Skocz do zawartości

Ogólnopolski multipleks DAB+


Vampi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja na to? 

Koszmarne rozwiązanie :(

Plątanina kabli, dodatkowa antena i zajęte gniazdo zapalniczki. 

Prościej podłączyć sparowany telefon do radia samochodowego i operować stacjami radiowymi na odbiorniku radiowym na ekranie dotykowym. 

Nie mówiąc już o tym że podłączenie telefonu kosztuje mnie 0zł :D

W dobie AA i CP, instalowanie takich cudaków nie ma sensu.

Ale oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, jednak nie dla mnie. 

 

5 godzin temu, Poland napisał:

To jest błędna teza.

Stacja złożyła wniosek, ale nie przesądza czy będzie ostatecznie obecna w DAB+

Cytat

„Na obecnym etapie nie są znane realne koszty nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Nie został wybrany operator, nie wiadomo jakich opłat zażąda. Jeśli okaże się, że koszty emisji w DAB+ będą zbyt wysokie, będziemy ponownie rozważać, czy pozostać w tym systemie, czy się jednak z niego wycofać i zrezygnować z koncesji” – mówi Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.

Po prostu złożyli wniosek żeby się zabezpieczyć. Zobaczą jak się sytuacja będzie dalej rozwijać.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, A&G napisał:

Ja kupiłem w supermarkecie mini wieżę Sharp'a z DAB+ za około 200 zł, więc niech @dvbtowiec nie straszy nie wiadomo jakimi cenami, ponieważ to nieprawda. :>

Zgadzam się z Tobą. Ja kupiłem SHARP DR-i470 PRO za 499 złotych. Z kolei radio SONY XDR-S40DBP za około 300 złotych.
A radio kieszonkowe SOUNDMASTER DAB170SW za 269 złotych.
Radia DAB/DAB+ nie są jakieś masakrycznie drogie. 

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie 500zł czy 300zł za radio to nie jest dużo, dla innych dużo za dużo. Jeśli masz ich kilka w różnych miejscach, do wydania masz już znacznie więcej, idziesz w koszty w tysiące zł.

Przeciętny Kowalski nie wyda tyle na nowy odbiornik i dlatego radio FM prędko nie zostanie wyłączone o ile w ogóle. Wiedzą to nadawcy prywatni i dlatego nie palą się do DAB+, bo zanim stanie ono standardem, technologia po prostu się zestarzenie i przestanie być opłacalna.

 

Przeciętny dekoder DVB-T2 HEVC kosztuje ok 100zł w Biedronce ostatnio za 70zł.

Przeciętne radio DAB+ dużo droższe i tańsze nie będzie dopóki nie stanie będzie masowo sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu odbiornik DAB+ w ogóle nieopłacalny bo w domu internet w większości osoby mają stacjonarny bez limitu danych (oczywiście wiem, że mają też domowy LTE, ale na oferty stacjonarne są duże limity), wystarczy do sprzętu hi-fi podpiąć fona, kompa czy coś i można słuchać. A do tego masz podcasty, Spotify itp.

Do tego pakiety internetu cały czas tanieją, również mobilnego.

W aucie może DAB się sprawdzi. W domu nie sprawdzi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WinExpert napisał:

.W aucie może DAB się sprawdzi. W domu nie sprawdzi się

No nie wiem. W DAB+ mam od ręki sygnał w dobrej jakości. A jak chcę sobie posłuchać radia przez Internet to już muszę włączyć kolejne urządzenie jak np. Mibox czy smartfon. Dla mnie DAB jest wygodniejszy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a w Wielki Piątek KRRiT ogłosiła kto trafi do MUX-R1 pod warunkiem rozpatrzenia wniosku. O dziwo wnioskodawców było tyle co miejsc a są to:

Nadawcy Ogólnopolscy: RMF FM i Radio Maryj

Pozostali:

Radio TOP, Agencja Radiowo-Telewizyjna FAMA - dwie wersje Famy kolejno jako Radio Top i Radio Fama Dance. 
Fundacja Emanio Arcus - Radio Bezpieczna Podróż, powiązania z byłym Radiem Hobby. Zgłoszono Radio dla dorosłych. 
Imperium Media - Radio Imperium z testów DAB+. Zgłoszono Radio Voyager. 

MWE Radio Sp. z o.o, - Michał Winnicki, znany z telewizji Antena, TVC, Home TV oraz dalszych nadawanyc satelitarnie programów. Dobrze znany nam @PowerTV zgłosił Mixradio.

Źródła: http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/265/lw_220414_mux_r1_3_miejsca.pdf i http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/235/lw_220414_mux_r1_6_miejsc.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryja mnie nie zaskoczyła, jednak myślałem że te wszystkie Disco Radia, Mega Radia i inne tego typu marki które do DABu się pchają wepchną się i tu.

 

Co do Mixradia - coś czuję że to może być połączenie playlist kanałów muzycznych MWE, ale może niech @PowerTVsię na ten temat wypowie. I zachęcam Pana Winnickiego by zaczął nadawanie w internecie wcześniej niż w DABie - zobaczymy co będzie.

No i zwiększyłoby się grono potencjalnych słuchaczy, bo ja nie zamierzam odbiornika DAB+ kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to niezłe szczęście trafić w 6 miejsc. Oby wszyscy dostali koncesje, to wtedy sensownie rozłożą się koszty nadawania programów w multipleksie R1.

Czas kupić odbiorniki DAB+ :)

Będziemy nadawać online, w TV oraz w DAB+. Chcemy wyjść z fajnym, nowym, ogólnopolskim radiem poza fale eteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość myszka_20_84

Jak będzie działać jak obecnie mux L3 i kanał FILMAX, zresztą na satelicie nie lepiej to wygląda Adventure HD co chwilę nie działał. To szkoda pieniędzy. 

Edytowane przez myszka_20_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PowerTV napisał:

Będziemy nadawać online, w TV oraz w DAB+. Chcemy wyjść z fajnym, nowym, ogólnopolskim radiem poza fale eteru.

W Italii wiele stacji radiowych nadaje także jako TV, w tym również z satelity. W Polsce też się znajdą, choć tylko w internecie i ew. na UKF ;)

PowerTV jako nadawca kilku stacji telewizyjnych ma dodatkową szansę na promocję rozgłośni w DAB+ na swoich antenach.

 

DAB+ potrzebuje takiego powera ;) Naprawdę w aucie słuchanie radia z internetu nie należy do łatwiejszych czynności. Jeszcze gdy jadę w dłuższą trasę to jeszcze chce mi się podłączać (choć i tak są dziury z internetem...), a tak to z DAB+ by normalnie grało.

Obecne stacje Polskiego Radia to jednak uboga oferta.

 

Moim zdaniem wielcy nieobecni to RMF 24 i RMF Classic a do tego np. TOK FM. Ale niech będzie świeżość!

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WinExpert napisał:

Albo dwie stacje chcą nadawać. Ciekawe czy tyle kasy wyłożą

Dwie albo trzy bo zakładam teź zwyczajne Radio Fama na falach FM choć zastanawia mnie czemu nadawca go nie zglosił. Czyżby niedługo rebranding którejś z ich stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...