Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale musiałbym mieć dwa kable. Chodzi mi o coś innego. że jak chce oglądać Polsat, to podłączam dekoder CP do kabla a jak chcę TNK to odłączam CP i do kabla podłączam dekoder TNK. Wiem, że to głupie ale TNK bym rzadko oglądał (powiem wprost: tylko sport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że możesz tak zrobić, ale możesz też użyć takiego ręcznego przełącznika. Wystarczy wyprowadzić z dekoderów dwa krótkie kable i podłączyć je do tego przełącznika i kabel z anteny też należy podłączyć do tego przełącznika. Trochę lżej, a i kable/złączki mniej na tym ucierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do du :censored: y, jest takie powiedzenie: "chytry dwa razy traci".

Już wolę mieć CP Familijny i potem ewentualnie w każdej chwili pakiet sport za 14zł/mies (bo cały RM jest mi kompletnie niepotrzebny :wink: )

lub

wydać karnet za 50zł aby móc oglądać wszystkie mecze żużlowej ekstraligi na tvp.pl (bo tak naprawdę wszystko rozchodzi się o żużel w TVP Sport :lol2: )

Obydwa rozwiązania są tańsze niż kupno TNK.

 

PS. A tak naprawdę to ja wybiegam w daleką przyszłość, bo jak na razie będę miał TVP Sport w CP do listopada a do tego czasu skończy się sezon żużlowy :wink: i to wszystko "kombinuje" na następny sezon 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy TP 11508 V 27500 działa bez problemów. Dziś wymieniłem antenkę i po tej czynności nie działa tylko ten TP. Z resztą TP nie mam żadnych problemów, a nie chcę nie potrzebnie kręcić anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Więc coś nie tak z anteną. Co z nią zrobić? Jakoś przesunąć ją, a może jakoś konwerter przestawić? Ten TP jest jakoś słabszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc coś nie tak z anteną. Co z nią zrobić? Jakoś przesunąć ją, a może jakoś konwerter przestawić? Ten TP jest jakoś słabszy?

 

Hmm Ciekawostka, naprawdę. Jedyne czego można się uczepić to to, że to skraj dolnego pasmo polaryzacji V (ale to taki naciągany skraj...) Czyli, że coś z konwerterem? Sorry jeśli już to robiłeś ale sprawdź jeszcze czy odbiornik ci nie zwariował w ustawieniach.Ten transponder jest zasadniczo bliźniaczy do TP10 jeśli chodzi o parametry. No i jaką masz antenę bo 60cm to spokojnie może coś z sąsiedniego satelity zakłócać (z 16E i 10E) wtedy faktycznie odwizowanie od optymalnej pozycji może pomóc na zakłócanym transponderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Konwerter nowiutki - Golden Interstar. Antena - 90. Co do odbiornika to był to jedyny wprowadzany TP przeze mnie ręcznie, ale wziąłem go usunąłem i wprowadziłem jeszcze raz, a jedynym efektem było zniknięcie kanałów z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że konwerter jest nowiutki to tylko rośnie szansa, że jest uwalony. Zobacz czy łapiesz ten transponder: 11662 V SR 27500. Jeśli tak to na 99% coś się odbiornikowi pomyliło. Przed chwilą sprawdziłem u siebie ten (TP16 - 11508V))transponder i jakość obioru bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma, bo nie ten TP sprawdziłem, ale sprawdziłem już ten co trzeba i też działa.

 

Jakby ktoś miał jakieś propozycje śmiało walcie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba zostało już mi tylko dłubać przy antenie. Przywróciłem ustawienia fabryczne w tunerze, ale nic to nie dało. Dodam, że na antence mam zeza, może to ma jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze możesz przy tunerze podłubać.... w ustawieniach portów przełącznika odłącz sygnał dla Astry i zobacz, czy tp. TVN-u będzie prawidłowo działał z Hot Bird-a. Na Astrze także istnieje częstotliwość 11.509 GHz, pol. V. Może przez to, że korzystasz z zeza na Astrę, pojawiają się zakłócenia tej samej częstotliwości z Hot Birda.

 

Następnie pozostaje podłubać przy antenie - najpierw zrób to co wyżej poradził @james_b. A jak to nie zda egzaminu, to antenę przesuń leciutko na zachód. Ta delikatna korekta zapewne wpłynie na odbiór z zeza, więc będziesz musiał go jeszcze raz ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z kanałem nSport ??? Od ponad 2 godzin na ekranie nSportu jest tabela polskiej grupy w lidze światowej a głos z relacji ME w siłowaniu na rękę :/ U was też tak jest ???

(Jeśli ta wiadomość nie jest w odpowiednim wątku to sorki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...