Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu są oszczędni w emisji filmów. Wolą dwa razy dać jeden film jako premiera niż dać kolejny film 😁 Nie wiem czemu wam przeszkadzają takie szczegóły jakby Kiler nie powiedział to byś nawet nie wiedział. A jak dają takiego hita to czemu nie dać im się pocieszyć dwudniową premierą. Więcej wyrozumiałości dla stacji ;)

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

takie szczegóły jakby Kiler nie powiedział to byś nawet nie wiedział.

Wiem o tym że takie praktyki stosują, da się to zauważyć zmieniając kanały. Ten sam film który widziałem jako premiera, innego dnia znów widzę premiera. Nie oglądam, ale przy zmianie kanałów wystarczy mi kilka chwil, aby się zorientować z jakim utworem mam do czynienia i że już go jako premierę widziałem w tej stacji, czyli podpis premiera jest oczywistą nieprawdą przy kolejnej emisji.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można bronić stację emitującą 40 letni film z napisem premiera. Nawet pierwsza emisja kilka dni temu nie była premierą, bo premiera to była jak pan Winnicki jeszcze się nie narodził. Teraz to co najwyżej jest pierwsza emisja na danym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówimy o danej premierze w stacji. Dla mnie to jest śmieszne jak np. "Czterej pancerni i pies" to tego serialu to co chwila jest premiera na różnej stacji heh. Każda stacja praktycznie praktykuje, że woli dać stary sprawdzony serial czy film i wpisać premiera niż dać coś całkiem nowego.  Nawet TVP cały czas bazuje na starych filmach Polskich.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uporządkowania, bo znów wywarzane są już otwarte drzwi. Nie ma co tworzyć teorii, skoro wszystko jest opisane w definicjach w tym przypadku linkowanej już "premiery".

Cytat

Początkowo określenie odnosiło się wyłącznie do inscenizacji teatralnej bądź operowej – przy czym obejmuje ono oddzielnie każdą inscenizację (nawet tego samego utworu). Obecnie termin ten rozciągnięto na inne dziedziny – mówi się o premierze filmowej, wydawniczej bądź gry komputerowej.

Czyli mówiąc wprost, każde pierwsze odtworzenie utworu w danej stacji można nazwać premierą.

Kolejne to powtórki.

 

To wszystko już cytowałem na poprzedniej stronie :)

@Fan WWE Superstars przeczytaj, zrozum, wypowiadaj się. :)

Tutaj jest taki paradoks że jeśli dany podmiot ma x kanałów telewizyjnych i danym kanale nie było jeszcze emisji tego utworu, ale był na innym, to mimo wszystko można go oznaczyć jako premiera, bo jest pierwsza emisja na tym kanale.

Ale wyłącznie pierwszą emisję na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest premiera nie musisz mi tego tłumaczyć. Tylko, że bądź wyrozumiały dla danej stacji ;) Wydawca jak będzie miał ochote to może nadawać dany film przez tydzień jako premiera. Chcesz coś przetłumaczyć nadawcy to wyślij do nich maila czy wyślij list pocztą. Zobaczymy co ci napiszą afera o dopisek premiera by się uśmiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktokolwiek ma być wyrozumiały? Oznaczenie jako premiera kolejnych emisji jest sprzeczne z definicją premiery. Jako widz wyrabiam sobie zdanie na podstawie tego co widzę na ekranie. Rzecznikujesz tej stacji już od dawna, zatem Twoje posty mnie nie dziwią, co najwyżej bawią :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest premiera nie musisz mi tego tłumaczyć. Tylko, że bądź wyrozumiały dla danej stacji Wydawca jak będzie miał ochote to może nadawać dany film przez tydzień jako premiera. Chcesz coś przetłumaczyć nadawcy to wyślij do nich maila czy wyślij list pocztą. Zobaczymy co ci napiszą afera o dopisek premiera by się uśmiali.


Przestań się kompromitować. Obrona Anteny w sytuacji gdzie sama nie ma czym się bronić, wygląda jak nieśmieszny żart i zniechęca coraz więcej osób do jej omijania coraz szerszym łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko dopowiedzenie, że jak pierwszy raz w stacji to premiera. Bo w rzeczywistości to nie jest premiera. Premiera, to nie premiera w stacji, tylko premiera w ogóle, czyli w przypadku filmu kinowego to wtedy gdy był pierwszy raz wyświetlony w kinie. Tak samo można by sobie dopowiadać, że jak pierwszy raz w roku coś jest emitowane to premiera, albo pierwszy raz film jest pokolorowany to premiera. Ostatnio mieliśmy taką premierę Tytanika, bo odnowili, to dla nich była premiera. To jest kanał dla osób starszych osób, ze starymi produkcjami i napis premiera nie powinien pojawiać się nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, ze starymi produkcjami bo jest dużo współczesnych filmów. Rzadko tutaj można spotkać premierę zagraniczną sprzed 40 lat. Częściej są ostatnio filmy które powstały w XXI wieku.

