Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kfm877

Problem w tym, że antena jest dobrze ustawiona, właśnie zauważyłem, że na dekoderze do multiroomu, który jest przecież podpięty do tego samego konwertera, BBC Brit działa prawidłowo. Czy to możliwe, by była to wina TurboBoxa? Inne kanały działają bardzo dobrze, choć ostatnio przejściowe problemy z pikselozą miałem też na TVN 24 HD, ale zniknęły, od wczoraj jednak BBC Brit praktycznie nie działa. Co ciekawe, po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilacza, BBC działało prawidłowo przez jakieś 10 min i potem pikseloza wróciła. W czym tkwi problem, coś zakłóca daną częstotliwość, czy to problem dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 5720SX, dziwne jest to, że te problemy z pikselozą pojawiają się zawsze tylko na jednym lub kilku kanałach a nie na wszystkich. W momencie piskeslozy wzrasta wskaźnik BER ale pasek jakości jest w porządku. Pytanie czy warto z taką usterką iść do serwisu, skoro oni nawet przy aneksach nie chcą wymieniać dekodera, a tu jest usterka, która występuje okresowo i nie na wszystkich kanałach.

Ale to raczej wina dekodera, bo Wifibox do multiroomu odbiera to samo bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne że wszystko co opisane w kilku poprzednich postach dzieje się też u mnie i też mam turbo-box jeszcze z czasów N.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam siłę żeby dzwonić na infolinię ale jeśli ktoś się coś dowie to niech z łaski swojej podzieli się wiedzą...

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne nagrywarki po N-ce mają już swoje latka. Głowice nie były najwyższych lotów, a dodatkowo niestabilne napięcie spowodowane wygrzaniem kondensatorów robi swoje.

Widziałem już egzemplarze, które gdy miały słaby sygnał, po prostu się zawieszały. Nie wspomnę już o cyrkach z tymi dekoderami w ofercie nc+mix.

Jeśli masz możliwość to wymień szrot, najwyższa na to pora. To 10 letni sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z BBC Brit na moim Turbo wygląda tak, że po przełączeniu z innego kanału na BBC Brit jest pikseloza, sygnał waha się co sekundę z 45% na 0% i po jakiś 2-3 minutach stabilizuje się i wtedy już odbiór jest normalny aż do przełączenia na inny kanał. Na pewno nie jest to wina poziomu jakości, bo inne kanały HD w trakcie burz potrafią normalnie działać nawet przy poziomie 12% jakości. Zresztą na dekoderze do multiroomu BBC Brit odbiera normalnie a jest sygnał z tego samego konwertera. Problem ewidentnie jest po stronie dekodera. Dzwoniłem na infolinię do działu technicznego, polecono mi zrobić reset bez kasowania dysku, faktycznie po ponownym uruchomieniu dekodera kanał działał prawidłowo przez jakieś 5 min, a teraz problem znów powrócił, znów jakiś czas po przełączeniu, kanał szatkuje. Jeżeli problem będzie się powielał na innych kanałach albo będzie uniemożliwiał oglądanie BBC Brit, to wtedy zaniosę dekoder do serwisu. Choć wymiana TurboBoxa nie jest mi za bardzo na rękę, bo obecnie korzystam na nim często z Tidala (Wimpa), jeżeli wymienią dekoder, to na pewno będzie to WifiPremiumBox, na którym nie ma Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z BBC Brit na moim Turbo wygląda tak, że po przełączeniu z innego kanału na BBC Brit jest pikseloza, sygnał waha się co sekundę z 45% na 0% i po jakiś 2-3 minutach stabilizuje się i wtedy już odbiór jest normalny aż do przełączenia na inny kanał. Na pewno nie jest to wina poziomu jakości, bo inne kanały HD w trakcie burz potrafią normalnie działać nawet przy poziomie 12% jakości. Zresztą na dekoderze do multiroomu BBC Brit odbiera normalnie a jest sygnał z tego samego konwertera. Problem ewidentnie jest po stronie dekodera. Dzwoniłem na infolinię do działu technicznego, polecono mi zrobić reset bez kasowania dysku, faktycznie po ponownym uruchomieniu dekodera kanał działał prawidłowo przez jakieś 5 min, a teraz problem znów powrócił, znów jakiś czas po przełączeniu, kanał szatkuje. Jeżeli problem będzie się powielał na innych kanałach albo będzie uniemożliwiał oglądanie BBC Brit, to wtedy zaniosę dekoder do serwisu. Choć wymiana TurboBoxa nie jest mi za bardzo na rękę, bo obecnie korzystam na nim często z Tidala (Wimpa), jeżeli wymienią dekoder, to na pewno będzie to WifiPremiumBox, na którym nie ma Tidala.

 

Nie wymieniaj dekoder, to nie jest wina sprzętu, a dokładnej regulacji zestawu antenowego.

Fakt działania innych kanałów HD nie jest żadnym argumentem.

Wezwij dobrego instalatora, aby dokładnie ustawił antenę i konwerter.

Częstotliwość z której nadaje BBC Brit jest wymagająca jeśli chodzi o dokładne ustawienie anteny i konwertera.

Ponadto częstotliwość 12.476 GHz pol.H na której nadaje BBC Brit jest wrażliwa na sygnały częstotliwości harmonicznych pochodzących od urządzeń telefonów DECT oraz w niektórych przypadkach od systemów GSM.

 

W skarajnych wypadkach (słaba jakość lub/i siła sygnału) zakłócenia może powodować umieszczony blisko telefon komórkowy lub telefon beprzewodowy DECT.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458: czasami bardzo dokładne ustawienie anteny nic nie daje. Taka jest specyfika tej częstotliwości w połączeniu ze słabym transponderem.

