Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale, że co? :shock:

 

https://satkurier.pl/news/227024/tivsat-satelita-tanszy-niz-nadawanie-naziemne-wideo.html

 

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wkleić, ponieważ nadaje się to do kilku tematów (Platforma Canal+, Antena HD, Stars TV, TVC, TVP Kobieta itd). Każdy, w którym zawsze czyta się argument, iż na sat się nie opłaca. Wybrałem ten, ponieważ najbardziej "kłuje mnie w oczy" Antena HD w SD na sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać daleko. Wystarczyć zobaczyć ile TVP zapłaci za emisję na MUX-6 za 4 lata i to nie musi za to koncesji naziemnej opłacać. Tylko koszty emisji. 4 razy więcej niż satelita, gdzie na jednym transponderze w HEVC to jeszcze z 6 extra kanałów HD by zmieściła. A wg ostatnich szacunków udział DVB-T to ok. 24%  w Polsce, blisko 10 p.p za satelitą

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj ostatni odcinek "Markusa". Jestem zachwycony tym serialem. Zawsze nie mogłem się doczekać kolejnego odcinka. Fantastyczna fabuła i super stopniowanie napięcia (w każdym odcinku nowy wątek - ujawnienie kolejnej osoby wplątanej w sprawę). Scenarzysta zna się na swojej pracy.

 

Proszę o więcej takich seriali.

 

Żeby nie było tak kolorowo - szkoda tylko, że przez okres jednego roku od momentu startu Antena HD pojawiły się tylko 3 ciekawe (z mojego punktu widzenia) pozycje:

 

1. "Gdzie jesteś, Markus",

2. "Łowcy skarbów",

3. "Hitler. Chora namiętność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak duży nadawca nie ma Master Control Roomu z którego nadaje wszystkie kanały i jedna osoba może pilnować wszystkiego, tym bardziej, że się nadaje 12 kanałów. Tak to bywa jak nadaje się z chmury i nikt niczego nie pilnuje. Może i tańsze, ale jak coś zdechnie to nikt nie zauważy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 13:58, A&G napisał(a):

szkoda tylko, że przez okres jednego roku od momentu startu Antena HD pojawiły się tylko 3 ciekawe (z mojego punktu widzenia) pozycje:

 

1. "Gdzie jesteś, Markus",

2. "Łowcy skarbów",

3. "Hitler. Chora namiętność"

Dla mnie były 4 pozycje:

1. Legendy opery

2. Mistrzowie muzyki filmowej

3. Hitler. Chora namiętność

4. Gdzie jesteś, Marcus

 

@PowerTV Skoro były Legendy opery i są Mistrzowie muzyki filmowej to proszę o ostatni do zakupu cykl od tego producenta / dystrybutora, który został jeszcze premierowy. Chodzi mi o cykl Gwiazdy srebrnego ekranu, który liczy na dziś bodajże ok. 140 odcinków. W każdym odcinku przedstawiana jest sylwetka jednej gwiazdy filmowej starego kina. Seniorzy doskonale te nazwiska znają, a młodsi mogliby się wiele dowiedzieć.

 

https://static1.squarespace.com/static/5d2d94bbf83b4b0001ceec4f/t/63330575b4c538174d301f4d/1664288128877/3DD_MIPCOM+-+Catalogue_22-23_v7.pdf

 

Przy okazji, @PowerTV , wielkie dzięki za Mistrzów muzyki filmowej. Widziałam w ramówce Canal+, ale ponieważ nie mam pakietu, bo jest za drogi, liczyłam na emisję na Kulturze, albo na którymś kanale filmowym. Cieszę się, że znalazłam ich na Antenie.

Edytowane przez Jantar
źle wklejony link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lucky napisał(a):

A od maja WIELKA PREMIERA w Antena HD... serial „Columbo"

 

Pytanie, czy będą też emitowane 2 odcinki pilotowe. Silesia kilka lat temu miała i to była ich premiera w Polsce. Chodzi mi o odcinki:

1. 0- 1 20 Feb 68 Prescription: Murder

2. 0- 2 1 Mar 71 Ransom For a Dead Man

41 minut temu, lucky napisał(a):

Nadawca na następne miesiące zapowiada kolejne nostalgiczne seriale.

