Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki u mnie także problemy z C+Sport i C+Sport 2. W trakcie meczu BPL Swansea - Everton zaczęło przerywać. Komentatorzy mowili że jest burza nad Warszawą i dlatego są problemy z odbiorem. Wyświetlili planszę że przepraszają za usterki i tyle. Dalej nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder WiFi Premiumbox i wczoraj wieczorem zaczęły sie dziać z nim podejrzane rzeczy. Najpierw pojawiło się jakieś okno aktualizacji z paskiem postępu. Z racji że nie było żadnego postępu (0%) postanowiłem wyłączyc maszynę i sprawdzić rano co się zadziało. Niestety rano dekodera nie można włączyć, na wyświetlaczu pojawia się albo informacja o kanale 0 albo "boot" i tak naprzemiennie : znowu 0 i znowu boot.

Wyłączenie z zasilania nic nie daje - czy ktoś miał już pododbną sytuację i z czym możebyć ona związana ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dekoder WiFi Premiumbox i wczoraj wieczorem zaczęły sie dziać z nim podejrzane rzeczy. Najpierw pojawiło się jakieś okno aktualizacji z paskiem postępu. Z racji że nie było żadnego postępu (0%) postanowiłem wyłączyc maszynę i sprawdzić rano co się zadziało. Niestety rano dekodera nie można włączyć, na wyświetlaczu pojawia się albo informacja o kanale 0 albo "boot" i tak naprzemiennie : znowu 0 i znowu boot.

Wyłączenie z zasilania nic nie daje - czy ktoś miał już pododbną sytuację i z czym możebyć ona związana ?

Odłączając zasilanie w wyniku swojej niecierpliwości uszkodziłeś dekoder. Spakuj komplet i wymień w punkcie nc+ na sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączając zasilanie w wyniku swojej niecierpliwości uszkodziłeś dekoder. Spakuj komplet i wymień w punkcie nc+ na sprawny.

W sumie to byłem cierpliwy bo wyłączyłem go po dwóch godzinach "niedziałania" - podasz więcej szczegółów - co się działo, co to za aktualizacja, etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączając zasilanie w wyniku swojej niecierpliwości uszkodziłeś dekoder. Spakuj komplet i wymień w punkcie nc+ na sprawny.

Witam jest rozwiązanie sprawdź ustawienia anteny następnie wyłącz wtyczkę z kontaktu naciśnij równocześnie dwa przyciski na dekoderze P plus i P minus trzymając włącz wtyczkę do kontaktu i czekaj jak na wyświetlaczu pojawiają się ósemki następnie wyjmij ponownie wtyczkę z kontaktu po chwili włącz ponownie i dekoder pobierze aktualne oprogramowanie. Przypominam ustaw poprawnie antenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maly problem z odbiorem niektorych programow... Kanaly z grupy tvn (tvn,turbo, style) oraz polsat, ttv pomimo ciagle rownego sygnalu na poziomie 87-90% i jakości 58-68% podczas ogladania maja jakies scinki obrazu. Dzieje się to dosc czesto nawet gdy jest w miare slonecznie, nie wieje. Gdy pada lub pelne zachmurzenie pojawia sie to co chwile nie da sie ogladac kanalu. Co moze byc winowajcą? Antena 60tka. Wina moze byc np konwerter? Dostalem go od tescia a u niego po kilku latach uzytkowania lezal kolejne kilka w piwnicy. Kable od dekodera do konwertera wymienialem rok temu na nowe wiec to raczej nie ich wina. Co moze byc przyczyna jakies rady? Mam drugi konwerter na podmiane tylko czy warto ?

Edytowane przez shidishi16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam maly problem z odbiorem niektorych programow... Kanaly z grupy tvn (tvn,turbo, style) oraz polsat, ttv pomimo ciagle rownego sygnalu na poziomie 87-90% i jakości 58-68% podczas ogladania maja jakies scinki obrazu. Dzieje się to dosc czesto nawet gdy jest w miare slonecznie, nie wieje. Gdy pada lub pelne zachmurzenie pojawia sie to co chwile nie da sie ogladac kanalu. Co moze byc winowajcą? Antena 60tka. Wina moze byc np konwerter? Dostalem go od tescia a u niego po kilku latach uzytkowania lezal kolejne kilka w piwnicy. Kable od dekodera do konwertera wymienialem rok temu na nowe wiec to raczej nie ich wina. Co moze byc przyczyna jakies rady? Mam drugi konwerter na podmiane tylko czy warto ?

Skoro sygnał nie spada to albo uszkodzony dekoder albo ruter od Internetu jest za blisko dekodera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za kopie posta z innego tematu o dekoderze, ale może to wina czegoś innego?

 

Od piątku problem z audio na większości kanałów, dziś na kanałach Eleven podczas meczów La Liga, Polsat, co jakiś czas ściszanie ścieżki audio, bardzo łatwo to zauważyć, kiedy zwiększymy głośność a tłem audio jest muzyka, generalnie jest jakiś tło oprócz dialogów. Jakość obrazu i sygnał idealna, około 85%. Co to może być? Czy ten post powinien trafić tu czy do tematu problem z odbiorem nc+? Obecnie to się dzieje na canal plus sport na meczu Zagłębie Śląsk. Czy ktoś też ma takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Proszę was o pomoc bo akurat pierwszy raz mam taki problem, a dokładnie posiadam multiroom nc+ z tym , że do wczoraj 17stej to wszystko działało tylko potem już nic i nie wiem dlaczego.

Na głównym dekoderze premium mam sygnał, siła 37 %, a jakości 0 % , a natomiast na tym drugim boxsie jest wszystko poprawnie.

Naturalnie sprawdzałem zamianę dekaedrów, czy kabli , ale nic ...jest w ciąż to samo! Ratujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a najlepiej na którym kanale ustawiać antene? Kuzwa pobawilem sie troche i ok pozbylem sie scin na tvn turbo ale teraz na c+sport2 i eleven jakosc 0% ...

Najlepiej na bbc brit. To najslabszy transponder.

Witam!

 

Proszę was o pomoc bo akurat pierwszy raz mam taki problem, a dokładnie posiadam multiroom nc+ z tym , że do wczoraj 17stej to wszystko działało tylko potem już nic i nie wiem dlaczego.

Na głównym dekoderze premium mam sygnał, siła 37 %, a jakości 0 % , a natomiast na tym drugim boxsie jest wszystko poprawnie.

Naturalnie sprawdzałem zamianę dekaedrów, czy kabli , ale nic ...jest w ciąż to samo! Ratujcie

Czy po podłączeniu innego kabla do premiumboxa nadal jakość 0?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lokietek

 

Taa probowalem i na zadnym nic nie było... Pozatym na c+sport działa elegancko a sport2 juz tnie. o co to [beep]a chodzi?...

Canal+ Sport jest na innym transponderze niż Sport2. Jedynie probowac na niedziałajacych złapać sygnał albo wezwać montera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...