Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ciekawy problem

Dzisiaj podlaczylem Satlink WS-6909 do anteny, szybko ustawilem sila/jakosc na okolo 90/50 na mierniku moglem ogladac kanaly (darmowe) z Hotbird 6 a po podlaczeniu dekodera NC+ sila 90, jakosc 0 i oczywiscie brak kanalow.

Pozniej ustawilem antene uzywajac miernika w dekoderze na 95/35 (kanaly HD zaczely dzialac ok) wpialem miernik a ten wykazal 45/2 i brak kanalow.

O co chodzi? Dlaczego dobry odzyt z miernika nie przeklada na sie na dobry odczyt w tunerze NC+ (Hotbird 6(13) i odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam do Was ogromną prośbę, chodzi mi o podłączenie Multiroomu za pomocą mini routera TP Link WR702N, wykonałem konfigurację routera podłączając go pod laptopa, wpisałem IP: 192.168.0.254 podane w instrukcji konfiguracji , zalogowałem się do panelu konfiguracyjnego i skonfigurowałem pod tryb działania jako Klient. W dekoderze głównym skonfigurowałem automatyczne połączenie z siecią, które się powiodło, w dekoderze dodatkowym wchodząc w tą konfigurację sieci było tam wybrane już "Automatycznie" po naciśnięciu na to nic się nie dzieje, nie wiem czy tak ma być ??? Oczywiście mini router podłączony do dekodera dodatkowego, dekoder główny podłączony pod router też TP Link który z kolei jest podłączony pod modem, czyli myślę że mam wszystko dobrze podłączone ???

Problem w tym, że na dekoderze dodatkowym miałem nadal komunikat o niepołączeniu się z dekoderem głównym, dopiero gdy przywróciłem ustawienia fabryczne moim oczom ukazał się obraz, niestety nie trwało to za długo bo po ok. 30min. obraz znów znikł i ten sam komunikat że nie ma połączenia z dekoderem głównym.

W związku z tym mam do Was pytanie, czy orientujecie się może czym może być spowodowane to że nie mogę podłączyć tego dekodera dodatkowego, czy może powinienem coś jeszcze sprawdzić, na tym routerze głównym nic nie przestawiałem, więc może w nim coś powinienem ustawić ??? Bardzo zależy mi na Waszej pomocy, ponieważ ten multiroom ustawiam starszym ludziom, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia (ja za wielkiego też nie mam) i skoro się już tego podjąłem, to chciałbym z tego jakoś wybrnąć i zarazem im pomóc.

Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc ,mam stary tuner stronga od cyfry jeszcze,i od dłuższego czasu na niektórych kanałach znika sygnał,jednak gdy odpinam kabel i dopasowuje ponownie toi kanały wracają.Czy może to być spowodowane zle skróconym kablem lub rdzą na wejściu od tunera ? bo kabel sam skracałem a na tunerze jest leeka rdza w środku tam gdzie się wkłada kabel od anteny.

Antena jest ustawiona prawidłowo na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc ,mam stary tuner stronga od cyfry jeszcze,i od dłuższego czasu na niektórych kanałach znika sygnał,jednak gdy odpinam kabel i dopasowuje ponownie toi kanały wracają.Czy może to być spowodowane zle skróconym kablem lub rdzą na wejściu od tunera ? bo kabel sam skracałem a na tunerze jest leeka rdza w środku tam gdzie się wkłada kabel od anteny.

Antena jest ustawiona prawidłowo na 100%

 

Też kiedyś tak miałem F-ka puściła rdzę z kabla i wejście zaszło smarem dekoder był do wymiany i F-ka wymieniona na nową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam nadzieje, że otrzymam jakieś ciekawe sugestię tutaj.

 

Do tej pory miałem zamontowany TWIN LNB i dwa sygnały antenowe podłączone do dekodera głównego.

Korzystam z Multiroom, biały dekoder był i jest podłączony do czarnego głównego poprzez kabel ethernet i tak otrzymuję sygnał. - Tak do tej pory wszystko śmigało bez zarzutów.

 

Teraz zmieniłem swoją instalacje:

Zamontowałem dwa quattro LNB (jeden na Astre drugi na Hotbird). Podłączyłem kablami quattro LNB do swojego nowego Multiswitcha 9/8. I dalej z multiswitcha idą te "same" dwa kable do dekodera czarnego (czyli głównego) i biały dalej jest podłączony poprzez kabel Ethernet.

 

Ogólnie odbieram wszystkie kanały z Astry i Hotbirda na obydwu dekoderach.

Problem jest taki, że czasami moje dekodery gubią nagle sygnał. Dzieje się tak z reguły tylko gdy się przełączy kanał lub włączając dekoder wyskakuje komunikat o braku brak sygnału na ant1 lub ant2.

Pomaga np. restartowanie multiswitcha, wszystko znów od razu znów śmiga. Gdy robię restart czarnego dekodera (odłączając i podłączając zasilanie) również wszystko na normalnie śmiga...

A same (zwykłe) wyłączenie dekodera czarnego nie zawsze pomaga, a jeżeli pomoże na nim to w tym samym momencie biały dekoder gubi sygnał.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie co może być przeczyną: kable, multiswitch a może LNB? :(:(:( Gdzie mam zacząć szukać błędu lub co najpierw wymienić? :?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem, mianowiceie do tej pory miałam nkę podłączoną kablem hdmi do płaskiego telewizora. dokupiłam Cyfrowy Polsat, dokupiłam konwerter twin, podłączyłam CP do płaskiego tv, natomiast nkę kablem scart do tv starszego typu, ale po obrazie kontrolnym ekran śnieży. podłączyłam CP do starego tv i wszystko gra. w czym może być problem, w kablu scart, w nboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z kanałami z pozycji 10,892-znikają,by po jakimś czasie pojawić się,tak jest z rana,wieczorem nie ma problemów!Wczesnie nie miałem żadnych problemów,mimo,że sprzęt jaki posiadam nie jest już pierwszej młodości:dekoder Ferguson,a antena to Philips jeszcze po Wizji TV.Pozostałe kanały oglądam bez żadnych problemów.O co tu chodzi?Może ktoś pomoże.Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...