Skocz do zawartości

MTV 00s


IDTH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MIGUEL napisał:

Do mnie estetyka oprawy tego kanału za bardzo nie przemawia, ale na plus dwa kółka przy belce z artystą nawiązujące do 00s.

 

Ja mam również podobne odczucie. Grafika była dobra dla tymczasowego kanału, który nadawał w UK. Dla stacji, która jest dostępna prawie na całym świecie powinni trochę bardziej się postarać. Playlista znacznie bardziej urozmaicona od VH1 "jak na razie", więc ona ratuję mój odbiór tego kanału. Jednak czuję smutek po grafice VH1, która była bardzo miła dla oka. Ta tutaj nie do końca mnie urządza. Wielkie logo, z nieczytelnym napisem programu. Belka z informacją o teledysku nawiązuje to tej z roku 2000, ale też to nie to samo. Jak na to patrzę, to tak mam wrażenie że coś poszło nie tak. 

 

 

Edytowane przez IDTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelgor napisał:

Chillout Zone, a tu Maroon 5. Trzeba było się tego spodziewać. Gdzie te czasy, gdzie pod daną nazwą była muzyka jakiej oczekiwaliśmy?!

A ja właśnie spodziewałem się takiego zestawu artystów, bo w 2013 roku na VH1 Europe było takie pasmo "VH1 Chill" i też puszczali tam muzykę, którą można by określić jako soft-pop, a nie elektronikę i ambient, którą dawniej w nocy puszczały MTV i VH1 pod tą nazwą... Poza tym właśnie ta godzina. Oryginalny magazyn o tej nazwie zawsze leciał późną nocą. To nie jest muzyka dla wszystkich. Pasmo w stylu dawnego "Chillout Zone" nie byłoby dzisiaj atrakcyjne dla masowego słuchacza na całym świecie po godzinie 20:00 czasu europejskiego. Na VH1 Europe do 2011 roku nadawane było między 4 a 6 rano. 

 

Mają prawa do tej nazwy, to będą ją wykorzystywać. Idą jak zawsze na łatwiznę. Sam bym chciał, żeby takie pasmo powstało, ale to nierealne. Moim zdaniem ciekawe pasma tematyczne od Viacomu skończyły się w 2012 roku, gdy produkcja VH1 Europe i VH1 Classic Europe została przeniesiona do Londynu. Wtedy zniknęły Final Countdown, Top 10, VH1 Rocks, a na tym drugim VH1 Vintage, Classic... czy tematyczne pasma po północy. 

 

-

 

A co do stacji, to póki co podoba mi się ;) Jestem młody i lata 00s to pierwsza dekada, którą pamiętam z autopsji, a nie z opowieści :D Nie były to najlepsze lata w historii muzyki ogólnie, ale uwielbiam je. 

 

Oprawa graficzna jest spoko i wg mnie oddaje pstrokatość tamtych czasów. Muzycznie też jest okej, ale na pewno zaraz się znudzi. Jest dużo lepiej niż przez ostatni miesiąc na VH1 Europe. Jest więcej znanych przebojów, a mniej brytyjskich no-name'owych hitów i piosenek w stylu z High School Musical. Jeśli chcą puszczać taką muzykę (teen-pop), to niech zrobią osobne pasmo, bo faktycznie muzyka z tego filmu i wielu innych podobnych była bardzo popularna w tamtych czasach, ale na ogólnej playliście myślę, że to jest przesada. 

 

Poza tym widziałem już kilka powtórek, więc słabo i za dużo jest pasm ogólnych. Jedno pasmo tematyczne wieczorem, które trwa godzinę to zdecydowanie zbyt mało. Piątkowe z muzyką dance pewnie będzie kopią "Reload! Club Classics" z Club MTV tylko bez lat 90s i 10s. 

 

Ogólnie wróżę nudę, ale na pewno będzie mi miło zerknąć od czasu do czasu :)

 

 

Edytowane przez jackie :-
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2021 o 21:46, jackie :- napisał:

A ja właśnie spodziewałem się takiego zestawu artystów, bo w 2013 roku na VH1 Europe było takie pasmo "VH1 Chill" i też puszczali tam muzykę, którą można by określić jako soft-pop, a nie elektronikę i ambient, którą dawniej w nocy puszczały MTV i VH1 pod tą nazwą... Poza tym właśnie ta godzina. Oryginalny magazyn o tej nazwie zawsze leciał późną nocą. To nie jest muzyka dla wszystkich. Pasmo w stylu dawnego "Chillout Zone" nie byłoby dzisiaj atrakcyjne dla masowego słuchacza na całym świecie po godzinie 20:00 czasu europejskiego. Na VH1 Europe do 2011 roku nadawane było między 4 a 6 rano. 

