Skocz do zawartości

Art. 20b. - [Bezpośrednie transmisje z ważnych wydarzeń] - Radiofonia i telewizja.


Mateusz2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Pawop napisał(a):

Tragedia... Jestem przeciw ręcznemu sterowaniu rynkiem praw.

Tak, tak.

Najlepiej wszystko zakodować i żyć w przeświadczeniu, że dzięki temu wpłynie to pozytywnie np. na tyjące dzieci, które nie mają skąd złapać zajawki.

Może być równowaga i zachowany zdrowy balans. Biznes bardzo nie ucierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech nadawcy otwarci kupią prawa, a nie liczą, że kto inny wyda pieniądze a oni na tym skorzystają.
Ciągłe pisanie o popularyzacji sportu, to demagogia.

Finał, ewentualnie półfinał wielkiego szlema by wystarczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem, może wpiszmy, że wszystkie transmisje z udziałem Polaków muszą być w otwartej TV.  Po co kanały kodowane , po co płacić. Prosta ustawa, dwa zdania.

Do tych, którzy to popierają- stuknijcie się mocno.  Jeśli to przejdzie( mam nadzieje, że nie w takiej formie) to nie zdziwcie się, jak za jakiś czas albo nie będziecie wielu imprez oglądać, albo będą tylko mecze Polaków, a reszta szukajcie sobie po zagranicznych nadawcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają wspólnego osiągnięcia Polaków z tym, że transmisja sportowa będzie zakodowana bądź nie? Skoki narciarskie jak były w TVP to było pięknie i fajnie, ale gdy TVN zaczął transmitować to nie ma co oglądać...To tylko przypadek, bo logicznie myśląc taki Stoch, Lewandowski czy Świątek będą się zastanawiać "Kurczę, pokazują mnie na kanale premium, pewnie oglądają mnie tylko nieliczni. Szkoda mojego wysiłku" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek2lp2 napisał(a):

WM podaje że coraz bliżej nowelizacji ustawy o ważnych wydarzeniach sportowych. Bardzo możliwe że na listę trafią Wielkie Szlemy w Tenisie.

 

1 godzinę temu, aboutreka napisał(a):

 

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Jeśli chodzi o transmisje tenisa z naszymi rodakami, to uważam inicjatywę KRRIT za słuszną. 

 

Bardzo się cieszę z tej propozycji.

W sumie, faktycznie TVP (finansowana z budżetu państwa) powinna rekompensować finansowo te sprawy nadawcom posiadającym prawa, zgłaszając się i płacąc za sublicencję. Oczywiście nadawca ma prawo zamiast tego pokazać transmisję w swoim kanale otwartym.

Prawdę mówiąc, dosyć dobrze to działało gdy TVP była pod kontrolą nominatów PiS, czego doskonałym przykładem jest siatkówka. Teraz są cięcia finansowe, TVP już nie kupuje sublicencji i Polsat musi te mecze pokazywać na swoich darmowych kanałach.

Ale ogólnie rozporządzenie czy też ustawa to dobry motywator dla tych nadawców komercyjnych, którzy nie chcą ani swoich transmisji pokazać na własnych darmowych kanałach, ani odsprzedać sublicencji np. do TVP, tylko wszystko zakodować.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu z tym tenisem, mecze Polaków na Wielkich Szlemach są pokazywane w Eurosporcie1 który jest dziś odkodowany na 70% telewizorów w Polsce. Zostaje praktycznie sam mux który nie ma Eurosportu. No to na serio nie wszystko musi być w muxie, jak ktoś ma tylko mux to z automatu godzi się na wybrakowaną ofertę a nie rynkową ofertę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, michael112 napisał(a):

 

 

 

Bardzo się cieszę z tej propozycji.

W sumie, faktycznie TVP (finansowana z budżetu państwa) powinna rekompensować finansowo te sprawy nadawcom posiadającym prawa, zgłaszając się i płacąc za sublicencję. Oczywiście nadawca ma prawo zamiast tego pokazać transmisję w swoim kanale otwartym.

Prawdę mówiąc, dosyć dobrze to działało gdy TVP była pod kontrolą nominatów PiS, czego doskonałym przykładem jest siatkówka. Teraz są cięcia finansowe, TVP już nie kupuje sublicencji i Polsat musi te mecze pokazywać na swoich darmowych kanałach.

Ale ogólnie rozporządzenie czy też ustawa to dobry motywator dla tych nadawców komercyjnych, którzy nie chcą ani swoich transmisji pokazać na własnych darmowych kanałach, ani odsprzedać sublicencji np. do TVP, tylko wszystko zakodować.

Bo płacą za to wielkie pieniądze, i chcą na tym zarobić?

Ma prawo pokazać w swoim kanale otwartym albo odsprzedać TVP? Naprawdę dajesz takie prawo?

Czasem mam wrażenie, że naprawdę piszą tu dzieci, którym rodzice nie chcą wykupić pakietu za 20 zł.