Pisząc o czarnej nagrywarce po N, nie pisze bezpodstawnie. Nie dalej jak ok miesiąc temu miałem przypadek, że z anteny wycisnąłem max, na większości tp MER 15dB, a tp z BBC 9-10dB i dekoder nawet nie wyświetlił obrazu. Sam wiesz, że jeśli przetwornica nie daje prawidłowych napięć to cały zestaw będzie zachowywał się niestabilne i nietypowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym BBC Brit, u mnie na dekoderze Philips PVR HD na tym kanale jest komunikat Brak sygnału, a inne kanały na tym samym transponderze odbierają prawidłowo. Sygnał sprawdziłem również miernikiem i jest w porządku, z kolei na innych dekoderach BBC Brit działa, czyli Philips również do APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458
To co mówisz ma sens, dziwne jest, że do tej pory i ten kanał i inne działały prawidłowo, a teraz są usterki a przecież od paru lat nie ruszałem zestawu antenowego i wskazania jakości i siły są takie jak zawsze. Obok dekodera faktycznie mam router domowy ale działający w sieci komórkowej (ma kartę sim T-Mobile) z niego wychodzą dwa kable Ethernet, jeden do dekodera Polsatu jeden do nc+. Może faktycznie działanie sygnału komórkowego dodatkowo zakłóca słaby sygnał z tej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i mi padł Brit, piksele itd. Jak wyczytałem w wątku wszystkim nam przestawiła się antena. U mnie jakość stabilna 51% nie skacze do 0. Wcześnie oczywiście było OK. Ewidentnie wina po stronie nadawcy.
Inne kanały z tego tp. sprawne.

Kiedyś podobna sytuacja była z Eleven Sports i też ich wina była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że wina nadawcy, skoro miesiąc temu miałem identyczne ustawienia, taki sam poziom jakości, tak samo podłączone sprzęty i TopGear na BBC Brit śmigał aż miło, a teraz pikseloza, to chyba coś nadawca zepsuł i nie zauważył.

Jeżeli komuś również tak źle działa, to polecam pozostawić kanał na 2-3 min włączony, po chwili piksele znikają i można kanał oglądać płynnie.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odłącz z gniazdka dekoder i podłącz do prądu jeszcze raz. Nie miałem wczoraj czasu już, mam multi i na 2 dekoderze sprawdzam rano wszystko działa prawidłowo na BBC Brit. Wiec coś nie tak z Turbo... pierwsze co mi wpadło odłączyć od prądu i poprawiło się. Podejrzewam, że wysłali do Turbo jakieś VOD, albo rachunek itp. dostał zwiechy i zaczął pikselować  jeden kanał.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z BBC Brit HD na dekoderze Turbo box 9720 SX wystąpił u mnie około trzech tygodni temu i był powodem wymiany w APS już dwóch dekoderów.
Niestety na każdym z nich jest identyczny problem występujący na mojej instalacji antenowej i instalacji w punkcie NC+.
Problem polega na szatkowaniu obrazu na kanale BBC Brit HD (identyczna sytuacja z kanałem Super Tennis HD nr 306).
Parametry jakości są na poziomie 47-51%.
Zauważyłem, że problem pojawia się wtedy, kiedy parametry sygnału BBC Brit podawane są przy wskaźniku jakości Antena 2.
Jeżeli są podawane przy Antena 1 wszystko jest w porządku.
W porządku do czasu rozpoczęcia nagrywania jakiegoś programu na innym kanale.
Wtedy problem (szatkowanie obrazu) pojawia się momentalnie na kanale BBC Brit HD i Super Tennis HD i trwa aż do zakończenia nagrania.
Dodam, że posiadam też dekoder Box+2850 jako Multiroom oraz HD 5000 z Cyfrowego Polsatu podpięte do tej samej instalacji i na nich nigdy nie pojawiły się problemy z BBC Brit HD.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 3 tyg. występuje ten problem na turbo nc+ - mam dwa na dwóch rożnych lokalizacjach i problem występuje jak w opisie powyżej . Najprawdopodobniej jest problem z  głowicą tego tunera po zmianie nadawania na transponderze. Zgłosiłem problem na infolinię . Co ciekawe w domu mam 2 inne tunery- 5500s cyfrowypolsat i mydelniczkę do multoroom nc+ - bbc brit działa tam bez żadnego problemu.

Edytowane przez richi26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominacie nagrywanie czegokolwiek powoduje szatkowanie na BBC Brit. Odłączenie z prądu naprawia sytuację. 

 

.Zgłosiłem problem na infolinię . 

 

Możesz napisać jaką odpowiedź uzyskałeś. 


Zauważyłem, że problem pojawia się wtedy, kiedy parametry sygnału BBC Brit podawane są przy wskaźniku jakości Antena 2.
Jeżeli są podawane przy Antena 1 wszystko jest w porządku.
 

 

Da się to jakoś ręcznie przestawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się taki sposób.
Włączam kanał TVN.
Następnie setup , potem wybieram instalacja , antena-ok potem 1 antena dalej ok antena 2 dalej ok następnie zapisz konfiguracja anteny Tak.
Wykonując u mnie te kroki mogę przestawiać to w dowolnym momencie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem występowałby tylko na Turbo i kanale BBC Brit to w życiu bym dekodera nie wymienił. Wszystko wskazuje, że problem jest po stronie nadawcy z którym "zużyte" głowice sobie nie radzą. Oczywiści ejak ktoś ogłada w/w kanął to jest problem. Jak to u mnie wygląda na Turbo sprawdzę wieczorem, ale dwóch multiroomowych mydelniczkach jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...