Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na transponderze 10,758 V były jakieś zmiany PID'ów, czy cokolwiek? Pytam bo od dwóch dni straciłem możliwość oglądania kanałów z tego transpondera (kanał zakodowany). Tylko z tego. Resztę nc+ mam. Aktualizacja uprawnień nic nie daje. Ani z poziomu moje nc+, ani przez telefon, ani po kontakcie z konsultantem i wysłaniu uprawnień przez niego. Co jest? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na transponderze 10,758 V były jakieś zmiany PID'ów, czy cokolwiek? Pytam bo od dwóch dni straciłem możliwość oglądania kanałów z tego transpondera (kanał zakodowany). Tylko z tego. Resztę nc+ mam. Aktualizacja uprawnień nic nie daje. Ani z poziomu moje nc+, ani przez telefon, ani po kontakcie z konsultantem i wysłaniu uprawnień przez niego. Co jest? :evil:

 

U mnie musiałem kanały wykasować z dekodera i na nowo przeskanować w/w transponder i dopiero wtedy odkodowało mi je. Jakaś zmiana musiała być.

Edytowane przez Marko 345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę. Mignęli przez chwilę mi prądem i mam jakość sygnału 0%. Przed zabraniem prądu miałam 80%. Dekoder mediabox. Prądu nie było może 30 sekund.

Miałem niedawno przypadek, ze po takim "mignięciu" mediabox nadawał się do wymiany.

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jak nic nie da - sprawdź na innej, sprawnej instalacji, by wykluczyć uszkodzony konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę. Mignęli przez chwilę mi prądem i mam jakość sygnału 0%. Przed zabraniem prądu miałam 80%. Dekoder mediabox. Prądu nie było może 30 sekund.

Wyciąg wtyczkę z prądu tak na dłużej jak minutę i podłącz. Jak nie pomoże to dzwoń na infolinię-sprawy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie musiałem kanały wykasować z dekodera i na nowo przeskanować w/w transponder i dopiero wtedy odkodowało mi je. Jakaś zmiana musiała być.

 

O pomogło. :shock:

 

"Te typy tak mają". :wink: W moim 652HD Combo robiłem to już kilka razy. Od czasu do czasu gasną kodowane kanały na jakiejś częstotliwości. Dopóki nie wykasuje się wszystkich problematycznych kanałów, ponowne skanowanie transpondera nie ma sensu. W ostatnich dniach robiłem to właśnie na 10758V. Jest to chyba przypadłość tych dekoderów (softu) i nie radzą sobie z automatyczną zmianą jakichś parametrów. Na Arivie nie mam takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Canal+ Sport 2 nadaje na jakimś problematycznym transponderze? Testuję teraz sobie instalację zbiorczą i jedyne co mi się nie podoba, to właśnie odbiór tego kanału. Pokazuje 43% jakość, 45% siła. Wystarczą opady, czy mocniejszy wiatr i mi laguje co chwilę obraz. A może ten model dekodera jest taki czuły? Na innych interesujących mnie kanałach siła i jakość wskazuje na ponad 50% i nie przeszkadza to w oglądaniu.

Dekoder WifiPremiumBox,

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder nabyty w listopadzie to wifi box +. . 

Poziom sygnalu mam- 65 %

Jakośćć sygnalu 33%. 

 

Mniej więcej plus minus 2 % tak to oscyluje.

Niekiedy po włączeniu słychać fragment transmisji przerywany, ale zaraz ciemność. Zazwyczaj ciemność.

Przywróciłem już ustawienia fabryczne- efekt- ciemność.

Monter ma podjechać, ale nie dowierza, że to antena ( raz już był)- mówi, że antena byla dobrze ustawiona i powinna łapać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder czuły.

 

WFB jakoś dziwnie funkcjonują na instalacjach zbiorczych. 

Po nowym roku podłączę Mediabox'a. Taka wielka firma, a nie potrafi wypuścić normalnego dekodera. Te dekodery Wifi, to jest porażka...

 

W praktyce sprawdzę czy na Mediaboxie nie będzie lagów na Canal+ Sport 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanko, przed świetami monter instalował u mnie antene z podwójnym konwerterem ncplus i dekoder mediabox, oczywiscie dwa kable podlaczone pod dekoder, i mam mały problem, tradycyjnie ok południa przez ok2-4godziny trace sygnał/czarny ekran albo pikseloza na paru kanał np - tvp2hd, cinemax hd, history, superstacja i jeszcze na paru,pogoda wczoraj i dziś słoneczna, a wieczorem już wszystko działa idealnie...siła prawie 100% a jakośc ok 12% w tym czasie pokazuje na jednej antenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanko,

Jak ono brzmi? ;)

a jakośc ok 12% w tym czasie pokazuje na jednej antenie...

Reklamuj usługę instalatora/montera.

Jak to nie pomoże to idź do APS-u z dekoderem i niech Ci go tam sprawdzą.

Edytowane przez Adam-T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje na czerwono niski poziom,ale obraz już jest na wszystkich kanałach idealny. wczesniej dekodera używali teściowie, może go do ustawień fabrycznych postawić i żeby jeszcze raz wyszukał kanały?

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...