Moim zdaniem to co mogłoby zostać wpisane, to:  Igrzyska Olimpijskie, Mecze Polaków jako reprezentacji Polski w dyscyplinach olimpijskich w turniejach rangi MŚ i ME( a nie komercyjnych-towarzyskich). finał MŚ i ME w Piłce Nożnej, . Na pewno nie wpisywałbym dyscyplin indywidualnych. Sorry , ale tu nie może być wybierania sobie dyscypliny, która akurat jest na czasie.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bartas_20 napisał(a):

Sorry , ale tu nie może być wybierania sobie dyscypliny, która akurat jest na czasie.

Też mam takie wrażenie że te pomysły podyktowane są wyłącznie chwilową popularnością danej dyscypliny, bo szczęśliwie mamy sukcesu w tych dziedzinach.

Może wpiszmy wszystko na kanał otwarty i temat z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michu_97 napisał(a):

A co mają wspólnego osiągnięcia Polaków z tym, że transmisja sportowa będzie zakodowana bądź nie? Skoki narciarskie jak były w TVP to było pięknie i fajnie, ale gdy TVN zaczął transmitować to nie ma co oglądać...To tylko przypadek, bo logicznie myśląc taki Stoch, Lewandowski czy Świątek będą się zastanawiać "Kurczę, pokazują mnie na kanale premium, pewnie oglądają mnie tylko nieliczni. Szkoda mojego wysiłku" :P

A taki,że bez popularyzacji sportu wśród dzieci dzieci i młodzieży,bez jego masowości nigdy nie będzie sportu wyczynowego na wysokim poziomie. Te przykłady,które przytaczasz to wyjątki w 38 milionowym kraju.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizje otwarte nie mają możliwości konkurowania z płatnymi z wielu powodów poza oczywiście finansowymi która otwarta tv pokaże 800 meczów tenisa French Open?

Jeśli komuś zależy to obejrzy zwłaszcza dziś gdy nie trzeba żadnych umów na rok czy dwa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, tyrla napisał(a):

sobie wyobrażam jest w jednym momencie będą grać Hurkacz i Świątek

TVN i Polsat mają dużo kanałów naziemnych więc to nie problem. Ustawa dopuszcza w wyjątkach retransmisje np gdy nadawca nadaje w otwartej TV inne ważne wydarzenie.

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, aandin said:

A taki,że bez popularyzacji sportu wśród dzieci dzieci i młodzieży,bez jego masowości nigdy nie będzie sportu wyczynowego na wysokim poziomie. 

jeśli kogoś trzeba motywować otwartą telewizją by stał się sportowcem to lepiej niech się za to nie bierze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tadekb napisał(a):

Jeśli kogoś trzeba motywować otwartą telewizją by stał się sportowcem

Czytałeś co pisałem? Jak chcesz dotrzeć do dzieci? przeważnie jest tak- ojciec ogląda sport to syn też się wciągnie. Nikt w domu nie ogląda- dzieci się nie interesują. Takich przykładów z życia znam mnóstwo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jestem przeciw temu projektowi rozporządzenia no ale jeśli wpisuje się siatkówkę to musi być sprawiedliwie i tenis też. Albo to i to albo nic.

No i dlaczego w europejskich pucharach fan Legii ma mieć za darmo a fan Barcelony musi zapłacić. No niby polski klub to nasz ale jednak jest jakaś niesprawiedliwość.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paul234 napisał(a):

No i dlaczego w europejskich pucharach fan Legii ma mieć za darmo a fan Barcelony musi zapłacić. No niby polski klub to nasz ale jednak jest jakaś niesprawiedliwość.

 

Już nie przesadzajmy. Chciałbyś doprowadzić do sytuacji, w której za darmo trzeba będzie transmitować mecze z udziałem wszystkich klubów które mają choć jednego Polaka w składzie? A do tego - jak interpretować sytuację kiedy Polak jest w klubie, ale nie został powołany na mecz? Transmisja ma się pojawiać lub znikać w ostatniej chwili? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2024 o 09:45, domin107 napisał(a):

Tak, tak.

Najlepiej wszystko zakodować i żyć w przeświadczeniu, że dzięki temu wpłynie to pozytywnie np. na tyjące dzieci, które nie mają skąd złapać zajawki.

Może być równowaga i zachowany zdrowy balans. Biznes bardzo nie ucierpi

 

W dniu 29.05.2024 o 10:30, aandin napisał(a):

Jak tam chcecie,oglądajcie sobie zakodowane transmisje ale potem nie płaczcie,że polski sport nie ma osiągnięć na miarę tak dużego kraju. Wyniki polskich sportowców w porównaniu do tych z czasów PRL są słabiutkie.

 

Jak ktoś pasjonuje się sportem to nie potrzebuje do tego transmisji w TV, by go uprawiać. 

Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej są od zawsze pokazywane w TV. Czy przekłada się to na ilość ponadprzeciętnych zawodników w piłce nożnej w naszym kraju? Nie. Więc nie piszcie głupot.

 

Jak tak bardzo niektórym zależy na inspiracji Igą Świątek czy Hubertem Hurkaczem to niech taki rodzic kupi za 30zł Eurosport w Playerze z tych 800+ i będzie "inwestycja" w przyszłość dziecka. 

Chociaż myślę, że dziecko będzie bardziej zadowolone jak rodzic pozwoli mu na przeglądanie TikToka niż oglądanie meczu tenisowego. Takie czasy. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...