Skocz do zawartości

Prędkość LTE IDU/ODU


czorson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wszystko zależy czy AP jest podłączony do światłowodu czy kolejnych mostów (czyli odbiór radio i nadawanie radio). Im więcej takich mostów radiowych tym to gorzej wygląda pod względem prędkości i stabilności działania usługi. Więc radio ok, ale prosto z AP gdzie jest światło lub wysiew np z bloku prosto że switcha po ethernecie. No i na radiu nie licz na prędkości jak w kablu. Najczęściej są to 10-50Mb w zależności od ceny. Większych prędkości nie daja bo zapychają im się AP-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kfm877 napisał:

Najczęściej są to 10-50Mb w zależności od ceny. Większych prędkości nie daja bo zapychają im się AP-ki.

A do czego przeciętnemu "kowalskiemu" więcej? bo chyba nie do przeglądania "fejsbuka" albo poczty. Większość z was łapie się na to że "łooooo" 500Mbps tylko jak się zastanowisz czy to faktycznie potrzebujesz i wykorzystujesz to pojawia się problem, bo nie potrafisz tego udowodnić. To nie czasy jakie były 20 lat temu, że każdy filmy i inne rzeczy pobierał z sieci.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet domowy szybszy niż 100 to chwyt marketingowy. 

Większość ludzi nawet nie korzysta z takich prędkości. 

Netflix 4k to około 15g20 mb/s 

Ludzie nie są w stanie wykorzystać prędkości. 

Przykład znajomej która chciała mieć szybki internet w domu i do oglądania netflixa kupiła 1000 mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się tak fascynują wysokimi prędkościami ściągania danych po 50 - 1000 Mbit/s.

Wolałbym mieć stabilne 20 Mbit/s na ściąganiu danych i w zamian stabilne 20 Mbit/s na wysyłaniu danych ode mnie w świat.

Do tego bez żadnych limitów danych jak to jest w LTE.

 

U większości dostawców internetu wysyłanie danych to 1/10 prędkości ściągania danych.

Łącz symetrycznych nie uświadczysz w umowach dla klientów indywidualnych a jak są to ceny 3 - 5 razy wyższe.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelTSW napisał:

Ludzie nie są w stanie wykorzystać prędkości. 

 

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

U mnie w domu dwie konsole , 3 smartfony , 2X TV , 2 przystawki do streamingu, laptop , tablet do tego dekoder z PC+.

Netflix , Amazon, HBO GO wszędzie gdzie idzie odpalić. Do tego granie, ściąganie gier.

Dobre stabilne łącze to podstawa.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelTSW napisał:
@kingofsouthty jesteś jakiś maniak, ciebie nie biorę pod uwagę, brakuje Ci jeszcze 7 konsol

 Tylko bym jeszcze Nintendo Switch (PRO)  sobie kupił
 
@tweed77 u mnie w domou Neostrada 80Mb/s. Tak wygląda na tescie po Wifi:
 
 

3deea5e9c95920dc899c751c96e756c5.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kfm877 napisał:

Ja to rozumiem, tylko klient podpisze umowę zazwyczaj tam gdzie są wyższe pakiety 300 czy 600. Nie jest świadom, że tego nie wykorzysta.

Już Ci kolega wyżej opisał że do jego sprzętu musi mieć szybki. 

 

@kingofsouth ja mam 300 i za miesiąc zmieniam na 150 bo niepotrzebnie płacę za te 300.

 

Autor tego tematu ma prędkości w kilobajtach, to jest problem a nie różnica 100 czy 200 mb/s

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kfm877 napisał:

Ja to rozumiem, tylko klient podpisze umowę zazwyczaj tam gdzie są wyższe pakiety 300 czy 600. Nie jest świadom, że tego nie wykorzysta.

Z tym się zgodzę.

 

1 minutę temu, PawelTSW napisał:

 

 

@kingofsouth ja mam 300 i za miesiąc zmieniam na 150 bo niepotrzebnie płacę za te 300.

 

No widzisz , ja bym wykorzystał :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma na wsi internet mobilny. 

29 zł za 120 giga, wyciąga około 20 mb/s co jej zupełnie wystarcza a potem ewentualnie spada na 1 mb choć rzadko wykorzystuje minut. 

Nie wyobrażam sobie mieć 32kb/s :D

@kingofsouthja wysiadam, to nie moja bajka, to choroba umysłowa :)

Gość ma coś z życia? Czy siedzi 24 h na kwadracie ze sprzętem? 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PawelTSW napisał:

@kingofsouthja wysiadam, to nie moja bajka, to choroba umysłowa :)

Gość ma coś z życia? Czy siedzi 24 h na kwadracie ze sprzętem? 

 

 

Pieniądze , to jego praca.

260 tys subskrypcji. Zawód Yotuber ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klienta, któremu montowałem ODU /IDU 200. Na stałe połączony z bts na 2600MHz oddalony o około 5-6km. Antena ma szczycie dachu. Wyciąga 25-30Mb i z tego chodzi wszystko, telewizory, praca zdalna, monitoring, fotowoltaika i nie narzeka. Limitu też nie przekracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...