 

Mają prawa do tej nazwy, to będą ją wykorzystywać. Idą jak zawsze na łatwiznę. Sam bym chciał, żeby takie pasmo powstało, ale to nierealne. Moim zdaniem ciekawe pasma tematyczne od Viacomu skończyły się w 2012 roku, gdy produkcja VH1 Europe i VH1 Classic Europe została przeniesiona do Londynu. Wtedy zniknęły Final Countdown, Top 10, VH1 Rocks, a na tym drugim VH1 Vintage, Classic... czy tematyczne pasma po północy. 

 

-

 

A co do stacji, to póki co podoba mi się ;) Jestem młody i lata 00s to pierwsza dekada, którą pamiętam z autopsji, a nie z opowieści :D Nie były to najlepsze lata w historii muzyki ogólnie, ale uwielbiam je. 

 

Oprawa graficzna jest spoko i wg mnie oddaje pstrokatość tamtych czasów. Muzycznie też jest okej, ale na pewno zaraz się znudzi. Jest dużo lepiej niż przez ostatni miesiąc na VH1 Europe. Jest więcej znanych przebojów, a mniej brytyjskich no-name'owych hitów i piosenek w stylu z High School Musical. Jeśli chcą puszczać taką muzykę (teen-pop), to niech zrobią osobne pasmo, bo faktycznie muzyka z tego filmu i wielu innych podobnych była bardzo popularna w tamtych czasach, ale na ogólnej playliście myślę, że to jest przesada. 

 

Poza tym widziałem już kilka powtórek, więc słabo i za dużo jest pasm ogólnych. Jedno pasmo tematyczne wieczorem, które trwa godzinę to zdecydowanie zbyt mało. Piątkowe z muzyką dance pewnie będzie kopią "Reload! Club Classics" z Club MTV tylko bez lat 90s i 10s. 

 

Ogólnie wróżę nudę, ale na pewno będzie mi miło zerknąć od czasu do czasu :)

 

 

W pełni się zgadzam z Twoim zdaniem.

Jestem rocznikiem 87 i lata 00 to czas kiedy łyżkami jadłem MTV i Vivę, mimo że z perspektywy czasu ta dekada miała niewiele do zaoferowania to sentyment jest ogromny. Miło zobaczyć z logo MTV: Dj Sammy, Kate Ryan i wielu innych. Kanał pewnie za chwilę się przeje i co chwila będę widywać te same klipy. Dobrze, że grają inaczej niż Vh1 w ostatnim czasie. Grają hity i są niewielkie szanse na jakieś niespodzianki. No ale kto wie. Będę zaglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dramy. Było dziś pasmo Claas of 2003, widać różnicę tego co grało się u nas, czy w Niemczech a co w Wielkiej Brytanii. Pamiętam ten rok i ile wówczas było muzyki tanecznej; trance, dance. Szkoda, ale i tak dobrze powspominać nawet te popowe hity. Klipy w większości są bardzo dobrej jakości. Na YT z tym różnie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dancefloor Fillers (06.08.2021):

 

  1. Agnes - Release Me (2009)
  2. The Shapeshifters - Lola’s Theme (2004)
  3. Dizzee Rascal - Bonkers (2009)
  4. Darude - Sandstorm (2000)
  5. Dannii Minouge - I Begin To Wonder (2003)
  6. Melanie C - I Turn To You (Hex Hector Remix) (2000) (zabrakło podpisu, że to remix 😜)
  7. Black Legend - You See The Trouble With Me (2000)
  8. Fedde Le Grand - Put Your Heands Up 4 Detroit (2006)
  9. DB Boulevard - Point of View (2001)
  10. Ida Corr vs. Fedde Le Grand - Let Me Think About It (2006)
  11. David Guetta ft. Chris Willis - Love Is Gone (2007)
  12. Michael Gray - The Weekend (2005)
  13. Boogie Pimps - Somebody To Love (2003)
  14. Spiller feat. Sophie Ellis-Bextor - Groovejet (If This Ain't Love) (2000)
  15. Bodyrockers - I Like The Way (2005)
  16. Rihanna - Don’t Stop The Music (2007)
  17. Supermode - Tell Me Why (2006)
  18. ATC - My Heart Beats Like a Drum (Dam Dam Dam) (2000)

Wg mnie nie było tak źle. Myślałem, że będzie gorzej, czyli więcej kawałków w stylu Agnes czy Rihanny. Mogliby sobie je w tym magazynie odpuścić. Bardziej będą pasować do jutrzejszego pasma imprezowego - bardziej ogólnego ;)

 

Poza tym miałem teraz kilka dni home office, a więc okazję do bliższego zapoznania się ze stacją. Kilka spostrzeżeń:

