło o Brexit i problemy z licencjami od brytyjskiego regulatora Ofcom na resztę EU). Polski i niemiecki oddział były w Amsterdamie. :-) To było widać po playlistach i tytułach klipów puszczanych na antenie VIVY PL i VIVY DE. :-)

Pamiętajmy że przed przejęciem VIVA Media AG z VIVA Germany przez Viacom i wchłonięcie jej oddziałów przez MTV Networks Europe to VIVA Germany nadawała naszą VIVA Polska (wtedy jeszcze pod nazwą VIVApolska!) ze swojego centrum nadawczego w Kolonii w Niemczech. Potem naszą VIVA Polska przenieśli z nadawaniem do Londynu gdzie były już nadawane MTV Polska i VH1 Polska a VIVA Germany przeniesiona została z nadawaniem z Kolonii do Berlina w Niemczech.

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest adres redakcji kanałów czyli adres lokalnego oddziału MTV Networks Germany/Central a raczej ViacomCBS Germany w Niemczech. Na polskim FB MTV PL będziesz miał polski adres w Warszawie. :-) To nic nie znaczy. Playout gdzie indziej a gdzie indziej szykuje się ramówkę i programy kręci do emisji w stacji TV. :-)

Podam Ci przykład u nas. MTV Networks Polska z siedzibą w Warszawie produkowała programy do ramówek MTV PL, VH1 PL a szło to wszystko do centrum nadawczego MTV Net. Europe do Londynu w UK.

Wcześniej VIVA TV Producions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Lotników (którą powołała w Polsce VIVA Media AG do produkcji kanału VIVApolska! czyli jako spółka córka niemieckiej VIVY matki) była redakcją stacji VIVApolska! a wszystko to co produkowała łącznie z układaną ramówkę i playlistą leciało samolotem do Niemiec do Kolonii gdzie niemiecka centrala nadawcy VIVY czyli VIVA Media AG budowała z tego kanał do emisji na sat. HotBird dla widzów. :-)

Ale wracamy do tematu MTV 00's. Dla mnie kanał na razie jest słaby. :-(

 

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te klipy techno dance na pewno posiada niemiecki oddział MTV w Berlinie, to oni przejęli całą bazę po Vivie DE, puścili w weekendach specjalnych kilka-naście takich rarytasów w bardzo dobrej jakości, więc mają to bank. 😎

Oni nic nie musieli przejmować od VIVY, przypomne ci że był taki kanał jak MTV Pop gdzie lecialo dużo techno.😺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pablo21 napisał:

Ale wracamy do tematu MTV 00's. Dla mnie kanał na razie jest słaby. :-(

 

 

Dla mnie ten sztywny podział na dekady niezbyt dobrze się sprawdza. Początek lat 00 bardziej zlewa mi się klimatem z drugą połową lat 90, a druga połowa lat 00 z pierwszą następnej dekady.

Początki lat 00 to np. jeszcze względna kontynuacja popularności R&B z lat 90. W końcówce dekady zaczął już dominować electro-pop w stylu Lady Gagi.

Pewne trendy muzyczne na prawdę trudno zakwalifikować jednoznacznie do którejś z tych dekad, np. French House w stylu Daft Punk, Stardust, Modjo, Supermen Lovers, Cassius to ewidentnie przełom tych dekad. Trance też był w sumie dosyć popularny w końcówce lat 90 i na początku lat 00. W końcówce lat 00 już wychodził z mainstreamu.

Nu-Metal to też w sumie przełom lat 90 i 00. A w hip hopie? Początek lat 00 to 50 Cent, Eminem, Snoop Dogg, a końcówka to już pop-rapy w stylu Flo-Ridy, Drake'a itp.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób wspomniało, że kanał nadaje w większości klipy amerykańskie i brytyjskie, a moim zdaniem ogromnym minusem jest brak w playliście teledysków Girls Aloud czy Cheryl Cole, które w dekadzie 00s na Wyspach były niesamowicie popularne, osobiście przez 6 dni nie spotkałem ani razu żadnej ich piosenki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście po tygodniu działania tego kanału zaczyna brakować VH1 i to bardzo mocno. MTV 00s nie jest złe jednak mam niedosyt względem tego co ViacomCBS mogło stworzyć. Pomimo, że playlista wydaje się urozmaicona to po tygodniu wydaje mi się, że wszystko już leciało i było. Pasma Non-Stop Nostalgia, Hits Don't Like czy We Love The 00s niczym się od siebie nie różnią, a nawet gorzej w każdym z nich lecą dokładnie te same teledyski i często w tej samej kolejności. To jest właśnie to co mnie drażni najbardziej. Zawiodłem się również pasmami tematycznymi jak Chillout Zone, 2 4 1 Hits, Rock’N’Roll Anthems, Rap & R’N’B’ Jamz, Dancefloor Fillers, Get The Party Started gdzie lecą dokładnie te same teledyski co w ogólnej playliście. Całość sprawia, że kanał gra jakby z puszki z losowo wybieranymi teledyskami z określonej puli. 

 

Graficznie też mam niedosyt, bo po super dopracowanej grafice VH1 patrzeć każą na brzydkie różowe logo z dziwnym, nieczytelnym napisem. Szkoda więc, że kanał nie będzie ujęty w unifikacji wizerunku MTV, który jest zapowiadany na jesień. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 04:19, Pan MarSag napisał:

Tak, mogliby grać ich: MBrother, Kalwi & Remi, ATB, Alchemist Project, C-Bool, East Clubbers, Global Deejays, Vinylshakerz, i wiele, wiele innych, bo to one się kojarzą z latami 2000., ale wątpię, że w ogóle ktoś posiada w bazie te klipy lub ktoś w ogóle ich zna. No cóż, marzenia ściętej głowy😀.

Nie no, jak dla mnie nie ma szans. To była raczej taka muza z Vivy, popularna w Polsce. VH1 czy MTV zawsze było bardziej zachodnie, więcej niż Guetta czy Tiesto, ewentualnie "Ecstasy" od ATB bym się nie spodziewał. Już prędzej zobaczysz to na STARS.TV w jakimś ich paśmie - admin potrafi zaskoczyć. Sam najchętniej widziałbym powrót brytyjskiego MTV2 i być może nie kojarzę tego środowiska aż tak dobrze, ale wymienieni wykonawcy, jak widzę te nazwy, to kojarzą mi się z czasami mojej podstawówki i ludźmi, którzy potem jechali na pigułach i nie po drodze było im ze szkołą, MTV próbuje jednak być bardziej bananowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, boss509 napisał:

Nie no, jak dla mnie nie ma szans. To była raczej taka muza z Vivy, popularna w Polsce. VH1 czy MTV zawsze było bardziej zachodnie, więcej niż Guetta czy Tiesto, ewentualnie "Ecstasy" od ATB bym się nie spodziewał. Już prędzej zobaczysz to na STARS.TV w jakimś ich paśmie - admin potrafi zaskoczyć. Sam najchętniej widziałbym powrót brytyjskiego MTV2 i być może nie kojarzę tego środowiska aż tak dobrze, ale wymienieni wykonawcy, jak widzę te nazwy, to kojarzą mi się z czasami mojej podstawówki i ludźmi, którzy potem jechali na pigułach i nie po drodze było im ze szkołą, MTV próbuje jednak być bardziej bananowe.

Nie sądzę, Stars.TV nawet nie ma "Explosion", a co dopiero mówić o reszcie, z resztą sam mówił że nie będzie grał "techno" bo nie lubi 😂 Ale na 4fun dance zdarzało mi sie widziec Alchemist Project czy Anthony Moon.

Edytowane przez tracker2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...