Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziala wam TVP1 i 2? U mnie ostatnio ostro wialo i nie wiem czy talerz sie przesunal czy co ale nie mam TVP. TVN dziala. TVP pojawia sie ale zawiesza sie i znika... No i mam ten kwadratowy obraz. Znaczy sie wszystko mi sie lamie na kwadraciki i zawiesza sie i w ogole sie chrzani. Myslicie ze to od talerza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe, że wiatr przesunął Ci antenę. Napisz coś więcej na temat uzyskiwanego sygnału z innych kanałów, które działają - jeżeli sygnał spadł znacząco, to znaczy, że trzeba skorygować ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Do końca lutego 2009 roku klienci platformy n wynajęli 532 tys. dekoderów nbox HDTV ze wzrostem zainteresowania recorderami. Poza tym aż 157 tys. urządzeń TNK (kart z odbiornikami i modułami Conax) do odbioru programów telewizyjnych zostało kupione przez użytkowników Telewizji na kartę (TNK). Podobnych danych nie udało się uzyskać od platformy CYFRA+, której przedstawiciele twierdzą, że dane tego typu są tylko do wewnętrznego użytku firmy."

 

satkurier.pl

 

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja siostra posiada dekoder technibox cam 1+, do niego dokupiła moduł technisata na system conax i wczoraj dokonała aktywacji karty tnk z terenu Niemiec. Wszystko poszło pomyslnie kanały sie zaświeciły lecz pojawił sie problem. Otóż w programach Tvn- owskich jest obraz ale nie ma foni. Jaki może być problem. Co należało by jeszcze zrobić. Bede wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi sie zkonczyla promocja 3 miesiecy za darmo. Zakodowano mi kanaly na doladowanie i prawidlowo pozostaly TVP 1, TVP 2, TVN, TVN 7 i Religia.TV. I tak dluzej mnie zostawili ogladac, bo mial byc koniec juz 20.03. Teraz jestem ciekawy kiedy odkoduja mi znowu programy, bo dopiero zdazylem wplacic nowa kwote przedwczorej.

 

EDIT 28.03.: Wczoraj wieczorem odkodowali mi programy. Bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolony.

 

:jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Brak Disney Channel

Witam wszystkich

 

Mam problem z kanałem podanym w temacie. Siła sygnału na 90, mimo to jakość mam w okolicy 0.5 dB.

Mam antenę 90-kę, cały osprzęt ma około 4 lata, tak samo okablowanie, przy czym pozostałe kanały mają siłę w okolicy 100 i jakość między 7-8 dB.

Tuner to Technisat Digit s2-CD.

Mam też podpiętego starego Fergusona, na transponderze 10949, na którym nadaje Disney Channel, mam podobnie, siła 90% i jakość skacze między 0 a 10% (w Fergusonie jakość jest z krokiem 10%). Jakość sygnału na Fergusonie z tego co pamiętam przez te 4 lata nic się nie zmieniła, pamiętam kilka kanałów z niską (40%) jakością, które do dziś ją taką mają ale jakoś działają.

Kupiłem TNK z powodu dzieciaka, żeby miał w TV jakiś kanał z bajkami, a nie opłaca mi się płacić z tego powodu po 40 czy więcej zł, za platformy cyfrowe.

Gwoli ścisłości mieszkam w okolicy Katowic.

Czy ktoś ma lub miał podobne problemy i jak je rozwiązał?

 

Ps. Dzwoniłem na infolinię, ale powiedziano mi że mam trochę pokręcić anteną. Problem w tym że przy takim kręceniu, sygnał na pozostałych kanałach zdecydowanie się osłabia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stan7 : jeśli antena o tych rozmiarach tak słabo odbiera to najwyższy czas pomyśleć o zmianie konwertera na nowy i dostrojeniu anteny ( precyzyjnym ustawieniu anteny i konwertera) . Opierając się na wskazaniach z terminala Tlewizji Na Kartę raczej zbyt wiele nie podziałasz ....ale skoro masz fergusona to jego wskaznik sygnału jest nawet dość dokładny tak więc można próbować na podstawie jego wskazań dostrajać antenę . Oczywiście jeśli wolisz mieć wszystko idealnie ustawione i działające bez zakłóceń to lepiej zadzwonić i zamówić jakiegoś profesjonalnego instalatora TV SAT.