Super, może wreszcie będzie co oglądać! Byle tylko format obrazu był taki, jak powinien być, a nie jakieś cudowanie, jak to było na Pomocy domowej, niektórych odcinkach Bonanzy, czy filmach. I byle nie były przyspieszane napisy końcowe. Bo szlag trafia na taką profanację seriali. Twórcy zrobili je tak, a nie inaczej, takie były realia w momencie ich powstawania i należy to uszanować.

 

I pytanie, jakie tytuły się pojawią???

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Drużynie A i Mac Gyverze mogli by pomyśleć, te seriale się super oglądało. I to nie jest żart. 🙂 Oczywiście w "normalnych" godzinach zamiast powtórek powtórek powtórek kabaretów już w ogóle nie śmieszących. 🙂

Edytowane przez daniel103108
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak twierdzę. Kiedyś zresztą na mojej liście marzeń były:

W dniu 30.06.2021 o 11:53, A&G napisał(a):

A tak na marginesie, może kiedyś doczekamy się rzeczonego "The A-Team", czy "Knight Rider", "Air Wolf", "Nowhere Man" (z Brucem Greenwoodem), "Nikita" (z Petą Wilson) i innych propozycji z tego tematu. Do tego sitcom emitowany w latach 90. na PRO7 "I Dream Of Jeannie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, A&G napisał(a):

Też tak twierdzę. Kiedyś zresztą na mojej liście marzeń były:

Aż tak nie przewijałem wstecz, ale podtrzymuję to co napisałem. Sądzę że zarządzający tą stacją ludzie czytają to Forum i wezmą pod uwagę. Oczywiście nie są to życzenia kierowane do złotej rybki tylko po prostu zwykły wpis. 😎

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja traktowałem/traktuję moje propozycje, jako takie właśnie "życzenia do złotej rybki". ;-) W końcu @PowerTV zagląda tutaj regularnie, więc może zrobić rozeznanie pod względem możliwości finansowych, jak i dostępności praw do w/w seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, A&G napisał(a):

Też tak twierdzę. Kiedyś zresztą na mojej liście marzeń były:

 

11 minut temu, A&G napisał(a):
  W dniu 30.06.2021 o 11:53, A&G napisał(a):

A tak na marginesie, może kiedyś doczekamy się rzeczonego "The A-Team", czy "Knight Rider", "Air Wolf", "Nowhere Man" (z Brucem Greenwoodem), "Nikita" (z Petą Wilson) i innych propozycji z tego tematu. Do tego sitcom emitowany w latach 90. na PRO7 "I Dream Of Jeannie".

Ja jeszcze dorzucę kilka: Cobra z Dudikoffem, Waszyngton za zamkniętymi drzwiami, Hart to Hart (Robert Wagner & Stephanie Powers), Remington Steele (Pierce Brosnan), Riptide (Perry King, Joe Penny), Banacek (George Peppard - tak, Hannibal z The A-Team), F/X (serialowa wersja filmowego hitu), Matlock z Andy Griffithem, Morderstwa w Midsomer (brytyjski, emitował je Hallmark, a ostatnie sezony 13 Ulica i ostatnio BBC First), Renegade z Lamasem.

 

Dobrze by było wprowadzić też obyczajówki - seriale bardziej pod kątem kobiet. I tak na mojej liście są Kain & Abel, Pogoda dla bogaczy (obydwa z Peterem Straussem), ekranizacje powieści Jackie Collins, Judith Kranz (bardzo dobrze się te seriale oglądało), także Grzechy i Monte Carlo z Joan Collins.

 

Pożądane przez widzów są także seriale Pokolenia i pierwsze Beverly Hills 90210.

 

Z sitcomów osobiście bardzo bym chciała znów obejrzeć Murphy Brown z Candice Bergen - serial, który mimo upływu lat przedstawia dość aktualne dziś w Polsce kwestie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...