Skocz do zawartości

Co z tym Canal+?


szewol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfra+ zareagowała na komunikat konkurenta zdumieniem. - Nasza umowa z DreamWorks jest nadal aktualna, bo dotyczy określonej liczby filmów. Biorąc pod uwagę te zobowiązania, potrwa ona jeszcze co najmniej dwa lata - zapewnia Agnieszka Masztalik, rzeczniczka Cyfry+ mającej obecnie 1,1 mln abonentów. Przyznaje ona jednak, że umowy z Paramount Pictures znanej z takich hitów, jak "Mission Impossible", "Transformers" czy "Beowolf", jej firmie nie udało się przedłużyć. - Choć nie oznacza to zakończenia współpracy z tą wytwórnią - dodaje. Według rzeczniczki Cyfry+ baza premierowych hitów filmowych tej platformy jest wypełniona "co najmniej do końca przyszłego roku".

 

Gazeta.pl

 

Nawet Libicki przemówił :P

 

Jestem sceptyczny co do tego, że jedna umowa ramowa nawet z dużym studiem może znacząco zmienić panoramę rynku. Oczywiście dużo zależy od tego, jak zareaguje Cyfra+ i czym zastąpi te produkcje na swoich antenach - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Canal+ ma oprócz tych 4 wielkich wytwórni także umowy z małymi lokalnymi wytwórniami. Tyle, że z tymi małymi, lokalnymi wytwórni jak mówisz zapewne Nce będzie równie możliwe zdobycie kontraktów. Zresztą kto wie, czy z niektórymi już nie podpisali umów. Pamiętajmy, że jeszcze nie przedstawiono ramówek nowych kanałów Premium, a jedynie 2 duże wytwórnie filmowe. Ostatnio czytałem ogłoszenie, w którym ITI poszukuje korektorów tłumaczeń filmów w językach europejskich, co teraz daje mi większe zrozumienie - w ofercie Premium będą też najpewniej europejskie produkcje nie tylko z tych 2 wytwórni... Zresztą gdyby można było stworzyć kanał Premium mając umowy z tylko 2 wytwórniami to pewnie nie biadolilibyśmy nad stratami Canal+ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja jedynie TVN Turbo oglądam... To nie wiem czy mi się będzie chciało dla tego kanału skakać do n-ki :lol2: Poza tym jak odbiorą tvn'y C+ to sobie też strzelą samobója, bo spadnie im oglądalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN-y to w większości słabe kanały. C+ poradziła by sobie bez nich np. ab moteurs. C+ przepłacił chyba za ekstraklasę - coraz niższy poziom, a cena rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli są to dla Ciebie słabe kanały to mają jedną ważną rzecz - markę. I Cyfrze+ byłoby bez tych kanałów bardzo ciężko, jednak w moim mniemaniu kwestia wyłączenia TVNów w C+ czy CP to rzecz baaardzo przyszłościowa i równie nierealna. Bardziej niż wycofania oczekiwałbym szantażu CP - Dajcie Polsat, zostawimy TVN.

 

Lucius, biorąc pod uwagę, co piszesz na różnych forach zapewne wiesz, co planuje Cyfra+. Proponuję więc się tą wiedzą podzielić - choćby na twojej stronie internetowej. Ja z tym zdaniem autora się całkowicie zgadzam - wszędzie problemy Canal+ zaczynały się od utraty swojej pozycji. Zresztą C+ chyba nie ma szczęścia skoro istniał w około 10 krajach a zostały mu 2 - Polska i Francja, gdzie kanał się narodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanałów:

przybędzie parę SD :lol2:

przybędzie parę HD :lol2:

 

Ta fala przyłączeń właśnie ruszyła i będzie z małymi przerwami trwać do grudnia.

 

No i

VOD transakcyjne z filmami HD :lol2:

 

p.s. jeśli ktoś sili się na myśl, iż ktoś śmiałby kupić Cyfrę, powiem wprost jest głupiutki...

Jedyne rozwiązanie jakie byłoby możliwe to fuzja. Ale czy się przydarzy? Tego nie wie nikt (chyba?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A możesz w liczbach w przybliżeniu określić ile to jest parę? :wink:

 

Mniemam, że to Cyfra+ byłaby podmiotem zagarniającym platformę, która miałaby uczestniczyć w owej fuzji... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że to Cyfra+ byłaby podmiotem zagarniającym platformę, która miałaby uczestniczyć w owej fuzji... :mrgreen:

Jeżeli chodzi o to, to wydaje mi się, że będzie odwrotnie.

 

Natomiast z innym twoim stwierdzeniem zgadzam się w 100%. Cyfra+ nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. To jeszcze nie koniec walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...