mając antenę 90cm możesz odbierać tez kanały z Astry czyli np TVP Historia i niemiecki Eurosport oraz MTV które są niekodowane czyli dostępne z satelity za darmo . Ten "stary ferguson" ma czytnik kart? bo jeśli ma to lepiej w nim korzystać z oferty telewizji na kartę niż w tym technisacie - wygodna obsługa , edycja listy kanałów na komputerze i możliwość dowolnego zmieniania kolejności na liście programów. Z anteny 90cm poziom jakości sygnału dla transpondera 10949 V 27500 3/4 z którego nadaje Disney Channel wynosi zwykle pomiędzy 80-95% ( jeśli antena jest prawidłowo ustawiona i konweter jest dobrej jakości), istotny jest też rodzaj i jakość kabli satelitarnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Dekoder Ferguson 7600UCI i TNK ogólnie wszystkie kanały działają (aktywowałem przez Internet i po około 10minutach odkodowano:)). Jest jednak problem bo kanały te z TNK zawieszają się , wyskakuje "błędy karty", pomaga tylko reset tunka, w menu pokazuje przy karcie "reserved- nic nie odbiera wtedy" lub ConaX i wtedy gra, nie wiem o co chodzi, uszkodzona karta? Oglądam na octagonie- tak w ogóle to aby zaświeciły programy to trzeba było wykasować listę kanałów i przeszukać jeszcze raz satelitę. W czym tkwi problem w menu 9999 wszystko mam na Tak. Może tylko na orginalnym sofcie działa bezproblemowo, może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, z góry dziękuję i pozdrawiam :roll::?:

ps. widzę, i z tego co czytałem na różnych forach to problem ze zwisami TNK jest nagminny- ktoś zna rozwiązanie tego problemu??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Już od co najmniej trzech miesięcy przymierzam się wydać te nędzne 48 zeta w swoim lokalnym "[beep]ie" i jeszcze do dzisiaj tego nie zrobiłem :crazy::lol2:

 

Ja miałem kupić TnK z okazji mundialu w RPA w 2010 roku... CP dołączył jednak TVP Sport, LM być może będzie w Polsacie Sport, niedługo startuje DVB-T... A już widziałem Technisata koło telewizora :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Odpowiadając na liczne sugestie klientów telewizja na kartę wprowadza nowy, 6-miesięczny zestaw startowy dedykowany dla użytkowników posiadających już dekodery z systemem Conax. 4 maja br. rozpocznie się dystrybucja nowych zestawów startowych. Kupując nowy zestaw klient otrzyma 6-miesięczny dostęp do pełnej oferty telewizji na kartę.

(...)

Sugerowana cena nowego, 6-miesięcznego zestawu startowego to 89 zł. Początkowo karty dostępne będą w ok. 700 punktach sprzedaży telewizji na kartę na terenie całego kraju.

 

A więc nowy sposób na przyciągnięcie klientów. Ciekawe, czy zadziała...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teraz naprawdę nie opłaca mi się kupić TnK... Pogrubiona czcionka oznacza kanały obecnie dla mnie niedostępne

TVN

TVN siedem

TVP1

TVP2

Religia.tv

TVN24

TVN CNBC Biznes

TVN Meteo

TVN Style

TVN Turbo

TVN Lingua

nSport

TVP Sport

TVP Info

Disney Channel

 

A więc zaledwie 4 kanały... To za mało jak na 16 (czy nawet 10) złotych. Ciekawszą ofertą będzie DVB-T - w końcu będzie za darmo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz czarniej widzę tą TnK. TVPSport już w Cyfrze, do tego taki samobój jak karta za 89zł zamiast 49... Widocznie sami nie wierzą że ludzie będą płacić po wygaśnięciu "okresu minimalnego". Jak jeszcze przegrają LM to już klapa totalna. W LM cała ich nadzieja bo tylko nsport nie jest nigdzie dostępny poza N. Klientów znajdą tylko tych co chcą jak najmniej płacić i niewiele oglądać. I tych będzie coraz mniej po starcie DVB-T.

Czy ten starter za 49 znikł całkowicie czy jest równolegle (w co wątpię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze można go kupić w sklepach "do wyczerpania zapasów", bo nie wierzę żeby wycofywali go z rynku. Jak widać niektórym wystarczają kanały "bez doładowania" i pewnie gdyby mogli, od razu kupiliby kartę tylko na te kanały, bez dodatkowych opłat za pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...