 

  • Playlista jest w miarę rozbudowana. Zdarzają się powtórki, ale puszczają wiele klipów od jednego artysty - np. Britney od (You Drive Me) Crazy po Circus :) Nie widziałem jeszcze Gimme More, a to jedna z jej najbardziej ikonicznych piosenek.
  • Grają głównie przebojowo, czyli popowo-rockowo z naciskiem na to pierwsze. Częstotliwość klipów dance czy hip-hopowych w pasmach ogólnych jest dość mała. A szkoda.  
  • Ze "wstydliwych braków" na moje oczy póki co widzi się brak utworów Sean Paula. Widziałem tylko Baby Boy z Beyoncé. Gdzie jest Breathe z Blu Cantrell czy Get Busy, ja się pytam? 😂
  • Grają jak MTV w tamtych latach, a nie jak VH1, które ze względu na format AC grało "grzeczniej" - więcej pościelów.
  • Najbardziej "brytyjskie" pasmo to w mojej ocenie Class of... - zresztą żywcem wzięte z VH1 :P Oglądałem któregoś poranka wydanie z 2001 roku i grano o wiele spokojniej w porównaniu z pasmem ogólnym.
  • Wczorajsze pasmo z hip-hopem i R&B - z rapu było więcej niecodziennych kawałków, a z R&B grali tylko te z playlisty - np. Love Sex Magic
  • Jest o wiele mniej brytyjsko niż mogłoby być. Z racji tego, że nadają teraz globalnie bardzo dobrze, że się od tego powstrzymali. Ale nie oznacza to, że nie ma brytyjskich akcentów - np. wymieniony u góry Dizzee Rascal, który największą karierę zrobił w UK. 
    Ten kawałek Boogie Pimps grali w tamtych czasach u nas? Nie pamiętam, żebym kiedyś to słyszał w Esce, RMF Maxxx czy jakiejś telewizji jako "gold".
  • Trzy anomalie na playliście (moim zdaniem):
    - Moby - Why Does My Heart Feel So Bad?, który jest z 1999 roku. Co prawda z końcówki roku, ale kojarzę, że VH1 zawsze to puszczało w pasmach z latami 90.
    - Taio Cruz feat. Ludacris - Break Your Heart. W UK singiel wydano w 2009 roku, ale w Polsce i reszcie Europy wydany w 2010 roku bez Ludacrisa :) Miałem troszkę z[beep]o, bo pamiętam, że RMF Maxxx katowało tym w wakacje 2010.
    - Shaggy - It Wasn't Me w wersji covidowego MTV Unplugged z zeszłego roku - wg mnie nie pasuje.
  • Zwracam po trochu honor osobie, która pisała, że oprawa graficzna jest dobra dla kanału okresowego w UK :) - dwa jingle puszczane w kółko zaczynają denerwować. 
  • Dzisiejsze Top 40 zaczęło się od 45. miejsca 😜 Niczym wszystkie odliczanki w VH1 Polska po reaktywacji.

 

Przydałoby się więcej pasm tematycznych i mam nadzieję, że playlista będzie w miarę aktualizowana. Ktoś pisał, że jest lepiej niż na MTV 90s. Przez głowę przeszła mi myśl, że może dlatego, że lata 00. nie były aż tak dawno temu i jeszcze pamięć nie zawodzi? 😅 Z racji tego też więcej młodych osób pamięta piosenki z tamtych lat i jednak była to era, w której internet już masowo funkcjonował i dzięki temu mniej piosenek poszło w zapomnienie. Dużo kawałków z dekady zerowej wraca teraz jako virale dzięki TikTokowi. Jest mnóstwo mash-upów czy odświeżeń, które potem lecą masowo w świat. Zauważyłem, że Eska dodaje "goldy" do playlisty na podstawie tych trendów. Całe wieki nie słyszałem Disturbii Rihanny w jakiejkolwiek polskiej stacji radiowej, a tu w czerwcu trend na TikToku i niespodzianka :P 

 

W dniu 5.08.2021 o 15:56, Pawelgor napisał:

Nie ma dramy. Było dziś pasmo Claas of 2003, widać różnicę tego co grało się u nas, czy w Niemczech a co w Wielkiej Brytanii. Pamiętam ten rok i ile wówczas było muzyki tanecznej; trance, dance. Szkoda, ale i tak dobrze powspominać nawet te popowe hity. Klipy w większości są bardzo dobrej jakości. Na YT z tym różnie. 

 

No właśnie ja też byłbym za większą "europejskością" na playliście. Chętnie bym powspominał sobie "lokalne wynalazki" z tamtych czasów i nie mam na myśli "Explosion", tylko np. takie piosenki:
 

 

Edytowane przez jackie :-
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...