A jeśli chodzi o kanał dla osób starszych no to raczej to jest kanał teraz obecnie dla ludzi w różnym wieku. Bo patrząc nawet na ramówkę obecnie trudno znaleźć co jest skierowane dla seniora, na upartego można powiedzieć, że "Columbo" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe na samym początku już zmienili. Chociaż w pierwszych miesiącach mieli też w ramówce coś przeznaczone dla osób starszych. Po jakimś czasie było już coraz mniej takich programów aż całkowicie z nich zrezygnowali. Nawet nie ma już mszy niedzielnej która praktycznie była od początku istnienia stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

Podobno "Columbo" na życzenie widzów a ile z tego prawdy 🤔

Jestem widzem, moje życzenie to:

1. "The A-Team",

2. "Knight Rider",

3. "Air Wolf",

4. "Remington Steele",

5. "Nowhere Man" (z Brucem Greenwoodem),

6. "Nikita" (z Petą Wilson),

7. "Święty" (z Roger'em Moore),

8. "I Dream Of Jeannie" (z Barbarą Eden) - sitcom emitowany w latach 90. na PRO7.

 

I to jest 100% prawdy.

 

A propos "Columbo" - jak zwykle mieszają w odcinkach, ponieważ emitowany jako pierwszy, chyba nie jest pierwszy. Data produkcji wyświetlana na początku filmu, to 1971, poza tym w zapowiedziach, w niektórych ujęciach, Peter Falk jest o wiele młodszy, niż był w "pierwszych" odcinkach emitowanych wczoraj.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

No właśnie szerokiej publiczności a kiedy jest więcej publiczności o 20:00 czy po 22:00.

W tej definicji "szeroką publiczność" należy rozumieć tak, że to jest premiera niezastrzeżona dla danej grupy, tylko dostępna właśnie dla szerokiego grona. Czyli nie jest to na przykład pokaz dla prasy.

 

A sprawa z premierami jest bardzo prosta - pierwsza emisja jest premierą, następne już nie. Nie ma czegoś takiego jak "kilka emisji premierowych". Zaś to, co robi wiele stacji, bo nie tylko tu się z tym można spotkać, ale także na innych kanałach, np. Pulsie, czyli oznaczanie jako "premiera" filmów już pokazywanych w polskiej telewizji, jest pewnego rodzaju oszustwem wobec widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny sposób emisji tego "Columbo"  premiera w niedziele po 2 odcinki potem pon - czw. To w pon, wtorek będzie 1 i 2 odcinek i potem środę i czw będzie 1 i 2 odcinek

 

TV w naziemnej nie potrafią puścić nic nowego wymieniają się serialami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, A&G napisał(a):

Jestem widzem, moje życzenie to:

1. "The A-Team",

2. "Knight Rider",

3. "Air Wolf",

4. "Remington Steele",

5. "Nowhere Man" (z Brucem Greenwoodem),

6. "Nikita" (z Petą Wilson),

7. "Święty" (z Roger'em Moore),

8. "I Dream Of Jeannie" (z Barbarą Eden) - sitcom emitowany w latach 90. na PRO7.

 

Z tej listy wykreśliłabym The A-Team, bo była nie tak dawno co najmniej z 8-10 razy puszczona na TVP1, TV4 i TV6.

 

Na jej miejsce wpisałabym np. Żar tropików, którego nie było wieki całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lacroix napisał(a):

To w pon, wtorek będzie 1 i 2 odcinek i potem środę i czw będzie 1 i 2 odcinek

Zapewnie w soboty i niedziele bedą powtórki odcinków tych które były od poniedziałku do czwartku. Bo już zapowiadali, że Columbo też będzie w soboty. Więc zapewne w poniedziałek i wtorek bedą powtarzane odcinki z niedzieli a w środe i czwartek bedą kolejne odcinki. I pewnie znowu bedą je powtarzać w sobote i niedziele.

Ja tego nie ruszam czekam na komedie.

 

Godzinę temu, A&G napisał(a):

A propos "Columbo" - jak zwykle mieszają w odcinkach, ponieważ emitowany jako pierwszy, chyba nie jest pierwszy. Data produkcji wyświetlana na początku filmu, to 1971, poza tym w zapowiedziach, w niektórych ujęciach, Peter Falk jest o wiele młodszy, niż był w "pierwszych" odcinkach emitowanych wczoraj.

Czyli rozpoczęli od odcinków pilotażowych, bo to można sprawdzić na wikipedii jakbyś znał tytuły odcinków. Według wikipedi 1 odcinek pilotażowy miał premiere w 1968 roku drugi już w 1971 roku. Czy może rozpoczęli od 1 sezonu ?

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

Zapewnie w soboty i niedziele bedą powtórki odcinków tych które były od poniedziałku do czwartku. Bo już zapowiadali, że Columbo też będzie w soboty. Więc zapewne w poniedziałek i wtorek bedą powtarzane odcinki z niedzieli a w środe i czwartek bedą kolejne odcinki. I pewnie znowu bedą je powtarzać w sobote i niedziele.

Ja tego nie ruszam czekam na komedie.

Owszem tylko jak premiery maja być pon - czw a pow sobota i niedziela to się zaczyna emisje od pon 22:00 nie od pory powtórek czyli niedzieli 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chcieli rozpocząć od niedzieli żeby ludzie sobie wcześniej obejrzeli. Pewnie chcieli sprawdzić jaka będzie oglądalność tych odcinków w niedziele w godzinach popołudniowych. To jest dobre zagranie bo od razu widzisz czy taka emisja w weekendy ma sens czy lepiej zostawić od poniedziałku do czwartku wieczorem. Czasem też takie zagranie robi TVP jak daje jakiś nowy serial, że puszczają odcinek wcześniej żeby sprawdzić oglądalność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...