Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piter9267 napisał:

Taką nazwę mają w koncesji, to jak mogą testować pod inną?

A kto im kazał startować z testami właśnie dzisiaj? Nikt. Równie dobrze mogli sobie poczekać do czasu zmiany w koncesji, a w multipleksie puścić pasy łowickie, czy też nawet samego 1 maja lub chociaż 30 kwietnia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać przy bardziej dynamicznych scenach na tym konkretnym kanale. Przepływność jest identyczna jak kanałów SD w tym MUX, widziałem już 0.7 dla tego nowego w HD.

Mamy eksperyment w tym MUX i na pewno rewelacyjnej jakości przy dynamicznych scenach nie będzie. Przy statycznych, mimo obciętej rozdzielczości wygląda dużo ładniej niż pozostałe kanały SD.

Nie spodziewam się na tym kanale współczesnych filmów akcji z bardzo dynamicznymi scenami, ani wydarzeń sportowych, zatem absolutnej tragedii nie będzie.

 

Nie przesadzałbym z krytyką tego HD. Pamiętajcie że jest to rozwiązanie tymczasowe na rok. Za rok wszystkie muxy będą w HEVC i każdy będzie miał HD i nawet jeśli ta przepływność się utrzyma, to dla HEVC jakość się znacznie poprawi.

 

 

@enskiChyba nie do końca

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/KoncesjeSync/Decyzje/8112021-t/8112021-T.pdf

Cytat

Koncesjonariusz, po uzyskaniu zezwoleń przewidzianych obowiązującymi przepisami, rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 1 miesiąc od daty udzielenia koncesji.

Dokument datowany jest na 25 marca. Zatem jutro byłby ostatni dzień na start w MUX1.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcl1 napisał:

Przestań już gadać o pierwszym  dniu,że kanał ma się pojawić w prasie, bo prasa za Tobą już nie nadąża i to już jest żenujące. Dziś wystartował w DVB-T testowo, powtarzam testowo i właściciel miał wtargnąć do drukarni i przerwać druk, żeby w końcu Poland był zadowolony?

Nie nauczyło Cię, że w wielu miejscach Cię zablokowali i mieli Cię dosyć?

Nie dało Ci to do myślenia?

Nie i w tym problem.

Akurat nie chodziło mi o emisję testową tylko już ten właściwy program na czas od 1 maja który będzie w gazetach od poniedziałku a także jest w części wydawanych dwutygodników. Zdarzały się bowiem przypadki że gazety drukowały program od pierwszego dnia emisji - tak było chociażby z TV Puls czy Tele 5. Mam zatem prawo zwracać uwagę na takie rzeczy zwłaszcza że same tytuły prasy telewizyjnej musiałby przearanżować swoje układy stacji by Antenę zmieścić.

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do @PowerTVdlaczego na stronie krrit Wykaz koncesji i decyzji - Nadawcy koncesjonowani - Nadawcy i operatorzy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (krrit.gov.pl) tutaj-  jest napisane, że " Udzielenie koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w MUX-1 o charakterze wyspecjalizowanym przeznaczonym dla osób w wieku od 50 lat".

 

Co jakie  spółce TV Spektrum Sp. z o.o. przecież to należy do Polsatu 

Telewizja Polsat większościowym udziałowcem Spektrum TV Sp. z o.o. - TV Trend

 

Wow, zaskoczony jestem. jestem ciekaw odpowiedzi. 

 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadawcą i właścicielem koncesji kanału jest spółka Spektrum TV Sp. z o.o., w której udziały wszystkie wyprzedał do Polsatu poprzedni właściciel czyli ZPR Media S.A. Póki Polsat jako właściciel w 100% spółki Spektrum TV nadawcy Fokus TV i Nowa TV nie złoży wniosku do KRRiTV o przeniesienie własności tej spółki na rzecz TV Polsat jak właściciela wykonującego koncesję i nadawcy wymienionych kanałów to tak zostanie. To możliwe ale na coś takiego musi się zgodzić KRRiTV. Tak już raz Polsat zrobił z kanałami TV4 i TV6 i ich nadawcą Polskie Media S.A. a mianowicie złożyli wniosek i jak otrzymali zgodę to TV Polsat wchłonęło spółkę Polskie Media S.A. i co za tym idzie wykonywanie koncesji i nadawanie przeszło z Polskie Media S.A. na TV Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu do kogo należy Silver TV?

dlaczego na stronie krrit piszę że Udzielenie koncesji spółce TV Spektrum Sp. z o.o. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w MUX-1 o charakterze wyspecjalizowanym przeznaczonym dla osób w wieku od 50 lat".

 

na krrit stronie sami zobaczcie tam koncesje 

Niech mi to ktoś wytłumaczy- może to błąd krrit ???

nie wiem

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu - zbędne wycieczki osobiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

może to błąd krrit ?

Podejrzewam że to błąd. W wykazie koncesji nadawcą któremu została przyznana koncesja jest Michał Winnicki. W samym dokumencie Polsat (udziałowiec Spektrum TV) jest wymieniony jako nadawca który nie spełnił kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K63 napisał:

Podejrzewam że to błąd. W wykazie koncesji nadawcą któremu została przyznana koncesja jest Michał Winnicki. W samym dokumencie Polsat (udziałowiec Spektrum TV) jest wymieniony jako nadawca który nie spełnił kryteriów.

Ja też myślę, że to błąd- człowiek się pomylił gdy pisał to.

 

ale jestem ciekawe jak @PowerTVodpowie na to, bo to bardzo ciekawe jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał:

Akurat nie chodziło mi o emisję testową tylko już ten właściwy program na czas od 1 maja który będzie w gazetach od poniedziałku a także jest w części wydawanych dwutygodników. Zdarzały się bowiem przypadki że gazety drukowały program od pierwszego dnia emisji - tak było chociażby z TV Puls czy Tele 5. Mam zatem prawo zwracać uwagę na takie rzeczy zwłaszcza że same tytuły prasy telewizyjnej musiałby przearanżować swoje układy stacji by Antenę zmieścić.

 

Tylko problem w tym, że tygodniki czy dwutygodniki są drukowane wcześniej, a Antena TV jak znam życie nie ma absolutnie na dziś dzień żadnej ramówki , więc czego się spodziewasz???

Cudów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygodniki i dwutygodniki są drukowanym z tygodniowym wyprzedzeniem więc z uwagi że dwutygodniki z programem na czas po pierwszym maja są już na rynku ramówka powinna być wysłana prasie już jakieś dwa tygodnie temu jak nie wcześniej. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Antena TV ma być kanałem dla seniorów to bardziej pasowałaby tu playlista kanału Gold TV niż Power TV z Disco Polo, choć jak teraz leci pasmo Extra Klasyka to playlista jest o wiele bardziej dopasowana do docelowego formatu kanału i odbiorców, ale wybór Gold TV byłby tutaj zdecydowanie najlepszy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...