Skocz do zawartości

Ogólnopolski multipleks DAB+


Vampi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli potwierdza się to o czym pisałem. W DAB+ przybędzie stacji radiowych, ale nie będzie to stanowiło żadnej wartości dodanej. 

Na każdej stacji te same oklepane utwory. 

Przyczyna banalna, musi się to finansowo spiąć i doskonale to rozumiem. 

Utwierdza mnie to w przekonaniu że DAB+ nie jest i nie bedzie mi do potrzebne. Tej samej muzy posłucham w stacjach FM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Mixradio miałoby być muzycznie podobne do Radia ESKA, czy RMF MAXXX to ok, ale niech dają audycje z muzyką klubową.
Niech się chociaż w niektórych audycjach wyróżniają. Niech prezenterzy/prezenterki mają coś do powiedzenia. :) 
Jeśli Mixradio grałoby podobnie jak nieistniejąca już rozgłośnia Radiostacja, czy Planeta FM to też byłbym jak najbardziej za taką stacją.

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie naiwni i nie oczekujcie po nowych stacjach radiowych od MWE ambitnej i wyszukanej muzyki. Będą grać oldies 80', 90', 00', 10' oraz nowości. Playlista nie będzie odbiegać od zawartości Power TV i Nuta TV. Lady Pank jeszcze może się pojawi w oklepańcu "Zawsze tam gdzie ty". Metallica w coverach disco, jeżeli takie istnieją.

Chociaż ja na przykład liczyłbym na odświeżenie szant i pieśni żeglarskich, skoro nadawca pochodzi ze Szczecina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, swordfish napisał:

Muszą być remixy, aby pasowały do reklam upławów i tabletek na ból głowy. To mają być radia komercyjne, które muszą zarobić na siebie. Dlatego te wszystkie VOXy, Eski czy Maxxxy brzmią jak radiowęzeł w hipermarkecie.

Taaa, a MAXXX mógłby się zmienić na takie polskie BBC Radio 1 i 1Xtra czy Capital Xtra przy przejściu na DAB+ - czyli np. z polskim i zagranicznym hip-hopem, R&B, popem, reggae, k-popem, itd. Wtedy by to odróżniło się od Eski i RMFu oraz- przestając być właśnie suplementem dla RMF FM. Ale najprawdopodobniej będzie takie samo radio jak na FM i tylko to są wrzonki....

A w ogóle życzę Mixradio powodzenia. Może być dobrym radiem, ale boję się, że to będzie "Radio Supernova 2", ale z zagranicznymi utworami.

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 12:15, WinExpert napisał:

Dostałem odpowiedź odnośnie Mixradia, będą grać pop...  Czyli pewnie wyjdzie kolejny dubel eremefu czy Eski

Mixradio ma miec wieczorem pasma z muzyką powazną-donoszą wirtualne media

Mnie interesuje reszta stacji

Co będzie emitowało top radio i radio dla dorosłych? Najśmieszniej brzmi ta druga nazwa

@PowerTV Planowane są jakieś wiadomości w tym radiu? Przydałyby się jakieś o mniej typowej porze np za 5 pełna. Ta zmowa z pełnymi wiadomościami o pełnej jest jak dla mnie nie do końca dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje internetowe nie będą wchodzić do DAB+

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-internetowe-rozglosnie-w-dab-radio-357-radio-nowy-swiat-rmf24-newonce-radio-radiospacja

Cytat

Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem w kwestii Radia Top wszystko zależy od tego czy Radio Fama dostanie koncesje w Kielcach na 90,9 FM bądź zorganizuje zgodnie z planem lokalny multipleks DAB+. Mam tu bowiem nadzieje że obejdzie się bez przemycania formatu głównej Famy do ogólnopolskiej stacji lub Famy Dance :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...