Skocz do zawartości

Bieżące wpadki w polskich stacjach telewizyjnych


Gość WYGA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą w dzisiejszym odcinku teleturnieju "Kocham Cię Polsko" na TVP 2 śpiewała Patrycja Markowska. Jak wiemy w tej edycji programu, na żywo są emitowane wypowiedzi widzów z serwisu facebook i twitter na temat bieżących wydarzeń w odcinku. Nie byłoby w tym wszystkim nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w trakcie występu wspomnianej wokalistki na ekranie pojawił się komentarz "lubie Patrycje" użytkownika twittera "ruchaj[beep]ki". Nick tej osoby został wyświetlony. Szykuje się gigantyczna afera, gdyż nie było jeszcze 22.00, program był od 12 lat i w ogóle ustawa zakazuje emisji głosowej i pisemnej wulgaryzmow w tv. Ciekawe czy jutro w powtórce programu dalej będzie widniała ta wpadka?!

Tydzień po sprawie. Żadnej afery nie było. Więc albo nie zauważono tego, albo uznano, że nie ma co dymu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Znacznie lepsze to niż zaśmiecanie ekranu. No chyba że ty wolisz oglądać śmieci na ekranie.

U mnie EPG nie działa prawidłowo, np. serial Columbo jest niby od lat 12 ( tak było w TV Puls), a jak jest ten serial w 13 ulicy to w EPG jest oznakowanie od 7 lat, a 13 Ulica ogłasza, że jest to serial tylko dla dorosłych. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie EPG nie działa prawidłowo, np. serial Columbo jest niby od lat 12 ( tak było w TV Puls), a jak jest ten serial w 13 ulicy to w EPG jest oznakowanie od 7 lat, a 13 Ulica ogłasza, że jest to serial tylko dla dorosłych.

 

Typowe lewa.ctwo ( żeby słowo lewa.ctwo było cenzurowane!? Gdzie my żyjemy... ) Tu jest od 7, tu od 12, tu od 19, tu od 50 bla bla bla. Ludzie to istoty ROZUMNE do jasnej ciasnej. Niech sami, oglądając, decydują, czy jest to odpowiedni film dla ich dzieci czy nie. Jeśli film wg jakiegoś [beep]a ze stacji jest od 7, a moje dziecko ma powiedzmy 6 lat to co, już muszę mu zabronić oglądać? Przecież to jest chore!

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie EPG nie działa prawidłowo, np. serial Columbo jest niby od lat 12 ( tak było w TV Puls), a jak jest ten serial w 13 ulicy to w EPG jest oznakowanie od 7 lat, a 13 Ulica ogłasza, że jest to serial tylko dla dorosłych.

Obecne oznakowanie zależy właśnie od stacji. Jedna stacja może dany film uznać za +18 a inna za np. +12. Tym bardziej to pokazuje że nie ma co śmiecić ekranu tymi oznaczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat wynika z przepisów prawnych. Filmu z oznaczeniem 16 nie można emitować przed 20:00, dlatego popołudniowa emisja ma oznaczenie 12. Wiem, to absurdalne. Tak samo jak całe to prawo o oznaczeniach. Ale to jest taki wentyl bezpieczeństwa. I tak nikt tego nie sprawdza, czy na pewno dzieci nie oglądają programów "z kluczykiem", albo czy czasem 15-latek nie ogląda filmu przeznaczonego od 16 roku życia. Ale wentyl musi być. Na wszelki wypadek. Jak ktoś napisze potem list typu "Czemu takie bezeceństwa puściliście o 20:00? Mój 14-letni synek się zsikał ze strachu w nocy po tym filmie!", to odpowiedź wtedy jest prosta: "Film był dozwolony od lat 16, więc to nie nasza wina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to była wpadka to trudno powiedzieć. Przecież po meczu z Irlandią pewne media miały wielkie pretensje, że Polsat nie pokazał Dudy - co nie było prawdę. Borek sobie pomyślał: powiem Andrzej Duda i nikt mi nie zarzuci, że nie wymieniłem imienia i nazwiska prezydenta. Dziś w Polsce jak swego czasu w ZSRR czy Korei Płn. dziennikarz musi pamiętać żeby wymienić wszystkich dygnitarzy, bo grozą mu konsekwencje, a nawet zwolnienie.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku, to bardziej brzmiało: Ondrzej Duda. Za to do wpadki zaliczyłbym to niskie płaskie ustawienie głównej kamery, która nawet nie była na środku boiska. Fatalnie to się oglądało, w porównaniu do meczów reprezentacji. Jeszcze to mówienie o 28 kamerach, 4 slow motion. Kompletnie nie miałem wrażenia, że oglądam bogato realizowaną transmisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...