Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak prosto zmienić Caid. Kiedyś prosiłem i nic się nie zmieniło.

NC+ migruje karty bardzo powoli. EMM leci jeden jedyny raz, bez powtórzeń, mała szansa że akurat będziemy mieć włączony dekoder. Ale czasami komuś się uda, bo pojawiają się posty, że karta przeszła sama w 0b01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem odkowanego TVP Kultura, ale udało mi się na infolini zmienić caid karty na 0b01.

Napiszę jak to zrobiłem: Pomimo że Polsat już od dłuższego czasu nadaje na caid 0b00, to zadzwoniłem dziśiaj na infolinię i powiedziałem żeby włącyli mi kanał Polsat. Zadziałało i zmiana na nowy caid trwała prawie trzy godziny i TVP Kultura zadziałała.

Spróbujcie tak zrobić a może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam takie pytanko:

Jak rozpoznać, czy karta TnK SD jest w Conax B00, czy też B01?

Czy po tym, że sprawdzając za pomocą tunera uprawnienia odbioru na karcie, w jej "nagłówku" jest "TVN" albo "ITI 2 Neovision"?

Na mojej karcie Smart HD+ jest właśnie "ITI 2 Neovision", a np. na karcie TnK SD od mojej babci cały czas jest "TVN".

Czy to jest właśnie to i "TVN" to Conax B00, a "ITI 2 Neovision" to Conax B01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie robi się to trochę inaczej. Jak poszukasz w ustawieniach to pewnie znajdziesz. Można to też, na dziś, sprawdzić inaczej: jest TVP Kultura -> jest karta 0b01, nie ma -> jest karta 0b00. A to dlatego, że ten kanał ma jedynie kodowanie Conax (b01), w przeciwieństwie do pozostałych kanałów w TNK SD, które mają również kodowanie Conax (b00)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti . Dobrze kombinujesz,TVN stary B00 ITI2 nowy B01

Dzięki. :)

 

 

W takim razie robi się to trochę inaczej. Jak poszukasz w ustawieniach to pewnie znajdziesz. Można to też, na dziś, sprawdzić inaczej: jest TVP Kultura -> jest karta 0b01, nie ma -> jest karta 0b00. A to dlatego, że ten kanał ma jedynie kodowanie Conax (b01), w przeciwieństwie do pozostałych kanałów w TNK SD, które mają również kodowanie Conax (b00)...

Tak, wiem, że można to sprawdzić też w taki sposób, ale chciałem wiedzieć, jak to wygląda od strony czysto technicznej, czyli np. informacji przekazywanych przez tuner lub samą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiego "magika" się trafi. Na forum nc odpowiedział mi że nie zmieniają providera, tylk wysyłaja zwykłe uprawnienia. Podał mi numer tel. Wczoraj zadzwoniłem -13 minut oczekiwania. Poprosiłem o zmianę prov. na 0b01, dowiedziałem się że mam tuner(Ariva 120) nie dedykowany przez nc+ i chyba się to nie uda- nie udało się. Dzisiaj trafiłem na innego,"tuner dobry- może to potrwać do 48h,tzn provider będzie zaraz, ale mogą zgasnąć programy z oferty-czekać aż się uruchomią". Tak też było, ale po pół godzinie "zawachlowałem" kartą i wszystko lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fergusonie sprawdzasz: czytnik kart-pokazuje sie menu i w pierwszej pozycji- subscr.status -klikasz i masz:TVN, dwa wiersze cyferek, następnie ITI 2 Neovision-masz wtedy 0b01.

Spoko, o to właśnie mi chodziło. :)

Wiem też, jak się sprawdza uprawnienia odbioru dla karty włożonej do czytnika mojego tunera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że TVP Kultura jest dekodowana przez TNK SD, a TVP Historia - nie. Mam na karcie uprawnienia z ITI2, odbieram Polsat i resztę darmowych kanałów. TVP Kultura jest dekodowana, Stopklatka także, a TVP Historia nie. Tak ma być, czy dzwonić do BOK, żeby ponownie uprawnienia przesłano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...